بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آینده تکاب قربانی جنگ مجلس و دولت شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٠

بحث تفکیک حوزه انتخابیه تکاب ،شاهیندژو میاندوآب قریب به یک دهه است که در این حوزه مطرح بوده و در این میان برای مردم همیشه در صحنه تکاب همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

آن ها که همیشه با شور و شوق وصف ناپدیر انتخابات را آغاز و در پایان با سرخوردگی از رای نیاوردن کاندیداهای بومی خود به پایان می بردند دردوره اخیر علاوه بر سرخوردگی همیشگی دچار نوعی بی مهری از طرف نماینده شهر خود نیز شدند کسی که حضور چندین دوره خود را مدیون حسن نیت مردم تکاب است.

این گونه مسائل از یک طرف و توسعه نیافتگی این شهرستان با وجود منابع و معادن غنی از طرف دیگر باعث شد تا بحث تفکیک حوزه انتخابیه مذکور در میان مردم به ویژه بزرگان، روشنفکران و نخبه گان به صورت جدی مطرح شده وبه یک خواست عمومی تبدیل شود.

در این دوره آقای عیسی زاده یکی از نمایندگان این حوزه فرصت را غنیمت دانسته و برای تبلیغ خود هم که شده بارها وبارها از تلاش هایش جهت به تحقق رساندن این رویا سخن گفته و با انتشار نامه هایی در مراسم روز جهانی قدس در بین مردم انتظارات بالا برد اما با توجه به گاف های داده شده در این نامه ها معلوم شد که نبا ید به اقدامات این آقا که می خواست با دست آویز قرار دادن این موضوع و با توجه به کمرنگ شدن میزان محبوبیت محبی نیا نزد مردم تکاب برای خود محبوبیتی کسب کند ،امید بست.

با این بیم و امید ها بالاخره دولت لایحه افزایش تعداد نمایندگان و تفکیک برخی از حوزه های انتخابیه را روانه مجلس کرد که در نهایت بعد از مدتها انتظار و سرگردانی در کمسیون های مختلف فوریت آن رد شد و طرح آن نیز به صحن علنی به راه پیدا نکرد.    به نظرمی رسد عمده ترین دلیل آن را نیز می توان جنگ آشکار و نهان مجلس با حامیان دولت بر سر تصاحب کرسی های مجلس نهم دانست.

با نگاهی گذرا به رابطه نه چندان خوب مجلس اصولگرا با دولت اصولگرا بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 می توان تلاش برای  قدرت طلبی را در رابطه این دو قوه بخوبی حس کرد که گاها بدون توجه به برخی ملاحظات ملی و وظیفه ذاتی خود در خدمت به مردم فقط در صدد کم کردن روی همدیگر عمل کرده و عرصه خدمت را به عرصه رقابت برای کسب قدرت مبدل می سازند.

با در نظر گرفتن این رابطه و مسائلی چون اعتراض به معاون اولی مشایی ،کلید زدن سریال جریان انحرافی ،ندادن رای اعتماد به برخی وزرای پیشنهادی احمدی نژاد از جمله دکتر سجادی و آن جلسه معروف بهارستان و دودو گفتن نمایندگان در خلال سخنرانی رییس جمهور و اخیرا هم طرح سوال از او و همچنین متهم کردن برخی از نزدیکان وی به فساد مالی ،کاملا مشخص بود که مجلس با این لایحه هم مخالفت خواهد کرد .

متاسفانه چنین به نظر می رسد  بهارستانی ها بدون در نظر گرفتن منافع مردم این حوزه ها و اهمیت این تفکیکها که می تواند در توسعه و پیشرفت این مناطق تاثیر بسزایی داشته باشد ،صرفا به خاطر هراس از ورود حامیان دولت  وحفظ صندلی و ترکیب  اصواگرایان در مجلس نهم بدون توجه به خواست بخشی از ملت این لایحه را به بایگانی سپرده اند و جالب اینجاست که نمایندگان حوزه تکاب و شاهیندژ و میاندوآب که  در جبهه اصولگرایان قرار دارند با از دست دادن این فرصت تبلیغاتی فعلا سکوت اختیار کرده اند!!

  نظرات ()
تکاب همچنان در انتظار انتخاب شهردار نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠

بی تردید باید اذعان نمود که یکی از شاخص ها و مولفه‌های اصلی و اساسی در توسعه و عمران و آبادانی هر شهری داشتن مدیریت شهری یا "شهردار"ی توانمند و کار آمد می‌باشد تا بتواند با بکار گیری دو عنصر تعهد و تخصص در تحقق این ایده مفید فایده گردد. و نقش شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم در شناسائی و انتخاب فردی به عنوان مدیریت شهری با ویژگی های پیش گفته اجتناب ناپذیر است .
شهرستان تکاب که علی رغم دارا بودن پتانسیلهای بالقوه از محرومیت رنج می برد وظیفه اعضای شورای شهر را مضاعف می‌نماید . موضوعی که نگارنده این مقال را به عنوان شهروندی که دل در گرو پیشرفت و آبادانی این شهر دارد وادار به نگارش این سطور نموده آن است که اکنون حدودسه ماه است پس از استعفای شهردار قبلی شهر تکاب بدون شهردار بوده و با سرپرست اداره می‌شود با مد نظر قرار دادن وضعیت جغرافیایی منطقه که فصل کارهای عمرانی در آن محدود است عملاً نیمی از سال که اوج انجام عملیات عمرانی نیز هست سپری گشته ولی هنوز وضعیت پروسه انتخاب شهردار در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و به سرانجامی نرسیده است .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب