بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
سعادت استاندار آذربایجان غربی شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢

  با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت هیئت وزیران قربانعلی سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی انتخاب و معرفی شد.

در جلسه صبح امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت هیئت وزیران قربانعلی سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی انتخاب و معرفی شد.

سوابق  و فعالیت ها  : قربانعلی سعادت  متولد ۱۳۳۲ روستای قره باغ ارومیه 

 ۱ –  سال ۶۰ تا شهریور ۶۲    (  مدیر جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی )

۲- سال ۶۲ تا خرداد ۶۴  ( معاون امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی )

۳- سال ۶۴ تا آبانماه  ۶۹     ( معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی )

۴- آبان ۶۹ تا اواخر ۶۹       ( سرپرست استانداری آذربایجان غربی )

۵-  سال ۷۰ تا مهرماه ۷۶     ( استاندار آذربایجان غربی )

۶-  سال ۷۶ تا  سال۸۱       ( استاندار قم  )

۷- سال ۸۱ تا سال ۸۴   ( استاندار لرستان )

 سال ۸۴ تاکنون  (  مدیر عامل شرکت حساب ۱۰۰ امام ( ره ) وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی )

و در حال حاضر مدیر عامل منطقه آزاد تجاری ماکو

  نظرات ()
بیکاری تدریجی کارگران «معدن طلای زرکان تکاب» با آغاز فصل سرد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢

آوای تکاب به نقل از خبرگزاری ایلنا:چکیده: «۵۵۰ کارگر شاغل در این معدن با شروع فصل سرما هر ماه منتظرند که اسامی‌شان در لیست تعدیلی‌ها باشد و این اضطراب دائمی و ترس از بیکاری همیشه با این کارگران همراه بوده و باعث کاهش بهره‌وری‌شان شده است.»

نماینده کارگران «معدن طلای زرکان تکاب» از تعدیل تدریجی ۵۵۰ کارگر شاغل در این معادن به بهانه آغاز فصل سرما خبر داد.

«عباس دن» که خود از کارگران شاغل در معدن زرکان تکاب است در این باره به ایلنا گفت: هر ساله از مهرماه با آغاز فصل سرما نیمی از کارگران این معدن به مرور با اتمام قرار داد کاری‌شان تعدیل می‌شوند و در ‌‌نهایت تا آذر ماه حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شغل‌شان را از دست می‌دهند.

او با اعلام اینکه در حال حاضر، تا پایان ماه جاری (آبان ماه) نیز حدود ۲۰ نفر از کارگران با اتمام قرارداد کاری‌شان بیکار می‌شوند، اظهار داشت: استفاده فصلی از کارگران در معدنی که می‌تواند همچون تعدادی از معادن منطقه چهار فصل سال فعال باشد، باعث بی‌انگیزه شدن نیروی کار شده است.

این کارگر اضافه کرد: ۵۵۰ کارگر شاغل در این معدن با شروع فصل سرما هر ماه منتظرند که اسامی‌شان در لیست «تعدیلی‌ها» باشد و این اضطراب دائمی و ترس از بیکاری همیشه با این کارگران همراه بوده و باعث کاهش بهره‌وری‌شان شده است.

این فعال کارگری قرار داد کاری این کارگران را یک تا سه ماهه ذکر کرد و گفت: وقتی کارگران نسب به شیوه غلط کارفرما در مدیریت این معدن معترض می‌شوند کارفرما در جواب می‌گوید این روش روال کاری ما در این معدن است که با توافق مسئولان انجام می‌شود.

عباس دن در ادامه افزود: با وجود آنکه معادن دیگری در نزدیکی معدن زرکان تکاب وجود دارند اما کارگران‌شان فصلی نیستند و به صورت چهار فصل کار می‌کنند.

نماینده کارگران معدن طلای زرکان تکاب خواستار تداوم اشتغال کارگران این معدن شد و گفت: اگر ۵۵۰ کارگر این معدن امنیت شغلی داشته باشند، کار توأم با آرامش آنان در میان‌مدت به بالارفتن بهره‌وری می‌انجامد.

  نظرات ()
محکومیت 6 میلیون ریالی دو روزنامه نگار آذربایجان غربی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢

عباس حسین پور ، روزنامه نگار آذربایجان غربی از سوی شعبه 110 دادگاه جزایی شهرستان ارومیه به شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

 این روزنامه نگار به همراه حامد عطایی از روزنامه نگاران آذربایجان غربی  به شش میلیون ریال جزای نقدی از سوی شعبه 110 دادگاه جزایی شهرستان ارومیه محکوم شدند

در پی درج مطلبی در یکی از نشریات ارومیه که فعالین فرهنگی آذربایجان مورد هجمه قرار گرفته بودند، عباس حسین پور در مقام پاسخ و دفاع از آنها برآمده بود که پس از انتشار با شکایت نشریه مذبور پرونده ای در دادگاه علیه وی به عنوان نویسنده و حامد عطایی به عنوان منتشر کننده تشکیل شد.

شاکی که برادر استاندار و همسر مدیر مسئول نشریه مذکور بود اقدام به شکایت از این دو روزنامه نگار استان نمود که در نهایت دادگاه حکم جزای نقدی شش میلیون ریالی برای این دو نفر صادر کرد.

عباس حسین پور از روزنامه نگاران با سابقه آذربایجان غربی است که در راستای اعتلای فرهنگ آذربایجان فعالیت های رسانه ای دارد و علاوه بر آن مطالب طنز اجتماعی، سیاسی فراوانی از وی در نشریات شمالغرب کشور منتشر شده است.

وی علاوه بر حضور در رسانه های مکتوب ، مدیریت یک رسانه در فضای مجازی را نیز بر عهده دارد.

  نظرات ()
آقای بیگی و حذف یارانه ها نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٢

  نظرات ()
شیعه نما های غافل تر از یزید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳٩٢

باز این چه شورش است که در خلق عالم است ،باز این چه عزا و چه نوحه و چه ماتم است ،دوباره عمری دست داد تا محرمی دیگر را به چشم ببینیم ،دوباره سعادتی نصیبمان شد تا سر به آستان دوست نهیم و به بهانه فراق مظلومانه اش با اشک چشمی غبار از دل های زنگار گرفته بزداییم.باز محرمی دیگر فرا رسید و دل های مشتاق بی قراران را هوایی کرد ،این روزها همه به دنبال بهانه اند، بهانه ای که گوشه ای بنشیند و  به مظلومیت مولایش اشکی بریزد و دلش را سبکبال تر و سبک بارتر به سویش روانه کند .

در باب وقایع محرم و مظلومیت سرور و سالار شهیدان سخن ها بسیار گفته و قلم ها بسیار فرسوده شده است،اما آنچه که مقصود نگارنده در این مجال است نگاهی به اتفاقاتی است که همه ساله در دل این سوگواری ها می افتد و چشممان را به روی آن ها می بندیم. اتفاقاتی که نه در فرهنگ شیعی ما می گنجد نه با فرهنگ اصیل ایرانی مان سنخیت دارد.

در چند سال اخیر در این ایام به برکت درایت و نظارت مسئولان و مدیران حوزه فرهنگ، شاهد مسائلی هستیم که دل هر دوستدار و ارادتمند حسین (ع) را بیشتراز زخم گلوی علی اصغر(ع) و دست بریده حضرت عباس (ع) به درد می آورد. امروز که هر دلداده به مولا اعم از شیعه و سنی و ارمنی و زرتشتی رخت عزا برتن و یاد حسین در دل،سعی می کند از این دریای بی کران معرفت جرعه ای بنوشد ،عده ای گرگ صفت در لباس میش ،به خود جرات داده و در سکوت و انفعال دستگاههای نظارتی مرتکب هر غلط وجسارتی که دلشان می خواهد می شوند.

چند سالی است که متاسفانه در اکثر شهرهای کشور مخصوصا در پایتخت و حومه آن شاهد تردد خودروهایی هستیم که عباراتی در رابطه با محرم و وقایع عاشورا بر روی آن ها نقش بسته است،که نه تنها نشانی از عزاداری و سوگواری در آن نیست بلکه متاسفانه موجب به سخره گرفته شدن و کوچک شمرده شدن فرهنگ عاشورایی در میان بسیاری جوانان نیز شده است.

آقایان متولی فرهنگ امروز دیگر حرف از وهابی و سلفی و تکفیری نیست امروز فرزند جاهل شیعه خواسته یا ناخواسته دست به این عمل شنیع می زند و با ژست روشنفکرانه آن را در فضای مجازی نشر یا به قول خودش شر می کند آیا این حاصل افراط و تفریط ها در مقوله فرهنگ سازی نیست؟

آیا وقت آن نرسیده است که کمی در برنامه های فرهنگی خود تجدید نظر کنیم ؟ آیا هنوز هم فکر می کنیم با همان برنامه های سنوات گذشته می شود به جنگ جهالت های نوینی رفت که طراحان آن برای گرفتار کردن تک تک مردم در همه زمینه های اعتقادی ، روانی، سیاسی وعلمی و اقتصادی و غیره  برنامه دارند؟

آیا وقت آن نرسیده است که پلیس زحمت کش مان در کنار توجه به پوشش مردم در پیاده روها گوشه چشمی هم به وضعیت خودروها در خیابان ها داشته باشد تا برخی افراد معلوم الحال با به تمسخر گرفتن اعتقادات مردم احساسات آن ها را جریحه دار نکنند؟

بله ماه محرم است اگر دلت هوای گریه کرده بنشین به گوشه ای برای مظلومیت مولایت حسین (ع) گریه کن، نمی خواهد به واقعه کربلا فکرکنی به مظلومیت امروزامام حسین (ع) گریه کن، به حال و روز شیعه نمایان جاهل تر از شمر ، به رو کم کنی ها دربرخی از هیئت ها، به هل دادن ها در زمان پخش نذری ها، به کاسبی هایی که به یمن ایام عزایش سکه اند، به مرثیه هایی که سر و ته ندارند، برای حسین(ع) گریه کن مولایی که تا جهان برقرار است مظلومیتش نیز ادامه دارد.

  نظرات ()
انتخاب سلیمی نیا همسو با رای مردم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٢

با گذشت سه ماه از آغاز به کار دولت تدبیر و امید هنوز استاندار استان آذربایجان غربی انتخاب نشده است!! مسئله ای که برای مردم یکی از اصلاح طلب ترین استان های کشور،نگران کننده است. تاخیر در انتخاب استاندار جدید آذربایجان غربی از سوی دولت یازدهم و بلاتکلیفی مجموعه فعلی به باور بسیاری از کارشناسان می تواند تاثیرات سوء و منفی بر روند خدمات رسانی دولت و پیشرفت و توسعه استان  بگذارد.

سناریو انتخاب استاندار آذربایجان غربی از همان اولین روزهای اعلام پیروزی آقای روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری،در میان بازار داغ شایعات و گمانه زنی ها کلید خورده و تا به امروز ادامه داشته است.نشریات ،سایت ها و وبلاگ های استان هر روز نام یکی را به عنوان گزینه محتمل برای تکیه بر عالی ترین کرسی مدیریت استان مطرح کرده و شروع به بررسی سوابق وتحلیل مواضع وی پرداخته اند.

این روز ها از میان نام های فراوان مطرح شده برای این سمت،نام مهندس فریدون سلیمی نیا را بیش از دیگران می شنویم مردی که  انتخابش به عنوان استاندار محتمل تر از سایرین به نظر می رسد.

مهندس فریدون سلیمی نیا نماینده سابق شهرستان های تکاب ،شاهیندژ و میاندوآب در دو دوره از مجلس شورای اسلامی ،از اصلاح طلبان خوشنام استان به شمار می روند.

 امروزه که بسیاری از به اصلاح سیاستمداران خود را منتسب به حزب باد دانسته و در لحظه شکست در انتخابات و یا قدرت گرفتن گروه های رقیب به صورت آنی و بخاطر حفظ پست و مقام خود و امتیازهای ناشی از آن ،به آرمان ها و شعارها و اهداف حزب ،گروه و یا دسته ای که به تعلق دارند پشت پا زده و منکر اعمال و کردار و گفتار خود می شوند ،ثابت قدمی و استواری مهندس سلیمی نیا  بر مواضع اصلاح طلبانه خود،در کنار ویژگی های خاص شیخصیتی وی از ایشان چهره ای مردمی ومحبوب در میان آحاد مردم استان آذربایجان غربی علی الخصوص در شهرهای جنوب استان ساخته است.

به نظر می رسد با توجه به سوابق فعایت های مختلف سیاسی ایشان در عرصه های مختلف نظام و کارنامه درخشان ایشان درمردم داری،تواضع و پایبندی به مواضع اصلاح طلبی در چهارچوب احترام به قانون و ارکان نظام اسلامی ،انتخاب ایشان به سمت استانداری آذربایجان غربی می تواند پاسخی شایسته از سوی دولت آقای روحانی به مردم استانی باشد که با رای بالای خود به دولت تدبیر و امید نشان دادند که خواستارتغییر و ایجاد فضایی جدید برای کشور ،استان و شهر خویش هستند.

امید است دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور با در نظر داشتن این مسائل و چرایی حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای انتخابی شایسته برای استان محروم آذربایجان غربی داشته باشند.

  نظرات ()
اندرحکایت هیا‌‌‌‌‌هوی زود‌‌هنگام کاندیداهای خودخوانده فرمانداری نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٩ آبان ۱۳٩٢

محمدعلی خالق نژاد(روزنامه نگار): این روز‌ها وزیر محترم کشور جناب آقای رحمانی فضلی در حال تغییر و جابجایی در سطح معاونین و مدیران وزارت کشور هستند تا پس از آن بتوانند با فراغ بال و آرامش بهتری به شناسایی نیروهای کارآمد و معرفی آنان به عنوان استاندار استان‌ها به عنوان نماینده عالی سیاسی واجرایی دولت بپردازند تا استانداران قبلی از رخوت بلاتکلیفی بعد از انتخابات‌‌ رها شده و با جابجایی آن‌ها و جایگزین کردن نیروهای جدید، امورات اجرایی دولت در سطح استان‌ها شتاب بیشتری گرفته و اقدامات عملی در تحقق وعده‌های داده شده دولت تدبیر و امید انجام گیرد.

 پرداختن به این موضوع که در استان‌ها بر سر تصاحب کرسی استانداری چه خبر است و چه کسانی خود و یا از جانب بعضی اشخاص و گروههای سیاسی مطرح می‌شوند از حوصله این مقال خارج بوده و فرصتی جداگانه می‌طلبد. اصل ماجرا آن است در حالیکه هنوز وضعیت استانداران مشخص نشده اما در شهرستان‌ها وضعیت به گونه دیگری است.
 یک پست فرمانداریست و ده‌ها طلبکار. از هر گوشه‌ای ندایی بر می‌خیزد. افراد کثیری با منتسب نمودن خود به این و آن برای تصدی فرمانداری شهر آماده می‌شوند. شخصی اظهار می‌دارد که امام جمعه شهر از من حمایت می‌کند. کمی آن سو‌تر اما شخص دیگری می‌گوید فلان نماینده مجلس مرا معرفی کرده و تمام شده و کار را به آنجا می‌کشند که دنبال تیم همراه می‌گردند. حتی عده‌ای به بعضی اشخاص صاحب نفوذ و مسئولین ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان‌ها مراجعه و ذلیلانه از آن شخص می‌خواهند که وی را به عنوان فرماندار یا بخشدار معرفی نمایند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
آقای فرماندار وقت تنگ است مرحمتی بفرما!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳ آبان ۱۳٩٢

یکی از مهمترین مسائلی که به کررات از زبان مسئولان استانی در سفر به شهرستان تکاب و حتی برخی از مسئولان شهری در سخنرانی های مختلف شنیده ایم تعریف و تمجید از موقعیت سوق الجیشی و جغرافیایی این شهرستان به عنوان نقطه وصل استان آذربایجان غربی به استان های همجوار می باشد.

موقعیتی که به دلیل سوء مدیریت مدیران ناکارآمد و ضعیف، نه تنها به فرصتی برای رشد و توسعه این شهرستان مبدل نگشت بلکه باعث به انزوا کشیده شدن بیش از پیش آن نیز شد.

یکی از مهمترین و در عین حال موثرترین عوامل عقب ماندگی تکاب را می توان نامناسب بودن راه های مواصلاتی این شهرستان به قول آقایان، استراتژیک نام برد .

امروز تکاب عملا به دلیل نبود جاده مناسب بزرگترین بازار جذب صنعت توریسم و گردشگری داخلی و خارجی  را در مجموعه تخت سلیمان از دست داده است و مردم بومی منطقه نیز برای ارتباط با سایر شهرها و استان ها به دلیل نامناسب و نامساعد بودن کیفیت و ایمنی جاده ها ،علی الخصوص در تردد بی حساب و کتاب تریلرهای حامل سنگ های معدنی و ماشین های کشاورزی در مضیقه هستند .

عکس تزئینی است.

جاده تکاب به شهرستان سقز یکی از مهمترین جاده های ارتباطی این شهرستان با استان کردستان و سایر شهرهای کردنشین آذربایجان غربی می باشد.نزدیکی ،کوتاهی و کم تردد بودن این جاده نسبت به جاده بیجار،باعث شده است تا بیشتر مردم از جمله دانشجویان و کسبه این مسیر را برای تردد و سفر به کردستان انتخاب کنند.

اما آنچه که در این مسیر سفر را به کام مسافران تلخ می کند وجود تقریبا 10 کیلومتر جاده خاکی است که آن هم به دلیل نامناسب ،لغزنده و خطرناک بودن علاوه بر خساراتی که به اتوموبیل های بی کیفیت وطنی وارد می کند،موجب تکدر خاطر مسافران و خستگی مضاعف آنان نیز می شود.

این درحالی است که جاده مذکور با نام جاده ایرانخواه یکی از خبرسازترین جاده های کشور در فصل سرما و روز های برفی آن می باشد.

جناب آقای داعی فرماندار محترم شهرستان تکاب هرچند که می دانیم وقت تنگ است و شما هم چمدان سفر را بسته اید لذا چون نمی دانیم چه کسی قرار است بعد از شما بیاید و چند سال طول خواهد کشید تا منطقه را بشناسد و نامشان را یاد بگیرد بنابراین از شما خواهشمندیم برای جبران پروژه هایی که تکمیلشان در دولت دهم به رویا پیوست حداقل مرحمتی بفرمایید دستور دهید تا برفی ننشسته و کولاکی نگرفته به وضعیت این جاده رسیدگی شود.

آقای فرماندار شما شاید هیچ وقت دیگر از این جاده عبور نکنید اما دانشجویان ،این سرمایه ها و امیدهای آینده تکاب هر روز از این مسیر در پی روز های روشن برای شهرشان، می گذرند و خواهند گذشت پس برای حفظ جانشان در فصل سرما مرحمتی بفرما.  اجرکم عندالله

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب