بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
توضیح چند نکته درباره مطلب <<تکاب غرق در باتلاق نژاد پرستی>> نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - دوشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٩

بسمه تعالی

 

با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیزو تشکر از این که از این وبلاگ بازدید کرده ودر باره آن اظهار نظر می فرمایید.

در این مجال لازم میدانم در رابطه با مطلب <<تکاب غرق در ....>>وانتقادت دوستان گرامی و همچنین بعضی سوءتفاهمات پیش آمده نکاتی را تقدیم حضورتان کنم.

1. بعضی از دوستان معتقدند که چون بنده ساکن تهرانم واز فضای حاکم برتکاب دورم بنابراین صلاحیت اظهارنظر در مورد تکاب و وقایع آن را ندارم:باید عرض کنم سکونت بنده یا به عبارتی مهاجرتم به تهران حاصل شرایط اسفناک اقتصادی حاکم بر تکاب محرومیت ونبود اشتغال است که همه ساله صدها جوان تکابی را از خانه و کاشانه خود آواره کرده وبرای پیدا کردن قوت لایموت  راهی دیار غربت می کند (قابل توجه کسانی که فکر می کنند لای پر قو بزرگ شده ویا زندگی می کنم  )در واقع اگرشهرستان تکاب پتانسیل کافی برای اشتغال زایی برای جوانانش را داشت امروزه این جوانان وطن پرست مجبور نبودند به این تبعید خود خواسته تن در دهند .اما این دلیل نمی شود که بی خیال سرنوشت شهر خود باشند .پس حق داریم فریاد عدالت خواهی سر داده بر علیه بی عدالتی ها بجنگیم.

2. متهم به جهل و بی سوادی وعدم اطلاع از تاریخ شده ام:تمام مطالبی که درباره وقایع 1324 و اقدامات فرقه دموکرات آذربایجان و اشتباهات بزرگ احزاب کردی نوشته ام حاصل سالها مطالعه و تحقیق در این زمینه بوده است واز منابعی از قبیل تاریخ تکاب افشار,جنبش ملی کرد (کریس کوچرا),دروازه های ایران قفل است (موسسه اطلاعات),فراز و فرود جنبش های کردی(جلایی پور)وصدها سایت و وبلاگ و غیره استفاده کرده ام که در صورت لزوم فهرست کامل آنها را منتشر خواهم کرد.

3. بنده را متهم به کرد بودن وخودباختگی کرده اند:من آذری هستم وهمیشه به این که فرزند آذربایجانم به خودم بالیده ام اما همیشه به همشهریان خودم اعم از ترک و کرد واهل حق ارادت داشته و حفظ احترام آن ها را واجب میدانم. و معتقدم باید حساب برخی افراد که به نام اکراد وبه کام دوستان و آشناییان خود ویا گروهی که به آن وابسته اند ,از پست و مقامشان سوءاستفاده کرده و می کنند را از سایر کردها جدا کنیم .خیلی از این ها سالهاست با ما دوست ,همسایه,همکار و همکلاسی بوده اند وهمه ما یک درد مشترک داریم .

4. متهم شده ام به این که بانگاه عاقل اندر سفیه ونگاه از بالا به پایین مسائل را نگریسته وضمن این که خود را عقل کل میدانم برای نخبه گان شهر تعیین تکلیف کرده ام:اولا بنده هیچ وقت مدعی باسوادی یا عقل کلی نبوده ام و همیشه خود را کوچک مردم و خاک پای اندیشمندان و عالمان شهرم میدانم.

ثانیاّ نگاه من به مشکلات تکاب نگاهی کلی و متفاوت از نگاه ناسیونالیسم قومی و مذهبی است و معتقدم اگر مشکلی وجود دارد برای همه اقوام است و اگر قرار است پیشرفتی صورت گیرد باید همه سهیم باشند نه فقط اهالی شریف آباد یا کوی فرهنگیان.

ثالثاّ هنوزم معتقدم که باید نخبه گان وبزرگان شهردست به دست هم داده وبا استفاده از نفوذ خود در میان مردم بویژه جوانان به روشنگری پرداخته واقدامات فتنه گران را در نطفه خفه کنند تا خدای نکرده اتفاقات نقده 58 و بویژه جنایات روستای قارنا این بار در تکاب تکرار نشود. به هر حال اکراد جزیی از واقعیت جامعه امروز تکاب هستند و ما چاره ای جز وحدت با آنها نداریم پس بهتر است دست از افراطی گری برداشته کاری را که به صلاح مردم است انجام دهیم. اعتصمو به حبل الله جمیعاو لا تفرقو.

در پایان از لطف همه شما عزیزان سپاسگزارم و کماکان منتظر پیشنهادات وانتقادات سازنده شما همشهریان جان خواهم ماند. 

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب