بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
عزیز عاشقی درگذشت نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٠

مرگ قدیمی ترین راهنمای آثار تاریخی کشور، جامعه میراث فرهنگی را در اندوهی عمیق فرو برد

 

 

به گزارش آینانیوز، عاشقی در سال 1306 در روستای احمدآباد تکاب و در خانواده ای کشاورز متولد شد و در سال 1338 به صورت اتفاقی با گروهی از باستان شناسان آشنا شد که در آن زمان به عنوان حفار و نگهبان در مجموعه تخت سلیمان تکاب مشغول شد.

وی در سال 1372 پس از سه دهه حضور در این مجموعه بازنشست شد و بعد از آن همچنان به عنوان راهنمای آثار تاریخی تخت سلیمان ادامه خدمت کرد.

عاشقی عنوان پیرترین راهنمای گردشگری آثار تاریخی ایران را نیز داشت.

گفته می شود وی با زبانهای فارسی، کردی،انگلیسی، آلمانی و فرانسوی آشنایی داشت و و با مسافرین و توریستهای خارجی به راحتی ارتباط برقرار می کرد.

این جانب به نوبه خود درگذشت این بزرگوار را خدمت خانواده محترمشان تسلیت گفته برایشان آرزوی صبر و برای آن مرحوم آرزوی مغفرت دارم.روحش شاد و یادش گرامی

کد خبر:  900991
فرستنده: ainanews Admin

  نظرات ()
شیوع فرهنگ بچاپ بچاپ تیشه به ریشه نظام می زند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٢ مهر ۱۳٩٠

مدتی ایست که اخبار مربوط به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی فضای جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. علاوه بر رسانه ها که با آب و تاب مختص خودشان به انعکاس اخبار مربوط به آن می پردازند ،در میان مردم نیز بحث غالب در اجتماعات،مهمانی ها و کوچه بازار وغیره به این مسئله اختصاص دارد و هر کسی بسته به دانش و اطلاعات خود این مسئله را تحلیل کرده و نظر می دهد.

اما با توجه به تحلیل های ارئه شده در برخی رسانه ها به نظر می رسد این اختلاس بزرگ برای بسیاری از گروههای سیاسی و برخی سیاستمداران مملکت زیاد هم بد نشده است.

گروهها و افرادی که در آستانه انتخابات مجلس نهم حرفی برای گفتن و ایده ای برای ارائه نداشتند امروز با دستاویز قرار دادن این افتضاح بانکی و نظارتی سعی در مصادره آن به نفع خود و تخریب چهره رقبا علی الخصوص حامیان دولت دارند.همانگونه که هر کدام از قوای سه گانه بسیار کوشیدند تا افتخار کشف بزرگترین دزدی تاریخ کشور را به نام خود ثبت کنند.

به نظر می رسد در این آشفته بازار یکی از مهمترین بخش این مسئله که به آن پرداخته نشد تاثیر منفی این اتفاق بر روی روحیه مردم مخصوصا نسل جوان کشور بود.

کاری نداریم چه کسی خورد و چه کسی بردو چه کسی کشف کرد حرف ما این است که چرا ملتی که در طول سالهای پس از انقلاب ،در دفاع مقدس ،در تحریم ها،در مبارزه با استکبار،در هر طرحی که به نفع نظام بود به رهبر خود لبیک گفت و صادقانه پشتیبان نظام بود امروز باید شاهد رشد و توسعه فرهنگ بچاپ بچاپ باشد.

بیش از یک دهه است کشور اسیر دزد هایی است که هر یک به نحوی جیب این ملت را خالی کرده و هر از چند گاهی با بالا آمدن گندشان موجی از بی اعتمادی مردم به مسئولان ،مملکت را فرا می گیرد.

اختلاس کرباسچی،قضییه فرودگاه پیام کرج،رسوایی شهرام جزایری،مفاسد برخی آقازاده ها که حتی رییس جمهور هم از بردن نامشان واهمه داشت و اخیرا هم این اختلاس بزرگ همه باهم دست به دست هم داده موجب بد بینی مردم به مسئولان و از دست رفتن پایگاه مردمی نظام می شود.

این واقعیتی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت .امروز هرقدرهم برخی از آقایان بخواهند سر خود را در برف فرو کرده و یا در پشت یکسری شعارهای ارزشی مخفی شوند باز هم باید بپذیرند که صبر مردم حدی دارد .

امیدواریم دستگاههای نظارتی کشور با چشمانی بازتر به مسائل نگاه کرده تا دوباره شاهد این گونه دزدی ها از کیسه بیت المال نباشیم.  

  نظرات ()
سایت شهرداری ساکت است یا بی اطلاع؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٦ مهر ۱۳٩٠

 آینانیوز- بهروز میرزایی شیرمرد/ شهرداری ها به عنوان متولی اداره  امور شهری از جایگاه ویژه ای در میان ساکنین شهر ها برخوردارند.کمتر کسی را می توان یافت که ساکن شهر بوده و با این نهاد در ارتباط نباشد .این ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ بوده و از جهات مختلف حائز اهمیت می باشد.

از شهرداری ها می توان به عنوان قلب تپنده هر شهر نام برد که اگر عملکرد مطلوبی داشته باشند میتوانند ضمن کمک به پیشرفت سخت افزاری و مادی شهرها ،از لحاظ معنوی نیز تاثیر بسزایی در ایجاد روحیه نشاط وشادابی و بالا بردن امید به زندگی در میان شهروندان داشته باشند .

رابطه حسنه مردم و شهرداری ها و اهمیت این ارتباط در پیشرفت شهرها در نهایت  نظام را مجاب کرده است که در حقوق اساسی کشورمان، قوه ناظری را از میان مردم تحت عنوان شورای شهر،برای نظارت بر عملکرد این نهاد و ارتقای سطح همکاری آن با شهروندان پیش بینی کند.

در چهارچوب این حقوق مردم حق پیدا می کنند تا ازاقدامات و اتفاقاتی که در شهرداری ها رخ میدهند با خبر شوند. امروزه سایت ها و نشریاتی که توسط شوراها ،شهرداری ها ونهاد های وابسته به آنها اداره می شوند بار این مسئولیت را به دوش می کشند.

در این مجال قصد داریم با نگاهی گذرا به فعالیت سایت شورای شهر تکاب ,عملکرد  شورا را در زمینه اطلاع رسانی به مردم را بررسی کرده به نقد بکشیم.

سایت شورای شهر تکاب به عنوان تنها مرجع ارتباطی مردم با آن شورا در فضای مجازی به شمار می رود که می توانست به پایگاهی معتبر جهت انتشار اخبار مربوط به شهرداری تکاب به حساب آید اما متاسفانه مدت زمان زیادی است که  از آن رسالتی که بر عهده دارد دور شده است.

1.تاخیر طولانی مدت در بروز رسانی، 2.عدم موضع گیری مناسب و به موقع  در قبال اتهاماتی که گاها از طرف منتقدین متوجه شهرداری و شورا می شود،اکتفا به انتشار اندک اخبار سطحی از عملکرد شهرداری،3.ناقص بودن بسیاری از قسمت های ایجاد شده در این سایت را می توان از جمله ایرادات آن نام برد .این در حالی است که گاهی اخباری از درون مجموعه شورا به بیرون درز می کند که با توجه به سکوت بیجای این سایت و عدم اطلاع رسانی وشفاف سازی مناسب ، این اخبارتوسط افراد ،وبلاگ ها وجریان های مخالف  تحریف و در سطح جامعه منتشر می شود که نتیجه ای جز رواج انواع شایعات وسردر گمی بیش از پیش مردم ندارد.

سوال بنده از شورای محترم این است که چرا باید شهروندان تکاب اخبار شهرداری را بجای پیگیری در سایت شما از زبان مردم کوچه و خیابان بشنوند؟

مدتی است که شهردار تکاب از سمت خود کنار رفته و یا کنار گذاشته شده است ،چرا سایت شما خبر به این مهمی را پوشش نداده و دلایل این تغییرمهم را به اطلاع مردم تکاب نرسانیده است؟

شایعه شده است که سرپرست انتخابی شما برای شهرداری از سمت خود استعفا داده اند ،شایعه شده است که در انتخاب شهردار از طرف لابی های قدرت و ثروت در فشار هستید ،بفرمایید برای روشن شدن ذهنمان به کجا مراجعه کنیم؟

امروز خیل عظیمی از جوانان و نخبگان تکابی علی الخصوص دانشجویان در نقاط مختلف کشور مقیم هستند که تنها از طریق فضای مجازی می توانند پیگیر اخبار دیار خود باشند لذا وقتی خبر مهمی را در سایت ها و وبلاگ های مختلف در باره مثلا فلان عملکرد و یا فلان اتفاق رخ داده در شهرداری می خوانند ،در بی خیالی سایت شورای شهر و عدم اطلاع رسانی مناسب همان برداشتی را از موضوع خواهند داشت که آن سایت یا وبلاگ به آنها القا می کند که مسئله می تواند در دراز مدت در ناکارآمد جلوه دادن شورا و شهرداری و ایجاد حس بی اعتمادی در بین این قشر نسبت به مجموعه مذکورتاثیر گذار باشد.

امیدواریم شورای محترم شهربا جدیت پیگیر این مشکل بوده برای حل آن اقدام نمایند

  نظرات ()
نوستالژی مهر نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۳ مهر ۱۳٩٠

اولین بار این تصویر را در مدرسه شهید دکتر چمران زمانی که اول ابتدایی می خواندم دیدم .برایم جالب بود شاید نیم ساعتی به آن خیره شدم اما چیزی ازش  نفهمیدم ولی امروز که بعد از سال ها آن را به دست آوردم با افتخار به همه نشان میدهم.

این تصویر سند دانش دوستی و علم  جویی مردمان تکاب در سالهای بسیار دور می باشد.تصویر مدرسه محمدیه در خرداد سال 1310 شمسی به مناسبت پانزدهمین سال تاسیس آن می باشد.

از اینجا دست همه معلمان و اساتید عزیزم را که برایم زحمت کشیدند را می بوسم و اول مهر و بازگشایی مدارس را خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان و معلمین و اساتید محترم تبریک عرض میکنم وبرای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم 

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب