بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
دربه دری خانواده فقیر ایرانی در سلیمانیه عراق نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۳ امرداد ۱۳٩٢

باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،همان خدایی که رسولش با یک عدد خرما افطار می کرد،همان پیامبری که خاندانش افطاری خود را به یتیم و اسیر و فقیر می بخشید و خداوند به احترامشان آیه نازل می کرد.

امروز باز ماه رمضان است ماه مهمانی خدا ،ماه روزه داری مسئولان ،ماه افطاری های آنچنانی ،ماه رو کم کردن از همدیگر ،ماه رقابت در به رخ کشیدن سفره های رنگانگ ،ماه نماز در مسجد و افطاری در تالار .ماه افطاری های جناحی، حزبی، ماه زولبیا در دهان و سهم خواهی از دولت در دل ماه ذکر بر زبان و گمانه زنی درباره کابینه روحانی در سر!

امروز که فکر همه آقایان مشغول حفظ یا به دست آوردن صندلی خدمت به مردم ایران است! چند کیلومتر آنطرف تر آبروی  ایران در خطر است ،حیثیت و غرور چند ایرانی دارد لگدمال می شود.

امروز یکی از شبکه های تلوزیونی عراق در گزارشی  تکاندهنده تصاویری از یک خانواده مستضعف ایرانی را نشان داد که در پارک آزادی شهر سلمانیه چادر زده اند.

این خانواده مریوانی صاحب دو فرزند عقب مانده نیز هستند که به مدت چهار روز است در این پارک اتراق کرده اند.

پدر پیر این خانواده با بغضی در گلو و چشمانی اشکبار علت آمدنشان به سلیمانیه را فقر شدید و نبود شغل اعلام کرد در حالی که به خاطر کهولت سن در عراق نیز نتوانسته است شغلی برای خود دست و پا کند.او می گفت هر روز صبح به بازار میروم و شب ها تنها با کاسه ای ماست و تکه ای نان به کنار خانواده ام بر می گردم.

امیدواریم مسئولان امر علی الخصوص بهزیستی کل کشور،کمیته امداد امام خمینی و کنسولگری ایران در کردستان عراق هرچه سریع تر به داد این خانواده مظلوم و مستضعف برسند تا بیشتر از این شاهد شکستن غرور ایران و ایرانی در خارج از کشور نباشیم .

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب