بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
نامه سر گشاده به استاندار... نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - یکشنبه ٤ خرداد ۱۳٩۳

چگونه بنالیم که انگ و برچسب فتنه گر و آشوب طلب و جاسوس بیگانه و ده ها نسبت ناروا نخوریم؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب آقای سعادت استاندار محترم استان آذربایجان غربی

با اهداء سلام و آرزوی توفیقات حضرتعالی در امر خطیر مدیریت استان . مقدمتا به عرض میرسانیم که قریب هشت سال و هشت ماه از ایام دولتمردان دولت نهم و دهم در شهرستان تکاب سپری می شود البته هشت ماه مازاد بر خدمت دولت نهم و دهم بوده که بعد از انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم و انتصاب جنابعالی به مقام استانداری را مردم شریف تکاب به حساب می آورند .

جناب آقای استاندار در این مدت قریب هشت ماه و یا قریب شش ماه از گذشت سمت جنابعالی در استان هنوز مردم چشم به راهند بعد از حماسه بی نظیر بیست وچهارم خرداد نود ودو و رأی قاطع مردم تکاب به رئیس جمهور محترم آیا وقت آن فرانرسیده است تا استاندار شریف و مجرب و مدبر و مقتدر این استان گوشه چشمی به ما عنایت فرمایند؟

حکایت شوم بختی شهرمان را به زمانهای بسیار دور نمی برم زیرا همگان دانند که در مدت سالیان متوالی چه مصائب و معضلات و بدبختی ها مردم این خطه تحمل کرده اند.

از اطاله ی کلام پرهیز می کنیم و به هشت سا ل دوران مدیریت دولت عدالت محور و مهرورز در این دیار اکتفا ،و به اختصار بس خواهد بود. اگر فریاد تظلم و دادخواهی ما به گوش مسئولان عالیرتبه و مدیران ارشد کشوری نمی رسد، شوربختانه ناله و افغان مردم تکاب در سمع و نظر مدیران خودمان که تنها چندین کیلومتر از این شهر فاصله دارند قابل استماع نبوده و تا به امروز هم نیست.

جناب آقای استاندار اگر شهر ستان تکاب با این همه گنجینه های بی بدیل مانند معادن غنی طلا و انواع سنگها در چند صدکیلومتری کشور ترکیه قرار می گرفت آیا قبول می فرمایید که چشم جهانیان را به خود معطوف می داشت؟

اگر آثار باستانی تکاب نظیر تخت سلیمان و غارکرفتو و چندین نقطه مشابه و پدیده های جالب و طبیعی چَملی گُل و آبهای گرم احمد آبادو قینرجه را باز در دورترین نقطه یک کشور دنیا همچون ترکیه قرار می¬گرفت آیا با این گنجینه های کم نظیر، سبب رونق اقتصادی آن کشور نمی شد؟ چگونه بنالیم که انگ و برچسب فتنه گر و آشوب طلب و جاسوس بیگانه و ده ها نسبت ناروا نخوریم؟


در دو دوره مدیریت هشت ساله دولت مهرورز و عدالت پرور!!!! سینهی بیشترین کوه ها برای کشف و استحصال معادن سنگی تکاب بدون کارشناسی اصولی و بدون توجه به محدودیت اراضی تحت کشت و صحاری دامداری و باغستانهای دارای اشجار مثمر و غیره و نیز بدون عنایت به سهم نسل آینده از معادن طبیعی تاراج گونه و با نگاه استثماری آن¬هم توسط سازمان صنایع و معادن به دست معدن کاران سپرده شده است. و اینک جماعت مردم از روستایی و شهری با دیدگانی حیرت زده و بغض نهفته در گلو به تماشا نشسته اند .

آیا دستبرد بی رویه به منابع و معادن و تخریب بیرحمانه طبیعت به این شهر رنگ توسعه داده است ؟ اصلا توسعه چیست و دارای چه نوع شاخصه هایی است که مردم در کمال استیصال و پریشانی و فقر و بیکاری با جوانان تحصیلکرده در سطح عالی هنوز به این آرزوی آرمانی نتوانسته اند دست پیدا کنند؟

از خدمات شایان توجه هشت ساله باز ناگفته¬هایی داریم. رییس دولت نهم در اولین سفر استانی خودشان در تکاب شرف حضور یافتند و وعده احداث بیمارستان شصت و چهار تخت-خوابی را دادند .

وعده کردند راه پر پیچ وخم تکاب شاهیندژ بزودی اصلاح و به یک جاده ی امن و هموار در آینده ی نزدیک تبدیل خواهد شد و نیز مقرر کردند تا عمل گازرسانی به روستاهای نزدیک به سرعت شروع شود به نحوی که ظرف چند ماه آینده هیچ روستای نزدیکی از گاز بی بهره نماند. و دهها وعده ی بی سرانجام دیگر دادند.

بنده در سال هزار و سیصد و چهل شمسی کلاس ششم ابتدایی را می خواندم بیاد داریم که با همت پنج الی هفت نفر اعضای هیات مدیره هلال احمر یک بیمارستان با ظر فیت شصت و چهار تخت¬خوابی ظرف مدت کمتر از سه سال به اتمام رسید اما این بیمارستان در حال احداث اهدایی ایشان هنوز چراغ قرمز می زند

جناب آقای استاندار یقین دارم طرح این قبیل مسائل به حضور حضرتعالی به مَثل زیره به کرمان بردن شبیه باشد. یکی از عقل می لافد یکی طامات می بافد ...بیا کاین داوری ها را به پیش داور اندازیم..منِ بازنشسته را چه کار به این قبیل مسائل ؟

ما کسانی هستیم که در مصداق  در مامزید دکه بقال فتاده ایم. اما بد نیست به عرض برسانیم شاید دلواپسان شهر تکاب که دست نازیننشان اندر کف نامیمون فرصت طلبان و زیاده خواهان و معیشت اندیشان و منفعت طلبان گره خورده است، هیچگاه ساکت و آرام نیستند و نخواهند بود تا بلکه بتوانند مطابق میل مشئوم همیشگی خویش باز در چرخه سیاست معتدل تر از هر اعتدال گرایی چهره بگشایند و با آغوش گرم زانوی ادب در پیشگاه خردمندان بزنند.

تا بلکه باشد از این راه چنگی در حلقه جامه دران متفکر و حقیقتا دلسوز و خادم ملت بزنند، تا مبادا روزی فردی وزین و لایق و شایسته و کاردان و مدیر و مدبر و روشنفکر و مردم دار به عنوان فرماندار در این غریبستان که به غربت غرب گرفتار آمده است، آستین خدمت بالا بزند و با تد بیر و دور اندیشی و مشورت صاحب نظران شهرستان اندکی از کاستی ها و کمبود ها بکاهد و از مشکلات بس سنگین تکاب گرهی بگشاید.صد ها فرشته بوسه بر آن دست می زنند ..کز کار خلق یک گره بسته وا کند.

با تقدیم احترام عزیز مدنی دبیر باز نشسته به نمایندگی ازطرف جمع کثیری از فعالان مدنی و اجتماعی

  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب