بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
معرفی کتاب:بر بال بحران نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

بیشتر ما متولدین سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،از همان اوان کودکی تاریخ معاصر کشورمان را این گونه آموختیم که هر کسی در آن ایفای نقش کرد و تاثیری هر چند اندک گذاشت یا نوکر آمریکا و انگلیس بود و یا نوکر شوروی. عده ای خائن و وطن فروش که کمر به نوکری اجنبی بسته و به این کشور و ملت خیانت کردند.

تصویری دیو گونه که از این افراد در ذهنمان ایجاد شد تمام تر و خشک را باهم سوزاند تا به این اندازه که اگر خدمتی هم به وطن کرده بودند هیچ وقت به چشم نیامد و  دیده نشد. البته منکر اشتباهات و یا خیانتهایی که برخی از این افراد در طول تاریخ مرتکب شده اند نیستیم اما معتقدم می شود با تحقیق بیشتر و دستیابی به اسناد و منابع قوی تر در تاریخ نگار ی چهره واقعی این افراد را آنگونه که بودند به مردم معرفی و در معرض قضاوت آن ها قرار داد و این به معنی تبرئه این این افراد یا توجیه اشتباهات آن ها نیست چه بسا شاید با تحقیق بیشتر برگه های دیگری از خیانت را بتوان به پرونده این افراد افزود.

یکی از این افراد دکتر علی امینی است که در تاریخ همیشه از او به عنوان نوکر آمریکا یاد شده است ،نوه مظفرالدین شاه قاجار که پس از سقوط دولت کودتا در سال ۱۳۴۰ با حمایت دولت جان اف کندی در آمریکا به سمت نخست‌وزیری منصوب شد. آزادی فعالیت احزاب سیاسی از جمله جبهه ملی٬ اصلاحات ارضی و مبارزه با فساد از اقدامات دولت او بود.

چندی قبل کتابی تحت عنوان بر بال بحران به قلم تنها پسر دکتر امینی یعنی ایرج امینی به دستم رسید که بسیار کتاب وزینی بود و حیفم آمد که آن را برای شما عزیزان معرفی نکنم.

جای بسی خوشحالی است که امروز این فضا در کشور ایجاد شده است که محققان و علاقه مندان بتوانند به تحقیق در زندگی این افراد پرداخته و عملکردشان را آنگونه که بوده با تمام نکات مثبت و منفی آن و به دور از حب و بغض در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهند.  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب