بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آقای فرماندار وقت تنگ است مرحمتی بفرما!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - جمعه ۳ آبان ۱۳٩٢

یکی از مهمترین مسائلی که به کررات از زبان مسئولان استانی در سفر به شهرستان تکاب و حتی برخی از مسئولان شهری در سخنرانی های مختلف شنیده ایم تعریف و تمجید از موقعیت سوق الجیشی و جغرافیایی این شهرستان به عنوان نقطه وصل استان آذربایجان غربی به استان های همجوار می باشد.

موقعیتی که به دلیل سوء مدیریت مدیران ناکارآمد و ضعیف، نه تنها به فرصتی برای رشد و توسعه این شهرستان مبدل نگشت بلکه باعث به انزوا کشیده شدن بیش از پیش آن نیز شد.

یکی از مهمترین و در عین حال موثرترین عوامل عقب ماندگی تکاب را می توان نامناسب بودن راه های مواصلاتی این شهرستان به قول آقایان، استراتژیک نام برد .

امروز تکاب عملا به دلیل نبود جاده مناسب بزرگترین بازار جذب صنعت توریسم و گردشگری داخلی و خارجی  را در مجموعه تخت سلیمان از دست داده است و مردم بومی منطقه نیز برای ارتباط با سایر شهرها و استان ها به دلیل نامناسب و نامساعد بودن کیفیت و ایمنی جاده ها ،علی الخصوص در تردد بی حساب و کتاب تریلرهای حامل سنگ های معدنی و ماشین های کشاورزی در مضیقه هستند .

عکس تزئینی است.

جاده تکاب به شهرستان سقز یکی از مهمترین جاده های ارتباطی این شهرستان با استان کردستان و سایر شهرهای کردنشین آذربایجان غربی می باشد.نزدیکی ،کوتاهی و کم تردد بودن این جاده نسبت به جاده بیجار،باعث شده است تا بیشتر مردم از جمله دانشجویان و کسبه این مسیر را برای تردد و سفر به کردستان انتخاب کنند.

اما آنچه که در این مسیر سفر را به کام مسافران تلخ می کند وجود تقریبا 10 کیلومتر جاده خاکی است که آن هم به دلیل نامناسب ،لغزنده و خطرناک بودن علاوه بر خساراتی که به اتوموبیل های بی کیفیت وطنی وارد می کند،موجب تکدر خاطر مسافران و خستگی مضاعف آنان نیز می شود.

این درحالی است که جاده مذکور با نام جاده ایرانخواه یکی از خبرسازترین جاده های کشور در فصل سرما و روز های برفی آن می باشد.

جناب آقای داعی فرماندار محترم شهرستان تکاب هرچند که می دانیم وقت تنگ است و شما هم چمدان سفر را بسته اید لذا چون نمی دانیم چه کسی قرار است بعد از شما بیاید و چند سال طول خواهد کشید تا منطقه را بشناسد و نامشان را یاد بگیرد بنابراین از شما خواهشمندیم برای جبران پروژه هایی که تکمیلشان در دولت دهم به رویا پیوست حداقل مرحمتی بفرمایید دستور دهید تا برفی ننشسته و کولاکی نگرفته به وضعیت این جاده رسیدگی شود.

آقای فرماندار شما شاید هیچ وقت دیگر از این جاده عبور نکنید اما دانشجویان ،این سرمایه ها و امیدهای آینده تکاب هر روز از این مسیر در پی روز های روشن برای شهرشان، می گذرند و خواهند گذشت پس برای حفظ جانشان در فصل سرما مرحمتی بفرما.  اجرکم عندالله

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب