بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
بنی اردلان سکاندار ورزش شاهیندژ شد. نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۳

حمید بنی اردلان قهرمان سابق کشتی و رییس اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان شوط طی حکمی به عنوان ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهیندژ منصوب شد.

گفتنی است که حضور بنی اردلان در شهرستان شوط باعث تحولات چشمگیری در امور ورزشی این شهرستان شده بود.برای این مدیر ورزشکار تکابی در سمت جدیدشان آرزوی توفیق داریم.

  نظرات ()
آقایان تکاب شهر هرت نیست...!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩۳

 شهر هرت را تقریبا همه مردم می شناسند.شهر هرت از نظر خیلی ها یک نماد محسوب می شود که هرکسی  از ظن خود تعریفی درباره  آن ارائه می دهد.  مرحوم دهخدا در تعریف شهر هرت آورده است : کنایه از جایی است بی نظم و هرکه به هرکه و مشوش و درهم و جایی که در آن قانون و مقرراتی حکمفرما نباشد. حال و روز این روزهای شهر ما نیز بی شباهت به آن شهر هرت نمادین نیست ،لذا قصد داریم تا در قالب سلسله مطالبی تحت عنوان "آقایان تکاب شهر هرت نیست "به گوشه ای از بی قانونی هایی که در زیر پوست این شهر اتفاق می افتد پرداخته و آن ها را با افکار عمومی مردم در میان بگذاریم ،باشد که با یاری و همفکری هم ،در کنار سعه صدر مسئولانی که مرد نقد قرار می گیرند بتوانیم گامی کوچک در راستای آبادی هرچه بهتر شهر خود برداریم.

این قسمت:پروژه های خوش ظاهر و بد باطن

این روزها اگر سفری درون شهری در داخل شهر تکاب داشته باشید با انبوهی از پروژه های عمرانی تمام و ناتمام مواجه می شوید که توسط شهرداری تکاب انجام گرفته و یا در دست اقدام می باشد .پروژه های بزرگی  که در نگاه اول تحسین هربیننده ای را بر انگیخته و او را وامی دارد تا بهترین درود های خود را نثار شهردار و شورای شهر کرده ،دست مریزادی جانانه به آن ها بگوید.اما با کمی نگاه ریزبینانه به چگونگی انجام و کیفیت این پروژه ها به خوبی می توان به عمق فاجعه ای که در عمق آن خوابیده است پی برد! شاهکارهایی که در ذیل به چند نمونه از آن ها می پردازیم.

1.میدان ولایت: میدان ولایت را می توان بارزترین شاهکار مهندسی در این شهرستان نامید، کلاف سر در گم ورودی شهرستان تکاب که به نظر می رسد فقط طراحان و سازندگان می توانند از معمای پیچیده عبور از آن سر در بیاورند.

طراحی منحصر به فرد این به اصطلاح میدان ، وضعیت بسیار خطرناکی را برای خودروها علی الخصوص خودروهای سنگین و اتوبوس های بین شهری به هنگام دور زدن ایجاد می کند که ادامه این وضعیت با توجه به نزدیکی ایام عید نوروز و هجوم مسافران نوروزی به این شهرستان تاریخی می تواند بسیار خطر آفرین باشد.

2.طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) به طرف بلوار شهید نسرین پور

یکی دیگر از پروژه های به ظاهر موفق شهرداری پروژه تعریض خیابان امام خمینی (ره) به طرف بلوار شهید نسرین پور می باشد که به نظر می رسد بدون هماهنگی با اداره برق شهرستان صورت گرفته است.

آنچه که در این پروژه شایان توجه است وجود تیرهای چراغ برق در وسط لاین جدید این خیابان می باشد که علاوه بر ظاهر قابل تاملی که به شهر داده است ،برای شهروندان نیز بسیار خطرآفرین شده است .لذا با توجه به اصول حقوقی و قوانین موضوعه جاری کشور که ایجاد هرگونه محیط خطر آفرین را جرم می داند اجرای این پروژه را می توان به عنوان تخلفی آشکار برای شهرداری به عنوان مجری و کمسیون عمران شورای شهر به عنوان تایید کننده آن محسوب کرد.

نکته قابل توجه این است که خود شهرداری نیز با علم به خطر آفرین بودن این پروژه وبا اقدام به رنگ آمیزی کردن تیرهای چراغ برق و نصب علائم خطر بر روی آن ها به نوعی سعی در جبران خطای خود داشته است.

3. کاستن از عرض پیاده روها:

کاستن از عرض پیاده روها  به بهانه تعریض خیابان ها، آن هم در شهری که مردم آن به دلیل استاندارد نبودن پیاده روها همیشه در مضیقه بوده اند یکی دیگر از اقدامات خطر آفرین شهرداری به شمار می رود


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شورا وکیل مردم نیست! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳

عشق گر آید برد هوش ودل فرزانه را

                                                         دزد عاقل می کشد اول چراغ خانه را

آنچه ما با خویش کردیم هیچ نابینا نکرد

                                                          در میان خانه گم کردیم صاحبخانه را

ابوطالب احمدیان:اخیرا رئیس محترم شورای شهر تکاب در مصاحبه ای که در سایت وزین شورای شهر تکاب انجام داده اند، فرموده اند که شورا وکیل مردم است ونیاز به وکیل ندارد و....                                                                                                                                                          

اما باید خدمت این برادر گرامی وسایر همکاران ایشان عرض نمایم که وکالت ونمایندگی مجلس با عضو شورای شهر شدن تفاوت های فاحشی دارد زیرا مجلس یک قوه تقنینی است ونمایندگان مجلس در بعد کلان کشور تصمیم گیری می کنند واگر در پاره ای مسائل اطلاع رسانی نشود حرجی نیست زیرا ممکن است به امنیت ملی ومصالح کشور لطمه وارد شود وحال آنکه شورا یک نهاد تقنینی نیست وصرفا  یک  ارگان مردم نهاد است و برای عمران وآبادانی شهر ورفاه شهروندان  تلاش می کند وبعضا برخی از اعضای محترم شورا جایگاه این ارگان مردم نهاد را بسوی سیاسی کاری سوق می دهند و می خواهند جایگاه شورای شهر را با امنیتی جلوه دادن تصمیمات آن، قدرت نقد را از منتقدان ورقبای خود بگیرند که این کار جفا در حق مردم است وسیاسی کار وکارهایی از این دست سم مهلکی برای بقای جایگاه شورا واعتماد عمومی است.  ذیلا  مواردی را خدمت اعضای محترم شورای شهر و تنویر افکار عمومی اعلام می گردد:

اولا وکالت در لغت به معنای واگذار کردن،  اعتماد و تکیه کردن به دیگری است و در اصطلاح فقهی عقدی است که به موجب آن کسی دیگری را برای انجام کاری جانشین خود قرار می‌دهد  و مردم چنین امر واختیاری به شورای شهرنداده اند چه در زمان انتخابات وچه در زمان تبلیغات و احدی از کاندیداهای محترم لفظ وکلمه وکالت مردم را ادا نکرده اند ومردم به عنوان وکیل به آنان رای نداده اند

ثانیا بر فرض محال ، شورای شهر وکیل مردم است، آیا نباید بین وکیل و موکل  اعتماد وارتباط وجود داشته باشد ؟آیا نباید وکیل چیزی را از موکلان خود پنهان نکند؟آیا نباید حداقل بخش عظیمی از موکلان از تصمیمات وکیل خود مطلع باشند. بعنوان مثال: آیا نباید در موردعلت استعفا وقهر شهردار و دلجویی و ترغیب به بازگشت مجدد شهردار به مردم اطلاع رسانی می شد؟

آیا نباید وکیل با موکلان خود صادق باشد؟ در حالیکه یکی از شرایط وکالت مردم صداقت وکیل در برخورد با موکلان است است  ودر این بین اگر شورای شهر وکیل مردم است وقدرت خودرا بدون واسطه از مردم گرفته است چرا در خصوص برخی مسائل شهر با مردم پنهان کاری ومماشات می کنند .

ثالثا شورا در بخش اطلاع رسانی  کم لطفی نموده وبقول ریاست محترم شورا براساس ماده 76 قانون شوراها: شورا موظف است به نحو مقتضی زمینه اطلاع رسانی به مردم را از اقدامات خود فراهم نماید که در راستای تحقق چنین امری با راه اندازی سایت شورا ، کم و بیش به این وظیفه قانونی جامه عمل پوشانده شده است، در حالیکه تاکنون درخصوص تخریب میدان ولایت واحداث مجدد آن و معرفی خاطیان به دستگاه قضا  وعلت استعفای شهردار خبری در سایت وزین شورا قابل روئیت نیست.

امید است شورای شهر بجای تهدید منتقدین، شفاف سازی را سر لوحه امور خود قرار دهد چرا که نقد کاستی ها را نمایان وعزم شورای شهر را برای رفع آن جزم می کندو بقول رئیس محترم شورا، شورا وکیل مردم است!و موکلان ایشان نامحرم نیستند.یا حق

 

  نظرات ()
30 ویژگی "جامعه زنده" نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳

دکتر محمود سریع القلم ، در یادداشتی که برای عصرایران نوشته ، 30 ویژگی یک جامعه زنده را بیان کرده است. این استاد دانشگاه، پیشتر در نوشتارهای جداگانه ای 30 ویژگی شهروندان و 30 ویژگی سیاستمداران مطلوب را به رشته تحریر در آورده که در عصرایران منتشر شده است.
ویژگی مهم این سلسله نوشته ها ، کد گذاری آنهاست به گونه ای که هر کدام از ویژگی ها، بخشی از یک فرایند مهم در جامعه را نمایندگی می کند.

به نوشته دکتر سریع القلم، جامعه ای زنده است ... :

1.    که در عرصه های اقتصاد، هنر، علم، سیاست، میان شهروندان رقابت قاعده مند وجود داشته باشد

2.    که آموزش اخلاق و مسئولیت اجتماعی در دوره دبستان تمام شده باشد

3.    که تعداد رسانه های غیر دولتی حداقل دو برابر دولتی باشد

4.    که در جاده های آن در هر صدکیلومتر برای شهروندان، استراحتگاه ساخته شده باشد

5.    که شهروندان آن به وفور به هم اعتماد کنند

6.    که حداکثر هزینه های غذا و مسکن، 35 درصد درآمد شهروندان باشد

7.    که در فرودگاه های آن، حداقل از 70 ملیت و 70 شرکت هواپیمایی خارجی تردد کنند

8.    که شهروندان آن وقتی به چهار راهها می رسند، اتومبیل خود را کاملاً متوقف کنند

9.    که نرخ تورم در آن یک رقمی باشد

10.    که اساتید دانشگاه آن به کار دانشگاهی صرفاً به عنوان شغل نگاه نکنند بلکه برای خود، مسؤولیت و رسالت اجتماعی قایل باشند


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
جوابیه اعضای شورای سوم به یک مصاحبه نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩۳

بهنام قاسملو از اعضای شورای چهارم شهرستان تکاب  در آبان ماه سال جاری مصاحبه ای را با سایت فاش آنلاین  انجام داد که همزمان در  پایگاه خبری تحلیلی شیز به تاریخ  93/8/5 تحت عنوان عملکرد مدیریت شهری تکاب درخشان است منتشر شد .اظهارات این عضو شورای شهر در این مصاحبه موجب شد تا اعضای شورای سابق نسبت به اظهارات ایشان واکنش نشان داده و جوابیه ای را به شرح ذیل منتشر کنند که تقدیم حضورتان می گردد.

باسمه تعالی

جناب آقای بهنام قاسملو عضو محترم چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تکاب

سلام علیکم؛

 احتراماً به استحضار می رساند جنابعالی در یکی از سایت ها طی مصاحبه ای با عنوان « افکار عمومی بهترین داور » اظهار  نموده اید که « شهرداری زیر دیون و تعهدات غرق شده بود» . حال برای  اینجانبان اعضای سابق شورای شهر تکاب  به عنوان مصادیقی از این افکار عمومی سؤالاتی در خصوص این کلی گویی و ابهام پردازی شما پیش آمده است و انتظار می رود با اتکا به مبانی علمی و قوانین و مقررات مربوطه پاسخگویی آن باشید:

1. از آنجاییکه جنابعالی در رشته حسابداری تحصیل کرده اید و می دانید که هر گونه اظهار نظر در باره مسائل مالی باید بر اساس گزارشگری مالی و اطلاعات مندرج در صورت های مالی باشد ، آیا می توانید بفرمایید این نظر شما مبنی بر « غرق شدن شهرداری زیر دیون و تعهدات » حاصل تجزیه و تحلیل یا آنالیز کدامیک از  صورتهای مالی شهرداری است در حالیکه تفریغ بودجه واصله به فرمانداری به عنوان جامع ترین و معتبرین سند مالی هزینه ها و در آمدها نشان می دهد که شهرداری در سال 92 نه تنها با کسری بودجه مواجه نبوده بلکه با احتساب درآمدهای مازاد بر حدود مصوب ، عوارض اخذ شده از معادن منطقه طبق ماده 38 و 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده و  طرح تملک دارائیهای سرمایه ای بیش 10  میلیارد تومان درآمد داشته است؟

2. با توجه به اینکه جنابعالی رییس کمیسیون برنامه و بودجه هستید و موظف اید مسائل مالی شهرداری را طبق اصل «وضوح بودجه » بطور شفاف و مستدل به شورا  گزارش نمایید و طبق ماده 76 قانون شورا مردم را از آن مطلع سازید ، آیا می توانید بفرمایید چرا  نتایج بررسی تفریغ بودجه 92 و صورت های مالی شهرداری را که شهردار محترم مطابق شق دوم ماده 79 قانون شهرداری موظف است تا پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزیته ماه قبل شهرداری را به  کمیسیون برنامه و بودجه تسلیم کند،  به شورا ارائه نکرده اید و به اطلاع عموم  نرسانده اید ؟  

3. آیا می توانید برای افکار عمومی به عنوان بهترین داوران توضیح دهید چرا در این مصاحبه « ضیق مالی » را  از نظر املای غلط نوشته اید و آن را به صورت « ذیق مالی » مرقوم نموده اید (سطر اول ذیل عنوان :  با توزیع عادلانه امکانات به همه جای شهر می رسیم) ؟

4. آیا می توانید بفرمایید شهردار محترم جناب آقای میکاییلی که آبانماه 92 سکان دار شهرداری شد از طریق کدام برنامه درآمد زا  کشتی به گرداب نشسته شهرداری را به ساحل آرامش رساند، جز اینکه با  کسب حدود  سه میلیارد تومان از محل  فروش زمین های تفکیکی که در دوره ما به تملک شهرداری درآمده بود اصل تعادل بودجه مصوب 92 را به هم ریخت؟ 

5. با توجه به اینکه جنابعالی در صفحه 3 هفته نامه تخت سلیمان به شماره 22 مبنای تعهدی بودن بودجه شهرداری را به عنوان یکی از اصول حسابداری پذیرفته اید و صراحتاً بیان داشتیده اید که شهرداری هر ساله از محل درآمدهای شش ماه دوم به پرداخت بدهی و تعهدات شش ماه اول اقدام می نماید، می توانید بفرمایید که چه اتفاقی رخ داده است که شما با این مصاحبه هم مبنای علمی اصل حسابداری تعهدی را زیر سؤال برده اید و هم بر نظر قبلی خود خط بطلان کشیده اید و هم موضوع ماده 33 آیین نامه مالی شهرداریها را مبنی بر تعهدی بودن بودجه شهرداری نقض کرده اید؟


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
قدر مردم و رهبری را بدانید آقای مصباح! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٤ آذر ۱۳٩۳

می گویند اگر خواستی کسی را تخریب کنی، به او حمله نکن ، از او بد دفاع کن! این دقیقاً کاری است که آیت الله مصباح در حال انجام دادن آن است.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، لیدر سیاسی حزب پایداری در سخنان اخیر خود -که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرده-گفته است: «یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ برای ما امام راحل بود که بسیار بزرگ بود و بعد از رحلت ایشان، وجود نعمت جانشین ایشان، رهبر معظم انقلاب است که خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد.»

در این باره نکات زیر قابل توجه است:

1- در این که رهبر معظم انقلاب، کشور را مدبرانه و خالصانه در مسیر آرمان های امام راحل(ره) هدایت می کنند و در بسیاری از بحران ها و مشکلات، گره گشای نظام و کشورند تردیدی نیست. اما این امر، نمی تواند دلیلی باشد بر اظهارات عجیب و غریبی که بیش از آن که تقویت رهبری باشد، وهن این جایگاه است.

2- هم آیت الله مصباح و هم هر انسان عاقلی را دعوت به تأمل در این جمله می کنیم: «خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد.»

آیا این جمله، تقویت رهبری و رابطه متقابل ایشان با مردم است یا بی احترامی به هر دو؟

چرا بعضی ها اصرار دارند، هنگامی که پای دفاع از رهبری و ارزش ها به میان می آید، در بدترین شکل ممکن این کار را انجام دهند؟!

این سخن، نه منتسب به دکتر علی شریعتی که واقعا از اوست - و هر چند آقای مصباح یزدی به او علاقه ای ندارد- اما نقل آن خالی از لطف نیست: « اگر خواستی کسی را تخریب کنی، به او حمله نکن، بلکه از او بددفاع کن! » این دقیقاً همان کاری است که آیت الله مصباح در حال انجام دادن آن است؛ خواسته یا ناخواسته.

بی تردید رهبری معظم نظام، نه تنها به چنین سخنانی نیاز ندارند بلکه حرف هایی از این دست، دقیقاً تضعیف جایگاه رفیع رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فتنه در دست عده‌ای وسیله‌ای برای کاسبی شده است نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢ آذر ۱۳٩۳

در تشییع کدام یک از ما به اندازه مرتضی پاشایی شرکت خواهند کرد؟

نماینده بناب در مجلس گفت: فتنه در دست عده‌ای وسیله‌ای برای کاسبی شده و هرجا که می‌خواهند کسی را حذف کنند، به فتنه سال 88 متمسک می‌شوند.

به گزارش عصرایران به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر یکشنبه در نطق میان‌ دستور خود در صحن  علنی اظهار داشت: این روزها هر نشست و جلسه‌ای برگزار می‌شود، بحث فتنه سال 88 است و از آنجا که در منطق عده‌ای، اصل بر اتهام است، نه بر برائت، بنده نیز با صراحت فتنه ننگین سال 1388 را برای چندمین بار محکوم می‌کنم، تا بدینوسیله به هزار کار نکرده، متهم نشوم.

به گزارش عصرایران به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر یکشنبه در نطق میان‌ دستور خود در صحن  علنی اظهار داشت: این روزها هر نشست و جلسه‌ای برگزار می‌شود، بحث فتنه سال 88 است و از آنجا که در منطق عده‌ای، اصل بر اتهام است، نه بر برائت، بنده نیز با صراحت فتنه ننگین سال 1388 را برای چندمین بار محکوم می‌کنم، تا بدینوسیله به هزار کار نکرده، متهم نشوم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب