بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جناب استاندار!شتر در خواب بیند پنبه دانه!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢
عباس حسین پور:جناب وزیر! خودشان شخصا با بنده تماس تلفنی گرفتند و فرمودند : « صاحب نظران حاضر در وزارت کشور اطلاع واثق دارند که شخصیت و لیاقت جنابعالی که کلی در زندگی دود چراغ خورده اید و استخوان خرد کرده اید ، بیشتر از این حرفهاست که ما به خودمان جرات و اجازه بدهیم که پست « استانداری » را به آن بزرگوار پیشنهاد بدهیم . البته خودتان که یک ژورنالیست هستید و بهتر از دیگران می دانید که آذربایجان غربی منطقه ی است فوقالعاده حساس و نیازمند سیاستمداران پخته ، مجرب و زبده ای همچون جنابعالی است ، بنابر این نباید بهانه بیاورید و از تقبل یک چنین پست حساسی ، هر چند که در شان و منزلت تان نیست اجتناب بورزید ؛ چون بزرگان - بنظرم منظورش رییس جمهور بود - تصمیم گرفته اند برای یک بار هم که شده کار را به کاردان بسپارند و از قدیم و ندیم هم گفتند که « چورکی ور چورکچی یه ، بیر چورک ده اوستونده » نظر آقای وزیر دقیقا « دارندگی و برازندگی » بود و به عمد هم که شده این بخش از صحبت های شان را به زبان ترکی بیان فرمودند تا نظرم را کاملا جلب کرده باشند .
آقای وزیر! با زبان نرم و چرب شان بلاخره به سرم شیره مالیدند و به خواسته ی درونی شان رسیدند و سپس بشکن زنان خداحافظی کردند . لحظه ای چند به فکر فرو رفتم و بعد قلم و کاغذ برداشتم تا دیر نشده اسامی فرمانداران شهرستانهای تابعه را که باید تحت امرم باشند ، یاد داشت کرده باشم.
:اسامی فرمانداران
 اورمیه / برادر کوچکم
خوی / همکار مطبوعاتی ام ، علیرضا بیگ
 پیرانشهر/ همکار مطبوعاتی ام ، عبدالسلام خان
 شوط / همکار مطبوعاتی ام ، حاج ابراهیم
 قره ضیاالدین / همکار مطبوعاتی ام ، جعفر جان
پلدشت / همسایه ی دیوار به دیوارمان ، مش حیدر
 ماکو / شوهر دختر خاله نازیلا
نقده / عمو جانم
اشنویه / دایی کوچکم
 مهاباد / شوهر خواهرم
سردشت / پسر عمه ام
 بوکان / پسر خاله ام
 تکاب / پسر دایی ام
شاهیندژ / پسر عمویم
چالدران / برادر زاده ام
لیست را که آماده کردم ، بدون فوت وقت گوشی را برداشتم تا به فرمانداران محترم آینده سفارشات لازم را کرده باشم که مبادا فردا و پس فردا ، بدون کت و شلوار اتو کرده و کفش ورنی براق نشده در پشت میز ریاست جا خوش کنند و با آبروی چندین و چند ساله ام مثل آب خوردن بازی کنند واینکه خدای نکرده با باند بازی و فامیل بازی در تعیین افراد تحت امر خویش ، مدیریت مدیر عالی استان را - که بنده باشم - زیر سوال ببرند .
در این گیر و دار بود که صدای پدر زنم به کنایه بلند شد : « پدر سوخته ی ناقلا! تو که یک شبه همه را فرماندار کردی! حالا اگر عنایت می کردی و به پدر زنت هم پست و یا مقامی می دادی  نظم جهان که بهم نمی خورد؟!
فی الفور جواب دادم : «پست وزارت امور خارجه هم مال شما! »
نیشخند کنان جواب داد : « جل الخالق! پس تعیین وزیر امور خارجه هم در حیطه و اختیار جنابعالی بوده که ما خبر نداشتیم؟! »
- پس چی؟ تو خیال کردی که من « بادمجان شیتیلی یم؟! »
مثل اینکه دامادتان شده استاندار!
- استاندار! ، استاندار! مثل اینکه نوبرش را آورده ، گور بابای استاندار!
دیگر یواش یواش داشت کفرم را بالا می آورد ؛ از قرار معلوم یا به قدرت دامادش واقف نبود و یا عمدا خودش را به کوچه ی علی چپ زده بود .
در این حین بود که صدای گرم و مهربان مادر زنم طنین انداز شد : « جناب استاندار! شتر در خواب بیند پنبه دانه...گهی لپ لپ خورد ، گه دانه دانه
من که قبل از این هم بارها و بارها گفته بودم که با معده ی پر نباید بخوابید ، ولی کو گوش شنوا؟!
ای دل غافل! پس من در عالم خواب استاندار شده بودم نه در عالم بیداری؟!
  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب