بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
دشمنان محبی نیا دست بردار نیستند!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٢ خرداد ۱۳٩۱

فاش آنلاین .بهروز میرزایی شیرمرد :دنیای هزار توی سیاست دنیای بسیار شگفت انگیز و پیچیده ای است هر وقت سیاستمداری در این عرصه نگاه ها را به خود جلب کرده ،عده ای بادنجان دور قاب چین در لباس دوست دور او گرد آمده وبا توسل به انواع شگردهای متملقانه چنان فضای توهم آلودی برایش پدید آورده اند که تا به این باور غلط برسد که او تنها یکه تاز این عرصه وسفینه النجاه مردم جامعه خود است . این دشمنان کاری با او می کنند که او مردم را همان حلقه گرد آمده در اطراف خود بداند که از صبح تا شب برایش مدیحه سرایی می کنند و در این میان اگرکسی هم از سر خیرخواهی بخواهد اعتراضی بکند یا تلنگری بزند به نظر او مشتی بیمار برسد که به سهم خواهی آمده و چون به سهم خود نرسیده شیون به پا می کند!!!!

این روزها در استان آذربایجان غربی و در آستانه پایان کار مجلس هشتم عده ای با مطرح کردن نام آقای محبی نیا به عنوان جانشین آقای جلال زاده استاندار فعلی و دامن زدن به این شایعه در رسانه های غالبا مخالف با استاندار آن را به نقل محافل مختلف بدل کرده اند وهرکس به فراخور اندیشه و منافع شخصی و مواردی از این قبیل در این زمینه اظهار نظر می کند.

به اعتقاد خیلی از صاحب نظران وجود یک آلترناتیو قوی و با برنامه برای مدیران و اشخاص صاحب منصب می تواند برای جامعه بسیار مفید به فایده باشدوجلال زاده نیز از این قاعده مستثنی نیست با این حال معتقدم که آقای محبی نیا نمی تواند آن آلترناتیو قوی برای این سمت باشد.

در این که آقای محبی نیا سیاستمدار با سابقه ای بوده و جزء معدود کسانی است که از خطه آذربایجان به مدت نسبتا طولانی در بدنه نظام اسلامی خدمت کرده و دارای تجربه بالایی می باشند شکی نیست اما باید توجه داشت که سمت استانداری یک سمت اجرایی از بدنه قوه مجریه می باشد و با نمایندگی مجلس تفاوت های زیادی دارد وبه نظر می رسد با توجه به این که آقای محبی فاقد کارنامه مدیریتی اجرایی در سطح کلان وحتی در سطوح پایین تر هستند چندان مناسب برای این سمت نباشند.

به نظر بسیاری از صاحب نظران یکی از مهمترین دلایل توسعه نیافتگی استان گماردن افراد بی تجربه و ناکارآمد در پست های حساس مدیرتی واجرایی است که ثمره آن را امروز مشاهده می کنیم. آذربایجان غربی با توجه به داشتن پتانسیل های بالا، منابع و ابزارهای بالقوه توسعه و پیشرفت نیاز به مدیرانی با تجربه مدیریتی بالا برای بالفعل درآوردن و به کارگیری این پتانسیل ها  دارد.  

امروز متاسفانه شاهد آن هستیم عده ای با مستمسک قرار دادن عضویت آقای محبی نیا در هیئت رئیسه مجلس و یا در رمانتیک ترین حالت با توسل به طبع عرفانی ایشان ردای استانداری را بر قامت ایشان کوتاه دانسته وبا به اوج رساندن تملق صحبت از مقامات بالاتری می کنند.

 البته به هیچ عنوان منکر شایستگی آقای محبی نیا نیستیم وبر این باور هستیم که اگر از تجربه ایشان به درستی و در جای خود استفاده شود قطعا نتیجه بهتری عاید جامعه و کشور خواهد شد ومدعی آن هم نیستیم که همه چیز در استان سرجای خود قرار داشته و افراد متخصص رشته امور را در دست دارند،صحبت از تخصص و کاردانی است چیزی که در این سالها مهمترین حلقه گم شده زنجیره مدیریتی در سطوح مختلف استان و حتی کشور بوده است.

 به نظر می رسد بد نیست اگر کمی وسعت دیدمان را افزایش داده وبجز منافع شخصی مان منافع استان را هم در نظر بگیریم و ایشان را در جنگ زرگری خودمان با استانداری قربانی منافعمان نکنیم و فرصتی به او بدهیم تا بدور از فضای آلوده به تملق و چاپلوسی تصمیمی درست برای آینده سیاسی خود بگیرند؟

 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب