بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
امام جمعه تکاب :دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در توسعه تکاب موثر واقع شود نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۳ اسفند ۱۳٩۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب :

زمین دانشگاه آزاد اسلامی تکاب در پیچ و خم اداری گرفتار شده است

باران - علی اکبر شیوخی : شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی قراردارد . حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از نیمی از جمعیت این شهرستان، شهر نشین هستند  . شهرستان تکاب از غرب به شهرستان شاهین‌دژ، از شمال غربی به شهرستان هشترود، از شمال شرقی به استان زنجان، از جنوب و جنوب غربی به شهرستان سقز و از طرف جنوب شرقی به شهرستان بیجار محدود است و با سه استان زنجان، آذربایجان شرقی و کردستان مرز مشترک دارد . عمده فعالیت و اقتصادی شهرستان دامداری و کشاورزی بوده و فرش افشار بزرگترین و مهمترین صنعت شهرستان می باشد . فاصله تکاب با تهران ۵۴۰ کیلومتر می‌باشد . این شهرستان دارای 100 آبادی و یک بخش به نام تخت سلیمان است . مهم‌ترین رودخانه دائمی که در تکاب جاری است ساروق نام دارد که قسمتی از آب آشامیدنی شهر را نیز تأمین می‌کند . این شهر در دوران دفاع مقدس در زمره مناطق جنگی قرار داشت و مردم این شهرستان در دفاع از کیان اسلامی  صدها شهید و جانباز تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده اند . دانشگاه آزاد اسلامی تکاب در سال 1386 بنابر نیاز های شهرستان تاسیس و راه اندازی شد ولی موضوع واگذاری زمین به این دانشگاه به دلیل گرفتار شدن در پروسه کاغذ بازی اداری تاکنون معطل مانده است .

 

بیم آن می رود تعلل و عدم توجه مسئولان محلی و استانی ضربان هرچند ضعیف قلب این مرکز نوپارا از کار بیاندازد . از همین رو حجت السلام و المسلمین عبدالله محمدی امام جمعه تکاب بر این باور است : فعالیت و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان تکاب می تواند در توسعه و پیشرفت همه جانبه شهرستان موثر واقع شود . از همه مسئولان شهرستان و مسئولان استان می خواهم برای رفع مشکل زمین دانشگاه تلاش کنند و از مسئولان عالی دانشگاه آزاد اسلامی از جمله جناب آقای دکتر دانشجو رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین جناب آقای دکتر فتح نژاد رئیس محترم منطقه 2 انتظار کمک و همکاری بیشتر داریم .

 


حجت الا سلام و المسلمین عبد الله محمدی با بیان اینکه ، توسعه مرکز علمی و دانشگاهی در توسعه شهرستان و استان تاثیر به سزایی دارد و موجب رونق اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در منطقه می شود ، افزود : توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان تکاب با توجه به محرومیت هایی که در منطقه وجود دارد و مردم از آن رنج می برند لازم و ضروری است .

وی افزود : مردم شهرستان تکاب مردمی مؤمن ، انقلابی و ولایت مدار هستند و در عرصه های مختلف انقلاب با تمام وجود از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده اند ، لذا مسئولان نیز باید برای این صادقانه تلاش کنند و کمبودها و محرومیت های منطقه را مرتفع نمایند .

وی تصریح کرد : افتخار مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت به مردم است ، تاسیس و راه اندازی مراکز آموزش عالی در شهرستان تکاب به برکت همین نظام بوده است . قبل از انقلاب اسلامی در شهرهای کوچک خبری از مراکز علمی نبود . در حال حاضر شهر تکاب دارای سه موسسه آموزش عالی است که به تربیت جوانان در عرصه های علمی و آموزشی مشغول می باشد .

محمدی ابراز امیدواری کرد : امیدوارم با پیگیری مسئولان شهرستان و استان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی مسأله واگذاری زمین به مرکز تکاب مرتفع شود و بنده به سهم خویش برای رفع این مشکل تلاش خواهم کرد .

منبع:http://iranbaran.blogfa.com/

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب