بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
قوت مردم تکاب؛ بازیچه نامردان و خواب مسئولان! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱٧ دی ۱۳٩۱

به نقل از پایگاه خبری شیز :«براساس ماده ۶۰ قانون نظام صنفی احتکار عبارت است از نگهداری کالا به صورت عمده با تشخیص مراجع ذیصلاح و امتناع از عرضه آن به قصد گران فروشی یا اضرار به جامعه پس از اعلام ضرورت عرضه از طرف وزارت بازرگانی یا سایر مراجع قانونی ذیربط»

درروزهای اخیر اگر به بازار تکاب و بویژه توزیع کنندگان عمده برنج سری بزنیم با کمبود عرضه این محصول استراتژیک در سبد غذایی مردم روبرو خواهیم شد متاسفانه شواهد نشان می دهد سودجویان به نیت اینکه برنج ها را شب عید به قیمت چند برابر بفروشند دست به احتکار و اختفاء آن زده اند و از عرضه این محصول به بازار امتناع می کنند.

خاطر نشان می شود که در روزهای اخیر همزمان برخی رسانه ها با پخش شایعه کمبود برنج در کشور به این امر بیشتر دامن زده و موجبات سود جویی و فرصت طلبی بیشتر برخی فروشندگان این محصول در تکاب شده اند.


درواقع با کمی گردش در مغازه های شهر میتوان این امر را به خوبی مشاهده کرد به طوری که بسیاری از مراکز توزیع برنج های خود را حتی از ویترین مغازه ها جمع آوری نموده اند. حال اینکه یکسریا فراد سودجو این کالا را انبار کردند و مسئولین امر تعزیرات و بازرسی دراین راستا نباید مماشات کنند و باید با این افراد برخوردی جدی داشته باشند و درسی فراموش نشدنی به محتکران بدهند و مانع از بروز بحرانی دیگر چون بحران مرغ شوند.

اما متاسفانه باز شاهد غفلت مسولان هستیم و اگر بگوییم در خواب به سر می برند واژه مناسبی است برای توصیف این روزها در تکاب؛! و شاید آن مدیر محترم پروازی ما در محل سکونت شان بی برنجی را تجربه نکردند و کاش این بی برنجی به مهاباد! هم برسد تا کمی فقط کمی آقایان احساس مسئولیت کنند.

دراین میان همکاری مردم می تواند به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در برخورد با این پدیده زشت اقصادی باشد امید است که مردم عزیزمان با شناسایی و همکاری خود کمر این نامردمان را بشکنند.

برداشت و انتشارهر گونه مطلب از این وبلاگ منوط به کسب اجازه از مدیر وبلاگ میباشد

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب