بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
فوق لیسانس شما را خریداریم!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٠

مدتها پیش در خبرها داشتیم که با تصویب مجلس شورای اسلامی زین پس کاندیداهای انتخابات مجلس باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند.   این خبر واکنشهای متفاوتی را در میان مردم و صاحب نظران در پی داشت بیشترقریب به اتفاق مردم از جمله قشر تحصیل کرده از این شرط مجلس استقبال کرده و آن را گامی بزرگ در راستای شایسته سالاری و ارتقای سطح مجلس با حضور نخبگان جامعه دانستند،اما عده ای هم مثل برخی از نما یندگان فعلی مجلس مخالف این طرح بودند ومعتقد بودند که این طرح بیشتر افراد جامعه را که امکان ادامه تحصیل نداشته اند را از شرکت در این رقابت محروم می کند.

 سوالی که در این میان مطرح می شود این است که آیا صرف ارایه مدرک کارشناسی ارشد برای کاندیداتوری کفایت میکند؟باتوجه به گسترش روز افزون استفاده از مدارک تحصیلی پولی و غیر معتبر،مجلس اقدامی هم برای بررسی و نظارت به چگونگی اخذ این مدارک توسط کاندیداها  در نظر گرفته است یا نه؟

آیا شورای نگهبان هنگام بررسی صلاحیت این افراد توجهی به این مسئله مهم می کنند یا نه؟

آیا قانون نظارت بر نمایندگان که بعد از ماراتن طولانی به صحن مجلس

برده شد،تمهیداتی در این باره اندیشیده است؟

متاسفانه قریب به یک دهه است که بحث اخذ یک شبه مدارک عالی تحصیلی  توسط برخی از افراد ومخصوصا برخی ازدولتمردان وصاحب منصبان از بعضی دانشگاههای داخلی و خارجی در جامعه مطرح است واین قضیه شبهات زیادی را در مورد شایستگی های واقعی بعضی از این افراد را  به وجود می آورد.

درحالی که بسیاری جوانان کشور با تحمل سختی ها و رنج فراوان ناشی  از کمبود امکانات دانشگاهها،دوری از کانون خانواده،مشکلات مالی و هزاران گرفتاری به تحصیل در دانشگاهها پرداخته و پس کسب مدارج علمی و اخذ مدرک در نهایت خانه نشین می شوند،هستند کسانی که با توسل به موقعیت مالی خود ره صد ساله را یکشبه طی کرده وملقب به عناوینی از قبیل دکتر،مهندس و پروفسورشده و درخوش خوابی وزارت علوم گاها به استادی دانشگاه،عضویت هیات علمی دانشگاههای معتبر کشور و در رویایی ترین حالت به وزارت هم نایل می شوند و پس ازسال ها جولان در عرصه های یاد شده، وزارت علوم به خود آمده و مدارک این آقایان را جعلی یا فاقد اعتبارمعرفی می کند، که منجر به کنار رفتن آنها از صحنه بعد از سالها استفاده شخصی و ضرر زدن به جامعه می شود.

 ضرری که ناشی از کم سوادی و نداشتن تخصص ودانش کافی این افراد به جامعه وارد شده و در نهایت یا از طریق بیت المال ویا از جیب مردم  باید جبران گردد.

چند ماه دیگر تا انتخاب مجلس بیشتر نمانده است و بسیاری از نمایندگان فعلی دوباره خود را کاندیدا خواهند کرد فقط امیدواریم نمایندگانی که به بهانه های مختلف از جمله مشغله زیاد در امر قانونگذاری از سرکشی به حوزه های انتخابی خود طفره می رفتند این بار مدارک عالی آنچنانی از فلان دانشگاه معتبر رو نکنند ،که مردم آگاهند و سرشان کلاه نمیرود و باز هم امیدواریم وزارت علوم،شورای نگهبان و سایر نهادهای مسئول

فکری به حال این مسئله کرده تاافراد با ارایه مدرک جعلی دیگران رااز شرکت در این انتخابات محروم نکنند.

و پیشنهاد می کنم اگر قرار است آقایان با مدرک جعلی وپولی پله های ترقی را طی کنند بهتر نیست بجای پرداخت این پول به دانشگاههای خارجی این پولها را به جوانان تحصیل کرده وخانه نشین خود بدهند ومدارک آنهارا بخرند تا هم آنها مدتی با این پول ها به نوایی برسند و هم آقایان مدارج ترقی را یک شبه طی کنند؟

شما به عنوان رای دهنده چقدر به نسبت به این مسئله حساس بوده و پیگیری می کنید؟

 

  نظرات ()
معرفی کتاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٠

از آغازین روز های ایجاد وبلاگ وارد بحث هایی شدیم که به مسایل مربوط به گروههای پان ترکیسم و پان کردیسم می پرداخت و در این رابطه بنده از چند کتاب نام بردم که مورد توجه برخی از بازدید کنندگان علاقمند قرار گرفت لذا هر از چند گاهی با ارسال ایمیل از بنده معرفی منابع بیشتری را در این زمینه خواستار می شدند لذا تصمیم گرفتم تا لیستی از منابعی را که بیشتر مربوط به بررسی مسایل سیاسی اجتماعی قوم کرد و کردستان می پردازند را خدمت دوستان معرفی کنم .

در سفری که چند سال پیش به شهرستان مهاباد داشتم توفیقی دست داد تا در دفتر مجله مهاباد با استاد بزرگوار آقای صمدی پژوهشگر و نویسنده کتاب تاریخ مهاباد دیدار و گفتگویی  داشته باشیم و ایشان به بنده توصیه کردند که اگر می خواهید به شناختی کافی از قوم کرد دست پیدا کنید سعی کنید کتاب های  ارایه شده در ذیل را حتما مطالعه کنید.

1.کرد ,تاریخ، زبان ،فرهنگ:ولادمیر مینورسکی،ترجمه محمد رئوف یوسفی نژاد,نشر سهیل 1378

2.جنبش ملی کرد:کریس کوچرا،ترجمه ابراهیم یونسی،انتشارات نگاه،1373

3.تاریخ سیاسی وجغرافیایی مردم کرد:غلامرضا انصاف پور،نشر ارمغان 1379

4.وحدت قومی کرد و ماد:حبیب الله تابانی .نشر گستره .1380

 

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آقای فرماندار از لطف شما سپاسگزارم اما.......!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩٠

به تاریخ 7|3|90 در سایت آینا نیوز خبری منتشر شد مبنی بر این که آقای داعی فرماندار محترم شهرستان تکاب در جواب به مقاله ای که از طرف اینجانب درسایت مذکورو همچنین وبلاگ شخصی ام منتشر شده بود ,از بنده جهت ملاقات حضوری و مذاکره در زمینه مشکلات اشتغال جوانان دعوت به عمل آورده واعلام کرده بودند که به سوالات طرح شده در مقاله مذکور ,جوابیه ای در سایت فرمانداری منتشر شده است که البته ما گشتیم اما جوابی در آن سایت پیدا نکردیم.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای داعی فرماندار دلسوز شهرستان تکاب ضمن عرض سلام و ادب خدمت جنابعالی و سپاس فراوان از لطفی که نسبت به اصحاب رسانه و اینجانب داشته اید لازم دیدم مطالبی را خدمت شما عرض کنم.

آقای فرماندار حافظه تاریخی مردم تکاب کمتر به یاد دارد که مسئولان این  شهردر ادوار گذشته این چنین به خواست مردم احترام گذاشته و پاسخگوی آنها باشند بنا براین این قبیل از اقدامات شما را به فال نیک گرفته و امیدوارم سایر مسئولان و متصدیان امور در نه تنها در تکاب بلکه در سطحی کلان با الگوبرداری از شما جوابگوی عملکرد خود و همچنین سوالاتی باشند که اذهان مردم را مشغول می کند هر چند که نتوانند کاری برای آنها انجام دهند ,وبا تعامل با منتقدین و رسانه ها در پیشبرد امور از همه پتانسیل ها استفاده کنند و معتقدم احترام به خواست و نظر مردم وارائه پاسخی هر چند ناقص و محترمانه نه تنها موجب دلگرمی و ایجاد روحیه همکاری متقابل بین مردم ومسئولان می شود بلکه موجب ماندگاری و محبوبیت آنها در میان احاد ملت خواهد شد.

جناب آقای داعی در پاسخ به دعوت جنابعالی برای ملاقات حضوری ,اینجانب ضمن تشکر و سپاس از لطفی که نسبت به بنده داشته اید باید عرض کنم که خوشبختانه  در شهرستان تکاب افراد صاحب نظر و نخبه و تحصیل کرده که هم درک بالایی از مشکلات مردم دارند وهم ایده های حساب شده برای برون رفت از این مشکلات بسیارند و این جانب ضمن تشکر مجدد از لطف شما ,خود را کوچکتر از آن میبینم که با وجود نخبه گان و بزرگان جسارت به خرج داده و با شما مذاکره نمایم.لذا از شما خواهشمندم با یک فراخوان کلی از همه این عزیزان دعوت کرده و با تشکیل جلساتی با بررسی همه جانبه مشکلات تکاب و توسل به خرد جمعی باری از دوش مردم برداشته شود که  در این صورت بنده هم به عنوان عضوی کوچک از جامعه محرومیت کشیده تکاب به عنوان مستمع و با رخصت از بزرگان حضور پیدا خواهم کرد.

در پایان از خدمات بی شائبه شما به عنوان فردی دلسوز زحمت کش تشکر کرده بریتان آرزوی توفیق دارم .

بهروز میرزایی شیرمرد12|3|90

 

  نظرات ()
اگه آقام زنده بود... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩٠

  نظرات ()
بنویسید: «پاسخگو»، بخوانید: «محمدعلی داعی»، فرماندار تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠
 

 

فرماندار تکاب در اقدامی نادر و غیرمنتظره با احترام به جایگاه رسانه ها از یک نویسنده درخواست کرد تا در جلسه ای حضوری نسبت به بررسی مشکلات شهر و یافتن راهکارهای آن چاره اندیشی شود

 

اندکند ولی گوهرند. مدیران محدود و معدود اجرایی دستگاههای دولتی را می گوییم که به رسانه ها نگاه می کنند، مطالب شان را می خوانند، نقدهای سازنده شان را توجه دارند و پاسخ مطالبی را که به نظرشان دلسوزانه و منطقی و راهگشاست می دهند، ولو شده با یک جلسه فرمالیته،یک سخنرانی، نگارش یک نامه یا یک پیام محبت آمیز.

مهندس محمدعلی داعی فرماندار شهرستان تکاب یک نمونه از این معدود افراد است.

پیام محبت آمیز این فرماندار دولت دهم را که در پاسخ به مقاله یک نویسنده اهل تکاب در سایت آینانیوز قرار داده خودتان ببینید:

«سلام جناب آقای بهروز میرزایی شیرمرد
نامه خوبتان را خواندم .
جانا سخن از زبان ما میگویی .
جواب نامه را در سایت فرمانداری تکاب http://tekab-ag.ir/ رویت فرمایید .
از جنابعالی دعوت میکنم در یک جلسه حضوری مذاکره داشته باشیم .
از صاحبان نظرات ارائه شده سپاسگزارم .
از مدیران محترم سایت اینانیوز که واسطه این ارتباط هستند قدردانی میکنم .
با تشکر داعی 7/3/90»

ما که شگفت زده شدیم و قلبا آرزو کردیم تااین حرکت شایسته جناب داعی مورد توجه استاندار محترم نیز واقع شود. هرچند این  آب در سندان کوبیدن است اما کاش این فرماندار به سبب این برخورد و رفتار شایسته مورد تقدیر هم مدیران بالاتر و هم اصحاب رسانه و تشکلهای مطبوعاتی واقع شود.

آینانیوز ضمن تشکر از فرماندار محترم تکاب آرزومند است مردم و مسئولین این شهرستان محروم، دست دردست یکدیگر با درک واقعیتها و احترام به جایگاه یکدیگر، گام های توسعه را دوشادوش هم بردارند.

این مطلب را هم که بعد عملی پاسخگویی آقای داعی است بخوانید:

مشکل بیکاری کارگران کارخانه طلای 'آق دره' تکاب به زودی حل می شود

کد خبر:  370177
فرستنده: ainanews Admin
گروه: سیاسی, اخبار مهم
تاریخ انتشار : 8 /3 /1390 ساعت 12:06 ق.ظ
  نظرات ()
کارگران اخراجی به رهبر انقلاب نامه نوشتند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠
 

 

مسئولان عالی رتبه نظام می دانند روزانه چند کیلو طلا از روی مردم گرسنه تکاب عبورمی کند

 

متن این رنج نامه که خطاب به مقام معظم رهبری وروسای قوای سه گانه کشور نگاشته شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

رؤسای محترم قوای سه گانه

با سلام

در کنج قفس پشت خمی دارد شیر                     گردن به کمند ستمی دارد شیر

در چشم ترش سایه ای از جنگل دور                     ای وای خدایا چه غمی دارد شیر

به نام مردم محروم و فراموش شده تکاب ، به نام کارگران زجر کشیده کارخانه طلای معدن آق دره و به نام و به یاد کارگرانی که درهشت سال تولید طلا هفت نفرشان بی صدا و مظلومانه جان باختند ، به نام کارگرانی که بعد از هشت سال برده داری ناباورانه اخراج شدند و به یاد و نام شهری که امروزها سر در گریبان به نظاره ستمی نشسته که سالهاست زمهریر معادن طلایش گرسنگی و فقر را تجربه می کند .

ما از تکاب برایتان می نویسیم همان تکابی که آوازه فرهنگ و تمدنش از فراخنای تاریخ خبر می دهد، همان تکابی که سرداران و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده ، همان تکابی که چوب صداقت ، نجابت و حجب و حیای خویش را از دست مسئولین بی کفایت می خورد ، تکابی که طبیعت بکر و زیبایش دست خوش سموم شیمیایی سیانور و جیوه ناشی از تولید روزانه بیست کیلوگرم طلا و سایر فلزات شده است .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آقای شهردار لطفا ببینید و پاسخ دهید!! (قسمت دوم) نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠

به نظر اکثر مردم مسئولان یک کشور  ،استان و شهر در هر پست و مقامی که هستند باید پاسخگوی سوالات و انتقاداتی که از طرف عموم مردم و یا برخی از افراد که خود را وسیله ای برای رساندن نظرات مردم به مسئولین قرار داده اند ودر این راه هر گونه رنج را به جان می خرند باشند.

پاسخگویی به مردم نه تنها کاری خارج از وظیفه نیست بلکه یک وظیفه و تکلیف قانونی و وجدانی است.مسئولان ما باید بدانند که مردم ولی نعمت آنها هستند و آنها کسی جز یک خدمتگزار نمی توانند باشند.

 در قسمت قبلی با ارائه چند تصویر از مشکلات موجود در پارک ملت تکاب سوالاتی را از آقای رنجبر شهردار محترم تکاب پرسیدم که نه تنها پاسخی دریافت نکردم ،بلکه تغییری هم در مواردی که به آنها پرداخته شده بود مشاهده نکردم .

در این مجال  قسمت های دیگری از معضلات پارک ملت را در معرض دید عموم قرار می دهم و امیدوارم شورای محترم شهر و شهرداری تکاب که فعلا سیاست سکوت را در پیش گرفته اند !!!فکری به حال این معضلات بکنند.

آقای رنجبر این لاشه را روی چمن های پارکی پیدا کردم که مردم آخر هفته های خود را با پهن کردن سفره ای کوچک بر روی آن در کنار خانوادهای خود به رفع خستگی می پردازند و با لذت جست و خیز فرزندان خود را بر روی این چمن ها به نظاره می نشینند غافل از این که هزاران آلودگی و بیماری در لا به لای این چمن ها در کمین کودکان بی گناه نشسته است.

آقای شهردار این یکی از صدها نیمکتی است که باید پدربزرگان و پدران ما باید ایام بازنشستگی خودرا بر روی آنها نشسته و به فرزندان خود به خاطر ساختن چنین شهری دست مریزاد بگویند.

آقای شهردار :بسیاری از وسائلی که در شهربازی این پارک به کار رفته است قدمتی بیش از یک دهه داشته و فاقد استانداردهای لازم می باشد ومتاسفانه تا به حال اقدامی جهت بهبودی وضع آنها صورت نگرفته است  سوالم از شما این است که اگر خدای نکرده اتفاق ناگواری برای یکی از شهروندان و یا بچه های آن ها به خاطر استفاده ازاین وسیله ها بیافتد شهرداری مسئولیتش را خواهد پذیرفت؟امروز در حالی که در همه شهرهای کوچک و بزرگ برای کف شهربازی ها وبه منظور حفظ سلامتی شهروندان از تاتامی یا سایر کفپوش ها استفاده می کنند, مابعداز گذشت قریب به بیست سال هنوز از ماسه و سنگریزه استفاده می کنیم . آقایان مسئول تا به حال فکر کرده اید که اگر فرزند یکی از شماها خدای نکرده از روی این وسیله ها به روی این سنگریزه ها پرت شود چه اتفاقی برایش خواهد افتاد؟


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب