بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
اندرحکایت هیا‌‌‌‌‌هوی زود‌‌هنگام کاندیداهای خودخوانده فرمانداری نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - پنجشنبه ٩ آبان ۱۳٩٢

محمدعلی خالق نژاد(روزنامه نگار): این روز‌ها وزیر محترم کشور جناب آقای رحمانی فضلی در حال تغییر و جابجایی در سطح معاونین و مدیران وزارت کشور هستند تا پس از آن بتوانند با فراغ بال و آرامش بهتری به شناسایی نیروهای کارآمد و معرفی آنان به عنوان استاندار استان‌ها به عنوان نماینده عالی سیاسی واجرایی دولت بپردازند تا استانداران قبلی از رخوت بلاتکلیفی بعد از انتخابات‌‌ رها شده و با جابجایی آن‌ها و جایگزین کردن نیروهای جدید، امورات اجرایی دولت در سطح استان‌ها شتاب بیشتری گرفته و اقدامات عملی در تحقق وعده‌های داده شده دولت تدبیر و امید انجام گیرد.

 پرداختن به این موضوع که در استان‌ها بر سر تصاحب کرسی استانداری چه خبر است و چه کسانی خود و یا از جانب بعضی اشخاص و گروههای سیاسی مطرح می‌شوند از حوصله این مقال خارج بوده و فرصتی جداگانه می‌طلبد. اصل ماجرا آن است در حالیکه هنوز وضعیت استانداران مشخص نشده اما در شهرستان‌ها وضعیت به گونه دیگری است.
 یک پست فرمانداریست و ده‌ها طلبکار. از هر گوشه‌ای ندایی بر می‌خیزد. افراد کثیری با منتسب نمودن خود به این و آن برای تصدی فرمانداری شهر آماده می‌شوند. شخصی اظهار می‌دارد که امام جمعه شهر از من حمایت می‌کند. کمی آن سو‌تر اما شخص دیگری می‌گوید فلان نماینده مجلس مرا معرفی کرده و تمام شده و کار را به آنجا می‌کشند که دنبال تیم همراه می‌گردند. حتی عده‌ای به بعضی اشخاص صاحب نفوذ و مسئولین ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان‌ها مراجعه و ذلیلانه از آن شخص می‌خواهند که وی را به عنوان فرماندار یا بخشدار معرفی نمایند.


به این برادران باید متذکرشد‌‌که: عزیزان، مگر پست و مقام چقدر ارزش دارد که اینگونه تشنه آن هستید. قدر و منزلت خویش را پاس داشته و بدان ارج نهید. شهید مظلوم دکتر بهشتی می‌فرمایند: «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.» حال با تأسی از ایشان اگر واقعا شیفته خدمتید و خود را لایق می‌دانید بمانید و دم را غنیمت شمرده و از‌‌ همان جایگاه، خدمتگزار ملک و ملت باشید. اینهمه هیاهوی تبلیغات محلی برای چیست؟ چرا با اینگونه حرکات خود را ارزان می‌فروشید و شخصیتتان را با دست خویش به تاراج می‌دهید؟
گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی
صبر کن پیدا شود گوهر‌شناس قابلی
دولت تدبیر و امید، همانطور که وعده داده بود از نیروهای توانمند و کارآمد استفاده کند، تاکنون ثابت کرده که به وعده خویش وفادار بوده و افراد انتخاب شده نشان می‌دهد که رئیس جمهور محترم واقع گوهر‌شناسی قابلی است.
جان مطلب آن است افرادی که خود را مطرح می‌نمایند و یا از کانالهای دیگری برای تصدی پستهای فرمانداری و بخشداری و... مطرح می‌شوند به جرأت می‌توان گفت شاید حتی توانایی مدیریت یک اداره کوچک را نیز نداشته باشند. و از طرفی در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ به نامزد دیگری غیر از دکتر روحانی تبلیغ نموده و رأی داده‌اند و همسو با دولت تدبیر و امید نیستند حال چگونه به خود اجازه می‌دهند که در این دولت خواستار تصدی عالیترین پست اجرایی شهرستان باشند؟ که جای بسی شگفتنی دارد!
و اما سخنی با نمایندگان محترم مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی:
نمایندگان محترم امیدوارم پیام ملت در ۲۴ خرداد ۹۲ را شنیده و احساس نموده‌اید که معنی و مفهوم ۱۹ میلیون رأی به آقای دکتر روحانی چیست؟ به سوگندی که یاد کرده‌اید حافظ منافع ملت باشید پایبند بوده و فریاد رسای مردم محروم منطقه در پارلمان باشید و از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای پرهیز نمائید مبادا حاشیه بر متن غلبه نماید. چرا که اخیرا برخی افراد با منتسب نمودن خود به شما حضرات در جامعه، خود را از جانب شما به عنوان فرماندار آینده تکاب مطرح می‌سازند.

به نظر نگارنده سطور، مطرح نمودن اینگونه موارد صرف نظر از صحت و سقم آن در حالیکه هنوز استاندار مشخص نشده موجب ایجاد شائبه‌هایی در ذهن شهروندان می‌گردد وبه جایگاه والای شما بزرگان خدشه وارد می‌سازد. امید می‌رود اولا در این خصوص شفاف سازی فرمائید و ثانیا اگر فردی را مطرح می‌فرمائید و یا مدنظر دارید سعیتان بر این باشد که فردی کارآزموده و آزمون پس داده باشند. ذکر این مطلب از جانب بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی خالی از لطف نیست که در دولت آقای مهندس موسوی، هنگامی که بعضی افراد با ایشان مخالفت می‌نمودند امام بزرگوارمان خطاب به این اشخاص فرمودند: «بعضی از شما‌ها حتی توانایی اداره یک نانوایی را ندارید.»
 به نظر می‌رسد شاید درمورد برخی افرادی که خود را مطرح می‌نمایند و یا افرادی که با انتساب به شما مطرح شده‌اند مصداق پیدا کند. نمایندگان بزرگوار بهتر آن است که عملکرد فعلی این افراد را قبل از هر اقدامی محک فرموده آنگاه به معرفیشان به هر پست اجرایی اقدام فرمایید.
 در خاتمه از این نکته نباید غافل شد که با آزمون و خطا کار مردم پیش نمی‌رود و دولت نیز کارگاه آموزشی نیست بلکه دولت تدبیر و امید جهت تحقق وعده‌های داده شده به مردم، مرد عمل لازم دارد که ضمن داشتن توانائیهای بالقوه مدیریتی با ملت و برنامه‌های دولت اعتدال جناب آقای دکتر روحانی همسو باشند.

منبع:آوای تکاب :نشریه محلی تخت سلیمان-شماره ۲۷-یاداشت اختصاصی

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب