بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
بدهی شهرداری،شایعات ،نظرات و برداشت ها نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٦ بهمن ۱۳٩٢

دسته سوم نیز اصل بدهی را قبول نداشته و آن را ترفندی برای ناکارآمد جلوه دادن مجموعه قبلی  و سرپوش گذاشتن بر کم کاری شهرداری می دانند و از آن به عنوان یک شانتاژ صرف نام می برند.

در سالی که کم کم به واپسین روزهای آن را نزدیک می شویم شهرداری تکاب یکی از معدود نهادهای خبرساز در این شهر بود که اخبار منتشره از آن هر از گاهی نقل محافل شده و افکار عمومی را به خود مشغول می کرد.

در اوایل سال جاری بود که خبر اختلاس در شهرداری مثل توپ صدا کرد،خبری که به خاطر نزدیکی به ایام انتخابات شوراها موج انعکاس آن فرصتی را برای کاندیداهایی که از قلع و قمع تایید صلاحیت ها جان سالم  به در برده بودند،فراهم کرد تا سوار بر موج آن ،گردن شورای سابق را که از طرف مخالفان شورای شریف آباد نام گرفته بود،زیر گیوتین ببرند.اختلاسی که در نهایت متهم یا متهمان آن تبرئه گشته و معلوم نشد که در این آشفته بازار بی نظارتی چرا متهم شد و چرا تبرئه؟؟

انتخابات شورا نیز از مهمترین خبرها بود که با حضور حماسی مردم در سال حماسه سیاسی در کنار انتخاب دولت اعتدال محور تدبیر و امید ،امیدواری های زیادی را در قلوب مردم ایجاد کرد.حضور خانم جعفری درترکیب شورای جدید به عنوان اولین بانوی منتخب مردم،یکی از همین امیدواری هاست تا سایر بانوان تکابی نیز بتوانند با حضور در عرصه های مختلف مدیریتی کلان نقشی شایسته در عمران و آبادی شهر خود داشته باشند.

خبر انتصاب آقای میکائیلی شهردار سابق شاهیندژ به عنوان شهردار جدید از اولین و مهمترین اقدامات شورای جدید بود که با توجه به کارنامه ارائه شده از ایشان،علاوه بر این که شورا را با چالشی جدی مواجه نکرد بلکه امیدواری های زیادی را در مردم ایجاد کرد تا بعد از سال ها شاهد تحولی چشمگیر،حداقل درمقوله زیباسازی فضای شهری باشند.البته به نظر میرسد با توجه به ریاست آقای فرجی بر شورا و نزدیکی ایشان به امام جمعه محترم تکاب آن ها مشکلات شورای سابق را در انتخاب شهردار(که همیشه از دخالت  متنفذین مذهبی و حکومتی در انتخاب شهردار می نالیدند) نداشته و در این راه مستقل عمل نموده اند.

اما خبری که این روزها مدام از زبان اعضای شورا و شهردار محترم به کررات شنیده و می شنویم بدهی کلان شهرداری می باشد که بگفته آقای میکائیلی توان اجرای پروژه های عمرانی را از شهرداری سلب کرده و آن ها را با مشکلات جدی مواجه کرده است. در رابطه با چند و چون و صحت و سقم این خبر نگارنده فارغ از هرگونه قضاوت شکلی و ماهوی،نظرات و عکس العمل های متفاوتی را که در جامعه ، افراد در مواجه با آن داشتند عینا نقل کرده و قضاوت را به خوانندگان وا می گذارد.

رقم واقعی بدهی: یکی از بحث ها در این زمینه رقم واقعی بدهی شهرداری می باشد که روز اول مبلغ 3 میلیارد تومان اعلام شد و به مرور در مصاحبه های مختلف این مبلغ افزایش یافت که در مصاحبه اخیر آقای شهردار مبلغ 4 میلیارد تومان اعلام شده است این ارقام متفاوت شبهاتی را در میان صاحب نظران و افکار عمومی ایجاد کرده است که انتظار می رود در این زمینه شفاف سازی لازم صورت بگیردتا معلوم شود بدهی واقعی شهرداری چه مقدار می باشد.


نظرشورای سابق: در رابطه با مسئله بدهی شهرداری، اعضای شورای سابق آقایان عمرانی و فیضی هردو وجود بدهی شهرداری را تایید کرده اما معتقد بودند که مبلغ اعلام شده به هیچ عنوان صحت ندارد .

آقای عمرانی با اشاره به این که وجود بدهی  نشان دهنده فعالیت شهرداری است افزود :شهرداری که بدهی نداشته باشد نشان می دهد که فعالیتی نداشته و راکد بوده است ما نیز اصل بدهکاری شهرداری را قبول داریم اما مبلغ عنوان شده را قبول نداریم و اگر شورای فعلی یا شهرداری در این زمینه اسنادی ارائه کنند ما حاضریم به آنها پاسخ لازم را بدهیم.   

نظر فرمانداری:آقای داعی فرماندار تکاب ماه گذشته در گفتگو با نگارنده با اشاره به این مسئله اعلام کردند که شورای فعلی هنوز اسنادی را که شهرداری تکاب به چه اشخاص حقیقی یا حقوقی بدهکار است ارائه نکرده اند.

نظر شورای فعلی:ماه گذشته در این باره گفتگوی کوتاهی نیز با مهندس انصاری در دفتر شورا داشتم که ایشان تنها نامه ای را که آقای شهردار خطاب به شورا نوشته بودند ارائه کردند و اعلام کردند که در این زمینه اسناد دیگری نیز موجود می باشد.

شایعات در شهر: هر چند باید در رابطه با هر موضوعی با سند و مدرک سخن گفت و به شایعات توجهی نداشت اما نمی توان به کلی به شایعات بی توجه بود و آن ها را بی پاسخ گذاشت چه بسا که شایعات اگر بار منفی نیز داشته باشند می توانند به مرور زمان آسیبی مهلک به اعتبار و حیثیت اشخاص هدف وارد ساخته و آن ها را دچار مشکل سازند.

شایعات موجود در رابطه با مسئله بدهی شهرداری را می توان به سه دسته تقسیم کرد عده ای اصل بدهی را تائید کرده و آن را حاصل عدم نظارت در عملکرد پرسنل شهرداری بویژه در زمینه تفکیک اراضی شهری می دانند که گاها مشاهده شده یک تکه زمین به چند نفر فروخته شده و یا زمین هایی که داخل در طرح های فضای سبز،کمربند سبز و غیره قرار داشته به افراد فروخته شده است و امروز مطالبات این افراد شهرداری را به زانو در آورده است.دسته دوم مسئله اختلاس و حواشی آن را در این زمینه دخیل دانسته و انگشت اتهام را به سوی شورای سابق نشانه رفته اند و عدم تائید صلاحیت برخی از آن ها را نیز موید این مسئله می دانند.دسته سوم نیز اصل بدهی را قبول نداشته و آن را ترفندی برای ناکارآمد جلوه دادن مجموعه قبلی  و سرپوش گذاشتن بر کم کاری شهرداری می دانند و از آن به عنوان یک شانتاژ صرف نام می برند.

هرچه که هست امیدواریم که این مسئله باعث توقف ارائه خدمات از سوی شهرداری تکاب نشده و اعضای محترم شورای شهر و همچنین شهردار محترم در این زمینه نگرانی های مردم و انتقادات اصحاب رسانه را به فال نیک گرفته و اقداماتی در زمینه شفاف سازی اذهان مردم انجام دهند چرا که تنها دغدغه و آرزوی مردم موفقیت منتخبانشان در اداره امور و به تبع آن آبادی بیش از پیش تکاب عزیز می باشد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب