بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
تکاب رکوردار تعداد موقوفات آذربایجان غربی نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳

حجت‌الاسلام علی مصائبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به سهمیه آذربایجان غربی در طرح حفظ قرآن کریم، اظهار داشت: امسال این سهمیه برای استان 13 هزار و 580 نفر است.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مسابقات قرآنی، خاطرنشان کرد: این مسابقات به دو صورت شهرستانی و استانی و در 17 شهرستان آذربایجان غربی برگزار می شود.

مصائبی به استقبال افراد از شرکت در مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: امسال 960 نفر در آذربایجان غربی بیش از سال گذشته در مسابقات قرآنی شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان غربی افزود: اقدامات اوقاف و امور خیریه استان به منظور عمران و آبادانی موقوفات و بقاع متبرکه استان با توجه به اعتبارات جذب شده و شرایط اقلیمی در حد مطلوب انجام شده است.

وی اضافه کرد: در 10 بقعه و دو موقوفه آذربایجان غربی کار عمرانی انجام شده است.

مصائبی به استفاده از ضریح جدید در بقعه‌های مختلف آذربایجان غربی اشاره کرد و اذعان داشت: این بقعه‌ها شامل بقعه سید صدرالدین چالدران، سید رضا شاهین‌دژ،سید تاج‌الدین خوی و شیخ نوایی خوی است.

وی گفت: بقعه‌ها دارای درآمد هستند و اعتبار استفاده از ضریح جدید از محل این درآمدها تامین می‌شود.

مصائبی به تعداد و ارزش موقوفات در شهرهای مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: تکاب، خوی و ارومیه بیشترین تعداد موقوفات را دارند و می‌توان گفت ارومیه از نظر ارزش موقوفات در آذربایجان غربی رتبه نخست را دارد.

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب