بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
شورا خود وکیل مردم است، وکیل نیاز ندارد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

شهروندان عزیز هرگز به اینگونه گزارش های غیر رسمی که بنام عملکرد شورا و شهرداری یا سخنی از جانب شورا منتشر می گردد اعتماد نکنند حتی اگر به نفع یا در مقام دفاع از شورا و شهردار باشد.

ابولفضل فرجی :ضمن درود و سلام بیکران به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر(عج) و درود و رحمت به روح ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و ارواح پاک و طیبه شهدا و سلام و درود به مقام عظمای ولایت حضرت آیت اله خامنه ای (مدظله العالی) ، و عرض ادب و سپاس به مردم فهیم شهر تکاب .                             

بر خود وظیفه می دانم از همکاری و حمایتهای بی دریغ شهروندان عزیز و بزرگوار از خدمتگزاران خود در شورای اسلامی شهر و شهرداری که ما را در مسیر عمران و آبادانی شهر تکاب یاری می کنند تشکر و قدردانی نمایم و مطالبی را هر چند کوتاه به استحضار شما مردم بزرگوار تکاب برسانم .

از آنجائیکه در راستای اجرای اصل یکصدم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعضای شورای اسلامی شهر با رأی مستقیم مردم انتخاب می شوند تا در یک نهاد محلی بنام شورا برای تمشیت امور عمومی و پیشبرد برنامه های مختلف اجتماعی ، عمرانی و فرهنگی و غیره از طریق انتخاب شهردار و تعامل و همکاری با دستگاه های اجرایی خدمات رسان زمینه تأمین آسایش و رفاه عمومی را فراهم سازند، به منزله وکلای مردم در این نهاد محلی قلمداد می شوند که حق دارند بعنوان نمایندگان و وکلای محلی مردم بر حسب اختیارات و وظایفی که قانون برای آنها مقرر ساخته است پیگیر مسائل عمومی شهر و پاسخگوی عموم شهروندان باشند .

اگر شهروندان عزیز بعضاً می بینند که تعدادی از سایت ها و نشریات مختلف رأساً و به نام شهردار یا اعضای شورا به ارائه گزارش عملکرد درباره فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته شورا و شهرداری می پردازند و سعی دارند با تلفیق حق و باطل فضای عمومی شهر را با اهداف پیدا و پنهان خود همسو سازند ، به هیچ عنوان مورد تأیید اعضای شورا اسلامی شهر و بویژه شخص اینجانب در مقام رئیس چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب نیست .

بنا براین بر خود وظیفه میدانم معروض دارم که طبق ماده ۷۶ قانون شورا ، شورا موظف است به نحو مقتضی زمینه اطلاع رسانی به مردم را از اقدامات خود فراهم نماید که در راستای تحقق چنین امری با راه اندازی سایت شورا ، کم و بیش به این وظیفه قانونی جامه عمل پوشانده شده است . فلذا غیر منطقی و ناصواب بنظر می رسد اگر عده ای بخواهند بطرق مختلف به ارائه گزارش عملکرد شورا و شهرداری بپردازند در حالیکه هیچگونه اسناد و مدارکی مستدل و متقن برای اثبات ادعای خود ندارند .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سخنی با استاندار آذربایجان غربی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

علی اکبر شیوخی - از ویژگی های منحصر به فرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارتباط منظم و مسئولانه اقشار مختلف مردم با مسئولان در سطوح مختلف مدیریتی می باشد .

نگرش امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی و رهبر حکیم و فرزانه نظام حضرت آیت الله خامنه ای به مردم ، نظر و رای آنان بر گرفته از آموزه های متقن و ریشه دار دینی و اسلامی است به گونه ای که می توان آثار و برکات این نگرش و بینش را در دور های مختلف از جمله دفاع مقدس ، سازندگی و مقابله با هجمه ها و خیمه شب بازی های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به وضوح مشاهده کرد .

به قدر یقین اگر چنین پیوندی مستحکم و بنیادین و منظم و مؤثر میان نظام و مردم وجود نداشت و یا کمرنگ و بی مایه بود کار اداره جامعه سخت و سهمگین بود .

تجربه برخی جریان ها و احزاب سیاسی ویابرخی شخصیت ها که نتوانستند و یا نخواستند طعم با مردم بودن را به درستی و نیکی درک نمایند بسان آیینه پیش روی است .

جریانها ، احزاب و یا شخصیت هایی که از پله های اعتماد مردم و نظام متکی بر اراده مردم به جاه و جلال رسیده بودند اما قدر نعمت ندانستند و کاخ و کوخشان فرو ریخت و بر خرمنشان کاهی ماند و آهی !.

گردش قدرت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران بر اساس بنیان های پی ریزی شده جدی و بی تعارف است رأی مردم در هر انتخاباتی حرف اول و آخر است . افول ، ظهور و یا قدرت اشخاص ، جریانها و احزاب در نظام سیاسی ایران بعد از انقلاب اسلامی از داخل صندوق های رای پدیدار میگردد و هیچ گروهی را بر دیگری فضیلتی جز اعتماد مردم نبوده و نخواهد بود .


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
باز نشر یک نامه به نماینده محترم مجلس شورای اسلامی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

اصغر مدنی : محضر نماینده محترم مردم شریف میاندوآب ،شاهین دژ و تکاب ،نایب رییس کمسیون اقتصادی ،مشاور عالی ریاست سازمان اوقاف،و رییس فراکسیون وقف و احیای منزلت امامزاده گان جناب آقای دکتر بیگی                         

با سلام وتحیّت ؛به حکم دین ما هراندازه که مسئولیت شخصی بیشتر باشد به همان انداره میزان پاسخگویی اودربرابر مردم والبته در محضر خداوند متعال بیشترخواهد بود و بدون تردید در جامعه تکثرگرای ما که مولود نظام اسلامی است .موکلان حق خود می دانند در برابر وکلای خود که به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی عصاره فضایل فکری ملتند پیوسته ،باب نقد ونظر را بگشایند وحاکمان نیز مکلفند با سعه صدر وسینه گشاده پاسخگو باشند .اینک که کمی کمتر از دوسال است برصندلی شماره 250مجلس شورای اسلامی تکیه فرموده اید .

آیا به عهدی که  با مردم بسته اید که همان میثاق با خداست(الست بربکم ) وفاکرده اید.؟

1-با مرورمجمل به زندگینامه ،تحصیلات ،وآثارومناصب قبلی آن نماینده ارجمند گمان می رفت پس از راهیابی به مجلس شورای اسلامی ،یکی از عناصر کارآمدفرهنگی پارلمان باشیدوبا عضویت در کمسیون فرهنگی تکلیف بی بدیل خودرا در حوزه فرهنگ به نمایش بگذاریدولی درکمال ناباوری بی هیچ تخصصی ،کمسیون اقتصادی را برگزیدید.واین اقدام شما اصحاب فکر وفرهنگ منطقه را در اعجاب فروبرد که اندیشه وانگیزه شما برای حضور در کمسیون یاد شده چه می تواند باشد؟ودکتر بیگی برای اقتصاد در حال احتضار کشور چه مرهم شفابخشی در آستین دارد .

اساساًسهم نایب رییس کمسیون اقتصادی در رشد منفی اقتصادی سال 91چه میزان بوده است ؟بگذارید بی پیرایه با شما سخن بگویم . آن زمانی که جوانان رشید این مرزبوم در لبیک به ندای روحانی امام راحل سینه های خود را آماج گلوله های سرخ اجانب قرار میدادندتا دین خدا بمانداینک که ترکش های فقر سینه دین را می شکافد و فقر همسایه دیوار به دیوار مردم شده است شما در کمسیون اقتصادی چه کرده وچه می کنید؟


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دستگیری قاچاقچیان اشیای عتیقه در تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب از دستگیری تعدادی از قاچاقچیان اشیای عتیقه در این شهرستان خبر داد.

امیر مطلوبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: این قاچاقچیان که شش نفر هستند در حین انجام حفاری غیرمجاز در اطراف روستای 'یهرلو' در ۱۵ کیلومتری تکاب توسط ماموران نیروی انتظامی این شهرستان دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: این افراد با توجه به شکایت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و اقدام به حفاری غیرمجاز با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

وی یادآور شد: طبق ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی اقدام به هر گونه حفاری غیرمجاز توسط اشخاص ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد صورت می گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب گفت: این شهرستان با توجه به وجود مجموعه تخت سلیمان که چهارمین اثر میراث جهانی ایران محسوب می شود، از مهمترین مناطق باستانی آذربایجان غربی به شمار می رود.

  نظرات ()
ویژه برنامه نقد کتاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩۳

  نظرات ()
'بزرگ‌ترین معدن طلای خاورمیانه' در ایران افتتاح شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٤ آبان ۱۳٩۳

با آغاز کار معدن زرشوران (زره‌شوران) ظرفیت سالانه تولید طلا در ایران سه هزار کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند و به حدود پنج و نیم تن می‌رسد.

بی بی سی فارسی:دولت ایران می‌گوید "بزرگ‌ترین معدن طلای خاور میانه" امروز شنبه ۲۴ آبان در منطقه تکاب در استان آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته مقام‌های ایران با آغاز کار معدن زرشوران (زره‌شوران) ظرفیت سالانه تولید طلا در ایران سه هزار کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند و به حدود پنج و نیم تن می‌رسد.

مهدی کرباسیان، رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران بعد از مراسم افتتاح این معدن به خبرنگاران گفت: "بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه ذخیره معدنی این مجتمع ۵۵ تن بود که با بررسی‌های جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور این رقم به ۱۱۰ تن افزایش یافته است."

به گفته آقای کرباسیان روش به کار گرفته‌شده در فرآوری طلا در این مجتمع توسط یک شرکت ایرانی ابداع شده و به ثبت رسیده که "موجب صرفه‌جویی در هزینه و اجرای طرح با یک‌سوم قیمت معمول در روش های مطرح دنیا شده است."


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
درسی که جرج جرداق داد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٧ آبان ۱۳٩۳

بمناسبت درگذشت دانشمند مسیحی جورج جرداق

محسن اکبری شاهرودی:«دانشمند بزرگ مسیحی جورج جرداق معروف به عاشق علی علیه السلام درگذشت.» این خبری بود که چند روز پیش رسانه ها آن را منتشر کردند و فقدان او مایه ناراحتی اهل تحقیق و علم پژوهی شد.

 اگر چه ایشان در مسیر تحقیق درباره اسلام، فرصت بررسی همه ابعاد حقیقت را پیدا نکردند لیکن تا همان مقداری که پیش رفتند نتایج شایسته و ارزنده ای را در صفحات زندگی علمی خویش به محقّقان و دین پژوهان ارائه دادند.

 ایشان چهار دهه از عمر خود را در راه تحقیق درباره شخصیت بی بدیل امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام گذرانده و اقاریر و اعترافات وی در کتبی که راجع به دوم شخصیت اسلام دارد می تواند معرّف خوبی برای عظمت تمدّن اسلام و مکتب اهل البیت علیهم السلام باشد.

بررسی زندگانی علمی این دانشمند مسیحی مجال بسیار گسترده ای می طلبد ولیکن در این مقال کوتاه، به بررسی یکی از ابعاد مهمّ سبک علمی زندگی ایشان پرداخته می شود:

در اسلام عزیز، یکی از راه‌هایی که می‎توان با آن به صحّت اعتقادات و مطابقت آن با وحی الهی، هدایت قرآن مجید و تعلیمات رسول اعظم و اهل‎بیت طاهرین صلوات الله علیهم آگاه شد، عرض دین بر بزرگان و متخصّصان دین‎شناس است.

اسلام شناسان، مستشرقان و دانشمندانی که در مسیر تحقیق درباره اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام، به نتایجی چه از راه عقل و چه نقل می رسند، باید قبل از آن که مباحث را در سطح عمومی منتشر سازند، آن را بر بزرگان دین عرضه نموده و پس از تأیید این بزرگواران، آن را به جامعه ارائه دهند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
السلام علیک یا ابا عبدالله نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩۳

  نظرات ()
تولید برچسب "فتنه گر" در تیراژ زیاد! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۸ آبان ۱۳٩۳

پروژه هوشمندانه ای نیست ولی خوب کار می کند: «هر که از او خوشت نیامد را متهم به نقش داشتن در فتنه 88 کن ؛ تمام!»

عصرایران - مجلس به وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت علوم رأی نداد و بدین ترتیب، این وزارتخانه در دومین ماه از سال تحصیلی دانشگاه ها همچنان بدون وزیر ماند.

مخالفان دولت، در جلسه بررسی رأی اعتماد، محمود نیلی احمدآبادی را متهم به این کردند که در فتنه 88 نقش داشته است و بر همین مبنا به وی رأی ندادند!


جلسه مذکور را می توان مصداق بارزی از پروژه نامبارکی دانست که در چند سال اخیر شکل گرفته است و عده ای با هیاهوی بسیار آن را پیش می برند.
پروژه هوشمندانه ای نیست ولی خوب کار می کند: «هر که از او خوشت نیامد را متهم به نقش داشتن در فتنه 88 کن ؛ تمام!»

این اتفاقی بود که در مجلس رخ داد و ناطقان مخالف، یکی پس از دیگری وزیر پیشنهادی را متهم به دست داشتن در ماجرای فتنه کردند.
جالب این که هیچ کس ، نه مدرکی ارائه داد و سندی در دست داشت. فقط یک عده گفتند که او در فتنه نقش داشت و یک عده دیگر هم باور کردند و رأی ندادند ؛ به همین سادگی!


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اکسیر اصلاحات اجتماعی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٤ آبان ۱۳٩۳

هر مجتمع بشری که بخواهد جامعه ای اصلاح شده بر پایه دستورات الهی داشته باشد، باید در اولین گام، درصدد تقویت این اکسیر در جامعه بر آید.

محسن اکبری شاهرودی : همین امروز و فرداست که بر پهنای آسمان، هلالی از جنس عظمت و ایستادگی نمایان گردد و چشمانی منتظر باران اشک، آن را نظاره گر شوند و همین امروز و فرداست که تشنگان و مصلحان جامعه بشری، نشان الگو و اسوه خود را در آسمان جلال الهی مشاهده نمایند.

آری! هلال ماه حسین علیه السلام از نو هویدا می شود و واژه های زمینی اصلاح، انقلاب، شجاعت و صبر را معنایی آسمانی می بخشد.

نیم نگاهی از ابتدای خلقت بشریت تاکنون- که میلیاردها میلیارد انسان اصلاحگر و دغدغه دار پالایش جوامع انسانی آمده اند و رفته اند- ما را متوجّه آن خواهد کرد که هر کدام از این انقلابات اصلاحی بر پایه عقول مشوب به مشتهیات نفسانی بشری شکل گرفته، محکوم به فنا شده است و تنها مصلحانی توانسته اند قلوب مردم را به تملّک خویش درآورند که اساس و شالوده اصلاحات آنها، وحی الهی بوده است.

پیامبران خداوند و اولیای معصومین- که درود الهی بر آنان باد- از این جنس اصلاحگران بودند که نه بر عقل خود تکیه زده و نه از هوای نفس و برای خوش آمد دیگران، کلامی برآوردند، بلکه طابق النعل بالنعل بر مسیر دستورات آسمانی خداوند سیر نموده و مدال پر افتخار «بزرگ مصلحان جامعه بشریت» را نصیب خود نمودند.

سیری محققانه و متتبعانه در نهضت های اصلاحگر این بزرگ قهرمانان بشریت، عناصری را به آدمی می شناساند که به حقّ می تواند اسوه اصلاحگران اجتماعات انسانی قرار بگیرد.

به اقرار بزرگترین مورّخان ومحقّقان تاریخی، قوی ترین عنصر و عظیم ترین اسباب پیدایش تحوّلات اصلاحی موفق در جامعه بشری، امر به معروف و نهی از منکر است.

از میان نهضت های بین المللی و جهانی این پهلوانان اصلاحگر، نهضت انسان ساز حسینی علیه السلام را می توان به عنوان بزرگترین این انقلابات قلمداد کرد و دید که چگونه حسین علیه السلام، نهضتش را بر پایه عنصر حیات بخش امر به معروف و نهی از منکر بنیان گذاری کرد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب