بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
مام جلال سیاس بانمک!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢

در دنیای امروز که افراد بی جنبه و بی ظرفیت بی شماری اطرافمان را گرفته اند و به خاطر چند روز پشت میز نشینی خدای خود را نیز بندگی نمی کنند وجود انسان های بزرگواری مثل جلال طالبانی می تواند چراغ راهی باشد .

جلال طالبانی را می توان یکی از محبوب ترین چهره های دنیای سیاست در منطقه نام برد محبوبیت او در عراق به حدی است که مردم او را مام جلال (عمو جلال )می نامند. مبارز خستگی ناپذیر ملت کرد در دهه های گذشته و سیاستمدار برجسته امروز عراق ،که این ایام در جدالی نفسگیر به خاطر سکته مغزی با مرگ دست و پنجه نرم می کند.

مردی که هیچ وقت تحت تاثیر مقام و قدرت قرار نگرفت وبا بزرگ منشی و مردم داری علاوه بر دوستان، دشمنانش را نیز  وادار به تحسین خود کرده است.

در عراق جلال طالبانی را به عنوان سیاستمداری شوخ طبع می شناسند و روایت های گوناگونی از زبان وی در میان عوام ،نقل محافل گشته است که یکی ازمعروفترین آن ها را در این مجال تقدیم دوستان می کنم امید است موجب انبساط خاطر عزیزان گردد:در عراق معروف است که طالبانی در جلسه ای مهم با سیاستمداران عراقی چنین تعریف کرده بود:روزی برای سرکشی به امور کردستان از بغداد با اتومبیل به اتفاق همراهان راهی شدم،در مسیر چوپانی را دیدم که در کنار گله گوسفندانش بساطی پهن کرده و مشغول خوردن و آشامیدن است،هوس کردم به یاد دورانی که پیشمرگه بودم و در کوه و کمر غذای ساده ای می خوردم خودم را نا خواسته مهمان این چوپان کنم.

از اتومبیل پیاده شدم و به همراه دوستان مهمان چوپان شدیم دیدم در کنار سفره ساده اش یک بطری مشروب هم وجود دارد که بعد از خوردن غذا به من تعارف کرد منم دلش را نشکستم و یک پیک خوردم،بعد ازش پرسیدم جوان منو می شناسی؟ گفت:نه گفتم من رئیس جمهور عراقم،چوپان با شنیدن این حرف قهقهه ای زد و رو به همراهان من گفت:این الاغ را نگاه کنید یک پیک خورده میگه من رئیس جمهورم،اگر یک بطری می خورد چی می گفت؟!!!!!!!!!!!!و من هروقت از آن منطقه می گذرم از ته دل می خندم.

  نظرات ()
مردی از جنس ایثار که در گمنامی کامل پرواز کرد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢
 شما نیوز:در عصری که به عصر قهرمان پروری های پوشالی معروف است و بیشتر قهرمانان ما را هنرپیشگان و ورزشکاران  به خود گرفته است  . هنوز مردان گمنام قهرمانی هستند که حاضرند مثل جنگ تحمیلی برای نجات آب و خاک و فرزندان این مرزو بوم مبارزه کنند .  هنوز هم افرادی در این دنیا هستند که حاضرند به خاطر خشنودی خانواده ای  جان خودرا  هدیه کنند . 

همین دیروز بود که امید عباسی آتش نشان فداکار به خاطر  نجات دادن جان یک کودک  جان خود را هدیه کرد تا  و دوسه روز رسانه های کشورمان از این واقعه با آب و تاب فراوان نوشتند و بعد از آن بجز دیدار تیم های ملی ایران و لبنان حرکتی که از خلعتبری در تقدیر و زنده نگاه داشتن یاد این قهرمان سر زد دیگر توجه خاصی به این قهرمانان ملی نشد .  بیشتر اوقات ما قهرمانان را کسانی می دانیم که مدال طلا گرفته باشند یا فوتبالیست هستند و یا اینکه سیاستمدار  بوده و هستند را به عنوان قهرمان می شناسیم ولی امثال امید عباسی ها را خیلی کم  به دنیا معرفی می کنیم .

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شورای جدید شهر تکاب و چالش های پیش رو 1 نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢

( 1:انتخاب شهردار)

مردم همیشه در صحنه شهرستان تکاب یک بار دیگرپا به پای سایر هموطنانشان در سراسر ایران اسلامی حماسه آفریدند و با حضور گسترده درپای صندوق های رای ضمن انتخاب مدیر اول اجرایی کشور،نمایندگان خود در شوراهای اسلامی شهر و روستا را نیز انتخاب کردند که جا دارد خلق این حماسه را خدمت همه ملت تبریک عرض کنیم.

با پایان یافتن کار شمارش آرا ترکیب اعضای شورای شهر تکاب برای اداره امور در چهارسال آینده  نیز مشخص شد که ضمن عرض تبریک خدمت تک تک این عزیزان و آرزوی موفقیت برای آن ها ،قصد داریم در قالب یک سلسله مقالاتی کوتاه و مختصر به مهمترین چالش های پیش روی شورای جدید بپردازیم.

انتخاب شهردار یکی از مهمترین و حساس ترین اقدامات شورای شهر به شمار می رود ،انتخاب فردی کار آمد با توان مدیریتی بالا که بتواند اداره امور شهرداری را در دست گرفته و مصوبات شورای شهر را اجرا کند ،کاری مهمی است که اگر با دقت و مطالعه صورت نگیرد می تواند آثار منفی زیادی را همراه داشته باشد.

با نگاهی به گذشته و بررسی و تحقیق در چگونگی انتخاب شهرداران در ادوار پیشین ،متاسفانه شاهد آن هستیم که گاها شوراها در این زمینه از استقلال کاملی برخوردار نبوده و با دخالت نهادهای دیگر نتوانسته اند در انجام این وظیفه قانونی خود قوی عمل کرده وگزینه مد نظر خود را بر کرسی شهرداری بنشانند،در نهایت از سر ناچاری به سراغ گزینه هایی رفته اند که صرفا خوشایند نهادهای مذکور بوده اند بدون آنکه توجهی به کارنامه آن ها بشود.

نتیجه این دخالت ها و زیر پا گذاشتن وقربانی کردن استقلال شورا ،وضعیت اسفناکی است که تکاب سال هاست گرفتار آن است تحمیل شهردار به شورای شهر اقدامیست نادرست و غیر دموکراتیک که می تواند تبعات ناخوشایندی را برای شهر به ارمغان آورد. شهرداری که با حمایت ولابی سایر ارگان ها بر سرکار بیاید، قطعا در مقابل شورا پاسخگو نخواهد بود و شورا نیز حمایت کافی از او در اداره امور به عمل نخواهد آورد و نتیجه این آشفته بازار که هر کسی ساز خود را می زند، آن خواهد شد که در کنارعقب افتادگی کارها،عده ای فرصت طلب ضمن دامن زدن به اختلافات کیسه های خود را از بیت المال پر کرده وبار خود را خواهند بست.

در هر حال امیدواریم اعضای شورای جدید که با حماسه کم نظیر مردم به این سمت برگزیده شده اند از این خان به سلامت عبور کرده و ضمن صیانت از آرای مردم، استقلال شورای شهر را فدای زد و بندهای سیاسی و منافع سایر نهادها نکنند و با انتخاب فردی لایق و کارآمد به عنوان شهردار کار خود را با قدرت آغاز کنند و هرگونه سنگ اندازی و چوب لای چرخ گذاشتن ها را صادقانه وشجاعانه با مردم در میان بگذارند تا در نهایت متهم به بی کفایتی نشده و با کمک همه آحاد مردم شهر، گامی موثر در پیشرفت و آبادانی تکاب بردارند. انشاالله.

  نظرات ()
شما قربانی من هستید آقای قالیباف! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩٢

سید مهدی ناظمی:برادر بزرگوار، جناب آقای قالیباف!
انتخابات دیگری با تلخی‌ها و شیرینی‌هایش، با امیدها و نومیدی‌هایش به پایان رسید. بر خلاف پیش‌بینی‌های اولیه، شما منتخب مردم نشدید و یکی از رقیبان شما عهده‌دار این مسؤولیت بزرگ گشت. شاید هیچ کس نتواند اکنون حس شما را که خود را آماده جهاد و تحول در کشور کرده بودید و امید داشتید برای دردها و بحران‌های کشور چاره سازی کنید، درک کند. این‌جانب که یکی از هواداران شما در طی ده سال گذشته بوده‌ام و ان‌شاءالله خواهم بود، دوست دارم نکاتی را به این بهانه عرض کنم. این نکات را کسی می‌گوید که آرزوی اصلاح و آبادانی کشور را داشته است و در اهداف سیاسی، خود را با شما هم جهت می‌داند.


1- شما بار دیگر، قربانی تبلیغات نادرست شدید...


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
8 نفری که در پیروزی روحانی مهم ترین نقش را داشتند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩٢

عصرایران - حسن روحانی ، پس از یک رقابت سنگین ، توانست برنده انتخابات شود. علاوه بر اراده الهی ، خواست مردم و تلاش های شبانه روزی اعضای ستادهایش ، این چند نفر هم در پیروزی او نقش بسیار مهم و غیر قابل انکاری دارند:

حسن روحانی:
شخصیت محکم ، سوابق درخشان ، فن بیان ، آراستگی چهره و پوشش ، ارائه برنامه های راهبردی و ... همه و همه دست به دست هم دادند تا حسن روحانی ، بتواند بهتر از بقیه کاندیداها در نظر مردم جلوه گر شود و مردم ردای ریاست جمهور را برازنده تن او ببینند. توانمندی های فردی او مهم ترین عامل در مطرح شدن ، حضور و پیروزی اش بود.

اکبر هاشمی:
از بین سیاستمداران کنونی ایران ، حسن روحانی را می توان یکی از نزدیک ترین و دیرینه ترین یاران هاشمی دانست. روحانی هم پس از مشورت با هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری شد. خود هاشمی نیز کاندیدا شد تا در نهایت یکی از آنها در صحنه بماند. هاشمی بعد از ماجرای رد صلاحیتش ، موجی که در پی کاندیداتوری اش به نفع وی ایجاد شده بود را به سمت روحانی هدایت کرد. او در روزهای آخر ، این ریسک را هم قبول کرد که رسماً و علناً ، بگوید که به روحانی رأی خواهد داد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
روحانی رئیس جمهور ایران شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢


به گزارش عصرایران ، در پی پایان شمارش آرای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ، حسن روحانی با کسب  18 میلیون و 613 هزار و 629 رأی برنده انتخابات شد و از 12 مرداد 1392 ، رسماً رئیس جمهور جدید ایران خواهد شد.واجدین شرایط 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر بوده اند و تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات،36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر بود که مشارکتی 72.7 درصد رقم خورده است.

بعد از روحانی ، محمدباقر قالیباف با 6 میلیون و 77 هزار و292 رأی ، دوم شد و سعید جلیلی با 4 میلیون و 168 هزار و 946رأی به رتبه سوم دست یافت.

محسن رضایی هم با 3 میلیون و 884  هزار و  412 رأی در جایگاه چهارم قرار گرفت و ولایتی نیز توانست 2 میلیون و 268هزار و 753رأی به دست آورد و پنجم شود.

در نهایت سید محمد غرضی ،


446 هزار و  15 رأی به دست آورد.

 

تعداد آرای باطله نیز 1 میلیون و 245 هزار و 409 مورد بوده است.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ، در روز 24 خرداد 1392 ، برگزار شد.

  نظرات ()
شکست اصولگرایی لازم بود! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢

تابناک نوشت:شکست اصولگرایی واجب بود؛ واجب تر از نان شب! جریان اصولگرایی باید این نکته را درک کند که نمی‌تواند ناکارآمد بود و انتظار داشته باشد، مردم باز هم فوج فوج به سمت آنان حرکت کنند.

جریان اصولگرایی باید درک کند که باید مسئولیت پذیر باشد و پاسخگو. نمی‌تواند تمام قد به حمایت از یک کاندیدای ریاست جمهوری برخاسته و در نیمه کار از او اعلام برائت کرد.

جریان اصولگرایی باید بداند که نمایندگان مجلس اصولگرایی در انتخابات اخیر، صد و چهل تن از آنان از قالیباف حمایت کرده بود و صد و شصت تن از آنان از ولایتی و نزدیک همین تعداد هم از جلیلی در حالی که تعداد نمایندگان مجلس فعلی کمتر از 290 نفر است، اما حدود پانصد امضا از این مجلس برای حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری جمع می‌شود!

جریان اصولگرایی باید درک کند که فقط در مونولوگ است که می‌تواند فرمایش‌های خود را برای مردم بخواند و دیکته کند و در یک دیالوگ و گفت‌وگوی دو نفره همیشه کم می‌آورد و قافیه بازی را می‌بازد و مردم هم خوب می‌بینند که عیار هر کس به چه میزان است!

رسانه‌های اصولگرایی و در رأسشان صدا و سیما، باید بدانند دوران انحصار رسانه ای پایان یافته و نمی‌توان با نادیده گرفتن بخشی از مردم یا کاندیدای آنان، آنان را به شکست رساند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نتیجه نهایی شمارش آرا مأخوذه در انتخابات شورای شهرتکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢

آوای تکاب به نقل از شیز :بر طبق آخرین اخبار رسیده از فرمانداری شهرستان تکاب، نتیجه نهایی شمارش آرا مأخوذه در انتخابات شورای شهرتکاب به شرح ذیل اعلام شد:

اعضای اصلی شورا
ابوالفضل فرجی
کامل رحیمی
سید اسعد سیدی
نسرین جعفری چراغتپه
بهنام قاسملو
مجید لطفی
مهدی انصاری
 
اعضای علی البدل:
یحیی علی پناه
فتحعلی تحسینی

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب