بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
آقای بیگی به کجا چنین شتابان!؟ نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - چهارشنبه ٢٥ دی ۱۳٩٢

درباره محرومیت و مظلومیت تکاب هر چه بگویند کم گفته اند ،داستان محرومیت شهرستان تکاب داستانی کلیشه ای نیست، بلکه مثنوی هفتاد من کاغذی است که هر ورقش مرثیه ای جانگداز درباره مردم مظلومی است که در چنگال کثیف سیاست زدگی اسیر شده اند و راه به جایی ندارند. حزن نامه شهریست که در عین قدمت و ثروت سال هاست که القاب چندش آور عقب ماندگی و محرومیت را یدک می کشد. داستان محرومیت تکاب داستان درخت تنومند توخالیست که موریانه های بی رحم بر درونش چمبره زده اند و بنیه اش را خشکانده اند .داستان طفلیست که در نبود مادر اسیر چنگال دایه های مهربان تر از مادر شده است.

در چند روز گذشته در این شهر به اصطلاح محروم اتفاقاتی رخ داد که  هر شنونده ای را به تفکر و تامل وا می دارد. چند روزی بود که در شهر خبری دهن به دهن می چرخید: <<آقای بیگی نماینده محترم مردم تکاب در مجلس در جلسه ای با صاحبان معادن در خواست مبلغی هنگفت برای کمک به محرومیت زدایی در این شهرستان کرده اند که این مسئله واکنش منفی آن ها را در پی داشته و در نهایت با تهدید این نماینده به تعطیلی معادن با توسل به تحریک مردم به اعتراض خاتمه یافته است!>>

اما نکته جالب ماجرا اینجاست که ایشان بلافاصله در رجعت به مرکز استان در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرده اند که معادن طلا باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی در منطقه تکاب شده و می شوند و چنانچه مسئولان به این امر رسیدگی نکنند بنده از نمایندگی مجلس استعفا خواهم داد!!!

برادر بزرگوار جناب آقای بیگی آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟


جناب آقای بیگی مبحث آلودگی معادن در تکاب بحث جدیدی نیست ،بلکه عمری برابر با عمر اکتشاف معدن طلا دارد شما که امروز آنقدر نگران سلامتی مردم تکاب هستید و بخاطرشان حاضر به استعفاء شده اید لطفا بفرمایید آن روز ها که نشت مواد سمی در رودخانه شیرمرد فاجعه زیست محیطی بزرگی را آفرید و هزاران قطعه آبزی را به کام مرگ کشید وبا به خطر انداختن سلامتی مردم منطقه و بویژه کارگران معادن،صدای عالم و آدم را در آورد  کجا تشریف داشتید؟

آن روز ها که در اوج اعتراضات کارگری فرمانداری تکاب به عرصه کارزار کارگران و صاحبان معادن بدل گشته بودو تنها امید این قشر زحمت کش به پشتیبانی شما و سایر مسئولان بود چرا دم از تعطیلی کارخانه نمی زدید ؟ شاید بفرمایید که در آن زماندر این سمت نبودید اما در این دوسال اخیر چرا اقدامی در این زمینه نکردید؟

جناب آقای بیگی شما که عضوی از قوه مقننه هستید لطفا بفرمایید در این زمینه در مجلس شورای اسلامی چه راهکار قانونی اندیشیده اید که بتوان با توسل به آن حق مردم این شهر را از حلقوم متخلفان بدون نیاز به اردو کشی خیابانی که بارها مورد مذمت مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است ،بیرون کشید؟ آگر در این مورد خلاء قانونی وجود دارد ،آیا این ضعفی بزرگ برای قوه مقننه و جنابعالی محسوب نمی شود؟

جناب آقای بیگی مردم تکاب مردمی نجیب و بسیار آگاه به مسائل زمانه هستند و این گونه حرکات پوپولیستی را در ایامی که کم کم به دوران انتخابات نزدیک می شویم بهتر از مردم جاهای دیگر تشخیص می دهند و این ادبیات در این شهر که کان فرهنگ و هنر و ادب است راه به جایی نخواهد برد .

انتظار امروز مردم این شهرستان از شما و سایر مسئولان شهر این است که با ارائه اسناد و مدارک متقن در باره پول هایی که تا به امروز از معادن گرفته اید شفاف سازی کرده و اذهان مردم را روشن نمایید که این مبالغ گاها هنگفت در کجا هزینه شده است؟

مردم این دیار از نمایندگان خود انتظار دارند به جای استعفاهای صوری یا تهدید به تعطیلی معادن این شهرستان که بیش از هزار خانوار از آنها ارتزاق می کنند ،به فکرتسهیل کار و کمک به استاندارد سازی فعالیت این قبیل کارخانجات باشند نه مسبب تعطیلی و خانه نشین شدن کارگران آن.نیاز امروز این منطقه کمک به جذب سرمایه گذارن بیشتر برای ایجاد صنایع گوناگون و در نتیجه حل معضل عظیم بیکاری است و لا غیر.

امروزمردم تکاب ترجیح میدهند نمایندگانشان به جای تهدید به استعفاء در ایامی که بودجه سال آینده در مجلس چکش کاری می شود به فکر جذب اعتبار برای پروژه های نیمه تمام این شهر باشند.

دوستان عزیزپیکر نحیف تکاب در طول تاریخ به اندازه کافی از جنگ های زرگری و زد و بندهای سیاسی دوست و دشمن ضربه خورده و خمیده شده است و امروز این تن نحیف و بیمار بیش از هر چیز دیگر نیازمند آرامش و عطوفت است لطفا اگر کمکی برای بهبودی حال آن از دستتان نمی آید لا اقل  آن را قربانی نکنید.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب