بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نماینده ای مثل قاضی پورم آرزوست!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٢

چند روزی است که بحث رای اعتماد مجلس به کابینه پیشنهادی رئیس جمهور حسابی سر و صدا کرده و همه توجه ها را به سمت مجلس شورای اسلامی جلب نموده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در اقدامی شایسته تقدیر ،با پخش مستقیم مذاکرات مجلس باعث بالا رفتن حساسیت و پیگیری متن و حواشی این جریان در میان مردم گشته است.

اما آنچه که در این میان برای بیشتر ملّت علی الخصوص مردم شهرستان ها می تواند بسیار جالب توجه باشد ،سخنرانی نمایندگان دیار آن ها چه به عنوان موافق و یا مخالف کابینه ،در صحن مجلس است،نمایندگانی که در ایام تبلیغات انتخاباتی اغلب در قامت یک ناجی قهرمان ،یک سخنور توانا و دلسوز ظاهر شده و وعده های آنچنانی در دفاع از حقوق مردم در صحنه قانون گذاری کشور می دهند.

با تصمیم رسانه ملی برای پخش جریان کامل چانه زنی دولت و مجلس بر سر کابینه، فرصتی دست داد تا مردم نمایندگان و نحوه فعالیت آن ها را به گونه ای زیر ذره بین خود قرار دهند.

در این میان مردم حوزه میاندوآب ،شاهیندژ و تکاب نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قطعا در کنار اتفاقات این روزهای مجلس گوشه چشمی نیز به صفحه تلوزیون دارند تا شاید یکی از دو نماینده محترم ،خودی نشان داده کلامی به زبان بیاورند.

البته نگارنده اطلاعی از نحوه چگونگی گزینش نمایندگان موافق و مخالف برای صحبت در تریبون مجلس ندارد ،اما با توجه به سه موضوع این انتظار از نمایندگان این حوزه را دارد که به عنوان یکی از سخنرانان در جریان تعیین صلاحیت وزرا باشند.

اول:با توجه به گستردگی این حوزه انتخابیه و مشکلات بی شمار آن،این انتظار بی جایی نیست که بدانیم نمایندگان منتخب ما برنامه های دولت آینده را برای رفع این مشکلات و معضلات چگونه دیده اند؟ اگر کور سوی امیدی است چرا نمی آیند دفاع کنند و اگر برنامه هایشان مناسب نیست چرا نقد نمی کنند تا اذهان سایرین نیز روشن شده ،جلوی تائید آن ها گرفته شود؟

دوم:انتظار می رفت آقای بیگی که حتی با امضای برخی از نمایندگان به عنوان وزیر ارشاد به آقای روحانی معرفی شده بودند و در مصاحبه های مختلف در روز های آخر عمر دولت دهم به آن  تاخته بود ،در این برهه از زمان بیشتر خودی نشان می داد .

سوم:آذربایجان و مردم دلیرش همیشه در طول تاریخ یک پای ثابت و تاثیر گذار اتفاقات تلخ و شیرین در کشور عزیزمان ایران بوده است ،از دیانت زرتشت ،شجاعت بابک، رشادت چالدران،قیام خیابانی،حماسه ستارخان گرفته تا انقلاب اسلامی و جنگ و تحمیلی مردان این دیار نام آذربایجان را در کنار نام ایران جاودان نگه داشته اند لذا در این برهه از تاریخ کشورمان هرچند قابل مقایسه با موارد مذکور نیست ،انتظار می رفت که نمایندگان جنوب استان نیز در کنار نادر قاضی پور از ارومیه و عثمانی از بوکان نظر خود را به عنوان وکیل مردم در مورد دولت آینده اعمال کنند.

در پایان امیدواریم با درایت همه نمایندگان محترم مجلس و انتخاب کابینه ای کارآمد شاهد رشد و شکوفایی کشور عزیزمان ایران در همه زمینه ها باشیم.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب