بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
امام جمعه تکاب نه سفید نه سیاه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩٠

هفته گذشته جناب حجه الاسلام ولمسلمین حاج آقا محمدی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان تکاب به مردم ومسئولین معرفی شدند .

ما هم به نوبه خود این انتصاب را تبریک گفته و به فال نیک می گیریم و برای ایشان در این سمت جدید  آرزوی موفقیت روز افزون داریم .

ائمه جمعه در طول تاریخ اسلام همیشه نقش کلیدی در مسائل سیاسی و اجتماعی جوامعی که در آن فعالیت داشته اند ،ایفا کرده اند و این نقش بسته به مقتضیات زمان گاهی پررنگ و گاهی هم کمرنگ بوده اند و امامان جمعه در سخت ترین شرایط هم به راهبری دینی  اکتفا نکرده و در پیچ و خمهای زندگی سیاسی و اجتماعی در دوران های مختلف دست مردم را گرفته اند و برای حفظ منافع مسلمین حتی از جان و مال خود نیز گذشته اند تا جامعه را به ساحل آرامش و پیشرفت رهنمون سازند .

امروزه به برکت انقلاب اسلامی ایران در دورانی بسر میبریم که ائمه جمعه می توانند علاوه بر تاثیر گذاری مستقیم بر روی احاد مردم از طریق تریبون نماز جمعه ،حتی می توانند در چهار چوب قانون  و با توجه به اختیاراتی که دارند در تصمیم گیری سیاسی و اجتماعی مسئولان یک شهر هم تاثیر گذاشته و مسیر تصمیمات آنها را عوض کنند.

چند روزی است که حاج آقا محمدی جانشین حجه الاسلام والمسلمین مرادی امام جمعه سابق و بومی شهرستان تکاب شده اند،در مورد کارنامه 12 ساله جناب مرادی قضاوت را به اهل فن می سپاریم و قصد به نقد کشیدن ایشان را نداریم و از ایشان به خاطر زحماتشان سپاس گذاریم اما از حاج آقا محمدی انتظاراتی داریم که امید است مورد توجه جنابشان واقع شده وموجب ایجاد تحول در فضای سیاسی حاکم بر تکاب گشته و با اعتماد به تمامی نیروها مخصوصا جوانان با گرایش های مختلف ،نشاط تازه ای به کالبد خسته این شهر دمیده شود.

حاج آقا محمدی ما امروز شما را به عنوان چشم و گوش مقام عظمای ولایت در تکاب و پاسدار عدالت و حامی منافع مردم می شناسیم،اگر خاطرتان باشد چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان کشوری از آن ها خواستند  که اوضاع مملکت را آنگونه که هست به ایشان و مردم گزارش کنند ،نه وضعیت را سفید اعلام کنند که این توهم ایجاد شود که مردم هیچ مشکلی نداشته و در کمال رضایت و رفاه  زندگی می کنند و نه چنان سیاه که مردم از نظام نا امید شده و بهانه ای برای شیطنت و فتنه انگیزی به دست بیگانگان بدهند.

       


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آقای شیوخی برنامه بدهید تا (هر کس) نشوید! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٠

حکایت انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تکاب،شاهیندژ و میاندوآب در گذر ایام می رود تا تبدیل به قصه هزار و یکشب دیگری در دوران معاصر بشود.

حکایت مردم تکاب در لابه لای این کتاب قطور شنیدنی ،اما دردناک است.آنها از بعد از پیروزی انقلاب در هر دوره از انتخابات به ندای مسئولان نظام لبیک گفته و فعالانه وبا شور و نشاط در آن شرکت کردند اما بجز دوره اول در تمامی ادوار چیزی جز شکست و سرخوردگی عایدشان نشد وهر بار که انتخاباتی به پایان می رسید این مردمان شاهیندژ و میاندوآب بودند که نماینده منتخب شان را به تکاب تحمیل می کردند ونتیجه آن وضعیتی است که الان تکاب دچار آن است.

در مورد دلایل شکست کاندیداهای تکابی می توان مثنوی هفتاد من کاغذ نوشت از بی مهری مردم نسبت به آنها ،دو دستگی و چند دستگی بین مردم گرفته تا بی برنامه گی و گمنامی این آقایان که معمولا با قبول شکست در این رقابت عمر کوتاه فعالیت سیاسی آن ها هم پایان یافته و هر کدام پی کار خود می روند.

میتوان گفت تنها برنامه ای که این افراد برای انتخابات داشتند اول دل بستن به آرای همشهریان خود دوم ائتلاف با کاندیدای بیگانه جهت رفع گمنامی و امید به جلب نظر مردم سایر شهرهای این حوزه که در مورد اول مردم تکاب نشان دادند که زیاد نباید به توهم همشهری گری دل خوش کرد و در مورد دومی هم تجربه نشان داده که این ائتلافات هیچگاه سودی برای طرف تکابی نداشته است.

آقای علی اکبر شیوخی یکی ازافراد تحصیل کرده تکابی هستند که تصمیم گرفتند تا شانس خود را در این ماراتن نفس گیر امتحان کنند به همین جهت از چند ماه پیش به طور ضمنی از طرق مختلف علی الخصوص در فضای مجازی حضورشان را اعلام کردند و به این منظور در وبلاگشان تحت عنوان سرای امید به موضع گیری در مورد مسائل تکاب پرداخته اند که البته با توجه به محتوی مطالب ارائه شده چندان امیدوار کننده بنظر نمی رسد.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تملق نامه دوستان برای تبلیغ زود هنگام آقای نماینده نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٥ امرداد ۱۳٩٠

چند روزی بود که مردم تکاب شاهد نصب بنری بزرگ در میدان آزادی این شهر بودند که علاوه بر اشغال فضای بخشی از میدان ،شکل و شمایل آن طوری بود که هر بیننده ای را در چند ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی به فکر فرو می برد.

در این تشکر نامه همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید شخص یا اشخاصی که خود را شرکت معدنی سفید سنگ افشار معرفی کرده اند با آب و تابی آنچنانی از نماینده شاهیندژ و میاندوآب که روزی و روزگاری گذرشان به تکاب هم می افتاد با زبانی قاصر و الکن به مناسبت نامگذاری یک وزارتخانه جدید تشکر و قدردانی کرده اند!!

و جالب اینجاست سند ارادت خود را هم در جایی نصب کرده اند که گذر آقای محبی نیا مدت مدیدی است که به آن محل نیافتاده و نمی افتد.

اما چند نکته ای در نفس نصب این تابلو و متن نگاشته شده در محتوی آن به نظر جالب ،اما سوال برانگیز می آید که بد نیست باهم مرورکنیم.

1.اگر به تصویر وکار گرافیکی به کار برده شده در آن توجه کنید تفاوتی با پوسترهای زمان انتخابات ندارد.مخصوصا لبخند ملیح جناب محبی نیا......


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
میکاییلی: در حال مطالعه هستیم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٥ امرداد ۱۳٩٠

در رابطه با مطلب قبلی این وبلاگ تحت عنوان با نظارت شورا و همت شهرداری ،تکاب غرق در زباله است این جانب طی دیدار وگفتگویی که از نزدیک با آقای میکاییلی ریاست شورای شهر داشتم ایشان نیز به مشکل جمع آوری زباله اشاره کرده و عنوان کردند که سیستم مکانیزه جمع آوری زباله را در دست مطالعه داریم و اگر در این زمینه مشکلی وجود دارد صرفا به خاطر مشکلات مالی است که شهرداری با آن مواجه است.

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب