بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
سعید سلطانی‌فر؛ «تویی که نمی‌شناختمت» نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩٢

بی بی سی:!!!هوش و حواس‌ خانواده ورزش ایران متوجه سلطانی‌فر دولتی و نحوه دفاع او در صحن علنی مجلس بود که سلطانی‌فر ورزشی در بی خبری پیگیرترین ورزشی‌ها و علاقمندان فوتبال جان سپرد.

از مجروحان شیمیایی جنگ بود زیرا ترجیح داد جای پا به توپ شدن، دو سال از بهترین دوران فوتبالش را در مناطق جنگی، دست به دوربین شود.

سعید سلطانی‌فر، نفر چهارم ایستاده از راست، یکی از بازیکنان تاثیر گذار تیم شاهین در دهه 60 بود

او در بیمارستانی در کوالالامپور بر اثر سرطان درگذشته. به خاطر عوارض بمب‌های شیمیایی مدت‌ها گرفتار شیمی درمانی بوده. می‌گویند برای معالجه عازم آمریکا شده و به دلیل هزینه‌های بالای درمان، سر از مالزی درآورده و همانجا جوابش کرده‌اند. چند روزی مقاومت کرده و سرانجام، در غربت دیده از جهان فرو بسته.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نامه ای برای آقای استاندار...!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩٢

سنبله برنجی:آقای استاندار! اکنون که هنگامه ی خداحافظی با مقام استانداری برای شما که در حکم رئیس جمهوری برای مردم آذربایجان بودید فرا رسیده است حضرتعالی در حال تجربه کردن چه احساسی هستید؟ و چه یادگاری های سترگی از خویش بر جای خواهید گذاشت؟!

 در مدت چهار سالی که میزنشین غرور و افتخار بودید چه اقدامات مؤثری برای ایجاد کلان شهر ارومیه که آرزوی تحقق آن همچون دریاچه ی ارومیه در قلب نازنین مردمان آن خشکید و به فسیل تبدیل شد چه اقداماتی انجام داده و چه پیگیری هایی صورت داده و چه ظرایفی برای تثبیت موقعیت باستانی استان رعایت فرمودید؟ اصلاً در این اندیشه بودید که پل شهید کلانتری که در جریان فقدان تاریخی دریاچه تبدیل به نماد استان شد فاقد نورافکن های هر چند حقیری است و نصب چندین پروژکتور قوی می توانست برای مسافران شب روی استان سفری خاطره انگیز، منظره ای دلپذیر و رؤیایی فراموش نشدنی فراهم آورد؟  
 
با توجه به اینکه استان ما یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور محسوب می شود برای عدم هدر رفت محصولات باغی و بازاریابی مثمر ثمر چه تعاملی با مسئولین سایر استان های همجوار انجام داده، چه رایزنی ها نموده و چه نتایجی رقم زدید؟

استان ما با سه کشور قریب به هزار کیلومتر مرزهای مشترک دارد چه اقدام بهینه ای در جهت تبدیل نمودن استان به قطب گردشگری فوق العاده با توجه به پتانسیل های بالقوه و غیر قابل انکار خدادادی آن و پدید آوردن صنایع تبدیلی و مهم تر از همه این که برای تحقق رؤیاهای دست نیافتنی ساکنان که آرزوی صنعتی شدن استان را در سر می پرورانند چه تلاشی به فرجام نیکو پیوند دادید؟

 در فاجعه ی آتش سوزی مدرسه ی شین آباد چگونه با حضورتان و سخنان دلداری دهنده  باعث تسلای داغدیدگان و همدلی با مصدومان که نه! کباب شدگان این حادثه ی توحش زا شدید؟ آیا اصلاً به خودتان زحمت دادید پیام تسلیتی به خانواده ها ارسال کنید؟

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ضربه‌ای که روحانی به کشور زد! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩٢

پوریا عالمی در صفحه آخر روزنامه شرق طی مطلبی طنز نوشت: «آقای حسن روحانی همان اول کار یکباره گفت: حسن روحانی معجزه قرن نیست و اتصال ویژه‌ای به آسمان ندارد. خب این یعنی چی؟ حرف غیرکارشناسی همین است دیگر.

ما از وقتی زبان باز کردیم، داریم می‌گوییم مشکل این است که سیاست‌های کلان رئیس به رئیس عوض می‌شود، همین است دیگر. باباجان، حسن‌جان، هشت‌ سال چیز کمی نیست. بچه بود، الان رفته بود کلاس دوم. نوشیدنی آسمانی مدنظر حافظ بود، الان هفت هشت‌ ساله بود و سرش دعوا می‌شد بین عرفا و دست‌اندرکاران. بعد شما آمده‌ای و یکباره می‌گویی حسن روحانی معجزه قرن نیست؟ معجزه قرن نیست؟ پس چی است؟

الان نمی‌گویی چشم خارجی‌ها به این است که ما یک حرکت محیرالعقول دیگر به جهان معرفی کنیم؟ آیا به اینها فکر کردی؟ آیا میدانی اگر بگویی من معجزه نیستم، تلویزیون‌های خارجی برای گرفتن فیلمت صف نمی‌کشند؟ و روی جلد تایم نمی‌روی؟ آیا به اینها فکر کردی؟ د نکردی. داری ضربه می‌زنی به موقعیت ایران در جهان.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مصدق مرد سال 1951 نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩٢

مقاله مجله "تایم" هنگامی که دکتر مصدق را به عنوان مرد سال 1951 جهان برگزید.

مجله آمریکایی "تایم" در شماره مورخ هفتم ژانویه سال 1952 خود که در روی جلد آن تصویری از دکتر مصدق به عنوان مرد سال 1951 چاپ شده، شرح مفصلی نیز درباره دکتر مصدق زیر عنوان "مرد سال - چالشی از شرق" منتشر کرده است که ترجمه آن از نظر خوانندگان می گذرد.  مطالبی که در این مقاله درباره دکتر مصدق نوشته شده است، بعضاً منطبق با واقع نیست، ولی برای انعکاس قضاوت آن روز جهانیان درباره یک شخصیت برجسته ایرانی که برای نخستین بار به عنوان مرد سال تایم انتخاب شد عیناً ترجمه شده است. لازم به توضیح است که پس از انتخاب دکتر مصدق به عنوان مرد سال 1951 مطبوعات انگلیس به شدت به مجله تایم حمله کردند و این اقدام تایم را به حمایت ضمنی آمریکایی ها از دکتر مصدق و "بزرگ نمایی" او تعبیر نمودند.

یکی بود، یکی نبود. روز و روزگاری در یک سرزمین کوهستانی بین بغداد و دریای خاویار (منظور دریای خزر است) یک اشراف زاده ایرانی زندگی میکرد. این مرد اشرافی پس از عمری نق زدن و عیب جویی کردن از شیوه حکومت مملکتش، ناگهان وزیر اعظم و فرمانروای این کشور پادشاهی شد. چند ماهی نگذشته بود که اعمال و کردار و رفتار و گفتار و شوخی ها و گریه ها و قهرها و آشتی هایش نقل محافل و مطبوعات سراسر جهان گردید. ادا و اطوارهای عجیب او، نه فقط مردم کشورش را به خود مشغول داشته بود، بلکه سرنوشت صلح و جنگ و ترقی یا سقوط بسیاری از سرزمین های دور از کوههای وطن او هم به آن بستگی داشت.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
طنز کارگری نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩٢

عباس حسین پور:به هر ماشینی که از جاده رد می شد بی اختیار دست بلند می کردم! از رنو و پرایدش گرفته تا تریلری که چندین متر طولش بود. ولی مگر راننده ای عین خیالش بود،انگار نه انگار!! که آدمی کنار جاده ایستاده است.

برای آخرین بار هم که شده شانسم را امتحان کردم مینی بوس با این که تخت گاز می رفت اما دلش به رحم آمد و ماشین را با هزار زحمت هم که شده نگه داشت. سوار ماشین که شدم چشمتان روز بد نبیند چنان هیاهو و سر و صدایی به راه انداخته بودند که گوش فلک را کر می ساخت.

مینی بوس سرویس کارگران یکی از کارخانجات همین حول و حوش بود.چشمها همه به من دوخته شده بود و از قرار معلوم چشم به راه آدمی مثل من بودند که حسابی سر کارش بگذارند.

چنان مهندیز... مهندیز ...صدایم می کردند که خودم هم حظ می کردم ،شوخی که نبود درس نخوانده ملا شده بودم. "بویورون جناب مهندیز....صندلی جلوبشینید آقای مهندیز"

یکی ار کارگران که از خوش شانسی ایشان را هم "مهندیز!!" خطاب می کردند رو به بقیه کرد و گفت:"راستی بچه ها خوب شد که آقای "مهندیز روحانی " با شگرد خاص خودش "مهندیز!! احمدی نژاد" را که داخل گود سیاست بود به بیرون هول دادند، والا ما کارگران و قشر ضعیف جامعه زیر بار فشار اقتصادی،تورم و....له لورده می شدیم.

کارگر نیمه تپل که در صندلی آخر ماشین حسابی لم داده بود با صدای دورگه اش نیشخند زنان جواب داد: " اول اینکه آقایان روحانی و احمدی نژاد  دوختور!! بودند نه مهندیز!! ،دوم اینکه دوختور!! و مهندیز!! بودنشان فرقی هم به حال ما فقیر و فقرا می کند؟ اصلا به نظر بنده "آسیاب همان آسیاب است،فقط آسیابان است که عوض شده است"

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پیگیری برای آزادی روزنامه نگار زندانی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٥ امرداد ۱۳٩٢

در پی زندانی شدن یک روزنامه نگار در ارومیه ، نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی قول داد موضوع را پیگیری کند.

حامد عطایی روزنامه نگار زندانی

جواد جهانگیر زاده ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصر ایرانگفت: خبر زندانی شدن یک روزنامه نگار ارومیه ای را دریافت کرده ام و در صدد حل مشکل و آزاد شدن او هستیم.

وی افزود: اصولاً صدور حکم زندان برای اهالی قلم و رسانه ، شایسته جامعه ما و دستگاه قضایی نیست و می توان برای نظارت بر رسانه ها ، از اقدامات قانونی دیگری استفاده شود.

نماینده مردم ارومیه گفت: مذاکراتی با مسوولان قضایی،ارشاد و شکات در حال انجام است تا این روزنامه نگار هر چه سریع تر آزاد شود و به فعالیت حرفه ای خود بازگردد و امیدواریم با حسن همکاری آنها، این مهم به زودی محقق شود.

گفتنی است چندی پیش ، حامد عطایی ، مدیر سایت آینا نیوز - که از رسانه های ریشه دار آذربایجان غربی است - در پی شکایت روح الله بیگی نماینده میاندوآب ،به مرجع قضایی احضار و راهی زندان ارومیه شد.

  نظرات ()
مجلس به 3 وزیر پیشنهادی رای اعتماد نداد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢

 عصر ایران - رای گیری رای اعتماد کابینه پیشنهادی حسن روحانی رئیس جمهور پنجشنبه شب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نجفی، سلطانی فر و میلی منفرد وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و علوم، تحقیقات و فناوری نتوانستند از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرند.


نتیجه رای گیری رای اعتماد مجلس به کابینه پیشنهادی روحانی به این شرح است:

سمت

نام

کل رای

موافق

مخالف

ممتنع

وزارت امور اقتصادی و دارایی

علی طیب نیا

284

274

7

3

وزارت
اطلاعات

سیدمحمود علوی

283

227

38

18

وزارت
امور خارجه

محمدجواد ظریف

281

232

36

13

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی

284

218

45

20

وزارت آموزش و پرورش

محمدعلی نجفی

284

142

9

133

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

حسن هاشمی

284

260

18

6

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

علی ربیعی

284

163

100

21

وزارت جهاد کشاورزی

محمود حجتی

284

177

81

26

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسین دهقان

284

269

10

5

وزارت
دادگستری

مصطفی پورمحمدی

284

201

64

19

وزارت راه و شهرسازی

عباس آخوندی

284

159

107

18

وزارت صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت‌زاده

283

199

60

24

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

جعفر میلی منفرد

282

105

162

15

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی جنتی

284

234

106

12

وزارت کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی

284

256

19

9

وزارت
نفت

بیژن زنگنه

283

166

104

13

وزارت
نیرو

حمید چیت چیان

284

272

7

5

وزارت ورزش و جوانان

مسعود سلطانی‌فر

283

117

148

18

  نظرات ()
عیسی زاده نماینده مخالف وزیرپیشنهادی نیرو: برای دریاچه ارومیه چه فکری کرده اید؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢

الف:آب دریاچه ارومیه کم شده اما شما به شهرهای دیگر انتقال می دهید بیش از 200 میلیون متر مکعب به حوزه صنعتی شهر همجوار انتقال می دهید در صورتیکه ما به آن خودمان نیاز داریم.
 
عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب با اشاره بر اینکه برای دریاچه ارومیه چه فکری کرده اید افزود: جناب آقای چیت چیان متاسفانه طی سالیان اخیر یکی از ظرفیت های آب کشور روز به روز کاسته می شود و سرمایه 500 میلیارد متر مکعب آب کشور اعم از بارندگی سفره های زیرزمینی هر سال 8 میلیارد مترمکعب از دست می رود. در سالهای گذشته تالاب های مهم کشور صدمه دیده اند. عیسی زاده تاکید کرد: شما در استان ما متولد شده اید و باید پاسخ بدهید برای دریاچه ارومیه که نفس های آخر را می کشد چه فکری کرده اید؟

  نظرات ()
نماینده ای مثل قاضی پورم آرزوست!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٢

چند روزی است که بحث رای اعتماد مجلس به کابینه پیشنهادی رئیس جمهور حسابی سر و صدا کرده و همه توجه ها را به سمت مجلس شورای اسلامی جلب نموده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در اقدامی شایسته تقدیر ،با پخش مستقیم مذاکرات مجلس باعث بالا رفتن حساسیت و پیگیری متن و حواشی این جریان در میان مردم گشته است.

اما آنچه که در این میان برای بیشتر ملّت علی الخصوص مردم شهرستان ها می تواند بسیار جالب توجه باشد ،سخنرانی نمایندگان دیار آن ها چه به عنوان موافق و یا مخالف کابینه ،در صحن مجلس است،نمایندگانی که در ایام تبلیغات انتخاباتی اغلب در قامت یک ناجی قهرمان ،یک سخنور توانا و دلسوز ظاهر شده و وعده های آنچنانی در دفاع از حقوق مردم در صحنه قانون گذاری کشور می دهند.

با تصمیم رسانه ملی برای پخش جریان کامل چانه زنی دولت و مجلس بر سر کابینه، فرصتی دست داد تا مردم نمایندگان و نحوه فعالیت آن ها را به گونه ای زیر ذره بین خود قرار دهند.

در این میان مردم حوزه میاندوآب ،شاهیندژ و تکاب نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قطعا در کنار اتفاقات این روزهای مجلس گوشه چشمی نیز به صفحه تلوزیون دارند تا شاید یکی از دو نماینده محترم ،خودی نشان داده کلامی به زبان بیاورند.

البته نگارنده اطلاعی از نحوه چگونگی گزینش نمایندگان موافق و مخالف برای صحبت در تریبون مجلس ندارد ،اما با توجه به سه موضوع این انتظار از نمایندگان این حوزه را دارد که به عنوان یکی از سخنرانان در جریان تعیین صلاحیت وزرا باشند.

اول:با توجه به گستردگی این حوزه انتخابیه و مشکلات بی شمار آن،این انتظار بی جایی نیست که بدانیم نمایندگان منتخب ما برنامه های دولت آینده را برای رفع این مشکلات و معضلات چگونه دیده اند؟ اگر کور سوی امیدی است چرا نمی آیند دفاع کنند و اگر برنامه هایشان مناسب نیست چرا نقد نمی کنند تا اذهان سایرین نیز روشن شده ،جلوی تائید آن ها گرفته شود؟

دوم:انتظار می رفت آقای بیگی که حتی با امضای برخی از نمایندگان به عنوان وزیر ارشاد به آقای روحانی معرفی شده بودند و در مصاحبه های مختلف در روز های آخر عمر دولت دهم به آن  تاخته بود ،در این برهه از زمان بیشتر خودی نشان می داد .

سوم:آذربایجان و مردم دلیرش همیشه در طول تاریخ یک پای ثابت و تاثیر گذار اتفاقات تلخ و شیرین در کشور عزیزمان ایران بوده است ،از دیانت زرتشت ،شجاعت بابک، رشادت چالدران،قیام خیابانی،حماسه ستارخان گرفته تا انقلاب اسلامی و جنگ و تحمیلی مردان این دیار نام آذربایجان را در کنار نام ایران جاودان نگه داشته اند لذا در این برهه از تاریخ کشورمان هرچند قابل مقایسه با موارد مذکور نیست ،انتظار می رفت که نمایندگان جنوب استان نیز در کنار نادر قاضی پور از ارومیه و عثمانی از بوکان نظر خود را به عنوان وکیل مردم در مورد دولت آینده اعمال کنند.

در پایان امیدواریم با درایت همه نمایندگان محترم مجلس و انتخاب کابینه ای کارآمد شاهد رشد و شکوفایی کشور عزیزمان ایران در همه زمینه ها باشیم.

  نظرات ()
اداره اوقاف تکاب و لزوم شفاف سازی اذهان مردم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩٢

مدتی است که در شهرستان تکاب بحث درباره موقوفات سلیمان خان افشار چه در فضای مجازی و چه در بین مردم کوچه و بازار نقل محافل شده است و هر کس به ظن خود داد سخن می کند و به تجزیه و تحلیل مسئله می پردازد.

وقف سنت حسنه ای است که به برکت دین اسلام در میان مسلمانان رواج پیدا کرد و با تاکید ائمه به یک تاسیس حقوقی مهم در جامعه اسلامی مبدل گشت .

اما این کار خداپسندانه سال هاست که به یکی از دغدغه های مهم مردم تکاب علی الخصوص در معاملات ملکی تبدیل شده است.

تقریبا 3 هفته پیش بود که آقای اصغر مدنی در وبلاگ شخصی خود اقدام به انتشار متن وقفنامه سلیمان خان افشار به همراه سوالاتی از مسئولان اداره اوقاف تکاب کردند که به خاطر درگیری همیشگی مردم با مسئله موقوفات سلیمان خان افشار،بسیار مورد استقبال رسانه های تکابی در فضای مجازی و مخاطبانشان قرار گرفت و این مسئله موجب شد تا جحت الاسلام والمسلمین برادری ریاست اداره اوقاف با انتشار جوابیه ای  در فضای نت به مطلب مذکور پاسخ دهند که البته با توجه به سوالات مطرح شده ،پاسخ های داده شده به نظر قانع کننده نمی آیند!

لذا اینجانب با انتشار مجدد سوالات طرح شده در رسانه ها از مسئولان محترم اداره اوقاف شهرستان تکاب خواهشمندم با دلایل محکم و متقن به سوالات مطرح شده و شبهات ایجاد شده پاسخ گفته ، اذهان افکار عمومی مردم تکاب را روشن سازند.

(بخش اول سوالات مطرح شده در وبلاگ تکاب آفلاین و بخش دوم مطلب منتشر شده توسط آقای مدنی)

1.آیا اگر فردی از فرق ضاله باشد می تواند مالی را وقف کند؟


2.در صورت مثبت بودن جواب سوال 1آیا اگر فرزندانذکور واقف تغییر مذهب داده باشند می توانند متولی موقوفات جدشان باشند؟

3. قطعا سنت حسنه وقف در جهت همیاری ومساعدت مردم قرار داده شده آیا بنظر شما اکنون این همیاری ومساعدت را در امور اوقافی مشاهده می کنیم؟

آیادر محاسبه هزینه های اوقافی بضاعت مالی افراد مد نظر قرار می گیرد؟    مثلا آیایک کارگر فصلی با یکی از متمولین شهر در پرداخت حق پذیره واجاره بها تفاوتی دارند یا نه ؟ 
 
با توجه به اینکه 74 درصد از اراضی تکاب از موقوفات مرحوم سلیمانخان افشار است ،آیا درآمدهای موقوفات طبق نظر واقف(که شرط اساسی است) هزینه می شود؟البته شنیده ها حکایت ازهزینه درآمدهای موقوفات در محل هایی غیر از نظر واقف  می باشد

موقوفات واجرای نیات واقف
به معطوفه مطلبی که در خصوص موقوفات سلیمان خان افشار در وبلاگ تکاب آیسان منتشر گردید.ودر باب وقف ونحوه تعامل تولیت آن با مردم تکاب سئوالاتی طرح واستفتائاتی با مراجع عظام تقلید به عمل آمد.که پس از چندی ، واکنش  مسئولین اداره محترم اوقاف وامور خیریه تکاب را، در برخی از شبکه های مجازی محلّی در پی داشت . که نیازمند توضیحات تکمیلی است ،که در این مرقومه بدلیل احتراز از اطناب سخن با ذکر یک مقدمه کوتاه به چهار نکته بسنده کرده وسایر مقولات را به  مجال دیگری می سپارم .

راقم جوابیه ،در کمال ناباوری سئوالات اینجانب را که بی تردید دغدغه بخش عظیمی از جامعه تکابی است .شبهه افکنی به قصد تشویش اذهان عمومی تلقی نموده وافکارعمومی را عوام وعمل سائل را مذموم ونادرست خوانده اند.گرچه فضای مجازی جای محاجه  ومباهله نیست لیکن ما معتقدیم  پویایی مکتب اهل بیت (ع) وفقه جعفری در تعّدد وتّنوع سئوال وجواب آنست .واین مکتب برخلاف سایر نحله های فکری بویژه کلام اشاعره سئوال کردن را بدعت وامری مذموم نمی پندارد.وسئوال کننده را با اعتزلوا نمی راند.بلکه اندیشه را با اندیشه پاسخ میدهد.شگفتا! کسی که مرّوج و مبلّغ فلسفه احکام شرعی است و بی تردید تبحری کامل در علم اصول وتفقهی تام در فقه دارد .انتظار می رفت؛ قبل از صدور حکم وتعیین حسن وقبح ،با براهین عقلی ونقلی وبا استناد به اجماع نظر فقیهان وقوانین موضوعه کشور سئوالات مطروحه را با سینه گشاده پاسخ بگوید .وبرای تلطیف افکار عمومی وایجاد اعتماد عمومی ،از هر فرصتی استفاده کرده و از میزان ونحوه دریافت عایدات حاصل از اجاره زمینهای اوقافی جار بزند .بدیهی است در لسان روایات جار زدن به خاطر  افعال واعمال شخصی موجبات عجب وافتادن دردام ریاکاری وامری نکوهیده است ولی جار زدن با انگیزه شفاف سازی وآگاهی بخشی مردم که پولشان در چه مسیری صرف می شود یک فضیلت اخلاقی وبسیار ارجمند است .

نکته اول : حق پذیره

 بی گمان واقف در وقفنامه اشاره ایی به دریافت حق پذیره از مستاجران  نکرده است ولی اداره محترم اوقاف از بدو تاسیس مبادرت  به اخذ وجوهی تحت عنوان حق پذیره از مستاجران می نماید.وخاستگاه آن کج فهمی از ماده یک آیین نامه ‌ نحوه‌ و ترتیب‌ وصول‌ پذیره‌ و اهدایی مصوب‌ 65/2/10هیأت وزیران می باشد...


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
چاقوکشی مرگبار در تکاب! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٢

به گزارش شیز کسانی که حوالی ظهر دیروز ابتدای خیابان امام حوالی ساختمان فرمانداری بودند شاهد صحنه فجیع چاقوکشی توسط سه مرد بودند.

شنیده های خبرنگار شیز حاکی از این است 3نفر از خودرویی پیاده شده و  فرد دیگری را دنبال می کنند و با رسیدن به وی ضربات چاقویی را بر گردن و پشت سینه مقتولوارد می کنند و از محل متواری میشوند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تصادف مرگبار مینی بوس در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱۱ امرداد ۱۳٩٢

به گزارش شیز- حوالی ساعت 10:30 امروزجمعه حادثه تلخ واژگونی یک دستگاه مینی بوس که از روستای آقدره  عازم تکاب بود، اتفاق افتاد.

به گفته شاهدان عینی در محل حادثه؛ یک دستگاه مینی بوس مسافربری نرسیده به دوراهی معدن آقدره در اثر سرعت زیاد واژگون شد.

این حادثه 6 کشته و  16نفر زخمی بر جای گذاشت که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده.

  نظرات ()
بیگی وزیر ارشاد می شود؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢

آوای تکاب به نقل از تابناک نوشت:جمعی از نمایندگان مجلس ‌در نامه ای روح‌الله بیگی ئیلانلو نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب را جهت تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب معرفی کردند که متن نامه به شرح زیر است:

محضر با‌سعادت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حسن روحانی

رئیس جمهور محترم منتخب ملت بزرگ ایران اسلامی

با سلام و آرزوی توفیق

احتراما به استحضار عالی می رساند با توجه به سوابق ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین دکتر روح اله بیگی که در حال حاضر نماینده مجلس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس فراکسیون احیاء موقوفات، منزلت امام زادگان و مساجد مجلس بوده و سال‌های متمادی مشغول تدریس در دانشگاه‌های مختلف و همچنین مسئولیت‌های اجرایی فرهنگی با سوابق درخشان است جهت تصدی مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است واقف به این موضوع هستیم که اختیار انتخاب و انتصاب وزرا با شخص حضرتعالی است و امضا کنندگان زیر فقط پیشنهاد دهنده و معرفی وی را مطرح می‌کنند.

  نظرات ()
لافتی الا علی لاسیف الا ذوالفقار نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢

ولی چشمان منتظر یتیمان را چه کرده‏ ای؟
دستان دراز شده محرومان و بی‏ پناهان را در دستانِ که گذاشتی؟ چه کردی با کودکانی که با کاسه‏ های شیر، به امید شفای تو، کنار خانه‏ ات ازدحام کرده بودند و در چشمان مردّد خویش، بهبودی تو را تلقین می‏کردند؟
از این پس، دوباره سکوتی بهت ‏آور و غریب، شب‏های نخلستان را فرا خواهد گرفت و دل چاه، تنها به خاطرات دردِ دل‏های غریبت، بسنده خواهد کرد.
«شب روان مست ولای تو علی جان عالم به فدای تو علی»

  نظرات ()
بیگی: آقای احمدی‌نژاد بروید به سلامت! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢

نماینده‌ی مردم میاندوآب و تکاب در نطق میان دستور امروز خود خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای احمدی‌نژاد بروید به سلامت؛ صدای زار جان دادن ارومیه را نشنیدید. شوره زار ارومیه دولت بعدی را صدا می‌زند.

به گزارش ایسنا‏، روح‌الله بیگی نماینده مردم میاندوآب و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نطق میان دستور امروز(دوشنبه) خود با اشاره به وضعیت نامطلوب حوزه‌ی انتخابیه‌اش و همچنین وضعیت دریاچه‌ی ارومیه خطاب به احمدی‌نژاد گفت: اگر از تهران به سمت غرب بروید با شوره‌زاری مواجه می‌شوید که روزی دریاچه‌ای در آنجا وجود داشته است. این شوره‌زار دریاچه ارومیه است که شما زاری و جان دادنش را نشنیدید و حالا دولت بعدی را صدا می‌زند.

بیگی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب کشور گفت: آقای احمدی‌نژاد شما از آمار و آدرس دقیق حرف می‌زنید اما در این ۸ سال دریغ از یک آدرس از مفسدان اقتصادی که می‌گفتید معرفی می‌کنید. شاید آنها مردمان خوبی شده‌اند و حالا از لیست مفسدان خارج شده‌اند. اگر می‌خواهید آدرس بدهید آدرس ظرفیت‌های واقعی تولید را بدهید نه آمار خیالی و پیش بینی‌ها را. آدرس ۲ و نیم میلیون شغل ایجاد شده را بدهید؟ آدرس پتروشیمی خیالی میاندوآب و اخلاق و قانون‌گرایی و تحلیل را در دولت خودتان بدهید.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطهری: موسوی و کروبی یا آزاد شوند یا همزمان با احمدی نژاد محاکمه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢

مطهری در پاسخ به انتقاد توکلی نسبت به نطق میان دستورش در روز گذشته گفت: حرف من این است که باید تکلیف آقای موسوی و کروبی پس از آشتی ملی که در انتخابات رخ داد، روشن شود و ضرورتی برای ادامه حصر آنها نیست.

علی مطهری در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره انتقادات آقای توکلی نسبت به نطق دیروزتان در مجلس چیست، گفت: ایشان ضمن تایید بخش اعظم نطق من، دو ایراد گرفته بودند یکی اینکه اقلیت هم حق اظهارنظر دارد و نباید دیکتاتوری اکثریت حاکم شود، بنابراین هواداران گفتمان افراط هم حق اظهار نظر درباره کابینه دولت جدید و غیره را دارند.

وی افزود: اصل این حرف درست است اما فعلا مصداق ندارد. آنچه در روزهای اخیر از طرف این گروه انجام می شود صرف اظهارنظر نیست بلکه ایجاد فضای رعب و متصل کردن موضوع به فتنه و فتنه گران است تا از این طریق رئیس جمهور منتخب را در انتخاب وزیران تحت تاثیر قرار دهند و در نهایت افراد مورد نظر خود را به ایشان تحمیل کنند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
وعده جدید : تکاب صاحب تیم فوتبال می شود!!!!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢

مرد وعده ها لقبی است که برای آقای عیسی زاده انتخاب کرده ایم .هرچند در دوره جدید تمرکز خودشان را روی شهر میاندوآب متمرکز کرده اند و امور تکاب را به آقای بیگی واگذار کرده اند( البته این شیوه خیلی از نماینده گان این حوزه بوده است،نماینده جدید معمولا به امور تکاب رسیدگی می کند به حدی که برای تکابی ها تبدیل به یک قهرمان شود و نماینده قدیمی بیشتر میاندوآب را در برنامه هایش دارد  همان اتفاقی که در دوره قبل ما بین آقایان محبی نیا و عیسی زاده افتاد)  اما به هر حال وعده های عمل نشده  ایشان در دوره گذشته را هنوز به یاد داریم.

 این بار نیز آقای عیسی زاده با وعده ای جدید برای مردم تکاب به مصاحبه با ایرنا پرداخته اند:

مهدی عیسی زاده روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در آخرین سفر هیئت دولت به آذربایجان غربی مصوب شد که دو درصد از سود خالص کل درآمد معدن طلای زره شوران تکاب جهت عمران و آبادانی این شهرستان اختصاص یابد.
وی افزود: این میزان کمک مالی با توجه به ذخیره طلای معدن زره شوران می تواند گام موثری در راستای توسعه شهرستان تکاب باشد.

عیسی زاده خاطرنشان کرد: علاوه بر این با هماهنگی هایی که با وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیز ورزش و جوانان به عمل آمده قرار است بزودی سهمیه یکی از چهار تیم فوتبال وزارت صنعت، معدن و تجارت در لیگ دسته اول فوتبال در اختیار شهرستان تکاب قرار گیرد.

وی یادآور شد: احتمالا این تیم با عنوان معدن طلای تکاب در لیگ دسته اول کشور فعالیت می کند.
معدن طلای زره شوران تکاب به عنوان بزرگترین معدن طلای خاورمیانه دارای ۵۰ تن ذخیره طلای خالص است.

  نظرات ()
توزیع ۴۰ هزار سبد غذایی کمیته امداد امام در نوار غزه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٤ امرداد ۱۳٩٢

سایت الف:به مناسبت ماه مبارک رمضان و نیز برای کاهش درد و رنج مردم تحت محاصره نوار غزه، کمک‌های غذایی کمیته امداد امام خمینی(ره) اخیرا وارد این باریکه شده و در بین مردم غزه توزیع شد.

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، سبدهای غذایی ارسالی جمهوری اسلامی ایران اخیرا وارد نوار غزه شد و بین ساکنان آن توزیع گردید.

بر اساس این گزارش، حدود 40 هزار سبد غذایی اهدایی کمیته امداد امام خمینی میان مردم این باریکه که از مدت‌ها پیش تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارند توزیع گردید.

 

  نظرات ()
دربه دری خانواده فقیر ایرانی در سلیمانیه عراق نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۳ امرداد ۱۳٩٢

باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،همان خدایی که رسولش با یک عدد خرما افطار می کرد،همان پیامبری که خاندانش افطاری خود را به یتیم و اسیر و فقیر می بخشید و خداوند به احترامشان آیه نازل می کرد.

امروز باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،ماه روزه داری مسئولان ،ماه افطاری های آنچنانی ،ماه رو کم کردن از همدیگر ،ماه رقابت در به رخ کشیدن سفره های رنگانگ ،ماه نماز در مسجد و افطاری در تالار .ماه افطاری های جناحی، حزبی، ماه زولبیا در دهان و سهم خواهی از دولت در دل ماه ذکر بر زبان و گمانه زنی درباره کابینه روحانی در سر!

امروز که فکر همه آقایان مشغول حفظ یا به دست آوردن صندلی خدمت به مردم ایران است! چند کیلومتر آنطرف تر آبروی  ایران در خطر است ،حیثیت و غرور چند ایرانی دارد لگدمال می شود.

امروز یکی از شبکه های تلوزیونی عراق در گزارشی  تکاندهنده تصاویری از یک خانواده مستضعف ایرانی را نشان داد که در پارک آزادی شهر سلمانیه چادر زده اند.

این خانواده مریوانی صاحب دو فرزند عقب مانده نیز هستند که به مدت چهار روز است در این پارک اتراق کرده اند.

پدر پیر این خانواده با بغضی در گلو و چشمانی اشکبار علت آمدنشان به سلیمانیه را فقر شدید و نبود شغل اعلام کرد در حالی که به خاطر کهولت سن در عراق نیز نتوانسته است شغلی برای خود دست و پا کند.او می گفت هر روز صبح به بازار میروم و شب ها تنها با کاسه ای ماست و تکه ای نان به کنار خانواده ام بر می گردم.

امیدواریم مسئولان امر علی الخصوص بهزیستی کل کشور،کمیته امداد امام خمینی و کنسولگری ایران در کردستان عراق هرچه سریع تر به داد این خانواده مظلوم و مستضعف برسند تا بیشتر از این شاهد شکستن غرور ایران و ایرانی در خارج از کشور نباشیم .

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب