بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
مرگ غم انگیز زن وشوهر جوان در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

امیر خالق نژاد - زن وشوهر جوانی در شهرستان تکاب در جنوب آذر بایجان غربی  تنها بفاصله دو روز از هم یکی بر اثر گاز گرفتگی ودیگری بر اثر خودکشی جان خود را از دست دادند.

دو روز پیش زن 24 ساله تکابی بر اثر گاز گرفتگی در حمام منزل خویش  پس از چندین دقیقه تلاش بی ثمر برای زنده ماندن دچار خفگی شد و جلوی چشمان دختر خردسالش جان باخت .

«‌ ناهید ـ ش »‌ در حالی که از عواقب نصب غیر مجاز  ،نامناسب وغیر اصولی آبگرمکن دیواری گازی در رختکن حمام منزلش بی خبر بود با کمبود شدید اکسیژن  هوا در داخل حمام  مواجه شد وحتی فریادهای دخترش نیز نتوانست وی را از مرگ نجات دهد.

گازهای حاصل از شعله های آبگرمکن گازی دیواری ونداشتن فضای مناسب برای تبادل هوا وکمبود اکسیژن ونیز نصب  غیر مجاز این آبگرمکن در محیطی بسته وفاقد تهویه مناسب عامل مرگ زن جوان اعلام شده است .

دو روز پس از این حادثه در حالی که دخترک خردسال تنها پشت وپناه خود را پدر داغدار خود می دید وهنوز شوک مرگ ناگهانی مادر در جلوی چشمانش  مانع از گریه او شده وبغض هایش در گلو خفته بود ، همسر 26 ساله این زن جوان، پس از مراجعت به خانه از سر مزار همسرش، اقدام به خودکشی نمود ودخترک معصوم را  برای همیشه چشم به راه  گذاشت.

«‌ مقصود – م » که به شغل جوشکاری اشتغال داشت  از خالی بودن خانه اش پس از مراسم تدفین و ترحیم همسرش استفاده کرده وبا باز گذاشتن  عمدی شیر گاز خانگی  وخفگی در خواب به زندگی خود پایان داد.

این زن وشوهر جوان هر دو قربانی مستقیم وغیرمستقیم نصب غیر مجاز ،برخلاف مقررات وخارج از اصول فنی وسیله گاز سوز در محیطی غیر استاندارد و  بسته  شدند .

هفته گذشته نیز در شهرستان تکاب   یک زن باردار سی ساله  با جنین هشت ماهه اش پس از زمین خوردن در منزلش  جان خود را از دست داد.

منبع:www.asriran.com

  نظرات ()
قتل زن 50 ساله در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

گروه حوادث: روز سه شنبه یک زن پنجاه ساله تکابی توسط شوهر خواهر خود در شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی به طرز فجیعی به قتل رسید.

بنا بر اعلام منابع محلی این حادثه در حالی ساعت ده صبح روز سه شنبه در خیابان انقلاب تکاب رخ دادکه قاتل که مردی 40 ساله و کارگر نانوایی بود به علت انگیزه های شخصی واختلافات شدید خانوادگی خواهر زن خود را پس از ضرب وشتم فراوان وانداختن در داخل جوی آب با ضربات پی در پی چاقو به قتل رساند.قاتل که حتی لحظه ای از حمله ور شدن به این زن و دخترش وزدن ضربات محکم چاقو به سر وصورت وبدن این زن خودداری نمی کرد در حالی که توسط ساکنین محل وبازاریان از این کار منع می شد اما همچنان به قصد از پادر آوردن مقتول ودخترش با چاقو تلاش می کرد.

شدت جراحات وارده به این زن به حدی بود که مقتول در حین انتقال به بیمارستان جان باخت .

دختر مقتول نیز از ضربات چاقوی قاتل در امان نمانده وبا پهلو ودست بریده به بیمارستان شهدا ی تکاب منتقل شد ودر حال حاضر حال وی نیز وخیم است.

قاتل بی رحم با همکاری اهالی محل توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد.

عصر دیروز قاتل برای بازسازی صحنه قتل در حضور ماموران کلانتری ونمایندگان دادستانی به محل حادثه انتقال یافت واختلافات ومشکلات خانوادگی را انگیزه اصلی قتل خواهر زن خود عنوان کرد.

منبع: روزنامه مردم سالاری نسخه شماره 2911 - 1391/02/21 -

روزنامه الکترونیکی آوای تکاب

  نظرات ()
تکاب زیر چکمه های معدن کاران له می شود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩۱

امیرخالق نژاد-  طی چند سال گذشته فعالیت معدن کاران وشرکت های معدنی در شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی به بالاترین میزان خود رسیده است .

بهره برداران معادن سنگ های ساختمانی وتزئینی، شن وماسه وخاک بدون توجه به شرایط طبیعی واکو سیستم منطقه به فعالیت گسترده خود و بهره برداری بیش از حد وبی رویه از معادن ادامه می دهند .

همین عامل موجب تخریب گسترده منابع طبیعی وطبیعت بکر تکاب شده است و در بسیاری از مناطق که از اهمیت فوق العاده طبیعی وزیست محیطی برخوردار بوده وحتی قابلیت گردشگری دارند لطمات جبران نا پذیری بر جای گذاشته است.

یکی از فعالان محیط زیست ودوستداران طبیعت با اشاره به افزایش سطح تخریب گسترده منابع طبیعی تکاب توسط بهره برداران معادن گفت: مسموم شدن آب‌های سطحی و زیرزمینی، از بین رفتن اکوسیستم طبیعی منطقه، تخریب مراتع و مزارع و نهایتاً تهدید جدی چشمه سار‌ها و آب‌های زیرزمینی، از بین رفتن شرایط زیست محیطی برای ساکنین منطقه، به خطر افتادن زندگی جانوری و گیاهی مخصوصا گیاهان دارویی و صد‌ها موردی که بر کشاورزی و دامپروری منطقه اثرات سوء گذاشته از پیامد‌های فعالیت بی حد این معادن بوده است.

مهدی آقاخانی افزود: مجموعه‌های تاریخی و چشم انداز‌های زیبای تکاب بخش قابل توجهی از پتانسیل های عظیمی است که می‌توانست نقش حیاتی در توسعه تکاب ایفا نماید اما اکنون به فراموشی سپرده شده و امروز تکاب را فقط با مظاهر ویرانی وآلودگی چون معادن طلا و سنگ می شناسند.

وی با اشاره به اینکه این معادن در بهبود وضع معیشتی مردم کوچکترین نقشی ایفا ننموده‌اند تاکید کرد: فعالیت شر کت های معدنی....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
استاد صادقی به ملکوت اعلی پیوست نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

آینا نیوز – امیر خالق نژاد- استاد اباصلت صادقی یکی از اساتید برجسته ومطرح خوشنویسی کشور در سن 43 سالگی بر اثر عارضه سکته قلبی در زادگاه خویش در شهرستان تکاب از توابع استان آذر بایجان غربی در گذشت.
وی یکی از ده استاد مطرح وباسابقه هنر خوشنویسی کشور در حال حاضر است که در سال 1388 به درجه استادی نایل گردید.
مرحوم صادقی عضو انجمن خوشنویسان کشور واز شاگردان اساتید بنام خوشنویسی از جمله استاد غلامحسین امیر خانی واستاد جواد بختیاری بوده است .
وی خدمات ارزنده ای به جا معه خوشنویسی کشور عرضه کرده است و آثار برجسته وشاخص آن مرحوم در بیش از شصت نمایشگاه داخلی وخارجی به نمایش در آمده است.

همچنین 15 نمایشگاه اختصاصی از آثار خوشنویسی وی در شهر های مختلف کشور تاکنون دایر شده است.
مرحوم صادقی طی سالیان پربار هنری خویش شاگردان مطرحی را به جامعه هنری وخوشنویسی کشور معرفی نموده که همگی در حال حاضر عضو انجمن خوشنویسان شهرهای مختلف کشور هستند.وی از بنیانگذاران انجمن خوشنویسان شهرستان تکاب نیز به شمار می رود.
شهرستان تکاب با دارا بودن هنر مندان متعدد خوشنویسی یکی از مهمترین شهرهای کشور در این عرصه محسوب می گردد.

 

فاش آنلاین - پیکر استاد فقید اباصلت صادقی صبح امروز پنجشنبه در میان خیل اندوه و حضور چند هزار نفر از مردم  قدرشناس تکاب تشییع و در گلزارمطهر شهدای تکاب به خاک سپرده شد

اینجانب به نوبه خود این مصیبت جانگداز را خدمت خانواده محترم ایشان،مردم تکاب و جامعه هنری کشور تسلیت عرض می کنم.روحش شاد و یادش گرامی باد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب