بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
چند کلام کارگرانه... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۳

بیا بنشین و به این  هیاهوها دلخوش نکن ،دو روز دیگر که از روز کارگر بگذرد باز زیر غبار فراموشی از یاد ها خواهی رفت! تا سال آینده که  دوباره روز کارگر شود.

سلام ،خداقوت ،خسته نباشی کارگر عزیز آمده ام چند دقیقه ای کوتاه از وقتت را بگیرم ! بیا بنشین کنارم و دستان پینه بسته ات را به دستم بده می خواهم چند کلامی برایت درد و دل کنم ! بیا بنشین، غریبی نکن منم از جنس خودتم منم کارگرم .

حتما می دانی روز اول ماه می  (11 اردیبهشت ماه)  روز جهانی کارگر است،روز من و تو! در این روز در داخل کشور همه به یاد من و تو می افتند، غوغایی به پا می شود، بعد از یکسال کار مداوم ما را از زیر خروارها غبار فراموشی بیرون می کشند و گرد گیری می کنند،برایمان جشن می گیرند،همایش ها و سمینارها برگزار می کنند .مدیران از دستان توانمندمان سخن می گویند ،مسئولان از وجود نعمت با ارزش نیروی کار، مقامات بلند پایه بالا رفتن میزان تولید و خودکفایی و استقلال کشور و غیره را مدیون ما می کنند ،شاعران شعر می خوانند و همه به ما گل می دهند و خود را حامی ما می نامنند.

 

 در خارج از کشورهمه نیز به یادمان هستند! عده ای که در اتاق های شیشه ای شبکه های ماهواره ای نشسته اند و خودرا قیم من و تو می خوانند! دایه مهربان تر از مادرمی شوند وبه خاطر ما میزگرد می گذارند،بیانیه می دهند ،از مظلومیتمان می نالند، جفاهای تاریخی رفته برما،حقوق های عقب افتاده ،بیمه های مالیده شده و بیگاری های کشیده شده را به یادمان انداخته واز کارگران زندانی شده برایمان می گویند و سر آخر پرچم سرخ به دستمان داده و دعوت به انقلابمان می کنند!

بیا ، بیا بنشین و به این  هیاهوها دلخوش نکن ،دو روز دیگر که از روز کارگر بگذرد باز زیر غبار فراموشی از یاد ها خواهی رفت! تا سال آینده که  دوباره روز کارگر شود. دو روز دیگر مدیری که امروز به دستت گل داد جواب سلامت را نخواهد داد،آن مقام بلندپایه که به قامتت می نازید تمام افتخاراتت را به کارنامه خود خواهد زد،آن شاعری که برای روح لطیفت شعر سرود فردا از زمختی دستت چندشش خواهد شد،آن سوسیالیست و کمونیست خارج نشین ،اگر به هدفش برسد اول تو را خواهد کشت، فردا همه می روند و باز هم منو تو باهم تنها می شویم!!


تعجب کردی؟ لابد می پرسی من وتو باهم که تنها نمی شویم؟  تعجب نکن من و تو سال هاست که تنهاییم ،از روزی که خودمان را باور نکردیم، تنها شدیم. از روزی که دستمان در دست هم بود اما دل هایمان جای دیگر، تنها شدیم . از روزی که بخاطر جیب دیگری در روی همدیگر ایستادیم و حرمت شکستیم، تنها شدیم. تنها شدیم چون روزی که بدن رنجورت زیرکار طاقت فرسا کم آورد و لحظه ای برای تجدید قوا نشستی بجای یاری کردنت، فروختمت. ما تنها شدیم چون منافع خودمان را به منافع جمع ترجیح دادیم ،به اختلافات دامن زدیم،اتحادمان را نابود کردیم،بخاطر ارتقا خود همکارمان را زیر پا له کردیم ،تنها شدیم چون دل هایمان از همدیگر سرد شد ودقیقا از روزی که تنها شدیم مصیبت آغازشد ،حقمان پایمال شد،بی قانونی رواج یافت، بیگاری ها آغاز شد و سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن توسط کارفرما اجرا شد و در یک کلام استثمار آغاز شد .

ببخش که بی پرده حرف هایم را زدم این ها فقط بخشی از  تجربه شخصی ام در محیط های کارگری بود،اما نا امید نباش من هم امیدوارم،پشیمانی سودی ندارد ، از قدیم گفتند" خود کرده را تدبیر نیست" خودمان کردیم خودمان هم می توانیم درستش می کنیم فقط کافیست که کمی خود را باور کنیم ،کمی نگاهمان را تغییر دهیم،دور هم جمع شویم و تشکیلات درست کنیم و تشکیلاتی عمل کنیم، کافیست فقط کمی به هم احترام بگذاریم  و اخلاق را سرلوحه روابطمان با یکدیگر قرار دهیم . روز کارگر برای همه کارگران عزیز و خانواده گرامیشان مبارک باد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب