بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
پاسخ زیباکلام به موضع گیری حسین شریعتمداری درباره توافق لوزان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٤

 آیا به مردم حق نمی دهید که برخی مخالفت ها با توافق را متاثر از تعطیلی کاروکسب "کاسبان تحریم" تصور کنند؟

سایت فرارو : صادق زیباکلام با نگارش نامه ای سرگشاده به حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان به یادداشت روز گذشته در رد تفاهم لوزان واکنش نشان داد. 

متن نامه صادق زیباکلام را در ادامه می خوانید:                           

 جناب آقای حاج حسین شریعتمداری                                                  
                            

 مدیرمسئول روزنامه وزین کیهان دامت افاضاته
    
با سلام و عرض ادب، سرمقاله دیروزکیهان به خامه حضرتعالی تحت عنوان"دستاوردها یا از دست داده ها؟!" که در مخالفت تمام و کمال با توافق هسته ایی لوزان بود را خواندم. نه تعجب کردم و نه شگفت زده شدم. اتفاقا مشابه با مطالب پیشین تان بود. معتقدم بحث پیرامون جزییات آنچه در خصوص توافق هسته ایی می فرمایید عبث است. چرا که اگرغربی ها بجای مفاد آن توافقبه یکی از محضر خانه های رسمی لوزان می رفتند و شش دانگ مملکت سوئیس را هم بنام ما سند منگوله دارمیزدند بازهم جنابعالی آنر کافی نمی دانستید. چرا که اساسا جنابعالی در قضیه هسته ایی چندان بدنبال اینکه چه چیزی بخیر و صلاح کشور وآینده مملکت است نمی باشید.

هسته ایی، و یا درست تر گفته باشم مناقشه هسته ایی برای حضرتعالی صرفا ابزار یا مستمسکی بیش نیست برای گرم نگه داشتن تنورغرب ستیزی و استکبار ستیزی. اینکه کشور چه هزینه گزافی برای هسته ایی می پردازد و اینکه حاصل این هزینه ها برای مملکت چه بوده، خیلی برای جنابعالی اهمیتی ندارند.

مهم آنست که مناقشه هسته ایی کمک می کرد تا پرچم پیکار و دشمنی با غرب را می توانستیم برافراشته تر در اهتزاز در آوریم.

مشکل جنابعالی با توافق هسته ایی این نیست که آیا "توافق" است یا "تفاهم"،"سند همکاری" است یا "بیانیه"؛ مشکل شما با لوزان این نیست که آیا تحریم ها در یک مرحله برداشته خواهند شد یا در چند مرحله؛ فردو قراراست دایر باشد یا بایر؛ "حق بازرسی" فقط محدود به تاسیسات هسته ایی شده یا جاهای دیگر را هم می توانند  تفتیش نمایند و قس علیهذا. نه جناب شریعتمداری عزیز، همه دلخوری شما از توافق هسته ایی آنست که بخشی از فرش غرب ستیزی را دارد از زیر پاهایتان بیرون می کشد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بیانیه حامیان دولت تدبیر و امید در شهرستان تکاب به مناسبت توافق هسته ای لوزان نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٤

این توافق پله اول برای رسیدن به بام تعامل سازنده با جهان است ، ثابت شد ملت ایران با تهدید و تحریم تسلیم نمی شود » دکتر حسن روحانی رئیس جمهور 14 فروردین 1394 خداوند سبحان را شاکریم که بار دیگر نعمت بیکرانش را برما ارزانی فرمود و توفیق داد تا خرد و خردورزی و تدبیر و عقلانیت توسط مجاهدان و مبارزان هسته ای پیروز گردد.

بسم الله الرحمن الرحیم
انافتحنا لک فتحا مبینا
« این توافق پله اول برای رسیدن به بام تعامل سازنده با جهان است ، ثابت شد ملت ایران با تهدید و تحریم تسلیم نمی شود » دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ۱۴ فروردین ۱۳۹۴
خداوند سبحان را شاکریم که بار دیگر نعمت بیکرانش را برما ارزانی فرمود و توفیق داد تا خرد و خردورزی و تدبیر و عقلانیت توسط مجاهدان و مبارزان هسته ای پیروز گردد و مقاومت ایران و قدرت سیاسی آن توسط فرزندان غیور این ملک و ملت یکبار دیگر پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران در مصافی ده ساله با شش قدرت برتر جهانی به اهتزاز درآید و این فرمایش گوهر بار بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران را معنا بخشد که فرمود : « و می رسد روزی که سرهای خود را در برابر استکبار و شیطان بزرگ بالا بگیریم »و این همان روز است ۰
این اندیشمندان با توکل به حضرت سبحان با عقلانیت ، درایت ، صبر و هوشمندی توانستند مذاکراتی سخت و نفس گیر با قدرت های سیاسی ، اقتصادی و نظامی جهان را به سامان برسانند این موفقیت را که با حمایت های مقام معظم رهبری و پشتیبانی بی دریغ ریاست محترم جمهوری به بار نشست به ملت بزرگ و شریف ایران تبریک عرض می نماییم و یقین داریم جناب آقای دکتر ظریف و همکارانش با هدایت و فرماندهی رئیس جمهور محترم همان راهی را طی کردند که رزمندگان این ملک و ملت در دوران هشت سال دفاع مقدس پیمودند و نام این بزرگان چون همه آنان که برای استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور تلاش کرده و می کنند در همیشه تاریخ کهن ایران همواره به نیکی و با افتخار برده خواهد شد این جای بسی افتخار است برای ملت ایران ، ایرانی که واقعا لیاقتش بیشتر از اینهاست چون واقعا تاریخ تعریف می کند و چه بسا از تفسیر تاریخ این چنین قهرمانانی پرورش یافته است .در اهمیت این توافق عبدالباری عطوان نویسنده مشهور عرب در سرمقاله اش نوشت :«ایران بمب اتمی اش را انجام دادبدون آنکه بمبی بسازد »
 
                                       والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
           فعالان سیاسی اصلاح طلب و حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان تکاب
 
                                          ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ 


  نظرات ()
پیام تسلیت اصلاح طلبان تکاب به رئیس دولت اصلاحات نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٤
بسم الله الرحمن الرحیم 

پیام تسلیت فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان تکاب به مناسبت در گذشت مادر محترمه حجت

الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران

انالله وانا الیه راجعون

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور محترم اسبق ایران

ضایعه درگذشت بانوی فاضله مجاهده حاجیه خانم«سکینه ضیایی»همسر محترمه مرحوم حضرت

آیت الله سید روح الله خاتمی ووالده ماجده حضرتعالی واخوان وهمشیرگان محترم را به محضر شما

بزرگوار وبیت شریف مرحوم آیت الله سید روح الله خاتمی تسلیت وتعزیت عرض نموده وبرای آن

فقیده سعیده علو درجات وغفران ورحمت اللهی وبه جنابعالی وخاندان معظم آیت الله خاتمی صبر

واجر جزیل از پیشگاه احد یت مسئلت می نمائیم 0

مادر مبارزی که در کوران مبارزات قبل از انقلاب لحظه ای همسر مرحومش را تنها نگذاشت

وهمواره در مبارزات یار ومددکار آن مرحوم بود ودر جوار مبارزات انقلابی باتربیت وتحویل

فرزندان برومندی به جامعه اسلامی همچون حجت الاسلام سید محمد خاتمی که آوازه اش جهان

گستر شده وامام بزرگوارمان نیز«فرزند فاضل ومعنویش» نامیدند واز مفاخر بزرگ میهن اسلامی

به شمار می آیند الگو ونمونه تمام عیار یک بانوی اسلامی گردید ونیزدر دوران هشت سال دفاع

مقدس با اعزام فرزنداش به جبهه های حق علیه باطل که بعضی شان به افتخار جانبازی نیز در

آمدند دین خویش را به انقلاب اسلامی ادا نمود.

این بانوی فاضله درحالی به دیدار معبودش شتافت که هنوز مدت کوتاهی از در گذشت یکی از

فرزندان دلبندش سپری شده وبا داغ آن عزیز دردل ورخت سیاه عزایش برتن با لبیک گویی به

دعوت حق بار دیگر فرزندان وبازماندگانش را در ماتم وعزای خویش فروبرد وخود در جوار

همسر فقید وفرند دلبندش به آرامش ابدی رسید 0روحش شاد وخدایش بیامرزاد ودر جوار اولیی

فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان تکاب(استان آذربایجان غربی)
  نظرات ()
به احترام این مرد بلند شوید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩٤

من به احترام عزتمند کردن ایران ،تمام قد برای این مرد خواهم ایستاد.

به احترام او، تیم همراهش و به احترام همه مردمی که با اتنخاب عقلانی خرداد 92 چنین لحظاتی را رقم زدند.

  نظرات ()
بیانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران 1+5 نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩٤

اتحادیه اروپایی، اعمال تحریم های اقتصادی و مالی مرتبط با هسته ای خود را خاتمه خواهد داد و ایالات متحده نیز اجرای تحریم های مالی و اقتصادی ثانویه مرتبط با هسته ای را، همزمان با اجرای تعهدات عمده هسته ای ایران به نحوی که توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی راستی آزمایی شود، متوقف خواهد کرد.

ببانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 توسط محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرائت شد.

دراین جلسه علاوه بر ظریف و موگرینی، جان کری وزیرامور خارجه آمریکا ، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه و فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان و فیلیپ هاموند وزیر امورخارجه انگلیس و ریاپکف معاون وزیرخارجه روسیه نیز حضور دارند.

به گزارش ایرنا خلاصه ای از بیانیه که عصر پنجشنبه در دانشگاه پلی تکنیک لوزان سوییس قرائت شد به شرح زیر است.

** مجموع راه حل های تفاهم شده برای رسیدن به برنامه جامع اقدام مشترک

جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از چین، روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس و آلمان در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ 24 نوامبر 2013 و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه ای از راه حل های لازم جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند. مجموعه متضمن این راه حل ها جنبه حقوقی نداشته و صرفا راهنمای مفهومی تنظیم و نگارش برنامه جامع اقدام مشترک را فراهم خواهد ساخت. بر این اساس تدوین برنامه جامع اقدام مشترک با مبنا قرادادن این راه حل ها در آینده نزدیک آغاز خواهد گردید.

** تداوم برنامه هسته ای از جمله غنی سازی

در چارچوب راه حل های موجود، هیچ یک از تاسیسات و فعالیت های مرتبط هسته ای متوقف، تعطیل و یا تعلیق نمی شود و فعالیت های هسته ای ایران در تمامی تاسیسات هسته ای از جمله نظنز، فردو، اصفهان و اراک ادامه خواهد یافت.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
موز فروشی که کشورش را متحول کرد!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩٤

خواندن و اندیشیدن درباره این مطلب را به همه دوستان عزیز توصیه می کنم!

در کشوری با مساحت 320000 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 27 میلیون نفر واقع در جنوب غرب آسیا که شغل اکثر مردمانش کشاورزی در مزارع موز، اناناس وکائوچو و یا صید ماهی بوده و تا قبل از سال 1981 بیشتر مردم آن در روستاها و جنگلها و در پائینترین سطح امکانات زندگی میکردند و درآمد سرانه هر نفر کمتر از 100دلار بود و مناقشات و جنگهای مذهبی ناشی از وجود 18 دین و مذهب و نژاد کشور را بشدت ناامن نموده بود خداوند شخصی را بعنوان هدیه برایشان فرستاد که کسی نبود جز «مهاتیر محمد»، "مهاتیر محمد" که تمام دنیا او را با این نام می شناسند و به او احترام می گذارند.

مهاتیر کوچکترین عضو خانواده 11 نفره ای بود که شغل معلمی پدرش تکافوی برآوردن آرزوی پسرش مهاتیر جهت خریدن دوچرخه برای رفت و آمد به دبیرستان را نمیکرد.

مهاتیرشروع به فروختن موز در خیابان بعد از اتمام اوقات مدرسه نمود. مهاتیر پس ازاتمام دبیرستان وارد دانشگاه پزشکی کشور همسایه سنگاپور شد و همزمان مسئولیت اتحادیه دانشجویان مسلمان آن دانشگاه را برعهده گرفت.

سال 1953 پس از فارغ التحصیلی به کشورش بازگشت و بعنوان پزشک جراح به استخدام نیروهای انگلیسی که کشورش را اشغال کرده بودند درآمد، پس از خروج نیروهای انگلیسی و در سال 1957 با افتتاح مطبی شروع به طبابت نموده و نیمی از وقتش را صرف معالجه رایگان افراد فقیر نمود.

در سال 1964 به مدت 5 سال بعنوان نماینده در مجلس ملی فعالیت نمود و در سال 1970 کتاب معروف خود بنام "آینده اقتصادی مالزی" را به رشته تحریر درآورد که همین کتاب بعدها پایه و اساس تفکرات او جهت تحول اقتصادی کشورش گردید.

به هرحال مهاتیر در سال 1974 به عنوان سناتور وارد مجلس سنا شد و در سال 1975 بعنوان وزیر آموزش و پرورش و سپس نیابت نخست وزیر و بالاخره در سال 1981 به سمت نخست وزیری نائل گردید.

ولی پرسش اساسی این است که آن جراح مالیزیایی چه کاری انجام داد ؟!

اول : نقشه آینده مالزی را ترسیم نمود و اولویتها ، اهداف و نتایجی را که می­بایست در طی مدت 10 سال و بعد 20 سال و نهایتا تا سال 2020 به آنها دست یابند را مشخص نمود.
دوم : تصمیم گرفت که آموزش همگانی وتحقیقات علمی اولین اولویت و در راس برنامه ها قرار گیرند، به نحوی که بیشترین میزان بودجه و اعتبار رابرای آموزش همگانی و کسب مهارتهای فنی- ریشه کنی بی سوادی و از همه مهمتر آموزش زبان انگلیسی و تحقیقات علمی اختصاص داد. مهاتیر در همان سالها هزاران نفر از دانشجویان را با پرداخت بورسیه به بهترین دانشگاههای جهان اعزام نمود.

ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب