بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
مام جلال سیاس بانمک!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢

در دنیای امروز که افراد بی جنبه و بی ظرفیت بی شماری اطرافمان را گرفته اند و به خاطر چند روز پشت میز نشینی خدای خود را نیز بندگی نمی کنند وجود انسان های بزرگواری مثل جلال طالبانی می تواند چراغ راهی باشد .

جلال طالبانی را می توان یکی از محبوب ترین چهره های دنیای سیاست در منطقه نام برد محبوبیت او در عراق به حدی است که مردم او را مام جلال (عمو جلال )می نامند. مبارز خستگی ناپذیر ملت کرد در دهه های گذشته و سیاستمدار برجسته امروز عراق ،که این ایام در جدالی نفسگیر به خاطر سکته مغزی با مرگ دست و پنجه نرم می کند.

مردی که هیچ وقت تحت تاثیر مقام و قدرت قرار نگرفت وبا بزرگ منشی و مردم داری علاوه بر دوستان، دشمنانش را نیز  وادار به تحسین خود کرده است.

در عراق جلال طالبانی را به عنوان سیاستمداری شوخ طبع می شناسند و روایت های گوناگونی از زبان وی در میان عوام ،نقل محافل گشته است که یکی ازمعروفترین آن ها را در این مجال تقدیم دوستان می کنم امید است موجب انبساط خاطر عزیزان گردد:در عراق معروف است که طالبانی در جلسه ای مهم با سیاستمداران عراقی چنین تعریف کرده بود:روزی برای سرکشی به امور کردستان از بغداد با اتومبیل به اتفاق همراهان راهی شدم،در مسیر چوپانی را دیدم که در کنار گله گوسفندانش بساطی پهن کرده و مشغول خوردن و آشامیدن است،هوس کردم به یاد دورانی که پیشمرگه بودم و در کوه و کمر غذای ساده ای می خوردم خودم را نا خواسته مهمان این چوپان کنم.

از اتومبیل پیاده شدم و به همراه دوستان مهمان چوپان شدیم دیدم در کنار سفره ساده اش یک بطری مشروب هم وجود دارد که بعد از خوردن غذا به من تعارف کرد منم دلش را نشکستم و یک پیک خوردم،بعد ازش پرسیدم جوان منو می شناسی؟ گفت:نه گفتم من رئیس جمهور عراقم،چوپان با شنیدن این حرف قهقهه ای زد و رو به همراهان من گفت:این الاغ را نگاه کنید یک پیک خورده میگه من رئیس جمهورم،اگر یک بطری می خورد چی می گفت؟!!!!!!!!!!!!و من هروقت از آن منطقه می گذرم از ته دل می خندم.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب