بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
با نظارت شورای شهر و همت شهرداری :تکاب غرق در زباله است نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳۱ تیر ۱۳٩٠

این روزها اگر هنگام عصر گشتی در کوچه وپس کوچه های شهرستان تکاب بزنیم بر سر هر کوچه ای با انباشتی از زباله ها مواجه می شویم  که تعدادی گربه ودر بعضی مناطق حتی سگ های ولگرد بر سر آن ها جمع شده وبا پاره کردن کیسه ها علاوه بر پخش زباله به اطراف، باعث متساعد شدن بوی تعفن در محل نیز می شوند.

امروزه بحث جمع آوری زباله ها از سطح شهرها وانتقال و امحاء آنها در مکان های مناسب یکی از مهمترین و اساسی ترین وظایف شهرداری ویکی از راه های مهم کمک به سلامت افراد جامعه به حساب می آید . شهرداری موظف است قبل از هر اقدامی برای اداره امور شهری باید فکری برای مسئله زباله کند اما متاسفانه با نگاهی به وضعیت موجود در تکاب به نظر می رسد این قضییه جزء آخرین اولویت های شهرداری می باشد.

به تصاویر ارائه شده دقت فرمایید این عکس ها به عنوان نمونه از یکی از خیابان های شهر یعنی خیابان پارک از میدان آزادی تا انتهای آن یعنی مدرسه دخترانه رضوان (شاهد سابق)گرفته شده است  و به خوبی بیانگر این معضل  می باشد.

  

 

 

 

 

 

 

 

امروز در حالی که شهرداری ها در سایر شهرها خود را مجهز به سیستم های مکانیزه جمع آوری و حمل زباله می کنند و با قرار دادن سطل های مختلف زباله در معابر، مردم را به وسیله های گونا گون از جمله آموزش ،تشویق و تبلیغات به تفکیک زباله ها و کمک به سالم سازی محیط شهرها و طبیعت دعوت می کنند در شهرستان تکاب بر سر کوچه ها یک سطل زباله معمولی هم یافت نمی شود.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 امیدواریم شورای محترم شهر و شهرداری تکاب که قبلا هم نشان داده اند به انتقاد چه سازنده و چه مخرب اهمیتی نمی دهند و برایشان مهم نیست که دیگران چه نظری می دهند حداقل فکری برای این مسئله که سلامتی مردم را نشانه رفته است بکنند.

  نظرات ()
حق ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٠

27 تیرماه در تاریخ معاصر کشور ما یک روز فراموش نشدنی به شمار می رود،روزی که ملت پای گیرنده های رادیو و تلوزیون انتظار خبری را می کشیدند که کشور را وارد مرحله ای جدید از حیات سیاسی داخلی و بین الملی کرد.

خبر اعلام شد: امام بنا به مصلحت کشور،اسلام و مردم قطعنامه 598 شورای امنیت  سازمان ملل را مبنی بر آتش بس با عراق را پذیرفتند. آن شب همه حال عجیبی داشتند، خیلی ها اشک حسرت ریختند،خیلی ها اشک شوق،اما آن شب امام پیرتر از هر زمان دیگر شد و علی رغم میل خودشان ،به خاطر آینده ایران اسلام  جام  زهر را سر کشیدند تا ایران سر افراز بماند.

 

 

 

 

 

 

 

پس از این جریان سازمان ملل کشور عراق را به عنوان آغاز کننده جنگ معرفی کرد.از آن تاریخ تا به امروز که در دوران شیرین برادری با کشور عراق بسر میبریم ،همیشه یک مسئله ذهن مردم را بخود مشغول کرده است و آن دریافت غرامت جنگ از دولت عراق است.

جنگی که جان هزاران شهروند ایرانی را گرفت،هزاران تن را آواره و بی خانمان ومجروح و زمین گیر کرد،جنگی که تقریبا تمام زیر ساخت های مهم نفتی ما را نابود کرد و شهرهای زیبای جنوب و غرب را با خاک یکسان کرد و هزینه گزافی به دوش ملت ایران گذاشت .

متاسفانه از زمان پذیرش قطعنامه تا به امروز شاهد تلاش جدی دولتمردان برای گرفتن این حق مسلم ایران از همسایه متجاوز نبوده ایم فقط هر از چند گاهی در حد حرف در برخی از رسانه ها شاهد وعده های برخی مسئولان در این زمینه هستیم. تا زمانی که صدام بر سر قدرت بود به خاطر اعمال نفوذ آمریکا و برخی از قدرت ها این امر محقق نگشت و پس از سقوط دیکتاتور عراق نیز به بهانه نبود یک دولت مستقل مردمی بر اریکه قدرت ،از حق مسلم خود چشم پوشی کردیم و این درحالی است که کشور های کویت و آمریکا خسارت خود را به هر نحوی بابت جنگ کویت و اشغال آن توسط صدام ،از دولت فعلی عراق گرفتند.

اما نکته جالب و در عین حال اسفناک اینجاست که چندی پیش در خبرها داشتیم که برخی از نمایندگان پارلمان عراق و بعضی از سران با نفوذ قبیله ای آن کشور مسئله پرداخت غرامت  به ایران را منتفی دانسته و در کمال وقاحت و بی شرمی در توهمات خود ،عراق را مستحق دریافت غرامت جنگ دانسته اند.

امروز با نگاهی به اوضاع داخلی عراق و رابطه آن با ایران شرایط برای احقاق حق قانونی ایران به نظر مساعد می آید وخواست دولت ایران که همانا استقرار دولت مردمی در عراق بوده اتفاق افتاده است و از قضا نشان داده اند که می توانند تعامل خوبی با ما داشته باشند.امیدواریم دولت و مجلس ما این فرصت را غنیمت شمرده وپر تلاش تر از گذشته پیگیر این حق باشند،حقی که متعلق به ملت سختی کشیده ای است که هنوزم با گذشت دو دهه از پایان جنگ آن روزهای تلخ را از یاد نبرده است،حق خانواده هایی است که جوانان خود را تقدیم حفظ اسلام وایران کردند،حق سینه های سوخته ایست که برای تهیه یک کپسول اکسیژن برای زنده ماندن در مضیقه هستند.و این حق مردانی است که به ندای رهبرشان لبیک گفتند و بی ادعا قدم در جبهه حق علیه باطل گذاشتند و امروز به واسطه جراحت جنگی سالهاست درکنج خانه ،در بستر بیماری آرمیده اند و دم نمیزنند.

امیدواریم امروز که باعراق دست برادری داده ایم این حق مسلم ملت ایران در هزار توی برادری سیاسی فراموش نشود و نمایندگان ملت به نحو شایسته ای با استفاده از ابزارهای مختلف سیاسی و قضایی کشور و دولت عراق را ملزم به ادای دین کنند.

  نظرات ()
یادداشت یک روزنامه نگار سابق بدون ویرایش نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٠

نظام مشرفی:

دوستی در قسمت نظرات وبلاگ  من(بانک کتاب میلاد  : یک وبلاگ کاری می باشد ) نسبت به من و بهروز میرزائی ابراز ارادت کرده بودند و گفته بودند که من در چند سال پیش از بعضی از ارگانها پول می گرفتم و برایشان خبر می نوشتم و بعد از اینکه وضع مالی ام خوب شد از تکاب مهاجرت نمودم تا پله های ترقی را با کمک این دوستان طی کنم من هم علیرغم میل باطنی ام سعی کردم جوابی مختصر به این دوست بدهم و به او بگویم من مهاجرت نکردم در واقع مهاجرتم دادند نه تنها من بلکه امثال بهرروز میرزائی ها هم از بی پولی و بی کاری فقر و.... مهاجرت نمودند و این  داستان من برای شما که در نظرتان کاملا توهین کرده بودید البته من شما را می شناسم ولی  دوست ندارم  اسمی از شما ببرم.

سلام مدتها بود که دست به قلم نمی شدم نمی دانم چرا شاید انگار که خودکشی کرده باشم انگار که دیگر دوست نداشتم  وب نویسی کنم دیشب داشتم دفتر خاطراتم را ورق می زدم به گذشته خودم نگاه می کردم به دوران دانشجویی ام  به دورانی که در سقز و مقطعی که در ارومیه بودم فکر می کردم. در لابه لای دفتر خاطراتم  به باشگاه خبرنگاران جوان خبرگزاری ایسنا ،کانون روزنامه نگاران.....و یا نشریات دانشجویی طلوع،ندای اندیشه هویت . ندای آغاز..... و  یا به دوران فعالیت های رسمی و غیر رسمی ام با هفته نامه ها ونشریات ، می اندیشیدم و افسوس می خوردم  که چه زود گذشت آن روزهای تلخ و شیرین،  آینده ام را می می نگرم  که چگونه  تباه شد و من  به آرزوهایم نرسیدم  از سال 88از همه چیز فاصله گرفتم از مطبوعات، روزنامه ها،  خبرگزاری، و حتی از وبلاگ نویسی، و تنها  آرزوی من شده بود صفحه روزنامه بازار کار  که شاید استخدامی برای رشته من و امثال من در آن باشد .   

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
خبری جدید از مرد وعده ها نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٩ تیر ۱۳٩٠

 بر خلاف آقای محبی نیا که به بهانه حضور در هیئت رئیسه مجلس و مشغله  زیاد در امر قانونگذاری!! علاوه بر سرکشی نکردن بر شهرستان تکاب به عنوان بخشی از حوزه انتخابیشان,حتی از اظهار نظر در مورد تکاب نیز خودداری می فرمایند اما آقای عیسی زاده هر از چند گاهی خبرهایی از ایشان در سایت های مختلف منتشر می شود که اگر به محتوای آنها دقت کرده باشید معمولا وعده هایی بیش نیستند.

جالب اینجاست جناب عیسی زاده که درد مردم تکاب را خوب شناختند در دو سال اخیر خیلی روی این مسئله که همانا تفکیک حوزه انتخابیه شهر های تکاب و شاهیندژ از شهرستان میاندوآب است مانور می دهند و موجب شور و شعف برخی از همشهریان ما  می شوند و کسی در این میان پیدا نمی شود که بگوید آقای عزیز ما که بی خیال آقای محبی نیا شده ایم حداقل شما بفرمایید که در این زمینه چکار کرده اید ؟چرا گزارشی از اقدام خود به مردم نمیدهید؟ چرا این مسئله 15 سال است که جواب مانده است و برای ما تبدیل  به رویا و برای  حضرات نماینده ابزاری برای خود نمایی شده است؟

اکنون که دوباره به انتخابات  مجلس نزدیک می شویم یکبار دیگر جناب نماینده نمک به زخم 15 ساله تکابی ها پاشیده و قصه همیشگی اش را این بار در خبرگزاری ایرنا تکرار کرده اند که توجه شما را به آن جلب می نمایم:

تفکیک حوزه انتخابیه تکاب و شاهین دژ با جدیت در مجلس پیگیری می شود

تکاب، مهاباد- نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: مقدمات تفکیک حوزه انتخابیه تکاب و شاهین دژ از میاندوآب با سرعت و جدیت در مجلس پیگیری می شود.
'صفر عیسی زاده'، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رایزنی و تلاش های گسترده ای برای تفکیک حوزه انتخابیه این دو شهرستان از میاندوآب صورت گرفته که نتایج خوبی خواهد داشت.
وی گفت: در زمان حاضر، دو نماینده برای سه شهرستان میاندوآب، شاهین دژ و تکاب اختصاص یافته که به علت تراکم جمعیت، وسعت زیاد و فاصله آنها با یکدیگر جوابگوی نیاز شهروندان نیست.
عیسی زاده اظهارداشت: نمایندگان فعلی به تنهایی توانایی رسیدگی به مشکلات مردم را ندارند و تفکیک این حوزه انتخابیه به دو یا سه حوزه امری ضروری و حیاتی برای مردم جنوب آذربایجان غربی به شمار می رود.
وی گفت: در صورت تفکیک حوزه انتخابیه تکاب و شاهین دژ از میاندوآب، این دو شهرستان یا هر کدام دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خواهند بود و یا یک نماینده برای آنها در نظر گرفته خواهد شد که در هر صورت، پیام بسیار بزرگی برای توسعه این دو شهرستان محسوب می شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: با تلاش نمایندگان مجلس و حمایت دولت پیش از انتخابات آینده مجلس این تفکیک صورت می گیرد.
7509/645/587
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30450945
  نظرات ()
فاجعه روستای سبیل و آزمون بزرگ قوه قضاییه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٤ تیر ۱۳٩٠

الهم عجل لولیک الفرج

تکاب آنلاین اخیراَ خبری را منتشر کرده است که خواندن آن دل هر انسانی را به درد و خونش را به جوش می آورد و او را از این که انسان است و اشرف مخلوقات آفریده شده است پشیمان می کند .انسانی که گاهی برای ارضاء امیال خود چنان درنده خو می شود که حیوانات از این که اشرف مخلوقات نشده اند خدا را شکر می کنند.

خبر این بود که در روستای سبیل از توابع تکاب چند نفر در اقدامی وحشیانه به یک زن حمله کرده و او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده ،سپس در کمال و قاحت فیلم این عمل شنیع خود را از طریق بلوتوث در سطح جامعه منتشر می کنند.

متاسفانه مدتی است شاهد باب شدن این قبیل اعمال وحشیانه از سوی عده ای اراذ ل در سطح جامعه هستیم .در حالی که سران محترم نیروی انتظامی اجرای طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی را در بوق و کرنا کرده اند،این گونه افراد در کمال آرامش به نیت شوم خود نایل می شوند و با گرفتن فیلم و انتشار آن امنیت و قانون و احساسات مردم را به سخره می گیرند و دهن کجی می کنند.

هنوز احساسات جریحه دار شده و قلب به درد آمده مردم از حادثه وحشیانه خمینی شهر تسکین نیافته بود که فاجعه ای مشابه در روستاهای اطراف شهرستان کاشمر به وقوع پیوست وشوک دیگری به جامعه وارد شد وچند روزی از وعدهای سران محترم قوه قضاییه و پلیس مبنی بر مجازات عاملان  این فجایع نگذشته بود که این بار سانس دیگری از این نمایش شوم و حیوانی با عنوان فاجعه روستای سبیل تکاب به روی پرده رفت.

حادثه روستای سبیل علامت سوال بزرگی است در مقابل واژه امنیت در کشور وشهرستان تکاب و بلوتوث آن نیز علامت سوالی است در مقابل اخلاق و امنیت اخلاقی در جامعه ما،که این دو مقوله دستگاه قضایی ما را در آستانه هفته قوه قضاییه و پلیس ما را در

در حین اجرای طرح پر سر و صدای امنیت اجتماعی به چالش و آزمونی بزرگ در مقابل ملت طلبیده است و ملتی که احساسات خود را جریحه دار ، امنیت اجتماعی خود را خدشه دار و ناموس و آبروی خود را در خطر می بیند به چیزی جز اشد مجازات برای متجاوزین به نوامیس مردم در ملا عام که درس عبرتی برای دیگران باشد،قانع نخواهند شد.

امیدواریم که نهادهای مسئول هر چه سریعتر اقدام کرده و این لکه ننگ را با اجرای شجاعانه قانون از دامن جامعه بزدایند و امیدواریم که مردم فهیم تکاب به منظور پیشگیری از انتشار و رواج این قبیل اقدامات و کمک به حفظ آبروی مسلمانی که به هر طریق قربانی این حادثه شده است از بلوتوث فیلم مذکور توسط برخی افراد فرصت طلب جلو گیری به عمل آورند.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب