بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
از این زخم کهنه بوی تعفن می آید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٥ دی ۱۳٩۱

 امروز اگر سخن از مشکلات تکاب به میان آید ناگهان اذهان به سوی معادن چپاول شده، آثار باستانی غارت شده،طبیعت در حال نابودی ومسئولان وبزرگان همیشه ساکت و خنثی  کشیده می شود اما نه،مصائب مردم تکاب فراتر از این حرف هاست، انگار تکاب و تکابی آفریده شده اند تا از همه کس و همه جا زخم بخورند و دم بر نیاورند هنوز جای شلاق ضد انقلاب،سارقان آثار فرهنگی و معدنچیان گانگستر برتنمان محو نشده است که زخم کهنه ای که دستگاه قضا و دولت وقت بر تنمان زده است به آرامی سر باز می کند تا بوی تعفنش همه جای تکاب را فرا بگیرد.

این شهرستان به یمن نا کارآمدی برخی مسئولان وبی تفاوتی مردم نجیبش بیش از بیست سال است که پذیرای جانیان و بزهکارانی است که قوه قضائیه ،این دستگاه عدل گستربرای زدودن وجود نامیمون آنها از جامعه ،به اسم تبعیدی آنها را به کالبد زخمی این شهر تزریق میکند .

 بله به موجب مواد 17و19 قانون مجازات اسلامی مصوب 1370 وتبصره ماده 19 مصوب اردیبهشت سال 77 که بیان میدارد(دادگاه می تواند کسی را که به علت ارتکاب جرم عمدی به تعزیر یا مجازات باز دارنده محکوم کرده است به عنوان تتمیم حکم تعزیری یا باز دارنده مدتی از حقوق اجتماعی محروم ونیز از اقامت در نقطه یا نقاط معین محروم ویا به اقامت در محل معین مجبور نماید نقاط اقامت اجباری محکومان با توجه به نوع جرایم انان توسط دادگاه تعیین می شود )،شهرستان تکاب قریب به دو دهه است پذیرای انواع بزهکاران وجانیان از اقصی نقاط کشور می باشد مسئله ای که شاید خیلی ها از آن خبر نداشته و برایشان غیر قابل باور باشد اما این حقیقت تلخی است که باید بپذیریم .


مردم نجیب، قانع، با فرهنگ ومطیع شهرستان تکاب که شاید همین ویژگی های بارزشان بزرگترین نقطه ی ضعفشان نیز باشد سالهاست که با کمترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بیشترین خدمت را برای اعتلای نام ایران وآذربایجان کرده است .

از شهدایی که در دو جبهه ضد انقلاب داخلی و دشمن بعثی در راه انقلاب وامام جنگیدند وجان خود را فدا کرده اند گرفته تا عالمان وادیبان و شاعران و خطاطان ونقاشان و ورزشکاران بسیاری که تقدیم جامعه کرده اند همه وهمه حاصل دسترنج مردمی است که در برابر ناملایمات وبی عدالتی ها نفع نظام وکشور را به نفع خود ترجیح داده و دم بر نیاوردند اما آیا رواست با با این مردم اینگونه برخورد شود ؟

امروز خانواده های تکابی علاوه بر مشکلات بیشمار خود در راه تربیت فرزندانشان باید از این نیز بترسند که مبادا فرزندشان با فلان قواد یا فلان زناکار یا فلان مواد فروش تبعیدی ارتباط بر قرارکند ؟

 جای بسی تاسف دارد که قانون گذار ما در حین تصویب تبصره الحاقی ماده 19 به این مسئله فکر نکرده است که پس تکلیف مردم آن 47 شهری که باید به اتفاق شهرستان تکاب پذیرای این بزهکاران شوند چه خواهد شد؟ آیا به این فکر نکرده اند که صرف تبعید یک مجرم از نقطه ای به نقطه ای دیگر باعث تادیب او نشده بلکه باعث خواهد شد که نوجوانان و جوانان شهرهای میزبان نیز به موجب رابطه با این افراد به فساد کشیده شوند؟ براستی امروزه با وجود امکاناتی از قبیل:تلفن همراه,پیامک,ایمیل و چت تصویری اینترنتی وسیم کارت های تصویری بازهم تبعید معنی و مفهوم پیدا میکند؟

جای بسی تاسف دارد که چرا وقتی پای اولین تبعیدی به تکاب باز شد فرماندار وقت، نمایندگان مجلس وبزرگان شهر با مد نظر قرار دادن وضعیت فرهنگی جامعه تکاب، به عواقب مخرب حضور این افراد نیاندیشیده و اقدامات لازم را جهت جلوگیری از اجرای این مصوبه به عمل نیاوردند!؟

درباره ی مشکلات و مصائب شهرستان تکاب سخن ها بسیار گفته وقلم فرسایی ها بسیار شده است. هر چند گوشهایی که باید بشوند گاها سنگین و چشمهایی که باید بصیر باشند گاها کم نورند . اما امیدواریم فرماندار محترم دولت عدالت محور در تکاب ،نمایندگان محترم مجلس و امام جمعه محترم شهرستان تکاب با تحقیق و تفحص در احوال این مجرمان و چگونگی زندگی آنان در این شهرستان و آثار مخربی که حضور آنها می تواند  به بار آورد،اقدامات لازم قانونی را انجام داده و مردم تکاب را برای همیشه از شر این مهمانان نا خواسته رها سازند.

برداشت و انتشارهر گونه مطلب از این وبلاگ منوط به کسب اجازه از مدیر وبلاگ میباشد

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب