بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
افسار خود سرها را بکشید نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢

جوان پرس بهروز میرزایی شیرمرد:چند روزی بود که کشور حال و هوایی دیگر داشت چند روزی بود که مردم شاد بودند ،لبخند رضایت بر لب  داشتند، همه جا صحبت از صلح بود صحبت از امید ،صحبت از روزهای خوب.

همه شاد بودند و شیرین کام نه بخاطر ذوق زدگی رابطه با آمریکا نه،بلکه بخاطر انتخاب درست دولتمردانشان. همه احساس غرور می کردند نه بخاطر طرح مدیریت جهان نه،بلکه بخاطر نرمش قهرمانانه در مقابل مدیران جهان.

همه سرفراز بودند نه بخاطر جنگ برای منافع دیگران نه،بلکه بخاطر دفاع از منافع ملی و حقوق مسلم کشور خودمان ایران با زبانی که همه را مجذوب خودش کرد،زبان صلح،زبان اعتدال.

امروز بعد از چند روز درخشش در صحنه جهانی رییس جمهور مردمی ایران در قامت یک قهرمان قدم در خاک کشور نهاد.مردم به استقبال آمده بودند ،پیر و جوان همه شاد بودند و سر از پا نمی شناختند همه چیز رویایی به نظر می رسید اما ناگهان صدایی به گوش رسید! و پرتاب لنگه کفشی به سوی روحانی چرت شیرین همه را پاره کرد.

عده ای شعار می دادند،داد می زدند کفش پرتاب می کردند.زمان متوقف شد !باورش سخت بود انگار ده سال عقب برگشته بودند،چهره ها آشنا بود "خودسرها"؟ بله خودشان هستند "خودسرها" دوباره پیدایشان شد.

جماعتی بی هویت و جاهل به زمانه بعد از هشت سال خزیدن به لانه هایشان ،دوباره پیدایشان شد!

جماعتی از جنس عمروعاص که قرآن بر سر نیزه می کرد و سنگ اسلام به سینه زنان به جنگ امام مسلمین میرفت! جماعتی از جنس خوارج که به اسم خدمت به اسلام ضربات مهلکی بر پیکر حکومت اسلامی وارد می کردند.

دوباره آمده اند تا تاریخ را تکرار کنند! تاریخ این مرز و بوم آن ها را به خوبی به یاد دارد گاهی در قامت شعبان بی مخ مصدق مردمی را به خاطر ملی کردن منابع کشور، به نام شاه به زیر کشیدند. گاهی در دوره اصلاحات وقتی که خاتمی حرف از گفتگوی تمدن ها زد آنقدر چوب لای چرخ دولتش گذاشتند که اصلاحات را به نام دفاع از انقلاب به نا کجاآباد کشیدند.

گاهی در قامت دانشجو بر آمده سفارت انگلیس را تصرف کردند و هزینه سنگینی به نظام تحمیل کردند و این بار نیز با نماز و چفیه و اسم شهید،با پرتاب لنگه کفش به سراغ روحانی و دولتش آمده اند! غافل از این که دستشان برای مردم رو شده و حنایشان دیگر در پیش ملت رنگی ندارد.

مردم بخوبی آگاه هستند که اسم مقدس شهید و بسیج و چفیه برای این افراد چیزی جز وسیله ای برای سوء استفاده و رسیدن به منافع نامشروع خود نمی باشد منافعی که هر وقت به خطر بیافتد مالک اشتر و سلمان فارسی می شوند و یا شیون و زاریشان گوش فلک را کر می کند.


امروز در حالی که دولت مردمی دکتر روحانی سعی دارد تا با بکارگیری رهنمودهای رهبری کشور را از انزوا در جهان بیرون کشیده و در جایگاه واقعی خود قرار دهد،امروز که فرصتی دست داده تا هر فرد ایرانی بعد از سال ها با افتخار پاسپورتش را دستش گرفته  و بدور از نگاه های توهین آمیز و تحقیر آمیز اجنبی ها در دنیا با سرافرازی خود را ایرانی صلح طلب معرفی کند ،عده ای از افرطیون وطنی ،همان سر خوردگان از حماسه سیاسی مردم درانتخابات با سپر قرار دادن خون پاک شهیدان به جنگ دولت تدبیر و امید آمده اند.

این ها یا نمی دانند و یا می دانند و خود را به نفهمی زده اند که مردم دیگر از افراط و تفریط خسته شده اند مردم دیگر بی قانونی را بر نمی تابند آن ها با رای خود حکومت قانون را برخود پذیرفته اند نه حکومت عده ای چماق به دست که هر وقت منافعشان به خطر افتاد به اسم دفاع از شهدا و بسیج و انقلاب و رهبر دست به اردو کشی خیابانی بزنند این در حالی است که مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود این قبیل اردوکشی ها و تعیین سیاست در کف خیابان را محکوم کرده اند.

کسانی امروز خود را مدافع خون شهیدان معرفی می کنند که به یاد ندارند شهدا در لبیک به رهبر کبیر خود به همه تعلقات دنیوی پشت پا زده و در راه وطن دست از جان شستند در حالی که رفتار این حضرات در جامعه نه تنها مورد تایید رهبری نیست بلکه گاهی با منتسب کردن خود به برخی نهادها خدشه های فروانی را  بر اعتبار نظام در بین مردم و حتی در صحنه بین المللی وارد کرده اند.

امید است دولت آقای روحانی با گرفتن محکم عنان اداره کشور در دست و با در نظر گرفتن سابقه این قبیل افراد آنان را به گونه ای مدیریت کنند که آسیبی از جانب آنان به مردم و منافع کشور و نظام وارد نشود.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب