بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
خیانت سرخ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠

                                                                                                           

از زندان رضا خان تا صدر فرقه دمکرات آذربایجان نام کتابی است حاصل قلم علی مرادی مراغه ای

این کتاب به بررسی زندگی و آرائ سید جعفر پیشه وری صدر فرقه دموکرات آذربایجان و به دنبال آن به بررسی ظهور و سقوط آن فرقه می پردازد. با این همه این کتاب خواندنی حوزه نظر خود را محدود به دوران استیلای این فرقه در آذربایجان نمی کند . بلکه موشکافانه به بررسی اوضاع اجتماعی و اقتصادی ایران و بویژه آذربایجان از زمان تولد پیشه وری پرداخته و همراه با رشد و بلوغ او انسان را به سفری می برد که از سالهای پس از مشروطیت شروع و تا سقوط دمکراتها در آذر 1325 و سالهای پس از آن در سرزمین رفقای سرخ می برد. سرزمینی که نهایتا مامن ، زندان ، تبعیدگاه و مدفن رهبران و فدائیان فرقه شد . کتاب با توجه به اشراف مولف به منابع متعدد و  دست اول علاوه بر بررسی منطقی و بی طرفانه تاریخ فرقه دمکرات آذربایجان ، اطلاعات ذیقیمتی نیز در خصوص شکل گیری کمونیزم در ایران و پیدایش اولین حزب کمونیست ایران در1296 شمسی  ( ماه مه 1917 میلادی  ) ، علل شکست جنبش جنگل ، علل ظهور دیکتاتوری رضا شاه ،  ظهور کمونیست های نسل جدید و گروه 53 نفر ارانی ، برخورد رضا شاه با کمونیزم و سقوط رضا شاه بدست می دهد .

بخش سوم کتاب به بررسی دقیق فعالیت های سیاسی پیشه وری ، عضویتش در کمیته مرکزی حزب توده و نهایتا اخراجش از حزب، انتخاب پیشه وری بعنوان نماینده مردم تبریز در مجلس چهاردهم و رد اعتبار نامه او ، ظهور فرقه دمکرات و بدست گرفتن قدرت در آذربایجان و نهایتا سیاست های مزورانه و منافقانه اتحاد جماهیر شوروی در خصوص ایران و فرمانبرداران خود در ایران می پردازد.

سرنوشت دردناک کسانی که فریب تبلیغات برادر بزرگ و سردمداران میهن سوسیالیستی را خورده بودند ، بسیار آموزنده است . فرار به مدینه فاضله و فراموش شدن و مردن ...

 

{1}علی مرادی مراغه ای ، از زندان رضا خان تا صدر فرقه دموکرات آذربایجان ( بررسی زندگی و آراء سید جعفر جواد زاده "پیشه وری" با نگاهی دوباره به ظهور و سقوط فرقه دمکرات آذربایجان ، چاپ دوم  ، نشر اوحدی ، زمستان 1382

 

 

  نظرات ()
می توان از اوباما هم یاد گرفت!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠

شهید مطهّری با ذکر حدیث " الحکمه ضالّه المؤمن . حکمت گمشده‌ی مؤمن است . " می‌گوید :« یعنی حالت مؤمن برای دریافت حقایق باید حالت کسی باشد که شئ نفیسی از او گم شده ودائما در جستجوی آن است. این حدیث در احادیث زیادی دنباله دارد. شاید به این مضمون بیست جا پیدا کنیم که :" خذواالحکمه ولو من اهل النّفاق " .حکمت را فرا گیرید، ولو از منافقین، ولو از کافران، ولو از مشرکین: " ولو من مشرک " . یعنی اگر احساس کردی که آنچه او دارد، درست است و علم و حکمت است، فکر نکن که او کافر است، مشرک است ،نجس است، مسلمان نیست، بروبگیر، حکمت مال تو است، دردست او عاریه است»

بدون شرح

این عکس اقای اوباما با مدیر دفتر مدیریت و بودجه ایالات متحده Peter Orszag و در حال بحث بر سر   5/3 تریلیارد دلار بودجه 2010 و 15 تریلیارد دلار تولید ناخالص ملی آن کشور  است. به میوه های روی میز نگاه کنید. فقط سیب است. از نارنگی  و موز و خیار و پرتقال و کیوی هم خبری نیست. یعنی میزشان از میز رئیس بعضی از ادارات ما هم ساده تر است. نه فرمان مالک اشتر خوانده اند و نه خود را چپ و راست خدمتگزار می خوانند و نه با دمپایی راه می روند. ایده های بزرگ و مردان بزرگ را به کار می گیرند و به دنیا حکومت می کنند.

 

  نظرات ()
دوازده فروردین تجلی وحدت و حماسه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۸ فروردین ۱۳٩٠

دوازده فروردین سال 58 برای کشور عزیزمان ایران یک روز بزرگ و تاریخی بود .روزی که ملت ایران در اولین بهار آزادی بعد از 2500 سال اسارت و بردگی به ندای رهبر خود لبیک گفته و همه با هم از شیعه و سنی ,از کرد و ترک وعرب و ترکمن ولر و بلوچ وغیره دست به دست هم داده به پای صندوق های رای رفته و به برادری وبرابری و عدالت وآزادی ,به جمهوری اسلامی رای دادند.

مردم همیشه در صحنه تکاب نیز همپای ملت بزرگوار ایران خاطره  به یادماندنی را در این روز تاریخی از خود بر جای گذاشتند ,ضمن تبریک این روز عزیز 2 تصویر تاریخی از این همه پرسی در تکاب را تقدیم شما عزیزان می کنم.

 

امید است با الگو گرفتن از نسلی که این حماسه را آفریدند همه با هم ، آذری و کرد و اهل حق ,فارغ از دسته بندی های قومی و مذهبی,دست برادری به هم داده ،برای ساختن تکابی آباد تلاش کنیم. 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب