بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تشکر از سلطان صلح نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٦ تیر ۱۳٩٤

با نگاهی به مواضع خصمانه برخی از کشور های عربی و همصدایی آن ها  با رژیم صهیونیستی  در طول مذاکرات مهم هسته ای بیش از پیش می توان به ارزش صداقت و نیت پاک  و تلاش صادقانه سلطان قابوس در راه کمک به ملت و دولت ایران برای گذر از این پیچ تاریخی پی برد .

این روزها که همه غرق در شادی از به ثمر رسیدن 12 سال چانه زنی ایران و شش قدرت اول جهان و دور شدن سایه شوم جنگ و تحریم و تهدید و تحدید از سر ملت  ایران هستیم بد نیست یادی هم بکنیم از تمام کسانی که در راه کسب  مجدد اعتبار  از دست رفته و مخدوش شده ایران در عرصه های بین المللی یاری گر تیم مذاکره کننده ایران در این کارزار مهم تاریخی بودند و تشکر کنیم از کسانی که بدون هیچ چشم داشتی در سر بزنگاه های مهم به کمک این کشور و ملت آمده اند.

 سلطان قابوس بن سعید پادشاه کشور همیشه دوست و برادر عمان، یکی از مهمترین کسانی است که شاید اگر پادر میانی و میانجیگری صادقانه وی نبود این اتفاق بزرگ تاریخی هرگز رخ نمیداد.

این پادشاه 72 ساله که حکومت خود بر عمان را به نوعی مدیون ایران و کمک های نظامی محمدرضا پهلوی در واقعه ظفار می داند ،از همان زمان تا به امروز در کنار ملت ایران به عنوان دوستی صادق و قابل اتکاء در بحران ها و کشمکش های بین المللی یاری گر ملت ما بوده است.

اخیرا در گزارشی که نیویورک تایمز از پشت پرده مذاکرات هسته ای ایران منتشر کرده است به خوبی به نقش فعال سلطان قابوس در  مذاکرات هسته ای و تلاش وی برای به سر انجام رسیدن آن اشاره کرده است:

- توافق هسته ای با جمع شدن چند عامل به دست آمد: سلطان عمان (قابوس بن سعید) آغاز گر این مذاکرات بود چون او به طرف های آمریکایی اطمینان داد اگر آنهااز موضع جدی و برابر با ایرانی ها وارد مذاکره شوند او تضمین می دهد که  ایرانی ها پاسخ مثبتی خواهند داد. او به آمریکایی ها گفت که می تواند یک کانال برای تماس با ایران برای آنها باشد. 

- جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر ماه دسامبر سال 2011 خود به عمان با سلطان قابوس دیدار کرد. 

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٦ تیر ۱۳٩٤

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب زیر نظر واحد ارومیه منصوب و معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، با پیشنهاد دکتر عزیز جوانپور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی و موافقت دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، جعفر محسنی معاون مرکز تکاب با حفظ سمت به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تکاب منصوب و معرفی شد.     

آئین تکریم سرپرست سابق و معرفی سرپرست واحد تکاب در دفتر رئیس واحد ارومیه برگزار و از خدمات حسن قهری در دوران مسئولیت قدردانی و جعفر محسنی به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.

محسنی، دانشجوی دوره دکترای حقوق بین‌الملل بوده و از نیروهای سازمانی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است.

  نظرات ()
روشنفکری و روشنفکر مآبی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٤

اگر کمی تخصصی‎تر سخن بگوید مخاطبانش سخنش را نمی‎فهمند و اگر کمی عوامانه‎تر سخن بگوید به سرعت دچار “پوپولیسم” – عوام زدگی –می‎شود!

 دیروز دوستی سخنی گفت که مرا به فکر فرو برد. دوستم گفت : من روشنفکرها را دوست دارم ولی از روشنفکرمآب‎ها خوشم نمی‎آید. چون موضوع جلسه چیز دیگری بود من دنباله‎ی این‎حرف را نگرفتم ولی با خودم راجع به آن، گفتگویی داشتم که ماحصل این را با شما در میان می‎گذارم.

«ادوارد سعید» که کتابی با عنوان “روشنفکر کیست؟ روشنفکری چیست؟” نوشته است وظیفه روشنفکر را “نقد نهادهای قدرت” می‎داند. یک اصل مهم که در طول تاریخ در عرض جغرافیا به اثبات رسیده است این است که قدرت بدون نقد فساد می‎آورد.

اخلاقی‎ترین آدم‎ها هم وقتی در بالای پلکان قدرت بنشینند، اگر بطور جدی با نظارت و نقد کنترل نشوند دچار “خودشیفتگی” می‎شوند و پس از این به باتلاق “ایدئوکراسی” فرو می‎غلتند (یعنی “مذهب حافظ قدرت”) و پس از آن هرچه بر دیگران مکروه و حرام است بر “سلطان” مباح می‎گردد.

به همین دلیل در جامعه، روشنفکر نقد می‎کند و نقد می‎کند تا نهادهای قدرت “سالم” بمانند.یکی از ویژگی هایی که روشنفکر را از “روشنفکر نما” یا همان “روشنفکر مآب” جدا می‎کند این است که روشنفکر مآب “نقد” نمی‎کند بلکه “نق می‎زند”. نقد کردن کار آسانی نیست. شما برای نقد کردن مدیریت یک سیستم، لازم است تاریخچه و گردش کار این سیستم را بدانید، آمار و ارقام مربوط به این سیستم را مرور کنید و با فرایند تجزیه و تحلیل اطلاعات آشنا باشید. پس نقد کردن تخصص و مهارت و صرف وقت و انرژی می‎خواهد. اما شما می‎توانید راجع به هرچیزی نق بزنید بدون اینکه کمترین وقتی صرف مطالعه و پژوهش آن کرده باشید!

“نق زدن” یک فرایند “هیجان مدار” است. یعنی ما با نق زدن آرام‎تر می‎شوید، خشم و غم‎مان را با دیگران در میان می‎گذریم و “درد دل” میکنیم اما “نقد کردن” یک فرایند “مسأله مدار” است، ما هنگام نقد ، خودمان را سبک نمی‎کنیم بلکه مساله را “حلّاجی” و زیر و رو می‎کنیم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقدی بر یک حرکت زشت نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩٤

ابوطالب احمدیان:  از بدو انقلاب راهپیمایی ها وتظاهرات در راستای دفاع از نظام ورهبری بوده وهست،علی الخصوص راهپیمایی روز قدس و22 بهمن و13 آبان هرسال از حساسیت ویژه ای برخوردار است و رسانه های خارجی با حساسیت ویژه ای آن را انعکاس می دهند وهمیشه مترصد حاشیه هایی هستند که حضور مردم را در این راهپیمایی ها کم رنگ نشان دهند واز طرفی بقول رهبر معظم انقلاب :روز قدس پشتوانه امنیت ملی وحافظ دستاوردهای انقلاب است ومانباید این روز را بنام جریانهای سیاسی وافراد وگروههای خاص مصادره کنیم.

متاسفانه در جریان راهپیمایی عظیم مردم تکاب در روز جهانی قدس ،دونفر از خانواده های شهدا به آقای مهندس قهرمانی فرماندارتکاب ویکی از همراهان وی ضمن توهین ،قصد تعرض داشتند که با حرکت خودجوش مردم ونیروهای محترم انتظامی قبل از هرگونه اقدامی ناشایست دیگر از محل دور شدند,ضمن تقبیح این حرکت زشت در روز قدس 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٢ تیر ۱۳٩٤

کارگروههای اقتصادی و سرمایه گذاری، فرهنگی اجتماعی دو کارگروهی هستند که مسئولان آنها مشخص شده اند .

به نقل از سایت فرمانداری تکاب شورای راهبردی شهرستان تکاب با حضور مهندس قهرمانی فرماندار تکاب و اعضای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.

 

در این جلسه مهندس قهرمانی فرماندار تکاب با بیان اینکه این شورا با هدف ارائه پیشنهاد های دقیق و کارشناسی در زمینه های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و درجهت رفع مشکلات عمرانی و اقتصادی تشکیل شده است گفت: با تعامل و همفکری با اصحاب علم و فرهنگ ،صاحبان صنایع و سرمایه در جهت جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی  و انجام مطالعات در زمینه های مورد تخصص ، هر کمیته کمک قابل توجهی برای مرتفع نمودن مسائل و مشکلات خواهند کرد. 

وی نهادینه سازی راهبرد مدیریت بدون پول در دستگاههای اجرایی و محرومیت زدایی را از برنامه های این شورا عنوان و گفت: باید با مهیا نمودن بستر های لازم و جذب سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی درصد بیکاری را کاهش و زمینه پیشرفت را فراهم سازیم.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب