بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
عید مبعث مبارک نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۱

مبعث ،روز برانگیختن خردهای دفن شده در تابوت خرافه گرایی و جهل پیشگی و روز تولد عاطفه های زخمی شده در رقص شمشیرهای تعصب است.

سرحلقه عشاق به عالم، احمد / یعنی هدف از خلقت آدم، احمد

رخشان و فروزنده بر انگشت وجود / پیغمبری انگشتر و خاتمْ احمد . . .

عید مبعث بر شما مبارک

  نظرات ()
سرپرست دانشگاه فرهنگیان منصوب شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱

جام جم آنلاین: طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش ،جهانبخش محبی نیا بعنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان منصوب شد.

به گزارش روزچهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، در این حکم آمده است:امید است با توکل به خداوند متعال و پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و بهره گیری از نظرات استادان و مدرسان در جهت تحقق اهداف سازمانی و وظایف محوله بویژه موارد زیر اهتمام داشته باشید:

· تمهید امکانات ضروری برای راه اندازی ، استقرار و تحقق اهداف دانشگاه.

· ارتقای شایستگی های حرفه ای معلمان.

· ایجاد تحول ، نوآوری ، ارتقای روشها وبرنامه های آموزشی و پ‍ژوهشی.

· تهیه و پیشنهاد برنامه های راهبردی ، سیاست ها ، اهداف و خط مشی ها برای طرح در هیأت امنا.

· تعیین خط مشی اجرایی دانشگاه بر اساس برنامه های راهبردی مصوب هیأت امنا، برنامه ریزی و هدایت فعالیت های فرهنگی ، تربیتی ، آموزشی و پژوهشی ، دانشجویی، بهداشتی و درمانی ، خدماتی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در چارچوب برنامه های راهبردی مصوب و سیاست ها و بخشنامه های وزارت آموزش وپرورش.

· برنامه ریزی و نظارت دقیق و مستمر بر حسن اجرای امور تربیتی ، فرهنگی ، آموزشی ، پژوهشی ، اداری و ... با رعایت ضوابط و مقررات مربوط.

· هماهنگی در جهت احصای نیازهای آموزشی و نیروهای انسانی وزارت آموزش وپرورش و پاسخگویی به آنها.


  نظرات ()
مجلس ختم جناب ایکس!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱

عباس حسین پور :برای نامورترین سرمایه دار شهرمان جناب ایکس که  

شب گذشته با یک اشاره کوچک حضرت ملک الموت از روی زمین به زیر زمین منتقل شده بود ، مجلس ختم مفصلی گرفته بودند . طرفداران پر و پا قرص زر و زور و تزویر بسان هواداران رقابت های انتخاباتی ، چنان الم شنگه ای براه انداخته بودند که گوش فلک را کر می ساخت .بادمجان دور قاب چین های آنتیک در مقابل فامیل های درجه یک متوفی ، اتوماتیک وار طوری راست و دولا می شدند که آدمی از خنده روده بر می شد . مداح زاغ چشم با تسبیح دانه درشت اش حسابی بالای منبر رفته بود و عینهو قناری چهچهه می زد : جهت شادی روح مرحوم مغفور جنت مکان خلد آشیان جناب ایکس که در یک نبرد تن به تن با عزراییل به دیار باقی شتافته است فاتحه ای در خور شایسته بفرستید...خدا بیامرز! مثل دسته ی گل بود ، اما چکنم که روزگار گلچین است...با اینکه زر و زور داشت ، ولی بی آزار بود ، آزارش حتی به یک مورچه ی ماده هم نمی رسید ، چه برسد به یک مورچه ی نر...ای ابر بهاری! حال وقت آن رسیده است تا خون گریه کنی...بی شک مادر گیتی ، چنین فرزند خلفی را دگر باره نخواهد زایید...فا...ت...حه...

اما بشنوید سخنان درگوشی روشنفکر چپ اندیشی که از خوش شانسی و از بد قضای روزگار در یک چنین مجلس و محفلی به اتفاق تنی چند از همفکرانش جا خوش کرده بود : جهت شادی روح مرحوم مغفور جناب ایکس که از نوادگان زد بود و فرزند رشید ایگرگ...فاتحه...خدا بیامرز! مثل دسته بیل بود نه دسته گل ، اما چکنم که روزگار سارق است و عاشق سینه چاک دسته بیل...زر و زور داشت و آزارش نه تنها به مورچه ی نر که به مورچه ی ماده هم می رسید...ای خالق هستی! مبادا که مادر گیتی دگر باره آبستن شود و چنین فرزند ناخلفی را بزاید...

 

روشنفکر چپ اندیش که خواسته و ناخواسته در حال و هوای دیگری سیر و سفر می کرد ، در خاتمه سخنان گهربارش دسته گلی دیگر به آب داد که بر و بچه های محله ته دلشان به خنده افتادند : جناب ایکس! تو سیب سرخ کدام درخت پرتقالی که هر دانه ی انارت به سرخی گیلاس های درخت موز است ای گلابی من...

 

بنده ی حقیر و دیگر دوستان کاملا بر سر دو راهی قرار گرفته بودیم و نمی دانستیم که باید هق هق گریه بکنیم و یا به قهقهه بخندیم . دقیقا در همین اثناء بود که میهمان ناخوانده - روشنفکر چپ اندیش - نیشخندی زد و گفت : فا...ت...حه...

 

حالا دیگر نمی دانم چنین فاتحه ی غرایی را نثار روح مرحوم مغفور کردند و یا به روح مرده های متحرکی که اینسان روزگار می گذرانند و یا به روح آنانکه زندگان مان را با شگرد خاص خویش به مردگان متحرک مبدل کرده اند . باور بفرمایید هنوز هم که هنوز است نمی دانم ، فقط هر از چند گاهی که با خود خلوت می کنم ، مدام با خود می گویم : فاتحه...فاتحه...و بعد آن کلی می خندم ، شاید هم خنده ام بخاطر این است که نمی توانم بگریم . شاید هم...بخاطر...نمی دانم...مخلص کلام اینکه : فاتحه...فاتحه...


  نظرات ()
دشمنان محبی نیا دست بردار نیستند!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢ خرداد ۱۳٩۱

فاش آنلاین .بهروز میرزایی شیرمرد :دنیای هزار توی سیاست دنیای بسیار شگفت انگیز و پیچیده ای است هر وقت سیاستمداری در این عرصه نگاه ها را به خود جلب کرده ،عده ای بادنجان دور قاب چین در لباس دوست دور او گرد آمده وبا توسل به انواع شگردهای متملقانه چنان فضای توهم آلودی برایش پدید آورده اند که تا به این باور غلط برسد که او تنها یکه تاز این عرصه وسفینه النجاه مردم جامعه خود است . این دشمنان کاری با او می کنند که او مردم را همان حلقه گرد آمده در اطراف خود بداند که از صبح تا شب برایش مدیحه سرایی می کنند و در این میان اگرکسی هم از سر خیرخواهی بخواهد اعتراضی بکند یا تلنگری بزند به نظر او مشتی بیمار برسد که به سهم خواهی آمده و چون به سهم خود نرسیده شیون به پا می کند!!!!

این روزها در استان آذربایجان غربی و در آستانه پایان کار مجلس هشتم عده ای با مطرح کردن نام آقای محبی نیا به عنوان جانشین آقای جلال زاده استاندار فعلی و دامن زدن به این شایعه در رسانه های غالبا مخالف با استاندار آن را به نقل محافل مختلف بدل کرده اند وهرکس به فراخور اندیشه و منافع شخصی و مواردی از این قبیل در این زمینه اظهار نظر می کند.

به اعتقاد خیلی از صاحب نظران وجود یک آلترناتیو قوی و با برنامه برای مدیران و اشخاص صاحب منصب می تواند برای جامعه بسیار مفید به فایده باشدوجلال زاده نیز از این قاعده مستثنی نیست با این حال معتقدم که آقای محبی نیا نمی تواند آن آلترناتیو قوی برای این سمت باشد.

در این که آقای محبی نیا سیاستمدار با سابقه ای بوده و جزء معدود کسانی است که از خطه آذربایجان به مدت نسبتا طولانی در بدنه نظام اسلامی خدمت کرده و دارای تجربه بالایی می باشند شکی نیست اما باید توجه داشت که سمت استانداری یک سمت اجرایی از بدنه قوه مجریه می باشد و با نمایندگی مجلس تفاوت های زیادی دارد وبه نظر می رسد با توجه به این که آقای محبی فاقد کارنامه مدیریتی اجرایی در سطح کلان وحتی در سطوح پایین تر هستند چندان مناسب برای این سمت نباشند.

به نظر بسیاری از صاحب نظران یکی از مهمترین دلایل توسعه نیافتگی استان گماردن افراد بی تجربه و ناکارآمد در پست های حساس مدیرتی واجرایی است که ثمره آن را امروز مشاهده می کنیم. آذربایجان غربی با توجه به داشتن پتانسیل های بالا، منابع و ابزارهای بالقوه توسعه و پیشرفت نیاز به مدیرانی با تجربه مدیریتی بالا برای بالفعل درآوردن و به کارگیری این پتانسیل ها  دارد.  

امروز متاسفانه شاهد آن هستیم عده ای با مستمسک قرار دادن عضویت آقای محبی نیا در هیئت رئیسه مجلس و یا در رمانتیک ترین حالت با توسل به طبع عرفانی ایشان ردای استانداری را بر قامت ایشان کوتاه دانسته وبا به اوج رساندن تملق صحبت از مقامات بالاتری می کنند.

 البته به هیچ عنوان منکر شایستگی آقای محبی نیا نیستیم وبر این باور هستیم که اگر از تجربه ایشان به درستی و در جای خود استفاده شود قطعا نتیجه بهتری عاید جامعه و کشور خواهد شد ومدعی آن هم نیستیم که همه چیز در استان سرجای خود قرار داشته و افراد متخصص رشته امور را در دست دارند،صحبت از تخصص و کاردانی است چیزی که در این سالها مهمترین حلقه گم شده زنجیره مدیریتی در سطوح مختلف استان و حتی کشور بوده است.

 به نظر می رسد بد نیست اگر کمی وسعت دیدمان را افزایش داده وبجز منافع شخصی مان منافع استان را هم در نظر بگیریم و ایشان را در جنگ زرگری خودمان با استانداری قربانی منافعمان نکنیم و فرصتی به او بدهیم تا بدور از فضای آلوده به تملق و چاپلوسی تصمیمی درست برای آینده سیاسی خود بگیرند؟

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب