بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
این یارانه متبرک را از ما نگیرید!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳٩٢

 یارانه ای که تا دیروز پول صاحب الزمان بود و همه باید می گرفتند و متبرک می شدند امروزپول نفت است، زهر هلاهلی است که کشور را فلج کرده و باید از دست مردم گرفته شود و چه خوب که با زبان خوش پس بدهند.

بهروز میرزایی شیرمرد: بازهم آقای روحانی در تلویزیون ظاهر شدند و این باربه بهانه همایش تجلیل از روزنامه نگاران و اصحاب رسانه،برای چند هزارمین بار با چهره ای مظلوم و لحنی ملتمسانه از مردم خواهش کردند که از گرفتن یارانه نقدی انصراف دهند!

عجب حکایتی شده است این هدفمندی یارانه ها ، هنوز یادمان نرفته آن صحنه ای را که جناب آقای محمود خان احمدی نژاد با آن چهره منحصر به فرد و لبخند فاتحانه خود در برابر دوربین های تلویزیونی، روبه ملت شریف ایران نشستند و خبر از اجرای برنامه ای توسط دولت دهم را دادند که روسای دولت های پیش از او حتی جرات فکر کردن به آن را هم نداشتند.

محمود شجاع و شیردل که بارها خود را یار امام زمان (عج) نامیده بود، این پول را نیز از آن حضرت قائم (عج) دانست و از مردم خواست که آن را با سایر در آمدهای خود قاطی نکنند زیرا متبرک است و برکت دارد! رئیس جمهور عزیزمان که ادعای مدیریت جهان را داشتند این را نیز اضافه کردند که اگر خانوارها این مبلغ متبرک 45 هزار تومان را به خوبی مدیریت کنند تا چند وقت دیگر در کشور ایران چیزی به نام فاصله طبقاتی نخواهیم داشت!

در آن شب تاریخی مردم که این خبر را شنیدند از خوشحالی دست از پا نشناختند و همه خدا را بخاطر ظهور این پدیده قرن (به قول آقای الهام و همسرشان خانم رجبی) در قامت رئیس جمهوری اسلامی ایران شکر کردند و حمد گفتند.

صدا و سیما هم در چشم به هم زدنی بلافاصله تمام مدیران، برنامه سازان ،مجریان و کارشناسان خود را بسیج کرد تا شب روز به مردم یادآوری کنند که رنسانسی در کشور رخ داده و درهای سعادت به روی همه باز شده است هنوز یادمان نرفته که گزارشی از یکی از روستاهای کشور پخش شد که در آن خانواری با داشتن سیزده فرزند در آمدشان از یک مهندس مملکت هم بیشتر شده بود ،آن ها تصمیم داشتند با کنار گذاشتن پول آب و برق بقیه را در زمینه کارآفرینی و توسعه کشاورزی سرمایه گذاری کنند آن روز خیلی از مهندسان و سایر تحصیلکردگان بیکار کشور آرزو کردند که ای کاش ماهم بجای وقت صرف کردن برای تحصیل زن می گرفتیم و چند جین بچه می کاشتیم تا امروز سهم بیشتری از این هدیه آسمانی نصیبمان می شد!

 آن فضای شور و حال پس از دریافت اولین یارانه را، که همه برای تعویض یا خرید موبایل و لپ تاب و مبلمان و زیورآلات و غیره به بازار هجوم آوردند و با خرید های لوکس می خواستند یک شبه فاصله های طبقاتی را پر کرده و به ندای رئیس جمهورشان لبیک بگویند را هیچ نویسنده چیره دستی نمی تواند توصیف کند.

القصه یارانه هدفمند شد و دوستان در صدا و سیما ، دولت و مجلس به مراد مقصود رسیدند، با درایت دولتمردانی که قصد مدیریت جهان را داشتند افسار قیمت ها به آرامی پاره شد و عنان امور از کف رفت و تورم سربه فلک گذاشت،فاصله طبقاتی که قرار بود سانتی متری شود کیلومتری شد، چرخ های تولید خوابید و بیکاری به اوج رسید، کمر پول ملی شکست و ارزش 45 هزارتومان نفرین شده به یک سوم رسید و این گل های دولت دهم با اختلاس ناچیز 3 هزار میلیاردی خاوری و دوستان و پرونده های رحیمی و مرتضوی و زنجانی به سبزه نیز آراسته شد.

بالاخره چرخ روزگار چرخید و محمود و دوستان رفتند وآقای روحانی با کلید آمد، اما ای کاش با آفتابه ای آب آمده بودند ،آفتابه ای نه به گنجایش دریاچه خشکیده ارومیه ،بلکه به گنجایش اقیانوس آرام ،تا اول آنچه که پدیده قرن به ارث گذاشته را از روی قفل ها می شستند و بعد نوبت به کلید می رسید.

به هر حال امروز در نبود محمود، دولت و مجلس وضرغامی در صدا و سیما دست به کار شده اند تا نگذارند تو یارانه ای به کف آری و به عزت بخوری! یارانه ای که تا دیروز پول صاحب الزمان بود و همه باید می گرفتند و متبرک می شدند امروزپول نفت است، زهر هلاهلی است که کشور را فلج کرده و باید از دست مردم گرفته شود و چه خوب که با زبان خوش پس بدهند و گرنه به دست تدبیر دولت قطع خواهد شد تا اعتدال به اقتصاد باز گردد!

به هرحال ما که گیج شدیم و آخرش نفهمیدیم باید به کدام ساز حضرات علی الخصوص صداو سیما برقصیم .یارانه بد است یا خوب،بگیریم یا پس بدیم،متبرک است یا شوم!!

مخلص کلام ،جناب آقای روحانی ملت ایران از نیات خیر شما آگاهند اما ملتمسانه از شما خواهش می کنیم اگر توانایی مدیریت واجرای فاز دوم هدفمندی را ندارید صادقانه به مردم بگویید و کمر ملت را نشکنید،اگر قرار است با پول یارانه مردم امثال خاوری ها و زنجانی ها را پرورش یابند لطف کنید در تصمیم خود تجدید نظر فرمائید یا به قول آن مثل معروف از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب