بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
قهرمان تکاب و از فاتحان خرمشهر نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۳ خرداد ۱۳٩۳

مادر جان ! الان که این نامه را می نویسم خیلی در فکرت هستم، بد جوری دلم برایت تنگ شده و هوای دیدنت را دارم

شیز:شهید محمد صادق فرزامی؛ به تاریخ 20/ 8/ 1340 در خانواده ای مسلمان. و متدین در شهر تکاب به دنیا آمد.

طالع بلند کودک نورسیده ی پائیز، او را با خود به سمت دین و علم و شهادت کشاند. در میان خانواده مسلمان با مبانی دین ومذهب آشنا شد.و. در میدان عمل گام به گام همراه دیگر یاران حرکت کرد..


در هفت سالگی قدم در میدان علم گذاشت؛ تا پایه سوم راهنمایی در تکاب تحصیل کرد اما به دلیل نبود رشته ریاضی در این شهر برای ادامه تحصیل به تهران رفت و پس از چند سال مدرک دیپلم را در این رشته از مؤسسه آموزشی دکتر شریعتی گرفت. به گفته دوستانش استعداد فراوانی در ریاضیات داشت و همواره با نمرات در خشان سال تحصیلی رامی گذراند.

قبل از انقلاب در راهپیماییهای تهران شرکت می جست و پیشاپیش  مردم درمنطقه نازی آباد حرکت می کرد، مصالح اجتماع و انقلاب را به مصالح شخصی ترجیح می داد و از آنانکه که نسبت به امام و راه او بی توجه بودند گله مند می شد...

پس از پیروزی انقلاب، زمانیکه هنوز 6 ماه تا وقت قانونی اعزام به خدمت فرصت داشت، راه میدان نبرد را پیش گرفت؛ جوانی که در میان دوست و آشنا اختلافات دیگران را با دلیل  و منطق محکم و استناد به قرآن و حدیث حل می کرد، اکنون برای حل مشکل وطن راهی خط سرخ جبهه ها گشت.

کسیکه از رهبرش به عنوان فرشته نجات اسلام و امت اسلامی یاد می کرد و بر مصائب سالارش، امام حسین(ع) با دل شکسته اشک می ریخت، قدم در راه دفاع از دین نهاد و خود رفت تا عزیزان در فراقش و به یاد فرشته پاک روحش اشک ریزند.

دوره آموزشی را در لشکر 21 حمزه گذراند و پس از آن در چندین عملیات در جبهه های جنوب شرکت نمود  در دوران نبرد دل کندن از جبهه برایش دشوار بود  و معمولاً در مرخصی ها بی تابی می کرد و زودتر از موعد بازمی گشت ... حدود یک سال ونیم دلاورانه جنگید و سرانجام سرنوشت سرخ در خرمشهر حجله ای برایش آراست که ملائک  را غبطه آمد.

روز سوم خرداد 1361، روز آزادسازی کامل خرمشهر در عملیات بیت المقدس در غوغای درگیری هنگامیکه دشمن را به رگبار بسته بود، چنان از سوی غاصبان هدف گرفته شد که سر از تنش جدا گشت ...

تنها یک ماه قبل از شهادت در اردیبهشت ماه همان سال به منزل مراجعه کرد در حالیکه فرماندهش از او خواسته بود به پادگان برگردد او هرگز نپذیرفت وداع آخرینش را با خانواده به جا آورد و آنها را توصیه به صبر کرد.

به روز مرگ چو تابوت من رواق باشد               گمان مبر که مرا درد این جهان باشد

جنازه ام چو بینی مگو فراق فراق                       مرا وصال وملاقات آن زمان باشد

قسمتی از وصیتنامه شهید به مادرش در تاریخ 24/2/61: 

«... مادر جان ! الان که این نامه را می نویسم خیلی در فکرت هستم، بد جوری دلم برایت تنگ شده و هوای دیدنت را دارم، می دانم از جانب من نگران هستی، ولی اگر خدا را قبول داری نگرانم نباش ... نمی دانی چگونه بچه های -14-13ساله اینجا به خون خود می غلطند ... مگر مادران آنها دل ندارند؟! ....شهادت بالاتر از آنست که نصیب هر کسی شود.....چه مادرانی که چندین فرزند جوان در جبهه دارند و از این افتخار به خود می نازند....»

پیکر مطهرش در گلزار تکاب آرمید

روحش قرین سالارش

و یادش نورانی

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب