بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تکاب و لزوم فرهنگ سازی مطالبه گری عمومی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٩ تیر ۱۳٩٢

 معرفی به کمیته امداد جهت دریافت مساعدت مالی، 3 میلیون تومان وام بانکی، معرفی به جهاد کشاورزی ،معرفی به بانک کشاورزی ،معرفی به بهزیستی، معرفی به استانداری ،معرفی به دادگستری و هزاران معرفی نامه به این و آن .

این حاصل سی و اندی سال نامه نگاری بیشتر مردم تکاب با دستگاه های مختلف حاکمیت بوده و هست.

وجود همدلی ،وحدت و هماهنگی در هر جامعه ای می تواند در توسعه آن بسیار موثر باشد،امروز هرگاه سخن از وحدت در شهرستان تکاب به میان می آید ناخود آگاه اذهان به سمت وحدت مذهبی و قومی کشیده می شود در حالی که خوشبختانه  سال های سال است در این زمینه مشکلی نداشته ایم.

امروز تکاب نیازمند یک وحدت دیگر است ،وحدتی که دست یاعلی همه مردم را می طلبد،سنی و شیعه و اهل حق نمی شناسد،کرد و ترک سرش نمی شود! تکاب نیازمند وحدت در مطالبه گری است،وحدت در تدوین و تبیین خواست های عمومی تکاب و تکابی ها از نظام جمهوری اسلامی .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز مقامات و مسئولان زیادی با سمت های مختلف از روسای جمهور و وزیران گرفته تا نمایندگان مجلس و استانداران بارها از شهرستان تکاب دیدن کرده اند و هربار با سیلی از نامه های مردم تکاب و روستاهای تابعه روبرو بوده اند،اما محتوای این نامه ها چه بوده و چه تاثیری در توسعه تکاب داشته اند؟ آیا وضعیت فعلی و سرعت پیشرفت تکاب نسبت به 34 سال گذشته در مقایسه با سایر شهرها و حتی بعضا روستاهای کشور، قابل قبول است؟

آنچه را که می توان از محتوی نامه های مردم به مسئولان و بالعکس فهمید این است که در همه این سال ها مردم تکاب خواست ها و مطالبات شخصی خود را به سایر نیازهای بزرگ و اساسی عمومی ترجیح داده و دل به اندک مساعدت های مالی و وام های کوچک خوش کرده اند.کدامیک از این نامه ها از دولتمردان خواستار ایجاد اشتغال برای جوانان ،ساخت سینما،رسیدگی به وضع نا به سامان جاده ها و مواردی از این قبیل شده اند؟ چرا مردم سایر شهرها در بسیاری از موارد چشم ها را بر روی خواست های شخصی خود بسته و از همه امکانات از قبیل نامه نگاری،طومار نویسی،تجمعات قانونی برای پیشبرد مطالبات عمومی خود استفاده می کنند امادر شهرستان تکاب خبری از این برنامه ها نیست؟ آیا پاسخ این پرسش نه این است که مردم و مسئولان تکاب یا شناختی کافی از نیاز های عمومی مردم ندارند و یا اگر کمبود را می شناسند راه های مطالبه آن را به درستی نمی دانند؟

اما چه کسانی باید این خواست را در جامعه ایجاد کرده و نهادینه کنند؟

پاسخ به این سوال ساده نیست و دقیقا نمی توان از متولی خاصی برای فرهنگ سازی مطالبه گری در میان مردم نام برد و این یک مسئله جامعه شناختی است که خارج از تخصص نگارنده می باشد اما به نظر می رسد رسانه ها ،تریبون نماز جمعه و نهادهای دولتی مثل فرمانداری،نهاد های آموزشی مثل دبیرستان ها و دانشگاه ها می توانند نقش بسیار تعیین کننده ای در این زمینه ایفا کنند که به صورت خلاصه به شرح دو مورد از آن ها می پردازیم.

1.رسانه: رسانه ها توانایی تاثیرگذاری زیادی در ایجاد موج های گوناگون در میان مردم را دار هستند. آن ها می توانند ذهنیت های مختلفی را نسبت به موضوعات مختلف در میان افکار عمومی ایجاد کرده و آن ها را به سوی اهداف خاصی هدایت کنند.

نویسندگان و روزنامه نگاران تکابی را می توان تنها قشر جامعه تکاب دانست که برخی به طور مستمر و برخی هر از چند گاه در اندک وبلاگ ها و نشریات به این موضوع اشاره داشته و سعی کرده اند تا کاستی ها و مشکلات عمومی  را به مردم و مسئولان بشناسانند اما متاسفانه انگار هرچه بیشتر قلم زدند کمتر نتیجه گرفتند و در آخر چیزی جز تهدید و تحدید و ناسزا نصیب شان نشد اما با این حال بارها نشان داده اند که در راه اعتلای نام تکاب و پیشرفت آن حاضرند باز هم قلم بزنند و قطعا می توانند تاثیر بسیار خوبی بر روی افکار عمومی بگذارند.

2.تریبون نماز جمعه:اهمیت تریبون نماز جمعه بر کسی پوشیده نیست، امامان جمعه اهل تسنن و تشیع در این شهرستان می توانند با استفاده از موقعیت معنوی واجتماعی خود به تبیین خواست ها و مطالبات عمومی جامعه در میان مردم و نمازگزاران پرداخته وضمن ایجاد انگیره های کافی برای مطالبه گری قانونی در میان اقشار مختلف جامعه،خود نیز بتوانند با توجه به نفوذ سیاسی در بدنه حاکمیت،پل ارتباطی موثری برای رساندن این خواست ها به سمع و نظر مقامات بلند پایه باشند.

امید است تا استقرار دولت آقای روحانی و به دست گرفتن کامل قدرت اجرایی کشور، مردم و بزرگان و مقامات شهر نیز به یک جمع بندی کلی در رابطه با مطالبات و خواست های عمومی تکاب از دولت یازدهم رسیده ،مطالبات عمومی را جایگزین منافع شخصی خود بنمایند تا انشاالله پس از سال ها شاهد تحولی محسوس در پیشرفت تکاب باشیم.

  نظرات ()
شباهت جثه احمدی‌نژاد با استان سمنان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢

مهر - محمدرضا رحیمی باز هم با یک توصیف غیرمنتظره از احمدی نژاد تمجید کرد. معاون اول رئیس جمهور که پیش از این جملات عجیبی در مدح احمدی نژاد گفته بود، امروز از آخرین تریبون هایی که در دولت دهم در اختیارش قرار می گیرد استفاده کرد و در جمع مردم حسین آباد کالپوش گفت: استان سمنان همانند احمدی نژاد جثه اش کوچک ولی اراده اش قوی است.

رحیمی در حالی جثه احمدی‌نژاد را با مساحت استان سمنان مقایسه کرده که بر اساس تقسیمات کشوری استان سمنان هفتمین استان بزرگ کشور است و با ۹۷٬۴۹۱۱کیلومتر مربع مساحت، بالاتر از استان‌های پهناوری مثل خراسان شمالی ، هرمزگان و خوزستان قرار دارد.

به جز کرمان و خراسان رضوی ، استان‌های زادگاه روسای جمهور پیشین کم مساحت‌تر از استان سمنان هستند. استان یزد، زادگاه سید محمد خاتمی با ۷۳٬۹۴۱کیلومتر مربع مساحت، هشتمین استان بزرگ ایران به حساب می آید، آذربایجان شرقی، زادگاه اجدادی رهبر معظم انقلاب با ۴۵٬۶۵۰کیلومتر مربع مساحت یازدهمین استان پهناور ایران و خراسان رضوی محل تولد ایشان چهارمین استان کشور از لحاظ وسعت می باشد، همدان، زادگاه بنی صدر -رئیس‌جمهور مخلوع- با ۱۹٬۳۶۸کیلومتر مربع مساحت از نظر وسعت در رده بیست و سوم استان های پهناور کشور قرار دارد و استان کرمان، زادگاه هاشمی رفسنجانی با مساحت ۱۸۱٬۷۸۵ کیلومتر مربعی اش اولین استان پهناور ایران است.

  نظرات ()
عذرخواهی سپاه شیراز برای برگزاری جشن تولد رهبرانقلاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢

یک روز پس از انتقاد رسانه ها از سپاه شیراز به دلیل قصد برگزاری مراسم تولد رهبری، این مراسم لغو شد و فرمانده سپاه شیراز از مردم و رهبری عذرخواهی کرد.

به گزارش شیرازنا، متن بیانیه سپاه ناحیه بقیة الله شیراز بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
در پی انتشار خبر برگزاری جشن سالروز میلاد مقام معظم رهبری در شهر شیراز و اظهار نگرانی جمعی از مردم ولایت مدار، به اطلاع می رساند این مراسم از سوی عده ای جوانان پرشور و دوستدار ولایت و با همکاری خیریه متوسلین به حضرت زهرا علیها سلام و یکی از حوزه های مقاومت زیر مجموعه ناحیه بقیه الله شیراز برنامه ریزی شده بود، که با توجه به عدم اطلاع سپاه استان، به محض اطلاع سردار فرمانده محترم سپاه فجر این مراسم با تذکر و دستور ایشان در تاریخ جمعه 21 / 4 / 92 لغو و تبلیغات مربوطه جمع آوری گردید.

 در پایان فرماندهی ناحیه بقیه الله شیراز بخاطر رنجش خاطر مردم حزب الله، از ساحت مقام معظم رهبری و مردم شریف و ولایتمدار عذرخواهی می نماید.
 
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز
سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی

  نظرات ()
مراسم توهین آمیز سپاه شیراز نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢

سایت الف:سپاه ناحیه بقیه الله (عج) شیراز در اقدامی غیرعقلانی، خلاف شرع و دور از انتظار تصمیم دارد به مناسب سالروز تولد مقام معظم رهبری ویژه برنامه‌ای را در شیراز برگزار کند!

یکی از سایت های خبری شیراز با اعلام این خبر نوشت: این برنامه با همکاری موسسه خیریه متوسلین به حضرت زهرا(س) و اداره اوقاف ناحیه سه شیراز، ۲۴ تیرماه در تالار حافظ ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد و سردار یدالهی نیز سخنران مراسم اعلام شده است.


برگزاری جشن تولد برای مقام معظم رهبری درحالی توسط سپاه شیراز برنامه‌ریزی شده است که رهبر معظم انقلاب به صراحت با برگزاری چنین جشن‌هایی به مناسبت تولدشان مخالفت و مسئولان را از چنین اقداماتی نهی کرده‌اند. به عنوان مثال چندی پیش در یکی از استان‌های کشور به مناسبت سالروز تولد رهبر انقلاب جشنی برپا و از برخی مسئولان برای حضور در این مراسم دعوت کرده بودند که پس از رسیدن این خبر به آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان در حاشیه‌ی برگه‌ای که حاوی آن خبر بود نوشته‌اند:
«این کار غلط است، این تولد و امثال آن هیچ جشنی ندارد؛ برگزارکنندگان، مسئول وقت و عمر و اموالی هستند که در این کار صرف و ضایع می‌شود. من از کسی که برای تولد من جشن می‌گیرد به هیچ وجه متشکر نمی‌شوم و او را مسئول زیان‌های این کار هم می‌شناسم»


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
علی مطهری به نصب مخفیانه تجهیزات استراق سمع در دفترش اعتراض کرد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢

علی مطهری از ورود مخفیانه افرادی از یک نهاد اطلاعاتی به دفتر کارش خبر داد که شبانه دوربین و تجهیزات استراق سمع را در اتاق او جاسازی کرده بودند.او امروز در سایت شخصی اش نوشت:
«لازم است اتفاق عجیب و ظالمانه ای را که چند روز پیش برای اینجانب رخ داد به اطلاع ملت شریف ایران و رهبر گرامی و رئیس جمهور منتخب برسانم:
صبح روز سه شنبه ۱۸تیر ۹۲ زمانی که مسئول دفتر خارج از مجلس اینجانب وارد دفتر می شود، متوجه تغییراتی در دفتر از جمله در پنجره کولر می گردد. لذا پنجره را باز و با زحمت کشف می کند که پشت کانال کولر دستگاه های مختلف استراق سمع و فیلمبرداری با مهارت نصب شده است و سپس دوربین نصب شده هم روی دیوار در نزدیکی پنجره کانال کولر پیدا می شود به طوری که گچ مسیر عبور سیم آن هنوز خیس بوده است.»


علی مطهری در ادامه نوشته است: «با نظر اینجانب تجهیزات را بیرون آوردند. در تصاویر به دست آمده از این تجهیزات، تصویر فردی که آن را نصب می کند به وضوح دیده می شود و تصویر ۲ نفر دیگر از ۹ نفر متجاوز به حریم این ملک نیز تا حدی واضح است. تصاویر دوربین طبقه ششم ساختمان نشان می دهد که ساعت ورود این متجاوزان ۱۸ دقیقه بامداد و ساعت خروجشان حدود ۴ صبح بوده است و تصاویر به دست آمده از تجهیزات فوق الذکر نشان می دهد که در این مدت در سایر اتاقهای دفتر نیز مشغول کار بوده اند. همچنین تحقیق ما نشان می دهد که سرایدار را با تهدید، همراه خود کرده اند و به گفته او یک بار دیگر در اسفند ماه ۹۱ نیز این گروه وارد ساختمان شده اند.»


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اثر گرافیست تکابی در دو سالانه پوستر بولیوی پذیرفته شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢

آینانیوز:اثر هادی ارجمندی از هنرمندان گرافیک شهرستان ارومیه به همراه آثاری از 10 هنرمند ایرانی در دو سالانه پوستر بولیوی پذیرفته شد.
به گزارش آینانیوز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان غربی، دو سالانه پوستر بولیوی طی سال 2013 میلادی در چهار موضوع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، تجاری و تبلیغاتی و همچنین بحران اقتصاد جهانی در شهر لاپاز بولیوی برگزار می گردد که هادی ارجمند ی از ارومیه با ارائه پوستر خود با موضوع بحران اقتصاد جهانی توانسته است به جمع برترینهای دنیا در این دو سالانه راه پیدا کند.
مهدی وفایی راد، پویا حبیب زاده، پریسا تشکری، امیرحسین قوچی بیگی، مجید کاشانی، مهدی سعیدی، مهدی فاتحی، سید مهدی موسوی و آرمان زرگام اسامی هنرمندانی هستند که از ایران در این رویداد هنری شرکت کرده اند.
نمایشگاه آثار برتر دوسالانه نقاشی بولیوی در 30 نوامبر 2013 میلادی برابر با 30 آبان 1392 همزمان در کشورهای بولیوی و لهستان برگزار می گردد.
هادی ارجمند ی متولد سال 1358 و دارای تحصیلات لیسانس در رشته گرافیک از دانشگاه مشهد است که بیش از این نیز آثار این هنرمند در نمایشگاه خلاقیتهای آموزشی ترکیه برای عموم عرضه شده بود.
هادی اصالتا اهل شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی است.

دو سالانه پوستر بولیوی در چهار موضوع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، تجاری و تبلیغاتی و همچنین بحران اقتصاد جهانی در شهر لاپاز بولیوی برگزار می گردد

  نظرات ()
«خودسرها» به پایان راه رسیده‌اند؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢
عصر لباس شخصی‌ها به پایان رسیده است یا نه معلوم نیست. هرچند هشت سال گذشته خبر چندانی از لباس شخصی‌ها و خودسر‌ها نبود اما گویا قرار است پرونده هرگونه خودسری برای همیشه بسته شود.
بهار نوشت: گزارش کمیته پیگیری حوادث 22‌بهمن قم، حاضر شده است. گزارشی که به گفته تهیه‌کنندگانش اگر در صحن قرائت شود، برای همیشه پرونده «خودسری» را در ایران می‌بندد.
اما ولی‌الله شجاع‌پوریان نماینده اصلاح‌طلب مجالس ششم و هفتم به «بهار» می‌گوید: «تاریخ مصرف لباس شخصی‌ها به پایان رسیده است.» او که تجربه تلاش‌های مجلس ششم برای مبارزه با «خودسر»‌ها را دارد، معتقد است که شرایط امروز کشور به نحوی است که ممکن است مردم برای مقابله با خودسر‌ها به خیابان بیایند و شورش اجتماعی رخ دهد. به همین دلیل دیگر نهاد‌های خاص از لباس شخصی‌ها حمایت نمی‌کنند.
چگونه ایران درگیر پدیده‌ای به‌نام «لباس شخصی»‌ها شد؟
متاسفانه پس از پیروزی انقلاب معادلات سیاسی و اجتماعی کشور با پدیده‌ای مشهور به لباس شخصی‌ها مواجه شد. گروهی بدون هویت و شناسنامه رسمی، که با هدایت چند نهاد مشخص به میدان می‌آمدند تا خواست‌هایی مشخص را از طریق «لباس شخصی»‌ها پیگیری کنند. این گروه‌ها در موقعیت‌هایی که لازم می‌دیدند به میدان می‌آمدند و به نقش‌آفرینی می‌پرداختند.
شاید در دوره‌ای ممکن بود که لباس شخصی‌ها را به دلیل وقوع انقلاب قابل توجیه دانست اما پس از استقرار کامل نهاد‌های امنیتی و انتظامی دیگر نمی‌توان با هیچ توجیهی حضور افرادی از این دست در معادلات اجتماعی-سیاسی را پذیرفت. امروز نهاد‌های امنیتی و انتظامی ما به گفته خودشان به حدی قوی هستند که می‌توانند کمترین حرکت‌های ضد امنیت ملی را در داخل و خارج از کشور رصد کنند. اگر این ادعای مسئولان امنیتی و انتظامی نظام واقعی باشد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این نهاد‌ها ناگزیر تک‌تک افرادی که جامعه به آن‌ها نام خودسر داده است را می‌شناسند. نام، شغل و رابطان آن‌ها را می‌شناسند و اگر اراده‌ای در میان باشد می‌توان آن‌ها را دستگیر کرد و برای تک‌تک آن‌ها احکام قضایی صادر کرد.
یکی از پررونق‌ترین دوران برای نیرو‌های خودسر، سال‌های اصلاحات بود. ترور سعید حجاریان و واقعه کوی دانشگاه تنها نمونه‌هایی از واکنش‌های نیروهای خودسر در دوران اصلاحات است.
شما در مجلس ششم برای کنترل «خودسر»‌ها با چه موانعی مواجه بودید؟

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تسلیت نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢

انالله واناالیه راجعون

شهردار محترم شهرستان تکاب جناب آقای عباسیان

در گذشت برادر گرامیتان را خدمت جنابعالی و خانواده محترمتان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علو درجات و مغفرت برای آن مرحوم و همچنین صبر و شکیبایی برای شما و خانواده محترمتان را خواستارم.

  نظرات ()
استاد کریمی مراغه ای دن بیر طنز شعر نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢

رمضان گلدی

رمضان گلدی جماعت گینه سلمان اولاجاق

دین اسلام اوجالوب خلق مسلمان اولاجاق

گله جاق غیرته فاسق اولاجاق اهل تمیز

ائتدیقی معصیته جمله پشیمان اولاجاق

بزنوب خار مغیلان گیره جاق گل دونونا

نخل سنجد دوزه لوب سرو خرامان اولاجاق

مسجدون تاخجاسی حسرت قالاجاق مهر اوزونه

هره بیر مهر تاپوپ بنده ی یزدان اولاجاق

بیر محرمده چیخوب شاهقلی بیگ مسجددن

بیرده بو آیدا گلوب داخل ایوان اولاجاق

اون بیر آییدور یومویوبدور گو...یار قلی بیگ

ایمدی حمامه گئدوب شاد و خرامان اولاجاق.....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تحویل دستبند طلای چند میلیونی توسط راننده تاکسی در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢

فاش آنلاین؛ فرزاد قاسمی راننده تاکسی تکابی هنگام رانندگی متوجه شد که دستبند طلای مسافری در خودروی وی جا مانده است او پس از آن با مراجعه به شهرداری تکاب  این دستبند طلا را برای بازگرداندن به صاحبش تحویل داد، فرزاد قاسمی  می گوید: که من هیچ کاری نکردم یک مسافر خانم متوجه این دستبند شده بود و به من تحویل داد و من هم به وظیفه ام عمل کردم.

صاحب این دستبند پس از اطلاع به شهرداری مراجعه و دستبند طلای خود را تحویل گرفت

ضمن تبریک به این راننده جوانمرد به پاس امانتداری اش انتظار دارد که مسئولین امر از این راننده تقدیر کنند

  نظرات ()
مجبور شدم بنویسم! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢

امروزباز هم مجبورم بنویسم! مثل همیشه که با اجبار نوشته ام!قلم را در دست گرفته ام و به دنیایی از کلمات که در پیش رویم صف کشیده اند می نگرم، انگار همه غریبند هیچ کدامشان را به یاد نمی آورم!آن ها هم انگار مرا به خاطر نمی آورند

قلم را تو دستانم بازی می دهم سر و تهش می کنم ،دست به دستش می کنم و به صفحه سفیدی که در جلوی چشمانم قرار گرفته زل می زنم ، دوباره در دریای کلمات و حروف غوطه ور می شوم آه چقدر سخت است انتخاب کلمات ،چقدر سخت است نوشتن.

اما مجبورم باید بنویسم مثل همیشه که با اجبار نوشته ام!اما این دفعه اوضاع فرق می کند .من همیشه برای تکاب نوشته ام ،تکاب را دوست دارم،جایی که بر روی خاکش به دنیا آمده ام و در دامنش پرورش یافته ام، هوایش را تنفس کرده ام ،در کوچه هایش دویده ام زمین خورده ام ،هنوز بوی کاهگل خونه های دوره کودکی ام بر مشامم می پیچید.بوی نان لواشش،حتی بوی لجن رودخانه اش را استشمام می کنم.

همیشه دوست داشتم روزی قلم به دست بگیرم و از دیارم بنویسم ،توصیفش کنم ببرمش عرش اعلا،آن بالاها جایی در کنار فرشته ها که طعنه زند به بهشت خدا ،با اسمش عشق بازی کنم و به مردمان دیگر فخر بفروشم. از آواز زن هایش در پای دار قالی بگویم،از نجابت بی اندازه مردمانش که خیلی وقتها شورش را در می آورند تا به هر قیمتی نجیب باشند!

اما افسوس،هزار افسوس که هیچ وقت نتوانستم آنچه را دوست دارم بنویسم!نوشتم اما مجبور شدم بنویسم یعنی مجبورم کرد که بنویسم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دو نکته حقوقی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩٢

هبه: هبه عقدی است که به موجب آن یک نفر مالی را مجاناً

به کس دیگری تملیک می‌کند تملیک‌کننده را واهب طرف

دیگر را متهب، مالی را که مورد هبه است عین موهوبه می‌گویند. (ماده 795 قانون مدنی)

کابوتاژ: کابوتاژ عبارت از حمل کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از راه دریا یا رودخانه‌های مرزی است و کالایی که از لحاظ نزدیکی راه یا رعایت صرفه تجارتی از یک نقطه به نقطه دیگر کشور با عبور از خاک کشور خارجی حمل شود نیز مشمول مقررات کابوتاژ می‌شود و در این موارد هرگاه کالای کابوتاژی با وسایط نقلیه داخلی حمل شود وسیله نقلیه نیز تابع تشریفات کالای کابوتاژی خواهد بود. (ماده 234 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی مصوب 20/1/1351)

  نظرات ()
فوزیه درگذشت نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳٩٢

نخستین همسر محمدرضا شاه پهلوی، پادشاه سابق ایران

در سن ۹۱ سالگی در شهر اسکندریه مصر درگذشت.

 پرنسس فوزیه خواهر ملک فاروق، پادشاه پیشین مصر بود که در اواخر سال ۱۳۱۷ در قاهره با محمدرضا پهلوی، ولیعهد وقت ایران ازدواج کرد. شهناز، نخستین فرزند شاه سابق ایران حاصل این ازدواج است.

فوزیه پس از ۹ سال از محمدرضا شاه جدا شد و بعدها با یکی از افسران ارتش مصر ازدواج کرد.


  نظرات ()
شورای جدید شهر تکاب و چالش های پیش رو 2 نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٩ تیر ۱۳٩٢

( 2.چالش های فرهنگی )

مردم شهرستان تکاب با حضور حماسی خود در انتخابات به ندای رهبر معظم انقلاب برای خلق حماسه سیاسی لبیک جانانه ای گفتند و نمایندگان خود را جهت حضور در چهارمین شورای شهر مشخص کردند و همان گونه که قبلا اشاره کرده بودیم قصد داریم به مهمترین چالش هایی که شورای چهارم تکاب با آن ها مواجه خواهد بود، در قالب یک سلسله مقالات بپردازیم امید است که مثمر ثمر واقع شود.

شهرستان تکاب شاید از نظر زیر ساخت های اقتصادی ،صنعتی و کشاورزی در مقایسه با خیلی از شهرهای شمال غرب کشور حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد اما در زمینه فرهنگی بدون اغراق می توان آن را در ردیف شهرهایی مثل ارومیه و زنجان و حتی تبریز قرار داد.

پیشینه فرهنگی شهرستان تکاب لعل گران بهایی است که مردمانش در طول تاریخ با خون جگر آن را پرورده و برای نسل امروز به یادگار گذاشته اند.

نظم شاعران،نثر ادیبان،خط خطاطان،نقش نقاشان در دل قالی افشار با صدای دلنواز ساز عاشق ها همه سند افتخاریست برای هر تکابی در هر کجای دنیا که باشد.

پدران و اجداد ما با کمترین امکانات تحت هر شریطی نهال فرهنگ شهرمان را در جسم و روح مردم تکاب کاشتند و پرورش دادند و برای ما به ارث گذاشتند و رفتند.

اما امروز با نگاهی موشکافانه به وضعیت فرهنگ در تکاب به خوبی در میابیم که در سال های اخیر نه تنها توسعه فرهنگی محسوسی در این شهرستان به وقوع نپیوسته ،بلکه در انتقال سینه به سینه از نسل گذشته نیز نا موفق بوده ایم.

سخت شدن شرایط زندگی در تکاب به لحاظ اقتصادی و معیشتی و کمبود امکانات و به تبع آن مهاجرت گسترده جوانان و چهره های سرشناس علمی و فرهنگی به شهرهای بزرگتر و خالی شدن شهر از نیروهای بالقوه و بالفعل فرهنگی در کنارمهاجرت سیل آسای روستائیان و آشنا نبودن بسیاری از آن ها با برخی از هنجارهای شهر نشینی ،همچنین نفوذ و همه گیر شدن فرهنگ غربی در میان جوانان را می توان عمده ترین دلایل عدم پیشرفت چشمگیر فرهنگی در تکاب دانست.

البته شورای شهر متولی فرهنگ در شهرستان تکاب نیست و نباید انتظار غیر معقولی از این نهاد داشت اما به نظر می رسد می تواند با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی شده  وبا کمک سایر نهاد ها ،حتی با همان بودجه اندک کمک شایانی به رشد فرهنگی شهر بکند.

برنامه هایی از قبیل:

ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان عموم شهروندان از طریق دعوت از ناشران مختلف و برپایی نمایشگاههای کتاب و ایجاد مشوق های لازم برای خوانندگان و ناشران کتاب

حفظ معماری بافت سنتی تکاب با اجرای برنامه های ساماندهی  و نظارت بر ساخت و ساز مخصوصا در محدوده بازار روباز تکاب که متاسفانه در حال نابودی و تبدیل شدن به یک خیابان مدرن است

جذب و همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیر بومی جهت احداث سالن سینما و تئاتر

استفاده حداکثری از فضاهای تبلیغاتی شهر جهت ترویج و آموزش مسائلی از قبیل فرهنگ رانندگی ،فرهنگ آپارتمان نشینی،رعایت بهداشت عمومی و شخصی و غیره

برگزاری سمینارهای مختلف فرهنگی با دعوت از اساتید به نام شهر،استان و کشور و ایجاد زمینه های آشنایی و همکاری جوانان با این افراد

از جمله معدود برنامه هایی است که اگر به درستی انجام پذیرد می توانند به رشد فرهنگی تکاب کمک نمایند.

هر چندکه می توان درباره فرهنگ و فرهنگ سازی بحث های زیادی را مطرح کرد اما به همین مقدار اکتفا می کنیم و امیدواریم اعضای جدید و محترم شورای شهر به معضلات فرهنگی توجه ویژه ای داشته و با کمک گرفتن از سایر نهادها کارهای فرهنگی را از شعار به عمل تبدیل کرده و با ایجاد زمینه ها و زیرساخت های لازم گام بلندی در توسعه فرهنگی شهر بردارند.

  نظرات ()
کلاهبرداری از طریق Missed Call نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢

سرپرست پلیس فتا خراسان شمالی گفت:‌ کنجکاوی افراد برای پی بردن به اینکه Missed Call مربوط به چه کسی است، باعث می‌شود تا کلاهبرداری از آنان ممکن شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه خبری پلیس خراسان شمالی، سهیل خاکشور اظهار کرد: شیوه این کلاهبرداری‌های جدید به این ترتیب است که طعمه‌ها اسیر شماره‌هایی می‌شوند که به قصد فریب دادن آن‌ها گرفته شده و سپس قطع می‌شوند.

وی افزود: کنجکاوی افراد برای پی بردن به اینکه Missed Call مربوط به چه کسی است، باعث می‌شود تا کلاهبرداری از آنان ممکن شود.

خاکشور تصریح کرد: اکنون سوال این است که این حُقه چگونه است؟ در پاسخ به آن باید گفت: یک کامپیوتر شماره‌هایی را انتخاب می‌کند و سپس به صورت اتوماتیک با آن‌ها تماس می‌گیرد.

وی گفت: پس از آنکه زنگ تلفن طعمه یا هدف مورد نظر یک‌بار به صدا درآمد، کامپیوتر مذکور از کار متوقف می‌شود و گوشی در منوی فهرست تماس‌ها یک تماس از دست رفته را نشان می‌دهد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
غلامحسین الهام ، از فاطمه رجبی سبقت گرفت و احمدی نژاد بر صورتش خاک نپاشید! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢

عصرایران - ابتدا این جملات بسیار نغز(!) را بخوانید:

- دولت احمدی نژاد فرهنگ مهدویت را از طریق سازمان ملل وارد ادبیات سیاسی جهانی کرد و باعث شد تا همه به جست‌وجوی امام و یافتن آن مهر روحانی و عدالت آسمانی بپردازند.
 
- متاسفانه و صدافسوس که کوته‌اندیشانی که منافع خود را گویی در غیبت امام می‌دانند، همه این باورها را به خرافه تعبیر کردند و وعده دولت عقل را دادند و بدین سان بود که دولت احمدی متهم به عقل‌گریزی شد و عدالت را مهم‌ترین نشانه عقل‌گریزی دولت خواندند.
 
- آنان که همه فهم شان از امام کاسه آبی است که پیش او نهند و گویی خود را ولی نعمت او می‌دانند و حدود باور و دل تنگ خود را معیار ارزیابی احمدی‌نژاد قرار دادند، همچنین در مورد آنان که تلاش‌های داخلی و جهانی او را در ترویج گفتمان مهدویت و فرهنگ انتظار به نهادن یک ظرف خالی در پیشگاه دولت توصیف کردند، باید گفت از کوزه همان تراود که در اوست.
 
- احمدی‌نژاد که امام را که نه در خواب که در بیداری و استقامت یافته است، می‌داند که عالم وابسته به وجود امام است و آنان که امامشان به کاسه آبشان نیاز دارد، گو در جهل و خرافه خود تا ابدالدهر بمانند.
 
- امام زمان احمدی‌نژاد، فرزند بلافصل امام حسن عسگری(ع) است کسی که وعده الهی به دست او محقق می‌شود، یعنی امام زمان (عج).

- احمدی‌نژاد که هوشمندترین و وفادارترین پیرو امام زمان (عج) بوده و نیابت او را پیروی کرده است، در رجعتی دیگر، همراه با امام عصر(عج) حکومتی مطلوب را پیگیری خواهد کرد.

آنچه خواندید ، آخرین افاضات غلامحسین الهام است ، همسر کسی که روزگاری در وصف احمدی نژاد " معجزه هزاره سوم" را نوشت و امروز ، او کوشیده است از فاطمه ی رجبی عقب نماند و احمدی نژاد را نه معجزه ای محصور در هزاره سوم ، که هوشمندترین پیرو امام زمان (عج) معرفی کند که روزگاری همراه او بازخواهد گشت و حکومتی دیگر را در پیش خواهد گرفت!

الهام این سخنان را در مراسم سالروز پیروزی احمدی نژاد در انتخابات سوم تیر 1384 که برای تجلیل از رئیس جمهور برگزار شده بود ، گفته است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ادبیات تامل بر انگیز یکی از کاندیداهای شورای شهر تکاب در پاسخ به یک انتقاد!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢

لازم به ذکر است این کاندید محترم در انتخابات شورا رتبه آخر را کسب کرده اند.

جوابیه آقای بهروز میرزایی شیرمرد

سلام به شهروندان عزیز ومنتقدان گرامی .منتقد عزیزشما که ازسیاست چیزی عاید تون نمیشه بهتره حرف نزنیدچون هرقدر بنده توضیح بدهم باز هم چیزی عایدتون نخواهدشد.وگرنه بنده میتونستم اعتلاف تشکیل بدم که طی چندین جلسه عزیزان خواستار این قضیه بودند که بنا به دلایلی مورد قبول واقع نشد شما اگه عرضه وشجاعت دارید مطالب عنوان شده درسخنرانیهای مرا پی گیری وبه نتیجه برسانید.که اشخاص مثل شما جرات  وجسارت بیان انرا ندارندو مثل لاک پشت سردرلاک خود فرو میبرند.ضمنا درکیبورد کامپیوتربنده ایرادحروفی موجود است وگرنه هنوز زوده برای شما آقای میرزایی تصحیح انشاء واملابنماییدوبهتراست به جای این مطالب خودتان را اصلاح نمایید وعرضه وشجاعت حضور دربین مردم وبودن با مردم راداشته باشید.وگرنه عملکردشما مصداق بارز دهلی میماندکه محتوایش خالیست وصدایش بلندوبه غیرازآزار مردم هیچ منفعتی نداردشما و امثال شما باید غاز بچرانید دقیقا به همین درد میخوریدآقا! شمااگه یادتان باشد  ایراداتی از فرمانداری شهرستان سخن به میان آورده بودید که ازطرف فرمانداری تکاب دعوت شده بودید که حضورا سوالات خودرامطرح وجواب بگیرید.شما عرضه ارایه آدرس خودتان را هم نداشتید واز ترس نتوانستید در فرمانداری حاضر وسوالات خودرامطرح واز شهرستان دفاع نمایید.چه طور شده است داعیه دفاع از حقوق مردم تکاب رادرسرمی پرورانی.

با نوشتن مطالب چرت وپرت وتحویل آن به چند نفرعوام الناسی مثل خودت فکرمیکنی چنددرصد ازمشکلات مردم این خطه را حل وفصل کرده ای .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آقای کاندید مردم هالو نیستند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢

انتخابات شورا های اسلامی شهر و همچنین ریاست جمهوری با حضور حماسی مردم غیور ایران چند روزی است که پایان پذیرفته است و طبق یک سنت پسندیده تمامی افراد شرکت کننده در این ماراتن عظیم ملی ،چه کسانی که رای آورده اند و چه کسانی که رای نیاورده اند هرکدام با انتشار بیانه ای ضمن تبریک به رقبای پیروز ،از مردم نیز به خاطر این حضور حماسی تقدیر و تشکر کرده اند.

اما در شهرستان تکاب این آش کمی شور شده است و هرکسی که از راه می رسد بیانیه ای را در تشکر از مردم صادر کرده اند که ما هم از این عزیزان تشکر می کنیم .اما آنچه که در میان انبوه این پیام ها اینجانب را وادار به نوشتن این متن کرد پیام  یکی از این حضرات بود.

با این که تصمیم داشتم در مورد افراد اظهار نظر نکنم و در مدت تبلیغات انتخاباتی نیز سکوت اختیار کرده بودم اما با دیدن پیام این آقا به مردم در وبلاگ آوای تکاب لازم دیدم نکاتی را خدمت این عزیز یادآوری کنم.

این آقا در پیامشان خطاب به مردم تکاب فرموده اند که صرف حضوراینجانب در کاندیداتوری این شهرستان اهداف خاص خودم به غیرازعضویت درشورای شهربود وبه این اهداف رسیده ام خرسندم و خدای متعال را شاکرم به عنوان نمونه تبلیغ گسترده امر وکالت درحوزه قضایی...بوده است.

آقای محترم: عرصه سیاست عرصه ریسک است،یک قمار بزرگی است که باید بر روی آبرو و شهرت و حیثیتت شرط بندی بکنی،حضور در این عرصه حتی در سطوح پایین تر آن مثل حضور در شورای شهر مردان مردی  را می خواهد که قدرت و ظرفیت این ریسک پذیری را داشته باشند به قول معروف کسی که خربزه می خورد باید پای لرز آن نیز بنشیند و اگر شکست خورد مردانه آن را بپذیرد و دنبال چرایی آن باشد نه توجیه آن،توجیه یعنی جر زنی و بازی سیاست جرزنی نمی پذیرد.

آقای محترم: شما اگر هدفتان حضور در انتخابات نبود چرا از چند ماه مانده به انتخابات پا در کفش نویسندگان و ادیبان و ژورنالیست ها می کردید و به عنوان حقوقدان شهر درچند هفته نامه تخت سلیمان از مردم می خواستید موقع ورود به دادگاه حتما در بزنند و به قاضی سلام کنند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب