بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جوابیه مطلب(تخت سلیمان را قربانی نکنید) نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱ بهمن ۱۳٩۱

حامد قدرتی احمدآباد

سردبیر سابق نشریه تخت سلیمان

ضمن احترام و قدردانی از بهروز میرزایی شیرمرد مطلب ایشان در شرایطی نوشته شده است که ظاهرا وی از بسیاری از حقایق نشریه تخت سلیمان اطلاعی

نداشته اند و به نظر می رسد بر اساس ذهنیت خود به نگارش این انتقاد پرداخته اند. بنده به عنوان سردبیر سابق دوهفته نامه تخت سلیمان در جواب آقای بهروز میرزایی شیرمرد به بیان این حقایق می پردازم:1-      ضمن احترام به آقای جمال شعاعی احمدآباد همولایتی بنده! به اطلاع خوانندگان محترم می رسانم بنیانگذاری و در واقع اینکه درخواست مجوز نشریه ای تحت عنوان تخت سلیمان برای شهرستان تکاب داده شود به پیشنهاد و همت سالهای سال تلاش و زحمت بنده بوده و قبل از اینکه این پیشنهاد را به آقای شعاعی بدهم به دوستان دیگری از جمله آقای مصطفی عابدی- لقمان شاکری- نظام مشرفی نبی کندی- هوشنگ قربانی و .... داده بودم و خود آقای شعاعی و بقیه همکاران مطبوعاتی هم از این موضوع خبر دارند و چون قبلا به اسم خودم درخواست نشریه ای دیگر تحت عنوان مرزداران برای بوکان داده شده بود امکان درخواست دیگری به اسم خودم مقدور نبود و هدفم برای درخواست این نشریه این بود که نشریه ای قدرتمند در سطح شهرستان تکاب منتشر شود و برای مردم تکاب باشد.ولی متاسفانه در عملی غیر اخلاقی بدون کسب اجازه و بدون توجه به اینکه تا چه اندازه برای تخت سلیمان زحمت کشیدم اسم اینجانب حذف و کسی دیگر جایگزین شد!( کسی که جایگزین شده از نظر من هدفش لااقل در آن موقعیت برای تکاب نبود! بسیار هم ناراحت شدم! ولی افسوس!) شاید به مرور زمان بسیاری از حقایق آشکار شوند!


2-      بنده به عنوان سردبیر سابق تخت سلیمان کاملا قبول دارم که تخت سلیمان قربانی شد!( قربانی هدف یک شخص برای آینده!)  در آینده در مورد این موضوع در صورت لزوم افشاگری خواهم نمود!

3-      اینکه نشریه تخت سلیمان در دوران مدیریتم ضعیف بود و یا به عملکرد ادارات پرداخته بود درست! ولی انتشار همزمان دو نشریه نوپا قطعا دارای معایبی بزرگی هم خواهد بود. بزرگترین مشکل من این بود که فرصتی به من داده نشد که نشریه را تقویت نمایم. ولی هر چه بود متاسفانه نشریه ضعیف تر شد در زمان بنده تخت سلیمان مطالب استان آذربایجان غربی را تحت پوشش قرار می داد ولی بعد از من نشریه بیشتر متعلق به روابط عمومی دانشگاه ازاد اسلامی زنجان شد! حالا باید پرسیده چه ارتباطی بین نشریه تخت سلیمان و دانشگاه ازاد اسلامی زنجان بود!؟چرا زنجان! مگر غیر از این است که گستره توزیع تخت سلیمان استان آذربایجان غربی بود!؟

4-      بنده در دوران سردبیری خود در تخت سلیمان طی فراخوانهای متعدد از همشهریان عزیز تکابی و هم استانیها خواسته بودم در این نشریه با ما همکاری کنند متاسفانه کمتر کسی در این خصوص جواب همکاری می داد.شخص آقای شعاعی هم در زمینه روزنامه نگاری نه تجربه ای داشت و نه تخصصی! بعد از شانزده شماره یک سرمقاله از وی دیده نمی شود! تمامی مسئولیتهای نشریه بر عهده بنده بود و به تنهای باید تخت سلیمان را آماده چاپ و انتشار می کردم!

5-      اینکه اولین شماره نشریه تخت سلیمان به عملکرد ادارات تبدیل شد درست است ولی شمارهای بعدی تخت سلیمان اینگونه نبود و مطالب مختلفی در آن منتشر شد که گویا آقای بهروز میرزایی اطلاعی از آن شماره ها ندارند. هشت شماره نشریه تخت سلیمان تماما توسط بنده منتشر شد که اولین شماره در قالب 8 صفحه و بقیه 4 صفحه بصورت رنگی با تیراژ بالا که اتفاقا مورد استقبال هم قرار گرفت.

6-      در رابطه با عملکرد نشریاتی همچون کوشا و بشارت نو در شهرستان تکاب به به سرپرستی بنده که در شهر تکاب منتشر می شد و ظاهرا مورد انتقاد غیر مستقیم آقای میرزایی قرار گرفته باید این سوال را از ایشان پرسید که آیای فضای حاکم بر شهر تکاب تا چه اندازه آماده پذیرش نقد بود. پرونده آقای امیر خالق نژاد گویای حقایق زیادی است. حال این وضعیت برای کسی که کمترساکن تکاب است و نگران مسائل قومی و مذهبی و انواع برچسب های نارواست چگونه باید باشد. مگر غیر از این بود که کوشا در تعدادی از شبنامه ها مورد حمله قرار گرفت!

7-      بیشترین تلاش بنده معطوف به این شده بود در شهری حساس از نظر مطوعاتی فرهنگ سازی شود و بتواند همه سلایق و عموم شهروندان را بدون توجه به مسائل قومی و مذهبی دعوت به همکاری نماید و خوشبختانه در این راه موفقیت هم حاصل شد.

8-      در پایان امیدوارم تخت سلیمان به عنوان نخستین و تنها نشریه شهرستان تکاب بتواند مجددا به مسیر درست خود هدایت شود. و از کسانی که این نشریه را قربانی اهداف شخصی خود می کنند می خواهم دست از طمع ورزی از این نشریه بردارند و اهداف خود را از راههای دیگر طی کنند و از آقای شعاعی هم می خواهم به تعهدات خود پایبند باشد و اجازه ندهد این نشریه مورد سو استفاده قرار گیرد

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب