بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
من هم دلواپسم! دلواپس فرمانداری...!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۳

از گوشه و کنار خبر می رسد که محمد علی داعی فرماندار فعلی از استاندار خواهش کرده تا تعطیلی مدارس و پایان کار همسر فرهنگیشان کماکان در این سمت باقی بماند!!

این روز ها همه دلواپسند! همه دلشوره دارند!یکی دلواپس قدرت از دست رفته اش،دیگری دلواپس موفقیت رقیب و زوال روز افزون خودش! آن یکی دلواپس آشتی با غرب دنیا ، این یکی دلواپس از دست دادن شرق دنیا! خلاصه همه دلواپس همه چیزند و هیچ کس دلواپس مردم نیست بگذریم...

اما امروز من هم دلواپسم.دقیقا از زمانی که دولت تدبیر و امید بر مسند کار نشست دلواپس شدم .دلواپس حضور کسانی که با سرکار آمدن دولت اعتدال به سرعت نور رنگ عوض کردند و معتدل تر از اعتدالیون شدند. دلواپس خودسرها،دلواپس کاسه های داغ تر از آش همیشه در صحنه ی خود جوش ،از این نیز بگذریم....

پس از انتخاب آقای سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی گمانه زنی ها در باره انتخاب فرمانداران شهرستان های استان نیز به اوج خود رسید و رسانه ها گاهی فراخور شایعات موجود در سطح جامعه و گاهی نیز با توجه به منافع شخصی یا گروهی خود هر روزا فرادی را جهت جلوس بر کرسی های داغ فرمانداری ها معرفی می کردند که شهرستان تکاب نیز از این قاعده مستثنی نبود.

در شهرستان تکاب اما چند روز بعد از پیروزی آقای روحانی و در حالی که هنوز دولت آقای احمدی نژاد بر سر کار بود تب گمانه زنی ها بر سر انتخاب فرماندارشروع و روز به روز بالا گرفت..

جریان اصلاح طلب شهرکه سرمست از پیروزی در انتخابات بود به چند طیف تقسیم شد که هر طیفی ساز خود را می زد و نفر مد نظر خود را معرفی می کرد و اغلب در سایت ها و شبکه های اجتماعی بر سر این مسئله چانه زنی می کردند.

جریان اصولگرا نیز در یکی از سایت های منتسب به این جریان نظرسنجی را گذاشتند که نتیجه شگفت انگیز آن نشان از تمایل شدید مردم تکاب به انتخاب فرماندار از تبار اصولگرایان داشت!!!

در این میان برخی از تمدید دوره محمد علی داعی صحبت می کردند و عده ای نیز افرادی همچون پرویز صفرعلی،حمید علی نیا و حسن عباسی را مطرح می کردند.اما با استقرار دولت تدبیر و امید و اعلام سیاست این دولت مبنی بر انتخاب فرماندار از میان کارمندان وزارت کشور امید همه این گروه ها یه یاس مبدل شد.


امروز اما با گذشت نزدیک به 9 ماه از سرکار آمدن دولت اعتدال هنوز انتخاب فرماندار جدید برای شهرستان تکاب در حاله ای از ابهام قرار دارد که این مسئله  و شایعات پیرامون آن بیش از پیش موجبات دلواپسی مردم را فراهم کرده است . در تازه ترین موج این شایعات دو مورد بسیار سرو صدا کرده است که در این مجال به آن پرداخته و امیدواریم در حد شایعه باقی بمانند.

مورد اول این که از گوشه و کنار خبر می رسد که محمد علی داعی فرماندار فعلی از استاندار خواهش کرده تا تعطیلی مدارس و پایان کلاس همسر معلمشان کماکان در این سمت باقی بماند!!خبر قابل تاملی  که اگر صحیح باشد باید متاسف شد به حال دولتی که سرنوشت یک شهر را فدای خواست شخصی یک نفر بکند.

مورد دوم نیز حکایت از انتخاب فردی به نام قهرمانی از اهالی شهرستان میاندوآب دارد که آن نیز اگر صحیح باشد با توجه به سبقه نه چندان جالب مدیران میاندوآبی در تکاب و عدم محبوبیت آن ها در میان مردم منطقه، می تواند دلواپسی ها ونگرانی های بسیاری را مخصوصا از جهت گماردن روسای میاندوآبی برای ادارات و مهمتر از همه تبدیل شهرستان تکاب به حیات خلوت کاندیداهای میاندوآبی علی الخصوص نمایندگان فعلی در انتخابات پیش رو ایجاد کند..

به هر حال امیدواریم این اخبار فقط در حد شایعه بوده و استانداری آذربایجان غربی هرچه سریعتر با تدبیری خردمندانه و با در نظر گرفتن برخی از مسائل من جمله،برخی حساسیت های عمومی ،کارشکنی های بعضی از افراد و گروه ها و مهمتر از همه حساسیت انتخابات پیش رو برای مجلس شورای اسلامی  انتخابی امیدوار کننده برای پست فرمانداری تکاب داشته و تا خدای نکرده اعتدال خواسته مردم با اهمال دولت پاسخ داده نشود.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب