بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
امام جمعه تکاب: شعار فرزند کمتر زندگی بهتر شعاری شاهنشاهی است نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٧ دی ۱۳٩٢

حجت الاسلام عبدالله محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته موتور محرک را نیروی جوان آن جامعه تشکیل می‌دهند.

 

 وی گفت: با کاهش جمعیت پس از گذشت، زمان سن نیروی انسانی جامعه نیز کهولت یافته و کارایی مفید از خود بروز نخواهند داد و این بزرگترین مشکل برای یک جامعه می‌تواند باشد.

امام جمعه تکاب تصریح کرد: درست است سالمندان و افراد با سن بالا افراد با تجربه‌ای هستند و می‌توانند مشاور خوبی در تمام امور باشند اما نیروی جوان و پویا هم می‌تواند خوب فکر کند و هم خوب کار کند.
محمدی گفت: سیاست غلطی در چندین سال گذشته جهت کاهش جمعیت ایران در نظر گرفته شده بود اما اکنون همان سیاست موجب هشدار و بیداری برای مسئولین کشور شده است چراکه امنیت و پیشرفت کشور بدلیل پیری جمعیت در آینده‌ای نه چندان دور در معرض خطر است.
وی بیان کرد: شعاری که چندین سال پیش با عنوان فرزند کمتر زندگی بهتر در جامعه سر داده می‌شد شعاری شاهنشاهی و مغایر با ارزشها و باورهای دینی مسلمین بود و جای خوشحالی است که چند سال اخیر آسیب مهم این موضوع از سوی رهبر معظم انقلاب شناسایی و به مسئولان کشور تاکید و هشدار داده شده است.
امام جمعه تکاب کاهش نیروی انسانی را ظلمی برای جامعه بشری و اقتدار یک کشور خواند و گفت: مهمترین نیروی دفاعی جامعه را نیروی توانمند و جوان تشکیل می‌دهد بنابراین برای جبران کاهش رشد جمعیت در جامعه کنونی ایران بایستی برنامه‌ریزی اساسی صورت گیرد.
وی جوانان امروز جامعه را درگیر با مشکلات ازدواج و تشکیل خانواده عنوان کرد و افزود: شرایط برای دختران و پسران آنچنان تنگ شده که در سنین بالا از تشکیل خانواده هراس دارند و این امر قبل از تشویق و ترغیب مردم به زاد و ولد بایستی مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
امام جمعه تکاب افزایش جمعیت را نیازمند ایجاد بسترها دانست و تصریح کرد: باید این امر با تدبیر صورت گیرد تا در آینده مشکلات ناشی از بی برنامگی و بی تدبیری گریبانگیر کشور و جامعه نشود.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب