بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
انتخاب استاندار و لزوم توجه به خواست مردم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢

عده ای از افراطیون امتحان پس داده در برخی از نقاط کشور خاصه در آذربایجان غربی با گرفتن ژست اعتدال گرایی در صدد به چنگ آوردن سمت های بالای مدیریتی استان علی الخصوص کرسی استانداری هستند. 

مردم ولایتمدار ایران در سال حماسه سیاسی و اقتصادی به خواست رهبر خود حماسه ای بزرگ را آفریدند حماسه ای که جهانیان، علی الخصوص ابرقدرت ها و بویژه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران را شگفت زده کرد.

ملت ایران ،مقاوم در برابر فشار تحریم های خارجی ،زخم خورده از غارتگران و اختلاس گران و دزدان داخلی ،نجیب در برابر سوء مدیریت ها و جنگ قدرت برخی از مسئولان و صبور در برابر آزارها و افراط و تفریط های نابجای برخی از کاسه های داغ تر از آش، در حالی که دشمن دلخوش به زانو در آمدن نظام بود،با حضوری حماسی و لبیکی جانانه به خواست ولی فقیه خود جهان را انگشت به دهان و دشمنان را به یک کمای سیاسی فرو برد.

این ملت در طول تاریخ نشان داده است که در برابر بدخواهانش ملتی پیش بینی نشده است و درهر مرحله از تاریخ که باشد با حرکتی مثل انتخابات اخیر ریاست جمهوری می تواند مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزند.

ملت امروز دین خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران با سر بلندی ادا کرده است و حالا نوبت حکومت و مسئولان است که با بررسی و تحلیل چرایی حضور مردم و خواست ها و مطالبات آن ها ،دست به اقداماتی مهم و در شآن این ملت بزند.

احترام و توجه به خواست های مردم و تلاش شایسته برای جامه عمل پوشاندن به آن ها از سوی حاکمیت می تواند دلگرمی خوبی برای ملّت و پشتوانه محکمی برای حکومت در راستای خلق حماسه های این گونه در آینده باشد.

 انتخاب این چنین آقای روحانی به ریاست دولت یازدهم از سوی ملتی که خیلی ها گمان می کردند بعد از اتفاقات سال 88 و نحوه مدیریت ناامید کننده ی دولت دهم ،دیگر پای صندوق های رای حاضر نخواهند شد،علاوه بر به احتزاز در آوردن پرچم ایران در دنیا ،حاوی پیام های مهمی نیز برای مسئولان داخلی بود.

 انتخاب آقای روحانی آن هم با رای مردمی که بیشتر آن ها حامی جریان اصلاحات بودند نشان داد مردم برخلاف تصور برخی ها کماکان پیرو رهبر و وفادار به آرمان های انقلاب اسلامی هستند .

جشن های بعد از پیروزی آقای روحانی و شعارهایی که در خیابان ها سر داده شد نشان دهنده آن بود که مردم از افراط و تفریط ها خسته شده اند و نیازمند هوای تازه ای هستند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطهری: امیدواریم آزادی زندانیان سیاسی ادامه یابد/سختگیری‌ها بعد از 88 ضروری نبود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢

ترس بیجا از انتقاد و اعتراض و هر منتقدی را ضدنظام تلقی کردن، پدیدآورنده این روش بوده است

به دنبال آزادی حدود ۱۵ تن از آزادی زندانیان سیاسی حوادث سال ۸۸ علی مطهری با استقبال از آزادی زندانیان سیاسی می گوید: این‌ها نشان می‌دهد که این تغییر گفتمان آثار عملی داشته است. تمامی این‌ها نشانه‌های خوبی از تغییر رفتار است و باید از این اقدامات استقبال کنیم.

طی سالهای گذشته علی مطهری بارها خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده و تصریح کرده است که باید تکلیف آقایان موسوی و کروبی نیز روشن شود. نماینده مردم بر این باور است که زندانیان سیاسی که اکثر آنها جرمی جز انتقاد ندارند آزاد شوند.

اینک وی می افزاید: امیدوارم این روند آزادی‌ها ادامه داشته باشد تا هم مردم احساس کنند که تغییری ایجاد شده و هم دنیا احساس کند که هیچ شکاف سیاسی در کشور وجود ندارد و انسجام و وحدت ملی حاکم است. این اقدامات حتی در رفع مشکلات پرونده هسته‌ای، سیاست خارجی و حتی مساله سوریه موثر است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
موج های زرینه رود استاندار را به ارومیه می رساند؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢

عباس حسین پور :پس از مطرح شدن برخی از اسامی برای تصدی عنوان استانداری آذربایجان غربی،این بار جدی ترین گزینه برای تصدی این پست در محافل سیاسی مطرح شده است.

مهندس فریدون سلیمی نیا نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی و از چهره های شاخص اصلاح طلبی،نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی این بار برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی مطرح شده است.

مهندس سلیمی نیا که از سیاستمداران پخته آذربایجان و از افراد مجرب در امور اجرایی و سیاسی می باشند از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس و شخصیت های سیاسی ،اجتماعی و مذهبی استان برای این پست در نظر گرفته شده و معرفی شده است.

مهندس سلیمی نیا که شاخص ترین چهره اصلاح طلب و نزدیک به آیت الله هاشمی است از بخت زیادی برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی برخوردار است و به دلیل این که فردی معتدل،مدبر و مجرب هستند مورد اقبال اکثر فعالین سیاسی استان می باشند.

شایان ذکر است ایشان در دو دوره مختلف نماینده مردم شهرهای تکاب،شاهیندژ و میاندوآب در مجلس بوده اند و از محبوبیت خاصی در میان مردم این شهر ها برخوردار هستند.

  نظرات ()
بالاخره فرهاد دانشجو عزل شد! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢

رئیسی که به شیوه‌ای جنجالی و غیر علمی بر سر کار آمده بود و به نظر می‌رسید چهار سال بر کرسی اول بزرگترین دانشگاه کشور و یکی از وسیع ترین مجموعه‌های دانشگاهی جهان تکیه بزند، امروز رسما عزل شد.


به گزارش «تابناک»، نشست فوق‌العاده عصر امروز هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه‌ای همراه شد که زمزمه روی دادن آن طی روزهای اخیر به شدت به گوش می‌رسید؛ فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بعد حدود بیست ماه از ریاست این مجموعه بزرگ علمی برکنار شد.


این در حالی است که هفته گذشته اخباری منتشر شد که حکایت از در پیش بودن چنین رویدادی در آینده نزدیک داشت و به رغم تکذیب شدن، تلویحا تاییدی بر ماجرا به دنبال آورد تا جایی که انتشار خبر به سوزاندن این تصمیم تعبیر شد ولی گویا این رویکرد هم نتوانست مانع سقوط برادر وزیر علوم سابق و مدیر معرفی شده به جامعه در دوران دولت دهم شود.

به گزارش مهر، یاسر هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (که برخی از او به عنوان نماینده پدر در هیات امنای دانشگاه آزاد نام می‌برند) پس از پایان جلسه به خبرنگار این خبرگزاری گفت: جلسه در فضایی کاملا صمیمی، دوستانه و کارشناسی برگزار شد و پس از بررسی‌ها، هیات امنا تصمیم به تغییر در ریاست دانشگاه آزاد گرفت و دکتر حمید میرزاده با 6 رای موافق و 2 رای مخالف به عنوان گزینه پیشنهادی هیات امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی خواهد شد.

هاشمی افزود: لازم می‌دانم از فرهاد دانشجو به خاطر متانت و حسن نیتش تشکر کنم؛ برای وی آرزوی توفیق دارم. میرزاده از فردا می‌تواند کار خود را در دانشگاه آزاد آغاز کند.

  نظرات ()
مسلمان!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢

جوانی با چاقو وارد مسجد شد و گفت : بین شما کسی هست که مسلمان باشد !!!!؟

همه با ترس و تعجب به هم نگاه کردند و سکوت در مسجد حکمفرما شد !

بالاخره پیرمردی با ریش سفید از جا برخواست و گفت : آری من مسلمانم جوان به پیرمرد نگاهی کرد و گفت با من بیا !


پیرمرد بدنبال جوان براه افتاد و با هم چند قدمی از مسجد دور شدند،جوان با اشاره به گله گوسفندان به پیرمرد گفت که میخواهد تمام آنها را قربانی کند و بین فقرا پخش کند و به کمک او احتیاج دارد !

پیرمرد و جوان مشغول قربانی کردن گوسفندان شدند و پس از مدتی پیرمرد خسته شد و به جوان گفت که به مسجد بازگردد و شخص دیگری را نیز برای کمک با خود بیاورد !

جوان با چاقوی خون آلود به مسجد بازگشت و باز پرسید : آیا مسلمان دیگری هم در بین شما هست ؟!!

افراد حاضر در مسجد یا دیدن چاقوی خونی وحشت زده همه نگاهشان را به پیش نماز مسجد دوختند !!

پیش نماز رو به جمعیت کرد و گفت : ای نامسلمانان ! چرا به من نگاه میکنید !!! به عیسی مسیح قسم که با چند رکعت نماز خواندن کسی مسلمان نمیشود !!!

  نظرات ()
جای خالی اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در میان گزینه های استانداری آذربایجان غربی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩٢

محمدعلی خالق نژاد/ استان 2 میلیون‌ و 800‌ هزارنفری آذربایجان غربی که دارای اقوام، قومیتها و مذاهب متفاوت بوده همواره چه در مبارزات پیشا انقلابی وچه‌درمبارزات‌کوران انقلاب نقش اساسی و بی‌بدیلی در پیروزی نهضت اسلامی امام خمینی (ره) ایفا نموده و بعد ازانقلاب نیز در دوران دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده همچون شهیدان باکری وامینی‌در تداوم و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشقدم بوده است و یکی از استانهای استراتژیک به شمار می‌رود وهمچنین در تمامی انتخابات هایی که در طول 35 سال عمر انقلاب اسلامی برگزار شده حضور و مشارکتی چشمگیر داشته و بالاترین درصد آرا را به صندوقها ریخته و علیرغم شانتاژ‌های دشمنان داخلی و خارجی شور وشعور سیاسی خود را به نمایش گذاشته و مکر وکینه دشمنان را به خودشان برگردانده‌اند .


مردم غیورآذربایجانغربی ثابت کرده‌اند که هر گاه مصالح نظام و انقلاب به میان آمده منافع باندی و جناهی را به پای مصالح نظام ذبح نموده‌اند.نمونه بارز آن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری‌است که در 24 خرداد 92 برگزار گردید. مردم آذربایجان غربی همپای سایر هموطنان با شور و شعور در پای صندوق‌های رأی حضور یافته و علیرغم وجود کاندیداهای متعدد با ریختن بیش از 72 درصد آرای خویش به نام دکتر حسن روحانی و خلق حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری برگ زرین دیگری برتاریخ پرافتخار این‌استان افزودند.این رأی بیش از 72 درصدی مردم در بطن خود پیام مهمی در برداشت که حاکی از مطالبات مردم استان می‌باشد و آن هم رأی به تغییر و یک «نه » به سیاست های دولتمردان 8 سال اخیر و آری به دولت تدبیر و امید جناب آقای روحانی بود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
"فیس بوک" ؛ فیلترینگ یا رفع فیلتر ؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٢ شهریور ۱۳٩٢

عصرایران ؛ جعفر محمدی - سخنگوی قوه قضاییه در کنفرانس اخیر خبری خود گفته است: اگر جرایم و مصادیق مجرمانه از فیس‌بوک رفع شود،‌ رفع فیلتر آن امکان پذیر می‌شود و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه طبق قانون عهده‌دار تشخیص موارد مجرمانه است.

آنچه حجه الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای گفته است، مطابق قانون جرایم رایانه ای، مصوب 1388 است و لذا ، یک موضعگیری کاملاً حقوقی است. طبق این قانون ، کارگروهی 13 نفره ، مرکب از نمایندگان سه قوه ، ناجا ، صدا و سیما و شورای عالی انقلاب فرهنگی ، درباره این که چه سایتی باید فیلتر یا رفع فیلتر شود ، تصمیم می گیرد.


در این باره نکاتی چند قابل ذکر است:

1 - فیس بوک، سایتی با مدیریت واحد و تک صدایی نیست. هر چند که مالکیت و مدیریت کل آن واحد است، اما خودش تولید محتوا ندارد بلکه اعضای آن در سراسر جهان ، صفحاتی را برای خود ایجاد می کنند و مطالبی را در آن می نویسند یا تصاویری را منتشر می کنند.

از این بابت ، می توان آن را در سطحی دیگر، با سرویس های ارائه دهنده وبلاگ مقایسه کرد که خود بلاگ سرویس ، تولید محتوا ندارد و فقط محیط نشر را برای عموم فراهم می کند.

سیاست موجود در ایران راجع به بلاگ سرویس ها - که سیاست معقول و مناسبی هم است - فیلتر نکردن سایت ارائه دهنده خدمات وبلاگ است بلکه هر وبلاگی که دارای محتوای مجرمانه باشد را مسدود می کنند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شهردار جدید تکاب انتخاب شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٥ شهریور ۱۳٩٢

آوای تکاب:یک عضو شورای شهر تکاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا روز پنجشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: محمد میکاییلی با کسب هفت رای موافق و بدون رای مخالف از سوی شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب شد.


مهدی انصاری با بیان اینکه وی پیش از این به مدت ۱۴ سال شهردار شاهیندژ بوده است افزود: انتخاب شهردار جدید تکاب تنها چند ساعت پس از آغاز به کار شورای شهر جدید تکاب و انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه شورا اتفاق افتاد که نشانگر سطح تعامل بالا بین اعضای شورای شهر است.
وی افزود: روند انتخاب شهردار جدید تکاب پس از انتخابات خردادماه گذشته آغاز شد و کاندیداهای تصدی مدیریت شهرداری تکاب برنامه های خود را به این شورا اعلام کردند و اعضای شورای شهر با رایزنی و مشورت به گزینه مطلوب دست یافتند.
انصاری اضافه کرد: نتایج بررسی های جامع اعضای شورای شهر تکاب منجر به انتخاب سریع شهردار جدید این شهر شد.
وی گفت: شهردار جدید تکاب پس انتخاب جهت طی مراحل قانونی و اداری به فرمانداری تکاب و استانداری آذربایجان غربی معرفی شد.
انصاری یادآور شد: تا زمان تایید و صدور حکم شهردار جدید تکاب از سوی نهادهای مربوطه و آغاز به کار رسمی وی، هادی عباسیان شهردار سابق تکاب به طور موقت سرپرست شهرداری این شهر خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری گسترده شورای شهر و شهردار جدید، موانع متعدد فراروی عمران و آبادانی شهر تکاب برداشته شود.
به گفته انصاری شهردار جدید تکاب با ۱۴ سال سابقه فعالیت مستمر در عرصه مدیریت شهری با سابقه ترین شهردار کشور محسوب شده و در دوران تصدی وی در سمت شهرداری شاهین دژ، این شهر در دو دوره به عنوان شهر تمیز انتخاب و وی نیز هشت بار به عنوان شهردار نمونه انتخاب شده است.
شهرستان تکاب با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

  نظرات ()
ابوالفضل فرجی به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩٢

آوای تکاب :مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر تکاب با حضور داعی فرماندار تکاب برگزار شد.
در این جلسه فرماندار تکاب به اهمیت و جایگاه‌ شورا‌ها در نظام اسلامی اشاره و با بیان اینکه حق مردم بهترین هاست گفت: امید است در ۴سال آینده با وحدت و همدلی و با اتخاذ تدابیر شایسته شاهد رشد و توسعه شهر در ابعاد مختلف باشیم.


داعی به خدمات زیر بنایی انجام یافته در شهر از قبیل کف سازی رودخانه، گشایش خیابان‌ها، خرید دستگاه‌های سنگین، ایجاد کارخانه آسفالت شهرداری و احداث کمربندی که با عنایت خاص استاندار معزز انجام شد اشاره و خاطر نشان کرد: پتانسیل‌های زیادی در شهر برای درآمد زایی هر چه بیشتر برای شهرداری وجود دارد که با همفکری و تدبیر می‌توان گام‌های خوبی در این زمینه برداشت.

در این مراسم ابوالفضل فرجی به عنوان رئیس شورا انتخاب شد، آنگاه حاضران مراسم تحلیف را بجای آوردند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب