بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
پنج پندار نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٤

با درک دقیق تر حقوق شهروندی و احترام به کرامت بزرگ انسانی در توسعه مستمر و گام به گام ، می شود مدعی تحقق آرزوی توسعه همه جانبه و تزریق امکانات در تمام بافت های شهر بود. مردم تکاب به توسعه ی متداوم و شایسته شهروندان  می اندیشند.

خالد عمرانی : با توجه به اینکه در اسفند ماه سال جاری با رویداد عظیم دیگری به نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روبرو هستیم و همواره نامزدهای تکابی در طول ادوار گذشته به دلیل عدم همگرایی و بعضی جهتگیری های نادرست یا شاید هم نابرابری آمار رأی دهندگان حوزه انتخابیه شهرستان های میاندواب

( با بیش از 200 هزار نفر جمعیت )، شاهیندژ ( نزدیک به 100 هزار نفر ) و تکاب ( قریب به 80 هزار نفر جمعیت شهری و روستایی) از قافله رسیدن به ساختمان بهارستان باز مانده اند و امید جلوس یک تکابی بر صندلی مجلس برای پیگری مطالبات به حق و قانونی مردم این شهرستان که در راستای سر افرازی و توفیقات این مرز و بوم خالصانه و مجدانه اهتمام ورزیده اند به آروزیی دست نیافتنی مبدل گشته است . 

اخیراً نیز خبرهایی از مخالفت نمایندگان مجلس در مورد تفکیک این حوزه و اختصاص یک نماینده به شهرستان های تکاب و شاهیندژ در رسانه های رسمی و غیر رسمی به گوش می رسد .از اینرو،  بر خود وظیفه دانستم نکاتی هرچند مختصر و کوتاه را نه از باب توصیه بلکه از سر علاقه مندی به مردم  شریف شهر با فرهنگ و تمدن تکاب که آوازه فرهنگ های فاخر و فرهمند آن زبانزد عام و خاص است بیان دارم.

بدان امید که بدگمانان همیشه بد گمان خیال بد نکنند و این تصور را به مخیله خود راه ندهند که قصد بنده از پرداختن به چنین موضوعی به خاطر این بوده  است که ورود به چنین عرصه ای را در سر می پرورانم. تجربیات گذشته نشان داده است که عدم توجه به بعضی از مؤلفه ها که می تواند راه بس دشوار ورود نامزدهای تکابی به مجلس را هموار سازد، برای تکابی همیشه  یک تهدید و برای دیگری یک فرصت بوده است.

البته غرض بنده از نگارش چنین مطلبی نفی نامزد غیر تکابی نسبت  زیرا نمایندگان این حوزه در طول تمام ادوار مجالس گذشته و فعلی همواره  پیگیری مسائل و مشکلات این شهرستان را در دستور کار خود قرار داده اند و  انتظار هم نمی رود با توجه به گستردگی جغرافیای این حوزه تمامی خلأ های مرئی و نامرئی این شهرستان با دستان آنها مرتفع گردد. مراد حقیر از این مطلب یادآوری نکاتی است که شاید باعث اتخاذ یک رویکرد عقلانی و منطقی توسط تکاب هایی شود که قصد ورود به عرصه رقابت انتخاباتی را دارند:

1-     آنچه در جوامع متکثر موجب وفاق ملی و همدلی اجتماعی می گردد ، فراتر از تعارف و قشرگرایی و مصلحت های مقطعی ، نهادینه کردن مشارکت عمومی در امور گوناگون و پرهیز از تفکر مونیسمی و تک پنداری است. قطعاً گفتمانی ناشی از تمایل درونی و ادراک ضرورت همیشگی آن ، از تمهید استیلای یک جانبه نگری پیشگیری می کند . با چنین باوریست که گفتمان همدلی انتقادی راه را بر تعارف ، مصلحت های گذرا و رویکردهای استراژیکی گفتمان می بندد و آن را به اعتقادی قلبی مبدل می سازد. مردم شریف تکاب نیز همچون تمام عدالت خواهان و پیام آوران عدل و عدالت به برابری     می اندیشند و از نابرابری  رنج می برند. آنها بار دیگر با شور و هیجان در راستای تحقق اهداف متعالی کشور عزیز و همیشه سر بلند ایران به این عرصه می آیند با این پندار که:          هم دلی از هم زبانی خوشتر است.

2.  انتخابات گستره ی عظیم عرضه ی برنامه ها و بینش ها و به چالش کشیدن توانمندی هاست 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٤

 عضو گیری داعش از 90 کشور در اقصا نقاط جهان، از جمله 'دمکراسیهای' صنعتی غربی، یکی از نشانه های هشدار دهنده ای است که از سوءجریانات ساختاری و اجتماعی بسیاری حکایت دارد.

افراط گرایی خشونت طلب احتمالا حادترین چالشی است که نه تنها منطقه خاورمیانه بلکه در واقع تمامی جهانی را که در آن انواع مخاطرات مرز نمی شناسند، تهدید می کند.

این تهدید بزرگ که تا کنون مسبب ویرانی های عظیمی در عراق و سوریه شده، سایه شوم خود را بر چهار سوی منطقه گسترده است. فراگیر بودن افراط گرایی و دعاوی جهانی اش تا کنون روشن ساخته که چه آثار مخربی می تواند برای محیط ژئوپلیتیک و امنیتی، نه تنها در منطقه ما، بلکه در بسیاری از دیگر مناطق جهان داشته باشد.

جنایاتی که تاکنون توسط افراطیون صورت گرفته و تلاش خشونت بار آنها در جهت تخریب و تصفیه قومی در سوریه و عراق جهان را تکان داده است. حملات تروریستی در اروپا توسط دسته جات وابسته به القاعده، آنچه که به 'کشتار باگا در 2015' توسط بوکو حرام شهرت یافته، حمله تروریستی در موزه ملی تونس، اقدام انتحاری علیه غیر نظامیان در جلال آباد افغانستان، بریدن سر 21 مسیحی قبطی مصری در لیبی و کشتار تکان دهنده 147 دانشجو در کنیا تنها در ماههای اخیر ابعاد رو به گسترش تهدیدی را که از ناحیه افراط گرایی خشونت طلب منشاء می گیرد، بیش از پیش روشن کرده است.

این پدیده برای نخستین بار در دوره بعد از تجاوز شوروی به افغانستان که به شکل گیری القاعده و طالبان منجر شد، مورد توجه قرار گرفت و با تهاجم آمریکا به عراق و شکل گیری دسته جات متنوع وابسته به القاعده در آن کشور و نهایتا پیدایش داعش ابعادی تازه به خود گرفت.

جنایات گسترده از جمله قتلها، تجاوزات جنسی، تغییر دین اجباری، شکنجه و برده کردن انسانها
که بیشرمانه توسط داعش در شبکه های اجتماعی تبلیغ نیز می شود، نوع و دامنه تهدیدات ناشی از این گروه را نمایان کرده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فقر در عین غنا نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٤

 ما فقیر بودن در اوج ثروتمندی را به جان خریده ایم. معدن طلای زر شوران تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی هیچ گونه عایدات و منافعی برای مردم منطقه نداشته است.

نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استانها در نطق پیش از دستور خود در هجدهمین اجلاس شورای عالی استانها از مشکلات  دریاچه ارومیه و جاده میاندوآب – تهران سخن گفت.  

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استانها، معصومه خلیل‌زاده نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استانها در نطق پیش از دستور خود که در ساختمان مجلس قدیم برگزار شد، اظهار داشت: موضوع مهمی که به دلیل عدم توجه کافی و اهتمام جدی و مناسب به یک بحران تبدیل شده است، خشک شدن دریاچه ارومیه و تبعات ناشی از آن در کشور، منطقه و خصوصا استان آذربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه از حدود 15 سال پیش معضل دریاچه ارومیه حادتر و جدی تر شد و روند خشک شدن آن شدت بیشتری پیدا کرده است، گفت: همزمانی این پدیده با آغاز انتقال آب زرینه رود به تبریز شائبه های ارتباط خشک شدن دریاچه ارومیه با این پروژه را تقویت کرد و اکنون نیز این مساله به یقین تبدیل شده است. ضمن اینکه بخش اعظمی از آب دریاچه ارومیه توسط 2 رودخانه زرینه رود و سیمینه رود که هر دو از جوار شهرستان میاندوآب عبور می‌کند تامین می شود. این در حالی است که دولت طرح های زیادی را برای احیای دریاچه ارومیه تدارک دیده است.

نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استانهای کشور ضمن تشکر از اهتمام جدی دولت تدبیر و امید در راستای احیای دریاچه ارومیه، ادامه داد: آیا بهتر نیست به جای انتقال آب از پیرانشهر، ارس و سایر نقاط به دریاچه ارومیه، جایگزینی برای انتقال آب از زرینه رود پیدا کرد؟


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۱٦ امرداد ۱۳٩٤

شما یک روز, خواه دیر، خواه زود از این شهر خواهید رفت وخاطره تلخ شما برجای خواهد ماند شما در شهری که متعلق به شمانیست در شهری که شما بقول خودتان منافعی ندارید  شوکران  تفرقه در جام مردم می ریزیدو هماورد می طلبید.

ابوطالب احمدیان:

بنام خداوند جان آفرین                  حکیم سخن در زبان آفرین

محضر مبارک امام جمعه محترم تکاب جناب حجت الاسلام محمدی

سلام علیکم ورحمة الله

جناب حاج آقا محمدی بدون مقدمه خدمتتان عرض کنم  همانطور که مستحضرید چند ماهی است که تکاب به واسطه سوء برداشت یکی از فرزندان محترم شهدا از سخنان فرماندار ونشر وارونه آن ملتهب است وبعضا با حرکتهای غیر قانونی عده ای که سعی در شکستن آرامش شهر هستند ومی خواهند قهرمان داستان شوند ؛از طرفی حضرتعالی بجای  ایجاد فضایی دوستانه برای حل وفصل مناقشه، متاسفانه با تحریک این عزیزان آب به آسیاب دشمن می برید در حالیکه ماموریت شما چیزی غیر از این است، شما فکر می کنید با تغییر فرماندار به هدفتان می رسید؟

شهدا ی گرانقدر ما دارای دو شخصیت مجزا هستند یک شخصیت حقیقی  ودیگری شخصیت حقوقی، شخصیت حقوقی شهدا در اصل به کل ملت ایران تعلق دارندوکسی حق ندارد خدای ناکرده به ولی نعمت خود یعنی شهدا ومقام شامخ آنان کوچکترین تعدی کند شهدا خورشید تابان آسمان ایرانند که هرگز غروب نمی کنندو حتی با تغییر حکومتها هم غروب شدنی نیستند اما آنچه موجب حیرت است عده ای قلیل می خواهند فرماندار را به گناهی که  هنوز مورد قضاوت قرار نگرفته متهم کنند که خدای ناکرده ایشان به شهدا وخانواده های آنان بی احترامی نموده است  در حالیکه در برابر قانون همه باهم برابرند واگر ایشان گناهی مرتکب شده بودند بدون کمترین اغماضی  متنَبه می شدندو حاشیه امنی برای کسی متصور نیست همانطور که مهدی هاشمی قرزند آیت اله هاشمی تحمل کیفر می نماید و ما نباید خودرا فراتر از قانون بدانیم  وبا تحریک احساسات پاک این عزیزان سوژه برای بدخواهان نظام درست کنیم و خدای ناکرده توهین به ارزشهای نظام را باب کنیم ولی متاسفانه آنچه مورد وهن وتعدی است قانون است همان قانونی که می گوییم وباور داریم میراث وخونبهای شهیدان مظلوم است شهیدانی که در اوج عزت وسر بلندی اند، آیا غیر از این است که شهدا برای تثبیت امنیت وقانون جان شیرین خود را فدا کردند ؟

آقای امام جمعه؛ شما برای وصل کردن آمدید!! نه برای فصل کردن! شما بهتر از هرکسی می دانید که جامعه ما بالاخص تکاب بیشتر از هرزمانی به آرامش و وحدت نیاز دارد وشما عملا به دنبال کار سیاسی هستید ومی خواهید با تغییر فرماندار قدرت خودرا به نمایش بگذارید واین برای همه مسئولین ومردم آشکار ومبرهن است واین به ضرر مردم تکاب است که فدای جنگ قدرت کسانی شوند که ربطی به مردم تکاب ندارند, شما یک روز, خواه دیر، خواه زود از این شهر خواهید رفت وخاطره تلخ شما برجای خواهد ماند شما در شهری که متعلق به شمانیست در شهری که شما بقول خودتان منافعی ندارید  شوکران  تفرقه در جام مردم می ریزیدو هماورد می طلبید، شمایی که باید مرهم ومحرم باشید، شمایی که بایدمنادی وحدت باشیدبه زیر ساخت های عمرانی واقتصادی وفرهنگی شهر صدمه می زنید.

علاوه بر اینها شما با فرماندار قبلی که از جنس خودتان بود هم مشکل داشتید، تحریکات شما سبب شد که روز قدس که یک روز ملی بود مصادره شود، شما بجای حمایت از قانون از یک جریان احساسی وسیاسی حمایت می کنید.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب