بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جوابیه آقای عمرانی به مطلب:بدهی شهرداری،شایعات،نظرات و برداشت ها نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ٢٦ بهمن ۱۳٩٢

در مطلب قبلی این وبلاگ سعی کردیم به مسائل و حرف وحدیث های موجود در پیرامون قضییه بدهکاری شهرداری پرداخته و فارغ از هرگونه قضاوت تمام دیدگاهها را بیان و از مسئولان فعلی و سابق شورا و شهرداری تقاضا کردیم در این راستا شفاف سازی کرده و اذهان مردم را روشن کنند .بعد از انتشار این مطلب آقای خالد عمرانی از اعضای شورای سابق جوابیه ای را به این وبلاگ ارسال کرده اند که عینا منتشر می شود .

لازم به ذکر است که خدمت همه عزیزان عرض کنم که این مطلب صرفا یک نقل و قول از همه عقاید جاری در میان شهروندان می باشد و بنده به هیچ عنوان نه قصد جانبداری از فرد یا گروه و مجموعه ای را دارم و نه قصد متهم کردن آنان به مسائلی از قبیل اختلاس و امیدوارم دوستان از این مطلب سوء برداشت نکنند.

خالد عمرانی:"جناب آقای میرزایی عزیز سلام از اینکه به موضوع بدهی شهرداری و شایعات پرداخته اید سپاسگزارم. اما لازم می دانم مطالبی را که شما از آن بی اطلاع هستید به محضرتان معروض دارم تا نسبت به درج انها در وبلاگ خود اقدام فرمایید. 1-از آنجاییکه حضرتعالی در رشته حقوق تحصیل نموده اید ، انتظار می رود به پاره ای از قوانین و مقررات مدنی و کیفیری آشنا باشید. و هر شایعه ای را محمول بر صحت ندانید.

با توجه به تعریفی که ماده 5 قانون تشدید مجازات ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب 28/6/1364 از اختلاس نموده است ، انتساب اتهام اختلاس به شوراهای شهر در کل کشور پهناور ایران نشان از کج فهمی افراد و نا آگاهی آنان به نهاد شورا دارد.

 

شورا یک دستگاه نظارتی است نه اجرایی. شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی جز یک صندلی و میز کار و یک دبیرخانه و یک خودرو، اموال یا وجوهی را در اختیار ندارد تا آن را به نفع خود یا دیگری برداشت و تصاحب نماید و مختلس محسوب گردد. بنابراین اتهام اختلاس به شورای شهر تکاب یک خیال واهی و زاییده افکار پلید کسانی است که پشت به آفتاب کرده اند و جز سایه شوم خود را نمی بینند.

- در مورد رد صلاحیت های که از آن به عنوان سند اختلاس یاد شده است لازم می دانم به استحضار برسانم که این رد صلاحیت ها یک اقدام کاملا سیاسی بود و استناد هیأت اجرایی شهرستان به پاره ای از مواد قانون انتخابات شوراهای شهر برای رد صلاحیت از جمله بندهای (ج) و ( د) ماده 26 که اسناد آن موجود است حاکی از این جهت گیری سیاسی می باشد.تازه از همه مهم تر صلاحیت اینجانب خالد عمرانی و اقای فیضی و آقای میکاییلی در هیأت عالی نظارت استان مورد تأیید قرار گرفت که ما به دلیل جهت گیری های پیدا و پنهان از ادامه راه منصرف شدیم و انصراف خود را به فرمانداری شهرستان تکاب تقدیم کردیم. اگر اسناد آن را لازم دارید بنده حاضرم با مسؤلیت شخصی خود آنها را در اختیار جنابعالی قرار دهم.

3- در مورد بدهکاری شهرداری لازم میدانم به استحضار برسانم که قرینه ی مقابل بدهکار ، بستانکار است. بی گمان اگر شهرداری بدهکاری دارد به طریق اولی باید بستنکارهم داشته باشد چرا که بدهکار و بستانکار دو مقوله ی جدایی ناپذیرند . شما نمی توانید ادعا کنید که بدهی دارید اما بستانکار ندارید. و همینطور نمی توانید ادعا کنید که بستانکار هستید اما بدهکار ندارید. هر چند بنده مؤکداً اعلام می دارم میزان بدهکاری شهرداری واقعیت ندارد واگر هم واقعیت داشته باشد به دوران تصدی ما مربوط نمی شود ، اما یک نکته روشن وجود دارد و آن این است که بدهی شهرداری در مقابل کالا و خدماتی است که از اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کرده است و این نشان از پویایی شهرداری و بالا بودن سطح خدمات و فعالیت های عمرانی وخدماتی دارد.

بنده حاضرم در مرکز صدا و سیما استان اذربایجان غربی و یا هر مکان عمومی و مرکز اطلاع رسانی دیگری که شورای جدید و شهردار تشخیص می دهند و به مصلحت می دانند با این بزرگواران مناظره نمایم و اثبات کنم که حق با شورا و شهردار سابق است.

4-اگر خرید 25 دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک ، احداث کارخانه ی آسفالت ، کارخانه سنگ شکن و ماسه شویی ، احداث جایگاه CNG ، کف سازی رودخانه، بازگشایی کمربندی 45 متری بعد از 16 سال وقفه ، آسفالت 44 رشته خیابان، جدول گذاری و آسفالت 900 رشته کوچه در سطح شهر ، توسعه پارک جنگلی ، نصب چراغ های راهنمایی در سطح شهر ، پیاد رو سازی طرفی از خیابان انقلاب ، تعویض جداول خیابان انقلاب از میدان قائم تا چهار راه بعد از 50 سال و آسفالت خیابان انقلاب از میدان قائم تا پل شریف اباد و چندین مورد دیگر که در این مقال نمی گنجد کم کاری محسوب می شود ، آن وقت کم کاری چه محسوب می گردد؟ با سپاس ، عمرانی"

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب