بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
باتلاقی به نام باتلاق یارانه‌ها درست کرده‌اند نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳

هم اکنون باتلاقی به نام باتلاق یارانه‌ها درست کرده‌اند که مشخص نیست چه بلایی بر سر این مملکت می‌آورد و باید کمک کرد و دولت را از این باتلاق بیرون کشید و معتقدم خود مسئولین هم نمی‌دانند که چه کار باید کنند.

به گزارش تسنیم ، آیت الله مکارم شیرازی که در دیدار با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران سخن می‌گفت، اظهار کرد: صدای اتاق بازرگانی به اندازه کافی بلند نیست و حضور این اتاق در صحنه دیده نمی‌شود که علت آن باید ارزیابی شود.


اتاق بازرگانی با شجاعت صدایش را به گوش همه برساند

 مرجع تقلید شیعیان افزود: شاید اعضای اتاق بازرگانی شجاعت کافی ندارند یا صدایشان شنیده نمی‌شود اما باید حضور شما به عنوان نماینده مردم و بخش خصوصی، به گوش همه رسانده شود و شاید برای اینکه زیر بار بمباران تبلیغاتی دیگران نمانید، بهتر است با مجلسی‌ها هماهنگ کنید تا صدای شما به گوش جامعه رسانده شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: مشکل دیگر اقتصاد کشور این است که در دولت فرهنگ از دست ندادن هیچ چیز، حکم فرماست و فکر می‌کنند که عظمت دولت در این است که همه چیز در دست دولت باشد در حالی که در خارج از ایران، همه چیز را به بخش خصوصی می‌دهند.


دولت فرهنگ خود در مالکیت بر همه چیز را اصلاح کند

 

مبلغ عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این فرهنگ نادرست در کشور باید در دولت اصلاح شود و به بخش خصوصی واگذار شود. گاهی در بورس اوراق بهادار مشاهده می‌کنیم که ۲ درصد از سهام یک کارخانه را به مردم واگذار می‌کنند و انگار مجبورشان کرده‌اند که این بخش جزئی را واگذار کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: صاحب نظران اقتصادی این مسائل را خوب بیان می‌کنند و در جامعه صاحب نظران اقتصادی آزاد هم فراوان‌ هستند و باید از ایشان استفاده شود.

 

بخش خصوصی و دولت در کنار هم بنشینند نه مقابل هم

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: مشکل سوم که باز هم به دولت بر می‌گردد این است که بخش خصوصی را از خودشان نمی‌دانند و موانع را زود برطرف نمی‌کنند و خیال می‌کنند که آن‌ها این ور میز نشسته‌اند و مردم در سوی دیگر میز و همکاری لازم را صورت نمی‌دهند.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: به همین دلایل، مردم به بانک‌ها رجوع می‌کنند یا پولشان را در ساخت و ساز محبوس می‌کنند.

 

سرمایه گذاری در مملکت از ضد ارزش به ارزش تبدیل شود

 

مبلغ عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: چهارمین مشکل در فرهنگ عمومی است و باید اصلاح شود زیرا خیال می‌کنند که اگر کسی پولی درآورد و سرمایه ای به هم زد، این ضد ارزش است این در حالی است که این پول در مملکت است و اشتغال زایی کرده است و مالیات هم می‌دهد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اگر پولی در مملکت باشد که جایی نمی‌تواند برود و فرهنگ عمومی هم باید به شکلی باشد اگر کسی در مسیر اشتغال پولی درآورد و در مسیر اشتغال قرار داد، باید تقدیر شود و از پول‌های وی استفاده شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: خاطرم هست که در ابتدای انقلاب یک کتابفروشی خیلی بزرگ را مصادره کردند و صاحب آن آمد و گفت اگر به من اجازه بدهند، در ظرف یک یا دوسال، عین همین تشکیلات را درست می‌کنم و این به خاطر توان مدیریتی بود که داشت و برخی چنین توان‌هایی برای پول سازی دارند.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: من گاهی خط قرمزها را می‌شکنم و از این کار ضرری نکرده‌ام و در این مسائل نیز اگر چه ممکن است مسائل خاصی باشد، داخل می‌شوم.

 

به دولت کمک کنید تا از باتلاق یارانه ها خارج شود

 

مبلغ عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هم اکنون باتلاقی به عنوان باتلاق یارانه‌ها درست کرده‌اند که مشخص نیست چه بلایی بر سر این مملکت می‌آورد و باید کمک کرد و دولت را از این باتلاق بیرون کشید و معتقدم خود مسئولان هم نمی‌دانند که چه کار باید کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: به ما می‌گویند که شما گفتید مردم اسم ننویسند و اسم نوشتند این در حالی است که از بقیه که اسم نوشتند، نیمی از آن‌ها نیازمند هستند و به حرف ما گوش دادند و اسم نوشتند و نیمی دیگر که بی نیاز بودند و اسم نوشتند، به حرف گوش ندادند و در اینجا برخی مغلطه می‌کنند که باید به آن دقت کرد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: برای حفظ مملکت باید این مسائل اقتصادی حل شود و همه باید در این راه تلاش کنند و شما به عنوان اتاق بازرگانی بیشتر به صحنه بیایید و بیشتر باشید و در صحنه بیایید.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب