بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
روحانی: به جهنم که از مذاکره می‌ترسید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩۳

یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با انتقاد شدید از ترویج ایران‌هراسی، اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی در دنیا، گفت: در داخل کشور نیز برخی به دنبال تعامل‌هراسی و مذاکره‌هراسی هستند و به محض اینکه صحبت از مذاکرات پیش می‌آید می‌گویند ما هراس داریم؛ در حالی که باید گفت که ما در استدلال قوی هستیم.

 وی ادامه داد: کسانی که امروز در رأس وزارت امور خارجه قرار دارند جزو برترین‌ دیپلمات‌های جهانی هستند نه فقط در سطح منطقه. بروید صورت مذاکرات سالیان گذشته را بخوانید. از بس دیدم برخی هراسان زندگی می‌کنند و دیگران را نیز چنین می‌بینند؛ همچنان که گفته‌اند کافر همه را به کیش خود پندارد، ناچار شدم بخش‌هایی از صورت مذاکرات خود با مقامات خارجی را در کتابی چاپ کنم تا آن را ببینند.

«مذاکره‌هراسی» و «نرمش قهرمانانه‌ هراسی» غلط است


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
راه برای انصار حزب الله باز شود، سنگ روی سنگ در جامعه بند نمی شود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

رهبری به شدت با این مسائل مخالفند، ایشان در ۱۴ و ۱۵ خرداد گفتند، قدرت برخواسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با ان حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع است و حرام بین است.

محسن غرویان استاد مرکز جهانی علوم اسلامی قم در واکنش به بیانیه‌های انصار حزب الله در مورد حضور گشت‌های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه‌های خودسر به خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری «انتخاب» گفت: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیافتد، چون اگر راه برای گروه‌های خودسر و هرج و مرج طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و به همهٔ ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می‌دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی با بیان اینکه هر مسئله‌ای در مملکت قانون خاص خود را دارد گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، کسانی که می‌گویند قانون را قبول ندارند، بدانند که قانون نیز شما را قبول ندارد.
دکتر محسن غرویان تصریح کرد: بنابراین، همهٔ گروه‌هایی که ادعای پیروی از رهبری را دارند، باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور اقدام کنند.

وی در ادامه اقدامات اخیر گروه‌های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس جمهور دانست و به «انتخاب» گفت: این‌ها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان رهبری در مورد حق الناس بودن رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: رعایت حق الناس همین است که همه اقدامات در چاچوب مقررات کشوری و انچه که دولت مورد تایید و تنفیذ رهبری مجاز می‌داند صورت بگیرد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نامه زیباکلام به قالیباف در اعتراض به طرح تفکیک جنسیتی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٧ امرداد ۱۳٩۳


جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف
شهردار معزز پایتخت زیده توفیقاته

با سلام، تصمیم جنابعالی مبنی بر جداسازی محیط کار زنان و مردان شاغل در شهرداری تهران با استقبال شماری از اصولگرایان ازجمله نزدیک به ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس روبرو گردید. برخی از آنان خواهان تقلید سایر دستگاه‌های دولتی شده‌اند. ای‌کاش جنابعالی درعین‌حال می‌توانستید به مردم پایتخت این توضیح را هم می‌دادید که این تصمیم بر اساس کدام مطالعه و تحقیقات صورت گرفته؟ آیا قبل از اتخاذ این تصمیم جنابعالی دستور دادید تا کارشناسان و نهادهای تحقیقاتی مطالعات و بررسی انجام دهند و نتیجه یافته‌های آنان حکایت از این می‌کرد که کار کردن زنان و مردان در کنار یکدیگر دارای تبعات و مفاسد اخلاقی و اجتماعی است؟


آیا جنابعالی تحقیقاتی را انجام دادید و در نتیجه آن معلوم شد که جداسازی زنان و مردان باعث افزایش بهره‌وری می‌شود؟ آیا مطالعاتی صورت گرفت و نشان داد که ارتباط مستقیمی میان بی‌اخلاقی‌ها و ناهنجاری‌ها در سطح جامعه با کار کردن زنان و مردان در کنار یکدیگر وجود دارد و اگر تفکیک جنسیتی صورت گیرد از دامنه این مفاسد اخلاقی کاسته می‌شود؟

حاجت به گفتن نیست که نه جنابعالی و نه هیچ‌یک از دیگر طرفداران تفکیک جنسیتی نه هرگز چنین مطالعات و تحقیقاتی انجام داده‌اند و نه اساساً موضوع تفکیک جنسیتی و ضرورت انجام آن ارتباطی به مسائل واقعی اجتماعی پیدا می‌کند. انگیزه شما و آنان از ابتدا تا انتها سیاسی است. البته نه جنابعالی نخستین مسئول در ایران هستید که دین خدا را وجه‌المصالحه امیال و اغراض سیاسی‌تان قرار می‌دهید و نه آخرین آن خواهید بود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بنی اردلان سکاندار ورزش تکاب می شود؟؟؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩۳

حمید بنی اردلان نایب قهرمان کشتی پیشکسوتان جهان در مدت کوتاه مدیریت خود در شهرستان شوط تحولات مثبت و چشمگیری در عرصه ورزش این شهرستان به وجود آورده و موجب ارتقا مقام این شهر در مقایسه با سایر شهرهای استان شده است

پس از روی کار آمدن دولت تدبیر امید و تعیین استانداران و فرمانداران شهرستان ها ،بیشتر مردم جامعه طبق سنوات گذشته منتظر تغییر و تحول ناگهانی مقامات دولتی علی الخصوص  روسای ادارات شهرستان ها بودند اما گویا سیاست دولت اعتدال بر دوری از جنجال و انتخاب هوشمندانه استوار بوده و تغییرات با شیب ملایم را به هرگونه حرکت شتابزده ترجیح داده است.

در شهرستان تکاب نیز بعد از روی کار آمدن آقای قهرمانی به عنوان فرماندار دولت تدبیر و امید بسیاری منتظر تغییرات آنی در راس هرم ادارات دولتی از سوی ایشان بودند اما عدم تعجیل فرماندار در این زمینه نشان داد که سیاست دولت همانطور آقای روحانی وعده داده بودند بر تغییر اتوبوسی مدیران نیست!بلکه معیارهای دیگری هم برای این امر مد نظر قرار می گیرد.

بالاخره بعد از مدتها انتظار با انتصاب رئیس جدید اداره آموزش و پرورش تکاب، زنگ شروع تغییرات در این شهرستان نیز به صدا در آمد و مثل همیشه بازار شایعات و گمانه زنی ها را به اوج رساند و یکی از اداراتی که شایعات فراوانی از اطراف آن به گوش می رسد ،اداره ورزش و جوانان تکاب است.

خبر بازگشت حمید بنی اردلان رئیس فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان شوط به تکاب و رفتن بابازاده رئیس فعلی این اداره نقل محافل این روزهای جامعه ورزش است که فعلا از طرف هیچ یک از طرفین تائید یا تکذیب نشده است.

حمید بنی اردلان قهرمان کشتی تکاب در مدت کوتاه مدیریت خود در شهرستان شوط تحولات مثبت و چشمگیری در عرصه ورزش این شهرستان به وجود آورده و موجب ارتقا مقام این شهر در مقایسه با سایر شهرهای استان شده است و از محبوبیت خوبی در میان ورزشکاران و پیشکسوتان تکاب برخوردار است در مقابل نیز آقای بابازاده رئیس فعلی اداره ورزش و جوانان آنطور که شایعه شده است  حمایت های آقای بیگی و دفترشان در تکاب را دارا بوده و که با حمایت ایشان برکرسی ریاست ورزش تکاب تکیه زده است،قرار دارد که منتقدان وی غیر ورزشی بودن وی را یکی از بزرگترین ایراد او به شمار می آورند.

به هر حال منتظر می مانیم تا ببینیم با تصمیم فرماندار محترم شهرستان تکاب سکان این کشتی که به نظر به گل نشسته می آید به دست چه کسی سپرده خواهد شد و آیا ورزش تکاب دوباره به روزهای خوش گذشته برخواهد گشت؟

  نظرات ()
شکایت بیگی از روزنامه نگاران و چند نکته قابل تامل نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩۳

جناب آقای بیگی ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم این قبیل گاف ها و خطاها را از چشم مشاوران ضعیفی میبینم که دور شما حلقه زده و به مرور زمان در حال نابودی وجهه شما می باشند.

اخیرا در خبرها داشتیم که آقای بیگی نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی ،به دلیل آنچه که وی از آن به عنوان تشویش اذهان عمومی نام برده است از خانم سنبله برنجی روزنامه نگار نشریه آراز آذربایجان به دادگاه شکایت کرده است.

ظاهر خبر چنان عادی می نماید که شاید هر شنونده ای ازکنار آن به راحتی عبور کرده و آن را حق طبیعی افراد در مقام دفاع از حیثیت خود قلمداد کند اما در باطن آن نکاتی وجود دارد که بسیار قابل تامل است نکاتی که بد نیست اندکی بر روی آن ها تفکر کرد.

نکته اول:بیگی پایه گذاریک اپیدمی خطرناک :

 این که ما در کشوری زندگی می کنیم که در آن قانون حرف اول و آخر را می زند و محاکم صالحی وجود دارند که به احقاق حقوق افراد در برابر متجاوزان به حقوقشان می پردازند و افراد هر زمان احساس کنند که حقی از آن ها پایمال شده به راحتی می توانند به این محاکم دست پیدا کنند جای بسی شکرگزاری دارد و برای  آقای بیگی به عنوان یک شهروند عادی در این کشور، این حق را قائلیم که از حقوق شهروندی خود نهایت استفاده را بکند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اومانیسم در اسلام و غرب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٠ امرداد ۱۳٩۳

کتاب «بررسی مقایسه‌ای اومانیسم در اسلام و غرب» تالیف اصغر مدنی توسط انتشارات رامان سخن منتشر شد.

  شناخت انسان، این بزرگ‌ترین معمای هستی، از دیر باز پیوسته درکانون توجه اندیشمندان بوده است ونوع نگاه به انسان وتعریف وی، شاکله اصلی هرمجموعه فرهنگی وهرمکتب فکری را تشکیل می‌دهدزیرا این موجود معقول ومیهمان نوپای عالم وجود، پیوسته بدنبال رهایی از مشقت ودستیابی به سعادت است. فلذا: درمواردی افراط وتفریط‌ ها، تضاداندیشه‌ها وتنوع نگاه‌ها به انسان موضوع را غامض وپیچیده کرده است واز سویی تمایز بینش آدمیان دربرابر سئوالات عقل ثانی، درباره چرایی وچیستی خود، رموز جهان هستی وخدای هستی بخش دایره مرموزی انسان را وسعت بخشیده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب