بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
انتخاب استاندار و لزوم توجه به خواست مردم نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢

عده ای از افراطیون امتحان پس داده در برخی از نقاط کشور خاصه در آذربایجان غربی با گرفتن ژست اعتدال گرایی در صدد به چنگ آوردن سمت های بالای مدیریتی استان علی الخصوص کرسی استانداری هستند. 

مردم ولایتمدار ایران در سال حماسه سیاسی و اقتصادی به خواست رهبر خود حماسه ای بزرگ را آفریدند حماسه ای که جهانیان، علی الخصوص ابرقدرت ها و بویژه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران را شگفت زده کرد.

ملت ایران ،مقاوم در برابر فشار تحریم های خارجی ،زخم خورده از غارتگران و اختلاس گران و دزدان داخلی ،نجیب در برابر سوء مدیریت ها و جنگ قدرت برخی از مسئولان و صبور در برابر آزارها و افراط و تفریط های نابجای برخی از کاسه های داغ تر از آش، در حالی که دشمن دلخوش به زانو در آمدن نظام بود،با حضوری حماسی و لبیکی جانانه به خواست ولی فقیه خود جهان را انگشت به دهان و دشمنان را به یک کمای سیاسی فرو برد.

این ملت در طول تاریخ نشان داده است که در برابر بدخواهانش ملتی پیش بینی نشده است و درهر مرحله از تاریخ که باشد با حرکتی مثل انتخابات اخیر ریاست جمهوری می تواند مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزند.

ملت امروز دین خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران با سر بلندی ادا کرده است و حالا نوبت حکومت و مسئولان است که با بررسی و تحلیل چرایی حضور مردم و خواست ها و مطالبات آن ها ،دست به اقداماتی مهم و در شآن این ملت بزند.

احترام و توجه به خواست های مردم و تلاش شایسته برای جامه عمل پوشاندن به آن ها از سوی حاکمیت می تواند دلگرمی خوبی برای ملّت و پشتوانه محکمی برای حکومت در راستای خلق حماسه های این گونه در آینده باشد.

 انتخاب این چنین آقای روحانی به ریاست دولت یازدهم از سوی ملتی که خیلی ها گمان می کردند بعد از اتفاقات سال 88 و نحوه مدیریت ناامید کننده ی دولت دهم ،دیگر پای صندوق های رای حاضر نخواهند شد،علاوه بر به احتزاز در آوردن پرچم ایران در دنیا ،حاوی پیام های مهمی نیز برای مسئولان داخلی بود.

 انتخاب آقای روحانی آن هم با رای مردمی که بیشتر آن ها حامی جریان اصلاحات بودند نشان داد مردم برخلاف تصور برخی ها کماکان پیرو رهبر و وفادار به آرمان های انقلاب اسلامی هستند .

جشن های بعد از پیروزی آقای روحانی و شعارهایی که در خیابان ها سر داده شد نشان دهنده آن بود که مردم از افراط و تفریط ها خسته شده اند و نیازمند هوای تازه ای هستند.


مردم پیام دادند که حل مشکلات اقتصادی کشور تنها آمال و آرزوی آن ها نیست و در کنار آن برخی آزادی ها و تحولات مثبت را نیز در چهارچوب قانون اساسی و سایر قوانین کشور حق مسلم خود میدانند.ملّت با زدن دست رد به سینه برخی کاندیداها که خواستار ادامه دهنده راه هشت ساله احمدی نژاد تحت عناوین دیگری بودند ،مردی را انتخاب کردند که توانست با شعار اعتدال و القای امید به مردم خود را در قلب آن ها جای دهد.

امروز مردم با آغاز به کار دولت جدید منتظر آن هوای تازه ی وعده داده شده هستند.آن ها که دین خود را به خوبی ادا کرده اند منتظر گام های مثبت این بار از سوی مجموعه حاکمیت بویژه دولت هستند که به خواست های آن ها جامه عمل بپوشاند.مخصوصا در این ایام که دولت سرگرم انتخاب استانداران است مردم با حساسیت خاصی پیگیر این مسئله بوده و میخواهند بدانند دولت چقدر به مطالبات آن ها توجه کرده و مسئولان ارشد استان ها را مطابق با خواست آن ها انتخاب خواهد کرد.

این روزها با توجه به موضع گیری دولت مبنی بر اعتدال گرایی و استفاده از تمام ظرفیت های کشور برای مدیریت امور متاسفانه شاهد آن هستیم که دوباره عده ای از افراطیون امتحان پس داده در برخی از نقاط کشور خاصه در آذربایجان غربی با گرفتن ژست اعتدال گرایی در صدد به چنگ آوردن سمت های بالای مدیریتی استان علی الخصوص کرسی استانداری هستند.

این افراد که کارنامه و عملکرد آن ها کاملا برای مردم مشخص است و مردم منتظر تصفیه آن ها از سوی نظام هستند با فراموش کردن گذشته نا میمون خود،در صدد لابی گری و سوء استفاده از جلیگاه برخی از متنفذین استان برای رسیدن به نوایی در دولت جدید هستند،که این امر این نگرانی  را در میان مردم ایجاد می کند که مبادا دولت اسیر این لابی گری ها شده و با انتخاب این افراد که نوعی برگشت به عقب محسوب می شود، خط بطلانی بر امیدواری های ایجاد شده در دل مردم بکشد.

لذا امیدواریم دولت محترم با مد نظر قرار دادن مطالبات مردم و مخصوصا با توجه ویژه به این که  آذربایجان غربی استانی است که مردم آن به اصلاح طلبی شهره هستند فردی را با توجه با این ویژگی برای استانداری برگزیده و در این راه خواست ها و مطالبات مردم را قربانی زد و بند های پشت پرده لابی گران سیّاس نکند.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب