بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جوابیه معاون فرماندار تکاب به یک مطلب نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٥

در تاریخ هفده شهریور ماه اینجانب با توجه به وضعیت معاون فرماندار شهرستان تکاب و شایعات گوناگون در ارتباط با رابطه کاری وی و نگرانی های ایجاد شده در این زمینه مطلبی را با عنوان ( فرماندار با عباسی چه می کند..؟) در این وبلاگ منتشر نموده ام که حاوی تمامی گمانه زنی ها درباره رابطه این دو مقام شهرستان بود ، و همانطور که در ادامه آن مطلب ذکر شده بود هدف از انتشار آن نه دامن زدن به شایعات بلکه انعکاس نگرانی اینجانب و شهروندان تکاب از وجود اختلاف بین این دو عزیز بود ، لذا معاون محترم فرماندار تکاب در اقدامی شایسته با ارسال مطلبی در صدد پاسخگویی بر آمده اند که ضمن تشکر و قدر دانی از احساس مسئولیت ایشان در قبال رسانه ها و مردم به منظور تنویر افکار عمومی تقدیم محضر همشهریان عزیز می گردد؛ 

جناب آقای بهروز میرزایی شیرمرد حفظ الله تعالی. 

با سلام٬ مرقومه آن برادر گرامی ملاحظه گردید حسب مسئولیت بنای پاسخگویی نداشته و لیکن به منظور جلوگیری از نشر شائبه در اذهان عمومی با ذکر مقدمه ای کوتاه به مجملی اکتفا می نمایم .

صد البته با افتخار معترفم که با گذشت سه سال از استقرار دولت تدبیر و امید ٬ دامنه آزادی های بیان چنان گسترده شده که اصحاب فکر و فرهنگ با فراق بال مکنونات خود را از منظر گمان جامعه بر زبان می رانند و علیرغم داشتن مسافتی طول و طویل بر پندارهای پیدا و ناپیدا وقوف می یابند.

بی گمان ٬می دانید در منظومه دیوانی ایران بزرگ ٬ جایگاه و اختیارات معاون هر نهاد وسازمانی نه در عرض مافوق بلکه در طول اختیارات رئیس است و رئیس عنداللزوم می تواند معاون و دستیار خود را بگمارد و یا معزول بدارد و به لحاظ تشکیلاتی در حوزه تصمیمات نهایی و اعمال سیاست های سازمانی ٬ معاون هویتی مستقل ومعطوف به نظر صرف خود را ندارد وتابع دستورات و مجری تفویضات مافوق خود می باشد.

بنابراین ٬ وجود اختلاف نظر بین رئیس ومعاون نمی تواند وجود داشته و استمرار بیابد زیرا هم اقتدار مافوق زیر سئوال می رود هم سازمان لطمه می بیند ٬ با این تفاسیر جناب آقای ثقفی فرماندار باکفایت و کاردان شهرمان بر حسب اختیارات قانونی و رغبت قلبی اینجانب را در پست معاونت ابقا نمود٬ و از بدیهی ترین حق اوست که هر زمانی اراده نماید معاونش را عزل کند٬ چنانچه این رابطه قانونی تا به این روز ادامه یافته بیانگر آن است که هر نوع اختلاف نظر بین ایشان و معاونش کذب محض بوده این بنده خدا در مقام معاونت فرماندار مطیع اوامر و مجری منویات شخص فرماندار محترم بوده وتمام مساعی خود را در جهت موفقیت دولت تدبیر و امید به کار برده و خدمت به شهروندان عزیز شهرستان تکاب را امانت و توفیق الهی می داند‌.

چنانچه اشاره گردید٬« معاون فرماندار در وضعیت برزخی به سر میبرد» داشتن وضعیت برزخی بیشتر اشاره به حالات روحی و نفسانی انسان می نماید و علم بر ذهن وضمیر هر شخص فقط در قبض و ید صاحب نفس است اینکه حضرت عالی٬ چنانچه بر گمانه زنیهای اذهان عمومی شهرستان تکاب وقوف می یابید با همان سبک وسیاق نیز بر ذهن وضمیر اینجانب محیط یافتید- که به نظر می رسد در داوری خود شتاب نموده و به هیچ ملاحظاتی دست به قلم برده اید- امیدوارم در حوزه روشنگری و بیان حقایق پیوسته موفق باشید.   حسن عباسی

  نظرات ()
نمی‌توان با هدف بی‌خبر ماندن مردم، به سانسور روی آورد نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٥

بعضی‌ها به بهانه دفاع از اسلام و نظام، قانون اساسی را دور می‌زنند و حقوق شهروندی مردم را ندیده می‌گیرند/متأسفانه در جامعه کسانی هستند که اگر  حرفهای هر منتقدی ولو دلسوز مخالف جریانات فکری و سیاسی آنان باشد، برخوردهای سلبی می‌کنند.

به گزارش عصرایران به نقل از ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفر به مشهد مقدس، صبح امروز در دیدار اعضای تشکّل‌های دانشجویی استان خراسان رضوی، با تسلیت سالگرد شهادت امام محمدباقر(ع) و سالگرد فاجعه ۱۷ شهریور، به تشریح آن حادثه مهم در تاریخ انقلاب، اهداف رژیم پهلوی برای ایجاد آن اتفاق و دستاوردهای خون شهدای ۱۷ شهریور در ادامه مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: عمق جنایات رژیم پهلوی به گونه ای بود که نمی‌توانستیم ابعاد کارها و اقداماتی را که علیه مردم انجام داده بودند، در جامعه بگوییم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سخنان خویش به مقطع تاریخی حضور امام رضا(ع) در خراسان اشاره کرد و گفت: قدر خراسان را بدانید و کاری کنید که مردم، اسلام جامع را در خراسان ببینند و از افکار تک بعدی بپرهیزید که اسلام دینی جامع، کامل و به تمام معنا، خاتم ادیان است.

وی به افکار عمومی فرهیختگان کشور اشاره کرد و با تحسین وجود ۵ میلیون دانشجو، ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و وجود انبوهی از حوزویان فرهیخته در کشور، گفت: این سرمایه غنی همزمان با باز شدن دریچه‌های اطلاع‌رسانی جهان، فرصتی تاریخی برای ایران اسلامی فراهم کرده تا تفکرات مکتب اهل بیت(ع) را در سراسر گیتی پخش نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که «مردم آگاه فریب نمی‌خورند»، به زمینه‌ها و ظرفیت‌های رشد آگاهی در کشور اشاره کرد و گفت:.....


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
فرماندار با عباسی چه می کند...؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ۱٧ شهریور ۱۳٩٥

 درباره تغییر نگاه فرماندار نسبت به معاونش گمانه زنی ها در سطح جامعه بسیار است و هرکس از دریچه دیدگاه خود به این موضوع نگاه می کند.

 وضعیت این روزهای معاون بومی و اصلاح طلب فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان تکاب بسیار قابل تامل است ، حسن عباسی معاون فرماندار تکاب مدتی است که در وضعیت برزخی به سر می برد.

بخشدار سابق تخت سلیمان که بعد از روی کار آمدن دولت آقای روحانی به عنوان معاون مهدی قهرمانی فرماندار سابق تکاب برگزیده شد ، بعد از ارتقاء قهرمانی به عنوان مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان غربی در سمت خود به عنوان معاون فرماندار جدید تکاب ابقاء گردید.

پس از انتصاب ثقفی به عنوان فرماندار جدید شهرستان تکاب در حالی که وی به دنبال تثبیت موقعیت خود در شهرستان و پشت سر گذاشتن بزرگترین چالش پیش رو یعنی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود هر از چند گاهی اخباری از فرمانداری به بیرون درز می کرد که خبراز  اختلاف نظر بین وی و معاونش می داد هرچند که هر دو طرف با حفظ ظاهر همه چیز را خوب جلوه می دادند.

اما با گذشت ایام زخم این اختلافات سر باز کرد و  فرماندار به مرور اختیارات معاونت را از عباسی سلب و او را تبدیل به معاونی خنثی و بدون اختیار گرداند به طوری که بر اساس شنیده ها وی حتی اجازه امضاء یک برگه مرخصی را هم ندارد.

 دلایل تغییر نگاه فرماندار

 درباره تغییر نگاه فرماندار نسبت به معاونش گمانه زنی ها در سطح جامعه بسیار است و هرکس از دریچه دیدگاه خود به این موضوع نگاه می کند .

برخی بر این باورند که عباسی قربانی خشم مهدی قهرمانی شده است


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سلامی دوباره.... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٥

 

به نام خدا وند لوح و قلم حقیقت نگار وجود از عدم

 

دوستان ، عزیزان و یاران همدل...

با تقدیم گرمترین سلام ها از صمیم قلبم خدمت همه شما بزرگواران

امروز فرصتی دست داد تا بعد از مدت ها دوری از محضرتان، دوباره در این سرای آشنا در خدمت تک تک شما مهربانان باشم .

عزیزان همراه، همانطور که مستحضرید قریب به یک دهه است با آن که علی رغم میل باطنی ام از دیارم دور افتاده ام اما یک دم از حال و هوای تکاب و مردمانش دور نشده ام و همواره  با این وبلاگ در دنیای مجاز اما در حقیقت و واقع شریک غم ها و شادی هایتان بوده و برای آبادانی بیش از پیش وطن دوش به دوش شما جنگیده ام و گام به گام با شما به جلو حرکت کرده ام و در این کارزار سخت بسیار از شما ها آموخته و اکنون به فولادی سخت مبدل گشته ام.

دوستان گرانقدر، همانطور که مستحضرید منطقه ما در زمستان و بهاری که گذشت آزمون سختی را پشت سر گذاشت ، حضور مردی از دیار تکاب با کوله باری از تجربه و کاردانی و کارآمدی ،در ماراتن سنگین انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کور سوی امیدی در دل های خسته از ناامیدی روشن کرده بود تا شاید طلسم سرخوردگی مردم تکاب با رسیدن به خط پایان بشکند.

لذا همچون همه همشهریان و آزاد اندیشان منطقه جنوب استان ندایش را لبیک گفته و از صمیم قلب تصمیم به یاری اش گرفتم، وقت عمل بود ، قلم را زمین گذاشته و  آستین همت را بالا زده وارد گود شدیم و با امیدواری تا پایان خط پا به پای شما بزرگواران همراهیش کردیم و شکر خدا چون نیتش خدمت به مردم بود به آرزوی خود رسیدیم  و با اتحادی تاریخی هم طلسم تکاب را شکستیم و هم فردی شایسته را به مسند وکالت مردم جنوب استان در بهارستان نشاندیم و خدا را بی نهایت شاکرم  اکنون که این مطلب را می نویسم او نیز با شکستن طلسم تفکیک حوزه یارانش را سربلند کرده است.

عزیزان اکنون که شکر خدا به هدف خود رسیدیم مجددا به جمع شما دوستان همدل و همفکر برگشته ام تا بار دیگر رسالت خود را که همانا کمک به ایجاد فضایی بهتر برای زیستن و کمک به آبادانی بیش از پیش وطنم می باشد با یاری شما عزیزان همچون گذشته اما با عزمی راسختر و گامی استوار تر پیش ببرم، از شما می خواهم یاری ام کنید تا با یاری شما دست در دست هم دهیم به مهر و میهن خویش کنیم آباد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب