بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تخت سلیمان را قربانی نکنید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ٢٩ دی ۱۳٩۱

نشریات،روزنامه ها و به طور کلی مطبوعات را می توان یکی از پایه های دموکراسی در جوامع مختلف دانست که اگر آزادانه فعالیت کنند می توانند به عنوان نگهبانی مطمئن برای حفظ جامعه از افتادن به دام استبداد باشند.

امروزه مطبوعات در جامعه بشری با وجود محدودیت های فراوان ،نقش بسیار مهمی را در سوق یک جامعه به سمت بیداری ،کمال و پیشرفت های مادی و معنوی بر عهده دارند.

در زمینه پیشرفت مادی مطبوعات رابطی امین به شمار می روند که می توانند مشکلات و کاستی های جامعه را به نمایندگی از مردم به گوش مسئولان امر رسانده وآنان را در جریان خواسته های مردم قرار دهند و از طرفی دیگر با اطلاع رسانی از عملکرد مسئولان مردم را نسبت به فعالیت های صورت گرفته آگاه سازند و گاهی نیز به عنوان یک قاضی منصف به مسند قضا نشسته و عملکرد ها را نقد کرده و انحرافات را بیان می کند.

در این میان نشریات محلی را می توان به عنوان یکی از مهمترین بخش های مطبوعات دانست که می تواند با نظارت بر عملکرد مسئولان در سطح خرد و فعال نگه داشتن آن بخش از حاکمیت کمک شایانی به پیشبرد اهداف جامعه در سطح کلان داشته باشد.

وجود یک نشریه مستقل و منتقد محلی در شهرستان تکاب آرزوی همیشگی نویسندگان و روزنامه نگاران و بسیاری از مردم این شهرستان بوده و هست.نشریه ای که بدون وابستگی به نهاد یا سازمان خاصی به نقد عملکرد مسئولان پرداخته و آن ها را در جریان مشکلات و معضلات منطقه تکاب قرار دهد.

دو هفته نامه تخت سلیمان یکی از نشریاتی است که پا گرفتن آن به همت آقای جمال شعاعی در این شهرستان ...


موجبات خوشحالی بسیاری از اهالی رسانه و اقشار روزنامه خوان تکاب را فراهم آورداما با انتشار چند شماره از آن به سر دبیری آقای حامد قدرتی که به عملکرد نویسی در باره چند اداره مختلف پرداخته بود دوباره امیدها را به یاس تبدیل شد. در واقع از محتوی و نحوه مطالب منتشره در این نشریه این شائبه به وجود می آمد که تخت سلیمان نیز به مانند نشریات قبل از خودش در تکاب به دکانی جهت پر کردن جیب مسئولانش تبدیل شده است.

واگذاری موقت این نشریه به آقای علی اکبر شیوخی نیز از آن دست اشتباهاتی بود که باعث ریزش خوانندگان آن شد.عملکرد نویسی دانشگاه آزاد زنجان و تعریف و تمجید از مسئولانش،آن چیزی نبود که مردم از یک نشریه محلی منتقد انتظار داشتند.

اما این پایان نوسانات عملکرد این نشریه نبود ،با قطع رابطه جمال شعاعی با علی اکبر شیوخی و مدیریت مستقیم ایشان بر نشریه ،در چند شماره اخیر آن شاهد مطالب امیدوار کننده ای بودیم که نوید از بازگشت دوهفته نامه تخت سلیمان به جایگاه واقعی اش را می داد اما در شماره اخیر این نشریه (شماره 17)  مطلبی را از یکی از وکلای دادگستری در صفحه آخر به چاپ رسیده است که علاوه بر  پایین آوردن سطح نشریه، عملکرد خوب جمال شعاعی را با چالش جدی مواجه می کند. انتشار مطلبی اینچنین سبک و بیهوده آن هم در حجمی وسیع در صفحه آخر نشریه که می توانست جایگاه مطالب مهم تری باشد زیاد جالب به نظر نمی رسد.

 

ما به مشکلات مالی  آقای شعاعی که در اداره نشریه با آن مواجه هستند واقف هستیم با این حال امیدواریم ایشان نیز دغدغه ها و انتظارات مردم را از یک نشریه محلی درک کرده و با کمک گرفتن از تمام نویسندگان و جوانان مستعد این شهر که بدون هیچ گونه چشمداشت مالی حاضربه کمک به ایشان هستند، نشریه تخت سلیمان را به جای قربانی کردن و تبدیل آن به محلی برای تبلیغ افراد برای مقاصدی از قبیل انتخابات شورای شهر و غیره به نشریه ای وزین و در عین حال روشنگر و منتقد تبدیل نموده تا جایگاه خود را در قلوب مردم این شهر باز نماید. انشاالله

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب