بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نماز تاریخی و پرشکوه عید سعید فطر در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩۱

به نقل از فاش آنلاینـ نماز تاریخی عید سعید فطر در تکاب یکشنبه ۲۹ مرداد با حضور هزاران نفر از مردم در خیابان نماز و کوچه های اطراف به صورت با شکوهی  به امامت حجت الاسلام محمدی امام جمعه تکاب برگزار شد. حضور مردم در این نماز بی نظیر بود.

عکس : هادی فتاحی

  نظرات ()
عید فطر بر همه مسلمین مبارک باد. نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩۱

گر جان عاشق دم زند آتش در این عالم زند                  

وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

علم همه دریا شود،دریا زهیبت (لا)شود

آدم نماند و آدمی،گر خویش با آدم زند

عید بازگشت به فطرت و دریایی شدنتان مبارک

  نظرات ()
جانیم قوربان سنه یارالی آذربایجان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩۱

اسامی کشته‌شدگان زلزله آذربایجان‌شرقی اعلام شد

سازمان پزشکی قانونی اسامی فوت‌شدگان زلزله روز گذشته در آذربایجان‌شرقی را اعلام کرد. سازمان پزشکی قانونی در اطلاعیه‌ای اسامی تعدادی از هموطنان فوت و شناسایی شده در زلزله شهرستان‌های اهر (14 تن)، ورزقان (17 تن) و بیمارستان امام‌رضا (ع) (7 تن) ، وادی‌رحمت (8 تن)، بیمارستان سینا ( 3 تن) را اعلام کرد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آمار رسمی قربانیان زلزله آذربایجان شرقی/ اسامی کشته‌شدگان زلزله نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩۱

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تلفات حدود 300 نفری غیررسمی است گفت: براساس آمار رسمی، متاسفانه تاکنون 227 نفر کشته شده‌اند.

خلیل ساعی درباره آمار رسمی درگذشتگان زلزله 6.2 ریشتری به فارس گفت: براساس آمار رسمی 227 نفر فوت شده و 1380 نفر نیز مجروح شده‌اند. وی با اشاره به ایتکه در شهرستان هریس 125 نفر کشته و 280 نفر مصدوم شدند، بیان کرد: در شهرستان‌های اهر و ورزقان به ترتیب 40 و 65 نفر کشته و 500 تا 600 نفر مصدوم شده اند.

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آمارها درباره کشته شدگان 250 تا 300 نفر است، گفت: این آمار غیررسمی است.

  نظرات ()
معرفی کتاب:بر بال بحران نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

بیشتر ما متولدین سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،از همان اوان کودکی تاریخ معاصر کشورمان را این گونه آموختیم که هر کسی در آن ایفای نقش کرد و تاثیری هر چند اندک گذاشت یا نوکر آمریکا و انگلیس بود و یا نوکر شوروی. عده ای خائن و وطن فروش که کمر به نوکری اجنبی بسته و به این کشور و ملت خیانت کردند.

تصویری دیو گونه که از این افراد در ذهنمان ایجاد شد تمام تر و خشک را باهم سوزاند تا به این اندازه که اگر خدمتی هم به وطن کرده بودند هیچ وقت به چشم نیامد و  دیده نشد. البته منکر اشتباهات و یا خیانتهایی که برخی از این افراد در طول تاریخ مرتکب شده اند نیستیم اما معتقدم می شود با تحقیق بیشتر و دستیابی به اسناد و منابع قوی تر در تاریخ نگار ی چهره واقعی این افراد را آنگونه که بودند به مردم معرفی و در معرض قضاوت آن ها قرار داد و این به معنی تبرئه این این افراد یا توجیه اشتباهات آن ها نیست چه بسا شاید با تحقیق بیشتر برگه های دیگری از خیانت را بتوان به پرونده این افراد افزود.

یکی از این افراد دکتر علی امینی است که در تاریخ همیشه از او به عنوان نوکر آمریکا یاد شده است ،نوه مظفرالدین شاه قاجار که پس از سقوط دولت کودتا در سال ۱۳۴۰ با حمایت دولت جان اف کندی در آمریکا به سمت نخست‌وزیری منصوب شد. آزادی فعالیت احزاب سیاسی از جمله جبهه ملی٬ اصلاحات ارضی و مبارزه با فساد از اقدامات دولت او بود.

چندی قبل کتابی تحت عنوان بر بال بحران به قلم تنها پسر دکتر امینی یعنی ایرج امینی به دستم رسید که بسیار کتاب وزینی بود و حیفم آمد که آن را برای شما عزیزان معرفی نکنم.

جای بسی خوشحالی است که امروز این فضا در کشور ایجاد شده است که محققان و علاقه مندان بتوانند به تحقیق در زندگی این افراد پرداخته و عملکردشان را آنگونه که بوده با تمام نکات مثبت و منفی آن و به دور از حب و بغض در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهند.  نظرات ()
بازداشت یک نفر با ۴۴ شیء عتیقه در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۱

آوای تکاب: 44شیء تاریخی و عتیقه در تکاب کشف شد.
فرمانده انتظامی تکاب گفت: ماموران پلیس این اشیاء تاریخی را امروز از منزل فردی که در زمینه حفاری و جمع آوری اشیاء زیر خاکی فعالیت می کرد کشف و ضبط کردند. سرهنگ بیت اله پاشایی افزود: کمربند فلزی با نقوش آیینی و مذهبی ، سنجاق سر ، دستبند گرد ، زنگوله ، شیء تزئینی با شکل لاک پشت ، ازجمله اشیا کشف شده است.


آقای مطلوبی کارشناس میراث فرهنگی تکاب با بیان اینکه اشیاء کشف شده فلزی و همگی از جنس مفرغ هستند افزود: قدمت این اشیاء به هزاره اول قبل از میلاد ( سه هزار سال قبل ) می رسد.
فرمانده انتظامی تکاب گفت : در این عملیات دو دستگاه فلزیاب ، به همراه پنج عدد فشنگ جنگی و پنج دستگاه گیرنده تصاویر ماهواره از منزل این فرد به دست آمد. سرهنگ بیت اله پاشایی افزود: این فرد پس از دستگیری و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شد.

  نظرات ()
در آرزوی یاران 84 خود هستم/ماجرای آق شدن احمدی نژاد توسط مادرش!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩۱

به گزارش جوان، محمود احمدی‌نژاد شامگاه پنج شنبه در دیدار نمایندگان تشکلهای علمی و فرهنگی دانشجویی کشور که بیش از سه ساعت به طول انجامید، در پاسخ به این ادعا که احمدی‌نژاد دیگر احمدی‌نژاد سال ۸۴ نیست، اظهار داشت: بنده نیز در آرزوی یاران ۸۴ خود هستم.

در این دیدار احمدی نژاد ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان و تبریک ماه مبارک رمضان به برخی سئوالات و انتقادات دانشجویان در خصوص مسائل اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی پاسخ داد.

دعوت جلسه با من نبود

وی با بیان اینکه دعوت از شما و مدیریت این جلسه به من ربطی نداشت و دیگران بانی این جلسه بودند گفت: برخی از دانشجویان انتقاد کرده بودند که چرا شما بعد از گذشت ۷ سال  به دانشگاه نیامدید من باید در پاسخ به این سئوال بگویم که این طور نیست  بلکه در طول این چند سال به ۴ – ۵ دانشگاه رفته ام بجز سال گذشته که مشغله های کاری داشتم.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه روحیه آرمانی و انقلابی در جوانهای دانشگاهی در اوج خودش است گفت: همان آرمانها و احساس مسئولیت ها عمیق تر از گذشته شده است و باید کمی حوصله کرد چرا که دیدگاهها متفاوت است و باید با کمک هم کشور را اداره کنیم.

روزی ۳۰۰ نامه می خوانم

رئیس جمهور یکی از شعارهای اصلی دولت خود را اتکا به توده های مردمی و ارتباط وسیع با بدنه مردم خواند و گفت:  به نظر شما آیا این ارتباط با توده ها کم شده است؟  من در هفته چند جلسه بجز سفرهای استانی  با مردم دیدار دارم و روزانه به طور متوسط  ۳۰ هزار نامه به نهاد ریاست جمهوری می رسد که به طور متوسط در حدود ۳۰۰ نامه را روز می خوانم.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از شعارهای دولت عدالت گرایی بود ما اگر در سیاست ، فرهنگ  و اقتصاد برنامه نداشتیم که این همه تحت فشار قرار نمی گرفتیم. ما بزرگترین طرحها را داشتیم که با آنها ممانعت شد.

می گذارند کار کنیم

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: تمام برنامه های دولت در جهت عدالت بود اما در کشور ما بجز دولت ، دستگاههای دیگری که هستند که تاثیرگذارند مثلا وقتی دولت می خواهد کاری را انجام دهد دیگران به نوعی تاثیرگذارند و باعث می شوند یا برنامه های ما تغییر کند و یا برخی کارها جنبه تکلیفی پیدا کند.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون و اینکه دولت در جهت اعمال عدالت این قانون را اجرا می کند اظهار داشت:  اما برخی ها قانون را طوری می نویسند که از دست دولت خارج شود اگر به خاطر این موضوع با آنها دعوا کنیم می گویند چرا دعوا می کنید و اگر سکوت کنیم می گویند چرا کوتاه آمده اید و سکوت کرده اید.

حرف بزنیم یا نزنیم متهم می شویم

رئیس جمهور با اشاره به اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی فساد بزرگ بانکی گفت:  در این ماجرا من شش سال بود که فریاد می زدم عده ای می خواهند پول مردم را ببرند. بارها اعتراض کردم اما آنها ماجرایی درست کردند به اسم ۳ هزار تایی و نوک حمله را به سمت دولت هدف گرفتند. من نمی دانم اگر فریاد بزنیم می خوریم اگر سکوت هم کنیم باز هم می خوریم.......


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دفتر ارتباطات مردمی بیگی در تکاب افتتاح شد. نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩۱
 
دفتر ارتباطات مردمی دکتر روح الله بیگی نماینده منتخب در مجلس نهم در شهرستان تکاب افتتاح شد مسوول این دفتر آقای عطاالله امان الهی است .اهالی شهرستان تکاب برای ارتباط با دفتر ارتباطات مردمی نماینده منتخب خود در مجلس نهم به آدرس: تکاب - خ اانقلاب - پشت دارو خانه دکتر پاک طینت جنب شهرداری تکاب مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 5222142 0482تماس حاصل فرمایند
http://beygitekab.blogfa.com
  نظرات ()
خداحافظ مرغ !! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٩ امرداد ۱۳٩۱

مرغ آهنگ جدایی ساز کرد                                          ناگهان از سفره ام پرواز کرد

از فراقش قلب بشقابم شکست                              قاشق و چنگال من در غم نشست

دید او فیش حقوقم را مگر؟                                   کاین چنین از پیش من بگرفت پر

ران و بال و سینه ات یادش بخیر                          قلب چون آیینه ات یادش بخیر

تازگی از دیگران دل میبری                                   هرکه بامش بیش با او میپری

تخم خود را لا اقل از ما مگیر                                       تا که با خاگینه ات گردیم سیر

خدا حافظ مرغ

  نظرات ()
;سونامی نمک دریاچه ارومیه به تهران می‌رسد; نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۸ امرداد ۱۳٩۱
یکی از معاونان سازمان محیط زیست کشور وضعیت کنونی دریاچه ارومیه را "خطرناک" توصیف کرده و هشدار داده است که اگر "اقدامی عاجل، جدی و ملی" در مورد این دریاچه انجام نشود، توفان و غبار نمک ناشی از خشک شدن آن تا استان تهران به راه خواهد افتاد.

اصغر محمدی فاضل، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ایران، با اشاره به افت شدید سفره آب زیرزمینی در محدوده دریاچه ارومیه به خبرگزاری فارس گفته است: "در حال ایجاد یک فاجعه ملی زیست‌محیطی هستیم."

او اضافه کرد که در گزارش‌هایی به "مقامات کشور" هشدار داده شده است که در صورت ادامه وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، در منطقه توفان نمک به راه خواهد افتاد.

او گفت: "توفان نمک را در حوزه استان آذربایجان شرقی بسیار محتمل می‌دانیم و حتی گستره آن را تا مرزهای غربی استان تهران پیش‌بینی می‌کنیم."


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
صادق هدایت اعجوبه ای تکرار نشدنی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱

«در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی اظهار کرد.» (بوف کور)

آخرین عکس صادق هدایت،۱۳۲۹(صادق هدایت این عکس را برای تمام خویشاوندان خود فرستاد.)روحش شاد یادش گرامی باد.

  نظرات ()
تکاب در آستانه رتبه های جهانی در تولید طلا و نقره نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢ امرداد ۱۳٩۱

آذربایجان غربی با دارا بودن معادن غنی کانسنگ طلا صدرنشین جدول تولید این فلز با ارزش در کشور بوده و طی آینده نزدیک نیز بزرگترین کارخانه استحصال طلای خاورمیانه در تکاب افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج به دست آمده از عملیات اکتشافی ایمیدرو، نشان می‌دهد معدن طلای شهرستان تکاب با عیار 5.81 گرم در تن از چهار میلیون تن ذخیره قطعی برخوردار بوده و میزان ذخیره احتمالی این معدن به هفت میلیون تن نیز می ‌رسد.

در حال حاضر میزان ذخایر طلای مناطق معدنی آذربایجان‌غربی به 100 تن می‌رسد و این در حالیست که با ادامه فعالیتهای اکتشافی در شهرستانهای ماکو، ‌سلماس،‌ شاهین‌دژ و سردشت میزان ذخایر افزایش می یابد.

آذربایجان غربی رتبه نخست کشور را از نظر ذخایر و تولید طلا در اختیار دارد و با ساخت واحد فرآوری و استحصال طلا در معدن زرشوران تکاب، سالانه سه هزار و 600 کیلوگرم شمش طلا و بیش از یکهزار و 200 کیلوگرم نقره تولید می‌شود.

معدن بزرگ طلای "آق دره" در تکاب نیز که عیار کانسنگ آن نزدیک به پنج گرم در هر تن بوده و می تواند سالانه بالغ بر 2.2 تن طلا تولید کند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب