بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
معلم کسی است که آموزش می دهد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۳

 آنچه مایه اعجاب است ،هردولتی که عوض می شودوهر نوع سلیقه ایی در کشور حاکمیت می یابد این آموزش وپرورش محلی ما کماکان با نیروهای سنتی اداره می شود هرگز این فضای کاملاً بسته  مدیریتی به اندازه یک وجب فراختر نمی شود.

مطلبی که مشاهده می فرمائید از سری یادداشت های آقای اصغر مدنی می باشد که به مناسبت روز معلم در وبلاگ شخصی ایشان منتشر شده است و بنا به در خواست های مکرر دوستان فرهنگی ،در این وبلاگ باز نشر می شود.

"الرحمن علّم القرآن " اولین معلّم خداست.

بی تردید فرهنگ عالیترین مفهوم وآموزش متعالی ترین واژگانی است که خاستگاهش خردآدمی ،وفصل ممیز انسان از حیوان است واز چهارهزار سال گذشته که آدمی برمحمل بال دانش تکیه زد وستونهای استوار علم را برمبنای عقلانیت قرار دادوازجهل وخرافه برائت جست ،تمدن آفرید ،قانون نوشت  وبا استعانت از هدایت الهی ودستگیری انبیاءعظام وبسط عقلانیت خود جهان پیرامونش را مطابق میل خود ساخت وبرهمه پدیده های عالم استیلا یافت.

این مصداق "جعلناک خلیفة فی الارض" است که مّقدر فرمود:آنچه را که من درکائنات انجام میدهم آدمی درجهان هستی وبه نیابت ازمن   انجام دهد.

بدیهی است در این بین ،تولید کنندگان فکروفرهنگ وانتقال دهندگان علم ودانش  ازجایگاه ویژه ای برخوردارند برهمین اساس اسطوره های تاریخ سازومعلمان بشریت  درامتداد زمان درجان عالم جاری و ساریند پس پاسداشت مقام معلم نکوداشت همه خوبی ها است .

باذکر این مقدمه مجمل،چشم اندازی به آموزش وپرورش شهرستان تکاب  در دودهه اخیر می اندازیم و امیدوارانه در هفته بزرگداشت مقام معلم به بهبودیش دل می بندیم ،گفتنی است برحسب مشاهدات سایر دبیران ومعلمانی که به مکانهای دیگر منتقل شده اند.آنچه در این مقال می گنجد محصول ومونتاژ محلی ماست وساحت سایر مکانها از این توصیفات مبری است (باشدکه  چشم نقد باب نقادی را گشاید وباب نقدشعر بهبودی را سرآید)

1-درفرایند این سالها آموزش وپرورش تکاب همه معلمان را بایک نظر باورنداشته  است.رانت فرهنگی در هسته دستگاه تعلیم وتربیت منطقه از سالیان دور ریشه دوانده ،ومرکز تصمیم گیری با خلق اصطلاح صلاحدید اداره  ، بخش بزرگی ازجامعه فرهنگی را عملاً ازگردونه تصمیم سازی خارج  ، و مانع از ظهور و بروز نوآوری ها وخلاقیت های معلمین شده است .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
احداث بیمارستان های بوکان و تکاب امسال به پایان می رسد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۳

معاون اجرایی وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال جاری کار ساخت بیمارستان های بوکان و تکاب در آذربایجان غربی به پایان می رسد.

به گزارش ایرنا، محمدجعفر علیزاده عصر روز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان شهید قلی پور بوکان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در استان آذربایجان غربی تعداد شش بیمارستان با 865 تخت در حال ساخت است که بیمارستانهای بوکان، تکاب و خوی از پیشرفت خوبی برخوردار هستند.

وی گفت: میانگین اعتبارات تخصیص یافته در استان آذربایجان غربی 80 درصد است که این امر جان تازه ای به طرحهای در دست اجرای این استان بخشیده و باعث پیشرفت خوب این طرح ها شده است.

علیزاده افزود: نگاه دولت به بخش سلامت و تحول در این بخش یک نگاه کاملا ویژه بوده و این امر باعث شده که تخصیص ها افزایش یافته و از منابع دیگری نیز برای بخش سلامت هزینه شود.

معاون اجرایی وزیر راه و شهرسازی در مورد بیمارستان بوکان اضافه کرد: در سال گذشته علیرغم مشکلات اعتباری، 110 درصد اعتبارات و در سال جاری نیز 120 درصد اعتبارات به بیمارستان بوکان اختصاص یافته است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
عیسی زاده:شدیداً به این رفتارها اعتراض داریم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

این رفتارها هرگز تایید نخواهد شد و مسئولینی که در این زمینه وظیفه ای دارند تذکر دهند و حتی اگر لازم است اقدام به ممنوع التصویر کردن این اشخاص نمایند.

مهدی عیسی زاده  در گفت و گوی اختصاصی با “خانه خشتی”، در واکنش به رفتار هنجارشکنانه از سوی خانم بازیگر در جشنواره کن، اظهار داشت: در مملکت اسلامی که ماحصل خون شهدای بسیاری از سال ۴۱ تا به امروزاست رعایت قوانین و حدودهای شرعی در تمام دوران لازمه ی حیات آن است.

وی با تاکید بر نظارت بیشتر از سوی مسئولین فرهنگی خاطر نشان کرد: در این زمینه وظیفه ی مسئولین و دست اندر کاران امورهنری در کشور که همگان از آنها پند می گیرند بیشتر خواهد بود.

عیسی زاده از متولیان فرهنگ در کشور خواست تا دقت نظر بیشتری داشته باشند و تصریح کرد: آسیب های فرهنگی همچون سدی است که آرام آرام آب از آن نشت می کند و از قطره های کوچک آب شروع می شود و به تخریب سد می انجامد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: مسئولان نبایند آگاهانه و یا نا اگاهانه اجازه ی چنین رفتارهایی را بدهند.

وی با اعلام اعتراض خود از این رفتارهای هنجارشکنانه بیان داشت: با این رفتار در آن دنیا در محضر شهدا شرمنده خواهیم بود و هیچ کس جوابگو نخواهد بود.

وی افزود: این رفتارها هرگز تایید نخواهد شد و مسئولینی که در این زمینه وظیفه ای دارند تذکر دهند و حتی اگر لازم است اقدام به ممنوع التصویر کردن این اشخاص نمایند.

  نظرات ()
افتخار پارسیان یا افتخار تمام ایرانیان . . .؟! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳

 شنیدن بعضی از اخبار ناخوشایند خواه ناخواه بسیاری از اقوام ایرانی را قلقلک داده و احساسات ضد و نقیضی را بر می انگیزاند

سنبله برنجی :باری دگر جام جهانی با تاب و تب های فراوان، اما و اگر و پیامدها، حاشیه ها و حاشیه سازیهای دیگری از راه رسید و این میدان نفس گیر فوتبالی توجه مردان و زنان علاقمند را به شدت مجذوب و درگیر خود ساخت.

این نکته دیگر گفتن ندارد؛ چرا که همگان از آن آگاهاند و به نوعی به آن مبتلا شده اند، اما بد نیست من باب یادآوری بعضی فرصت طلبهای اقلیتِ غرقِ رفاهِ جاه طلب ذکر کنیم (!)

ایران خاستگاه تاریخی هفت هزار ساله، رنگین و وامدار تمدنی درخشان با پیشینه ای طولانی و جان فشانیهای "ملیت های گوناگون" بوده، هست و خواهد بود که عشق به سرزمین مادری در قالب داستان‌هایی جذاب و سرشار از زندگی و تهورات مثال زدنی "اسطوره‌ها" و "قهرمانان ملی" و "میهنی" با توصیف صحنه‌هایی هیجان برانگیز و پرتحرک و زیبا توسط مادران غیور قطره قطره کام هر نوزاد "ایــــــرانـــــی" از هر ملیتی را شیرین کرده و از دیر باز دفاع از کیان میهن نزد "ملیت های گوناگون ایرانی" از محبوبیتی خاص و ویژه‌ برخوردار بوده است و عرق میهنی از آغاز پیدایش کشور دیرپایمان دارای پایگاهی محکم و پرابهت برای تمام هم وطنان عزیز از هر قوم، دین، آیین و مسلکی بوده است که کشته شدن برای "نام میهن" و حتی "یک وجب از کیان آن" یکی از نکات حیاتی و کلیدی برای میهن پرستان واقعیِ اتحاد بوده و جان نثاران این راه را به پختگی عمیقی رهنمون گشته است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اجرای حکم شلاق در ملاء عام در چهار راه مرکزی تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳

حوالی ساعت یازده قبل از ظهر دیروز اهالی شهر تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی هنگامی که در خیابان های شهر تردد می کردند با مامورانی مواجه شدند که خودروها را به مسیر های دیگری هدایت می نمودند واین مسئله اذهان عموم را به پرسش واداشت .

پرسشی که پاسخ آن ، مردم را به سمت چهار راه مرکزی شهر تکاب سرازیر کرد .پاسخ این بود جوان مجرمی در چهارراه مرکزی تکاب در ملاء عام شلاق زده خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی ، پیش از ظهر امروز حکم شلاق یک مجرم بیست ساله ساکن شهرستان تکاب در ملاء عام و در چهارراه مرکزی این شهر در میان ازدحام جمعیت اجرا شد.

عکس تزئینی است

 عکس تزئینی است

بنا بر اعلام و اظهارات قاضی اجرای حکم که درمحل اجرای این حکم در چهارراه مرکزی تکاب از طریق یک بلند گوی دستی قرائت شد: این مجرم به اتهام « روابط نامشروع » محاکمه شده و پس از تایید حکم در دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به تحمل 99 ضربه شلاق در ملاء عام محاکمه گردیده که امروز این حکم با طی مراحل قانونی اجرا می شود. حکم شلاق «س _ چ» مجرم بیست ساله پس از قرائت حکم توسط قاضی اجرای حکم درمحل و طی موازین شرعی و قانونی در ملاء عام در چهارراه مرکزی تکاب اجرا شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بلاتکلیفی کارگران اخراجی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳

کارگران وکارکنان اخراجی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب با گذشت بیش از یک سال از زمان بیکاری خود همچنان بلاتکلیف هستند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی ، کارگران اخراجی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در 45 کیلومتری شهرستان تکاب می گویند : از هفتم فروردین ماه سال 1392 از محل کار خود در این مجموعه اخراج شده اند و از آن زمان تاکنون علیرغم پیگیری های فراوان موفق به بازگشت به کار نشده اند.

یکی از این کارکنان در این زمینه به ایسنا گفت:در ایام تعطیلات عید نوروز سال 92 بیش از سی نفر از کارکنان وکارگران بخش های مختلف مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان از جمله حوزه های مرمت ، موزه داری ،باستان شناسی و حفاظت با دریافت نامه ای مبنی بر عدم نیاز مجموعه به این تعداد کار گر ،بیکار شدند.
شهرام شوقی با اشاره به اینکه مسوولان این مجموعه کمبود اعتبار را دلیل اخراج کارکنان عنوان کرده اند افزود: در نامه ای که در اختیار کارگران اخراجی قرار گرفت ،علت تعلیق آنها از محل کارشان در مجموعه تخت سلیمان نداشتن نیاز به آنها اعلام شده است.
وی اظهار نمود: درحال حاضر با گذشت بیش از یک سال و در حالی که اداره کار شهرستان های تکاب ومیاندوآب در مورد شکایت کارکنان اخراجی مجموعه تخت سلیمان حکم بازگشت به کار مجدد صادر کرده اند ، این مجموعه از بکار گیری مجدد آنها خودداری می کند وهمین مسئله موجب بلاتکلیفی این کارگران شده است.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
تکاب رکوردار تعداد موقوفات آذربایجان غربی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳

حجت‌الاسلام علی مصائبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به سهمیه آذربایجان غربی در طرح حفظ قرآن کریم، اظهار داشت: امسال این سهمیه برای استان 13 هزار و 580 نفر است.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مسابقات قرآنی، خاطرنشان کرد: این مسابقات به دو صورت شهرستانی و استانی و در 17 شهرستان آذربایجان غربی برگزار می شود.

مصائبی به استقبال افراد از شرکت در مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: امسال 960 نفر در آذربایجان غربی بیش از سال گذشته در مسابقات قرآنی شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان غربی افزود: اقدامات اوقاف و امور خیریه استان به منظور عمران و آبادانی موقوفات و بقاع متبرکه استان با توجه به اعتبارات جذب شده و شرایط اقلیمی در حد مطلوب انجام شده است.

وی اضافه کرد: در 10 بقعه و دو موقوفه آذربایجان غربی کار عمرانی انجام شده است.

مصائبی به استفاده از ضریح جدید در بقعه‌های مختلف آذربایجان غربی اشاره کرد و اذعان داشت: این بقعه‌ها شامل بقعه سید صدرالدین چالدران، سید رضا شاهین‌دژ،سید تاج‌الدین خوی و شیخ نوایی خوی است.

وی گفت: بقعه‌ها دارای درآمد هستند و اعتبار استفاده از ضریح جدید از محل این درآمدها تامین می‌شود.

مصائبی به تعداد و ارزش موقوفات در شهرهای مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: تکاب، خوی و ارومیه بیشترین تعداد موقوفات را دارند و می‌توان گفت ارومیه از نظر ارزش موقوفات در آذربایجان غربی رتبه نخست را دارد.

  نظرات ()
میرحسین موسوی بر روی تخت بیمارستان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩۳

این عکس، نخستین تصویر آقای موسوی است که از زمان بازداشت خانگی او در بهمن‌ماه ۱۳۸۹ و توسط دخترش در شبکه های اجتماعی منتشر می‌شود.

  نظرات ()
من هم دلواپسم! دلواپس فرمانداری...!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۳

از گوشه و کنار خبر می رسد که محمد علی داعی فرماندار فعلی از استاندار خواهش کرده تا تعطیلی مدارس و پایان کار همسر فرهنگیشان کماکان در این سمت باقی بماند!!

این روز ها همه دلواپسند! همه دلشوره دارند!یکی دلواپس قدرت از دست رفته اش،دیگری دلواپس موفقیت رقیب و زوال روز افزون خودش! آن یکی دلواپس آشتی با غرب دنیا ، این یکی دلواپس از دست دادن شرق دنیا! خلاصه همه دلواپس همه چیزند و هیچ کس دلواپس مردم نیست بگذریم...

اما امروز من هم دلواپسم.دقیقا از زمانی که دولت تدبیر و امید بر مسند کار نشست دلواپس شدم .دلواپس حضور کسانی که با سرکار آمدن دولت اعتدال به سرعت نور رنگ عوض کردند و معتدل تر از اعتدالیون شدند. دلواپس خودسرها،دلواپس کاسه های داغ تر از آش همیشه در صحنه ی خود جوش ،از این نیز بگذریم....

پس از انتخاب آقای سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی گمانه زنی ها در باره انتخاب فرمانداران شهرستان های استان نیز به اوج خود رسید و رسانه ها گاهی فراخور شایعات موجود در سطح جامعه و گاهی نیز با توجه به منافع شخصی یا گروهی خود هر روزا فرادی را جهت جلوس بر کرسی های داغ فرمانداری ها معرفی می کردند که شهرستان تکاب نیز از این قاعده مستثنی نبود.

در شهرستان تکاب اما چند روز بعد از پیروزی آقای روحانی و در حالی که هنوز دولت آقای احمدی نژاد بر سر کار بود تب گمانه زنی ها بر سر انتخاب فرماندارشروع و روز به روز بالا گرفت..

جریان اصلاح طلب شهرکه سرمست از پیروزی در انتخابات بود به چند طیف تقسیم شد که هر طیفی ساز خود را می زد و نفر مد نظر خود را معرفی می کرد و اغلب در سایت ها و شبکه های اجتماعی بر سر این مسئله چانه زنی می کردند.

جریان اصولگرا نیز در یکی از سایت های منتسب به این جریان نظرسنجی را گذاشتند که نتیجه شگفت انگیز آن نشان از تمایل شدید مردم تکاب به انتخاب فرماندار از تبار اصولگرایان داشت!!!

در این میان برخی از تمدید دوره محمد علی داعی صحبت می کردند و عده ای نیز افرادی همچون پرویز صفرعلی،حمید علی نیا و حسن عباسی را مطرح می کردند.اما با استقرار دولت تدبیر و امید و اعلام سیاست این دولت مبنی بر انتخاب فرماندار از میان کارمندان وزارت کشور امید همه این گروه ها یه یاس مبدل شد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نامه سرگشاده به امام جمعه محترم شهرستان تکاب... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

 درحالیکه مردم تکاب در گذر زمان زمینهای وقفی را با پول خودشان خریداری کرده وبه جای 30%- صد درصد قیمت زمین را پرداخته اند ودر حقیقت یک بار برای همیشه از طریق خرید وفروش پذیره کامل داده اند .آیا اخذ پذیره مجدد توسط اداره اوقاف وجاهت شرعی وقانونی دارد؟

نماینده معزّز ولی فقیه وامام جمعه محترم شهرستان تکاب

با سلام و تحییت

با این پیشگفتار که موقوفات باید براساس نیات واقف وبرای رفاه موقوفٌ علیهم مصرف شود وباید از موقوفات برای رفع مشکلات جامعه استفاده شود نه اینکه خود مشکلی برای جامعه باشد تا با این وسیله شاهد گسترش سنت حسنه وقف دربین مردم وتوسعه  آبادانی بیشترجامعه باشیم.

ازآنجاییکه نیازمبرم وقف، نظارت است و بین وقف مورد نظراسلام وآنچه که اتفاق می افتد تعارضاتی به نظرمی رسد فلذا: پیگیری ونظارت شما درجایگاه نماینده محترم ولی فقیه وناظر بر اجرای احکام اسلام وبه تبع آن نظارت برموقوفات ودفاع از حقوق مردم بیش از پیش آشکار می شود .

با علم کامل ازسعه صدر وسینه گشاده آن عالم فرزانه وبا اطمینان وافی از دغدغه های شما دراجرای احکام ومنویات اسلام عزیز ،وپا فشاریتان دررعایت حقوق مردم  ،اینجانب را برآن داشت تا ازباب ادای تکلیف شرعی ، سیر تکاملی موقوفات مرحوم سلیمان خان افشار را تبیین نموده وشبهات وابهامات موجود درزمینه وقفنامه ،بیع زمینهای وقفی ،نحوه انتقال تولیت وعملکرد فعلی اداره محترم اوقاف وامورخیریه تکاب را به اجمال تشریح نموده ومتواضعانه ازساحت آن فقیه ارجمند خواستارم پاسخ  شبهات مطروحه ذیل رااز محضر اعاظم فقهاء وحقوقدانان جویا شوید تا سنت جاریه وقف دراین شهربیش از پیشبا احکام اسلام وقوانین موضوعه کشورعزیزمان مطابقت نماید وبدون تردید مدخلیت شما دراین خصوص برگ دیگری از دفتر خدمات فاخر شمارا ورق خواهدزد ومصداق ومشمول عبارت قرآنی (ینبئواالانسان یومئذٍ بما قدّم وآخّر)خواهیدبود.

وقفنامه مرحوم سلیمان خان افشار بسال 1277 قمری مقارن سال 1236  هجری شمسی تنظیم شده است .وبر اساس وقفنامه که تصویر آن درپیوست تقدیم می گردد. چهار دانگ از شش دانگ  قریه تکانپه را وقف عام نموده است ومنافع موقوفات را برای تعزیه داری حضرت سید الشهداء نیت کرده است .اینک راقم این سطور ، با یک مقدمه کوتاه به بیان ابهامات می پردازد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
وقتی در مملکت قانون حاکم باشد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

مبارزه با فساد و برخورد قاطع با مدیران فاسد در سراسر دنیا از اولویت های تمامی دولت ها می باشد.

سیلویو برلوسکونی که زمانی نخست وزیر ایتالیا بود، بر اساس حکم دادگاه باید به دلیل فساد و تخلف مالیاتی، به مدت یک سال حداقل هفته‌ای چهار ساعت در یک آسایشگاه سالمندان در نزدیکی میلان کار کند. سیلویو برلوسکونی به مدت دو سال از کلیه مشاغل دولتی و پارلمانی محروم شده است.

تصویر وی را در خانه سالمندان در نزدیکی میلان هنگام کار جمع آوری زباله نشان می دهد.

  نظرات ()
راهپیمایی دلواپس‌ها بعد از نماز جمعه تهران نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

راهپیمایی «جمعه دلواپسیم» پس از نماز جمعه تهران با حضور جمعی از نمازگزاران از دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این راهپیمایی توسط کمیته ای با عنوان «صیانت از حقوق هسته ای ایران» با هدف هشدار برای جلوگیری از تکرار توافق ضعیف ژنو سازماندهی شده بود.

محمدعلی رامین فعال سیاسی و معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و چند نفر از نمایندگان مجلس از جمله افراد شرکت کننده در این مراسم بودند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهای «انرژی هسته ای حق مسلم ما است»، «حزب الله می میرد ذلت نمی پذیرد» بر حفظ دستاوردهای هسته ای ایران تاکید کردند.

در پایان این راهپیمایی همچنین پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

این راهپیمایی با قرائت قطعنامه ای پایان یافت.

  نظرات ()
پرورش بز ممنوع!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

گروه تکفیری داعش با صدور یک فتوا پرورش بز در دامنه های کوهستان عبدالعزیز را حرام اعلام کرده و صدها راس از بزهای روستاییان را غارت کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه ی تلویزیونی Rudaw tv گروه تکفیری داعش در شمال سوریه و در منطقه ی تل تمر، فتوای عجیبی صادر کرد. داعش با صدور یک فتوا پرورش بز در دامنه های کوهستان عبدالعزیز را حرام اعلام کرده و صدها راس از بزهای روستاییان کُرد و عرب منطقه را غارت کرد.
بهانه ی داعش برای صدور این فتوای عجیب این است که از دید این گروه تکفیری، بز، برخلاف گوسفند یک دامِ برهنه و برای پوشاندن خود دنبه ندارد.
 جالب این جاست که داعش طی روزهای اخیر علاوه بر آن که گوشت بزهای غارت شده را بین نیروهای خود توزیع کرده، گوشت مازاد بزها را در دو منطقه ی دیگر به فروش رسانده است.

  نظرات ()
آیا این‌گونه ترویج کثرت زادوولد حکم وهن تشیع را ندارد؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

به تازگی کلیپی در فضای مجازی میان کاربران فارسی زبان اینترنت به طور گسترده به اشتراک گذاشته می‌شود که به پدیده این روزهای اینترنت مبدل شده است؛ کلیپی که حاوی گفتاری پیرامون دعوت به افزایش جمعیت است.

تابناک: بازنشر بخشی از یکی از برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌های شیعه درباره دعوت به زادوولد و نسبت دادن این امر با ادبیاتی نه چندان در شان فضای عمومی به ائمه اطهار برای توجه به اهمیت مذهبی افزایش شمار اعضای خانوار، این پرسش را پیش آورده که آیا می‌توان به هر وسیله‌ای برای تشویق مردم به بچه‌دار شدن تمسک جست و چه میزان چنین رویکردی قابل هضم است؟

به گزارش «تابناک»، به تازگی کلیپی در فضای مجازی میان کاربران فارسی زبان اینترنت به طور گسترده به اشتراک گذاشته می‌شود که به پدیده این روزهای اینترنت مبدل شده است؛ کلیپی که حاوی گفتاری پیرامون دعوت به افزایش جمعیت است. در این کلیپ که ظاهراً بخشی از یک برنامه ماهواره‌ای متعلق به یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای ملبغ تشیع است، یک روحانی ظاهراً معقول اقدام به دعوت مخاطبان این برنامه به افزایش جمعیت می‌کند که طبیعتاً این امر به خودی خود، قابل پذیرش است.

اما در ادامه به ادبیات بسیار عجیبی برای ترویج این امر متوسل می‌شود و برای بیان تعداد فرزندان به عددهای مقدس با اشاره به ائمه نظیر 5، 8، 12 و 14 از مردم می‌خواهد حداقل 5 فرزند داشته باشند و در ادامه نیز ادبیاتی به کار می‌برد که به واسطه عدم سهیم شدن در این ماجرا، قابل تکرار و بازنشر نیست. این بخش از برنامه که طبیعتاً برشی از یک برنامه بلند بوده، در همین زمان کوتاه نیز مفهوم را می‌رساند و نمی‌توان ادعا کرد که قطع بخشی از این برنامه، منجر به تحریف سخنان شده و متاسفانه گفتار بیان شده، آن هم با این ارتباطی که نسبت به مقدسات داده شد، قابل دفاع نیست.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ابتدایی ترین ضوابط نمازجمعه را رعایت کنید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

تازه‌ترین مورد که اتفاقاً یک روز بعد از اظهارات آیت‌الله وحید خراسانی رخ داده، سخنان امام جمعه مشهد است که متأسفانه در خطبه نماز جمعه آنهم در جوار تربت پاک حضرت ثامن الائمه بر زبان وی جاری شده است.

سخنان حضرت آیت‌الله وحید خراسانی در دیدار وزیر ارتباطات هر چند توسط رسانه ملی بازتاب داده نشد ولی با استقبال وسیع مردم به ویژه نسل جوان مواجه گردید. ایشان در این دیدار گفتند: "قرآن می‌گوید با همه مردم به زبان خوب سخن بگوئیم و نباید با فحش و تشر سخن بگوئیم و دشمن تراشی کنیم. در گذشته با برخی سخنان دشمن تراشی کردیم. نباید با سخنانمان کشورهائی حتی مانند رژیم صهیونیستی را بزرگ کنیم. اگر کسی عرضه دارد در عمل نشان دهد نه در حرف. همانطور که سران کشور برای این مملکت محترم هستند سران دیگر ممالک نیز برای مردم آنها محترم هستند و معنا ندارد به آنها فحش دهیم."
این مرجع تقلید، علاوه بر استناد به قرآن کریم، به این قطعه تاریخی نیز استشها کردند که: روزی دختر حاتم طائی نزد رسول خدا مشرف شد و حضرت عبای خود را زیر پای آن دختر فرش کردند. اصحاب حضرت گفتند: او مشرک است و پدرش نیز مشرک بود چرا چنین کاری کردید؟ پیامبر اکرم فرمودند: اکرام کنید کریم هر قومی را.

با اینکه سخنان این مرجع تقلید و البته تمام بزرگان روحانیت و مراجع تقلید باید سرلوحه اظهارات و عملکردهای مردم و مسئولان باشد،‌ کم نیستند مواردی که درست برخلاف این توصیه‌ها افرادی از مسئولان نه تنها به سران کشورهای دیگر بلکه حتی به خودی‌ها فحش و ناسزا می‌گویند و درصدد بر می‌آیند با تشر زدن هایشان اهداف خود را به پیش ببرند. متأسفانه بعضی از مسئولان سطح بالای نظام در اظهارات هفتگی خود، با کلمات و عباراتی که زیبنده جایگاه وی نیست هرکس را که نمی‌پسندد به باد ناسزا می‌گیرد و در این فحش دادن و تشر زدن، خودی و بیگانه نمی‌شناسد و به صغیر و کبیر نیز رحم نمی‌کند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اصلاحات و آموزش و پرورش مردمی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۳

آموزش و پرورش مردمی یعنی این که نخبگان ما کتاب‌ها را بنویسند، حقیقت گفته شود، فشار بر دانش ‏آموز و معلم برداشته شود. کنترل دانش آموز از شکل کلاسیک و سنتی خارج شود، نهادهای مدنی دانش‏ آموزی و معلمی تشکیل و تقویت شود

مدتی بود که قصد داشتم تا به مناسبت روز معلم مقاله ای بنویسم .مقاله ای متفاوت تر از آنچه که معمولا به این مناسبت نگاشته می شود.مقاله ای که بجای تعریف و تمجید های کلیشه ای از معلمان ،بتواند اندکی از تالمات و بغض های فروخورده آن ها را بیان کند،اما هر بار بنا به دلایلی این مسئله عقب می افتاد تا اینکه دیشب به مطلبی از آقای عباس عبدی روزنامه نگار با سابقه کشورمان برخورد کردم و تصمیم گرفتم آن را به جای مقاله خودم تقدیم حضور شما دوستان  عزیز علی  الخصوص معلمان گرامی بکنم .این مطلب هرچند که متاسفانه ناقص است اما امیدوارم بتواند حق مطلب را ادا نماید.

خاستگاه اصلاحات در ایران و آموزش و پرورش در اصلاحات

مسأله اصلاحات در ایران معطوف به قدرت و دولت است. در دهه گذشته کوشش شد که از ماهیت دولت و حکومت تعریفی ارایه شود که براساس آن دولت وجودی فراتر از مردم پیدا می‏ کند و متولی امر هدایت مردم و جامعه است، در چنین تعریفی دیگر نمی‏ توان از منبعث بودن حکومت از مردم سخن گفت، بلکه رابطه تبعیت میان مردم و حکومت برقرار می‏ شود، ولی از آنجا که هیچ حکومتی نمی‏ تواند چنین ماهیتی داشته باشد، و در چنین وضعی نه تنها قادر به هدایت مردم نخواهد بود، بلکه به مرور زمان ساختار حکومت ناکارآمدتر و فاسدتر از قبل می‏ گردد و از طرف مردم مورد پذیرش قرار نمی‏ گیرد و شکافی عمیق میان دولت ـ ملت ایجاد می‏شود

نقش هدایتگر برای حکومت وقتی مؤثر و مفید است که مردم نیز حقانیت آن را بپذیرند و اقرار کنند که آن دولت خاص چنان جایگاهی دارد، همچنان که این مسأله در مورد پیامبر نیز صدق می‏کرد، در غیر این صورت، هدایتگری دولت به اعمال زور و فشار تقلیل پیدا می‏کند و همین امر موجب انحراف و فساد و رواج ظلم در حکومت خواهد شد.

اصلاحات در مقام تغییر این مفهوم بود، در چارچوب اصلاحی، نقش هدایتگری مردم بر عهده نهادهایی است که مردم آنها را می‏ پذیرند، و دولت جزو این نهادها نیست بلکه اندیشمندان، روحانیون و دیگر گروه‏ها و نهادهای مشابه هستند که متولی چنین رسالتی اند. در این دیدگاه دولت بر آمده و منبعث از مردم است و به همین دلیل خدمتگزار مردم و پاسخگو در برابر آنان است و چنین دولتی نمی‏تواند در جایگاه هدایتگری و فراتر از مردم قرار گیرد. در این شرایط نوعی رابطه منطقی میان مردم و کارگزاران حکومت بوجود می‏ آید، وظیفه چنین دولتی بسیج مجموعه نیروها و امکانات برای تحقق خواست عموم است، تنها در چنین ساختاری است که آموزش و پرورش مردمی می‏شود.

آموزش و پرورش مردمی آن نیست که مردم برای آموزش و پرورش پول بدهند یا ساختمان بسازند ولی محتوای آموزشی یا نظام گزینشی معلمان براساس سلیقه‏ های کاملاً محدود عده‏ ای صاحب قدرت انجام گیرد.

در آموزش و پرورش مردمی، معتبرترین نخبگان کشور در هر زمینه خاص متولی تدوین محتوای آموزشی می‏ شوند، نه آن که آنان از اصلی‏ ترین مخالفان مواد آموزشی باشند. بنابراین اگر بخواهیم تصویری روشن‏ تر از آموزش و پرورش مردمی ارایه دهیم که منطبق با تعریف اصلاحی از دولت باشد باید گفت که:
ـ در آموزش و پرورش مردمی فرد یا افراد معینی در حکومت وجود ندارند تا به واسطه سلطه خود دستور دهند که چه چیزی آموزش داده شود و چه چیزی خیر. چه کسی حق تعلیم دارد و چه کسی خیر! تعیین‌کننده این مرزها عرف عمومی نخبگان جامعه است

در آموزش و پرورش مردمی، واقعیت‌ها آموزش داده می‏شود و نه این که واقعیت‌های مسلم قلب گردیده و به عنوان بدیهیات به خورد دانش‏ آموز داده می‏شود.
ـ در آموزش و پرورش مردمی، آموزش‏ ها چنان واقعی است که میان آنها و ارزشیابی دانش‏ آموزان از آن مواد تعارض و ناهمخوانی مشاهده نمی ‏شود.
ـ در آموزش و پرورش مردمی، محتوای آموزشی تحت تأثیر شرایط بحرانی و بیرونی به سرعت تغییرات ماهیتی پیدا نمی‏ کند.

برای آن که معلوم شود آموزش و پرورش ما از حیث موارد فوق تا چه حد با آموزش و پرورش مردمی و دموکراتیک انطباق دارد، به دو حوزه ادبیات و تاریخ می‏ توان مراجعه کرد.

در حوزه ادبیات سهراب سپهری و شاملو دو شاعر معاصر هستند، ولی میزان حضور این دو نفر را در کتاب‌های ادبیات آموزش و پرورش می‏توانید مقایسه کنید که نشان‌دهنده یک سوگیری سیاسی و غیر ادبی درباره آنهاست، همچنین اگر مقایسه‏ ای میان مرحوم آل‌احمد و دولت‌آبادی انجام شود باز هم واقعیت روشن تر خواهد شد، در حوزه تاریخ نیز تاریخ دهه 1330 و دهه‏ های 1350 و 1360 در کتاب‌های ما به گونه ‏ای تدوین شده که متأثر از خواست قدرت است و الزاماً تطابقی با واقعیت ندارد، تعداد نخبگانی که در تدوین این دو نوع کتاب‌ها و کتب دیگر مثل جامعه‏ شناسی و علوم اجتماعی شرکت دارند، نشان‌دهنده واقعیت موجود آموزش و پرورش ماست.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
چند کلام کارگرانه... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۳

بیا بنشین و به این  هیاهوها دلخوش نکن ،دو روز دیگر که از روز کارگر بگذرد باز زیر غبار فراموشی از یاد ها خواهی رفت! تا سال آینده که  دوباره روز کارگر شود.

سلام ،خداقوت ،خسته نباشی کارگر عزیز آمده ام چند دقیقه ای کوتاه از وقتت را بگیرم ! بیا بنشین کنارم و دستان پینه بسته ات را به دستم بده می خواهم چند کلامی برایت درد و دل کنم ! بیا بنشین، غریبی نکن منم از جنس خودتم منم کارگرم .

حتما می دانی روز اول ماه می  (11 اردیبهشت ماه)  روز جهانی کارگر است،روز من و تو! در این روز در داخل کشور همه به یاد من و تو می افتند، غوغایی به پا می شود، بعد از یکسال کار مداوم ما را از زیر خروارها غبار فراموشی بیرون می کشند و گرد گیری می کنند،برایمان جشن می گیرند،همایش ها و سمینارها برگزار می کنند .مدیران از دستان توانمندمان سخن می گویند ،مسئولان از وجود نعمت با ارزش نیروی کار، مقامات بلند پایه بالا رفتن میزان تولید و خودکفایی و استقلال کشور و غیره را مدیون ما می کنند ،شاعران شعر می خوانند و همه به ما گل می دهند و خود را حامی ما می نامنند.

 

 در خارج از کشورهمه نیز به یادمان هستند! عده ای که در اتاق های شیشه ای شبکه های ماهواره ای نشسته اند و خودرا قیم من و تو می خوانند! دایه مهربان تر از مادرمی شوند وبه خاطر ما میزگرد می گذارند،بیانیه می دهند ،از مظلومیتمان می نالند، جفاهای تاریخی رفته برما،حقوق های عقب افتاده ،بیمه های مالیده شده و بیگاری های کشیده شده را به یادمان انداخته واز کارگران زندانی شده برایمان می گویند و سر آخر پرچم سرخ به دستمان داده و دعوت به انقلابمان می کنند!

بیا ، بیا بنشین و به این  هیاهوها دلخوش نکن ،دو روز دیگر که از روز کارگر بگذرد باز زیر غبار فراموشی از یاد ها خواهی رفت! تا سال آینده که  دوباره روز کارگر شود. دو روز دیگر مدیری که امروز به دستت گل داد جواب سلامت را نخواهد داد،آن مقام بلندپایه که به قامتت می نازید تمام افتخاراتت را به کارنامه خود خواهد زد،آن شاعری که برای روح لطیفت شعر سرود فردا از زمختی دستت چندشش خواهد شد،آن سوسیالیست و کمونیست خارج نشین ،اگر به هدفش برسد اول تو را خواهد کشت، فردا همه می روند و باز هم منو تو باهم تنها می شویم!!


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رضاخان به دولت‌های غربی وابسته نبود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه رضاخان به دولت‌های غربی وابسته نبود گفت: باید چنین نگاهی را اصلاح کرده و نباید همه زحمات تاریخ را فراموش کنیم.

به گزارش فارس از قم، صادق زیباکلام بعد از ظهر امروز در مناظره‌ای‌ که با عنوان «دیکتاتوری پهلوی» با حضور عباس سلیمی نمین به همت انجمن نسل نو دانشگاه قم در تالار شیخ مفید این دانشگاه برگزار شد، با طرح این سئوال که چرا خدمات رضاخان بعد از انقلاب تعطیل نشد، اظهار کرد: با این استدلال نمی‌توانیم بگوییم که رضاخان در مسیر منافع آمریکا و انگلیس حرکت کرده است.


وی با تاکید بر اینکه رضاخان به دولت‌های غربی وابسته نبود، گفت: باید چنین نگاهی را اصلاح کرده و نباید همه زحمات تاریخ را فراموش کنیم. عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ضرورت بررسی شرایط سیاسی و اجتماعی زمان رضاخان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: رضاخان به دلیل انقلاب مشروطه به قدرت رسید و در یک دوره ۱۵ ساله ما بسیار زیر فشار بودیم و کشور شرایط بدی داشت.

وی در ادامه با تکرار بحث نخست خود مبنی بر اینکه چرا صنایع و کارخانجاتی که توسط خائنین انقلاب ساخته شده از بین نمی‌رود، تاکید کرد:‌ بعد از سال ۱۲۸۵ که حکومت قدرتمند قاجار قدرت خود را از دست داد کشور با بحران سیاسی روبه‌رو شد و این در حالی بود که مشروطه در بین مردم امید ایجاد کرده بود.

زیباکلام با اشاره به همزمانی حکومت قاجار و مشروطه در یک دوره تاریخی تصریح کرد: در این دوره شاهد هستیم که بسیاری از نقاط کشور به دنبال جدایی طلبی بوده و مشکلات زیادی ایجاد می‌شود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
باتلاقی به نام باتلاق یارانه‌ها درست کرده‌اند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳

هم اکنون باتلاقی به نام باتلاق یارانه‌ها درست کرده‌اند که مشخص نیست چه بلایی بر سر این مملکت می‌آورد و باید کمک کرد و دولت را از این باتلاق بیرون کشید و معتقدم خود مسئولین هم نمی‌دانند که چه کار باید کنند.

به گزارش تسنیم ، آیت الله مکارم شیرازی که در دیدار با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران سخن می‌گفت، اظهار کرد: صدای اتاق بازرگانی به اندازه کافی بلند نیست و حضور این اتاق در صحنه دیده نمی‌شود که علت آن باید ارزیابی شود.


اتاق بازرگانی با شجاعت صدایش را به گوش همه برساند

 مرجع تقلید شیعیان افزود: شاید اعضای اتاق بازرگانی شجاعت کافی ندارند یا صدایشان شنیده نمی‌شود اما باید حضور شما به عنوان نماینده مردم و بخش خصوصی، به گوش همه رسانده شود و شاید برای اینکه زیر بار بمباران تبلیغاتی دیگران نمانید، بهتر است با مجلسی‌ها هماهنگ کنید تا صدای شما به گوش جامعه رسانده شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: مشکل دیگر اقتصاد کشور این است که در دولت فرهنگ از دست ندادن هیچ چیز، حکم فرماست و فکر می‌کنند که عظمت دولت در این است که همه چیز در دست دولت باشد در حالی که در خارج از ایران، همه چیز را به بخش خصوصی می‌دهند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قصد ندارم وارد سیاست شوم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

رئیس جمهور سابق ایران با اشاره به اینکه سکوت فعلیم را نخواهم شکست، گفت: البته این سکوت به معنای انفعال نیست و قصد ندارم وارد سیاست شوم. 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در جلسه حامیان گفتمان سوم تیر در مشهد حضور یافت.

وی پیش از این در جمع برخی جوانان مشهدی با اشاره به اینکه نظام و انقلاب اسلامی، مقدمه‌ای برای انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی پس از پیروزی در ایران به پایگاهی قدرتمند برای مظلومان و مستضعفان تبدیل شده است.
 
به گفته احمدی‌نژاد، کار برای خداست که می‌ماند و تمام مشکلات دنیا به خاطر این است که کارها برای خدا انجام نمی‌شود و همین امر باعث بسیاری از مفاسد و مشکلات شده و می‌شود.
 
رئیس جمهور سابق کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه سکوت فعلیم را نخواهم شکست، افزود: البته این سکوت به معنای انفعال نیست و قصد ندارم وارد سیاست شوم.

  نظرات ()
می نالم از فراقت... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

              خاموش کی توان بود در بند زلف جانان
                                                          می گریم از فر اقت چون ابر در بهاران
               مهری به جز نگاران در دل نمی نشیند
                                                   حتی که اشک چشمی پنهان کنیم ز یاران
               سوزم به سوز هجرت جز خود کسی نداند
                                                       نالم در فراقت چون نی به می گساران

فرا رسیدن دومین سالگرد عروج ملکوتی هنرمند بزرگ شهرمان استاد مرحوم اباصت صادقی را خدمت خانواده گرامی ایشان ،مردم شریف و هنر دوست تکاب و همه شاگردان ایشان تسلیت عرض می کنیم.

  نظرات ()
کروبی،حالش خوب است/ همشهری و جام جم می خواند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۳

فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی با سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش انتخاب؛ در این دیدار ابتدا فاطمه کروبی به بیان گزارشی از وضعیت پزشکی همسرش پرداخت و در کل حال عمومی او را خوب توصیف کرد.

فاطمه کروبی گفت: آقای کروبی بعد از انتقال به منزل خودشان، امکان استفاده از هوای آزاد و آفتاب برای ساعاتی در روز را پیدا کردند.

وی در ادامه افزود: آقای کروبی غیر از رادیو تلویزیون دولتی امکان دسترسی به روزنامه های همشهری و جام جم را دارند.

سیدهادی خامنه ای نیز ضمن اظهار امیدواری برای آینده، در بخشی از سخنانش گفت: متاسفانه تا مسایل سیری منطقی به خود می گیرد بلافاصله جریانات افراطی و تندرو موانعی را ایجاد کرده و اجازه نمی دهند که مشکلات کشور مسیر طبیعی خود را طی کند.

این دیدار سه شنبه دوم اردیبهشت ۹۳ انجام شد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب