بهروز میرزایی شیرمرد
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ بهروز میرزایی شیرمرد
آرشيو وبلاگ
      وبلاگ رسمی بهروز میرزایی شیرمرد (روزنامه نگار مستقل)
جنگ لفظی بر سر بردن مردم به بهشت...!!! نويسنده: بهروز میرزایی شیرمرد - شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۳

دکتر حسن روحانی:نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد. پیامبر (ص) شلاق در دست نداشت \علم الهدی:شلاق که سهل است با همه قدرت می‌ایستیم \سید احمد خاتمی :هموار کردن راه بهشت برای مردم وظیفه حکومت است

دکتر حسن روحانی:بعضی ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند در حالیکه نه می دانند دین چیست و نه می دانند آخرت چیست

یک هفته بعد از اینکه رئیس‌جمهور در همایش بیمه سلامت همگانی گفته بود «بگذاریم مردم در سلامت روحی باشند»، و از دخالت در زندگی افراد به بهانه‌های مختلف، انتقاد کرد، حالا خطیبان نماز جمعه تهران و مشهد به این اظهارات پاسخ دادند.

 روحانی با بیان اینکه "به زور و شلاق نمی‌شود مردم را به بهشت برد" به «بشیر و نذیر» بودن پیامبر اشاره کرد و با تاکید بر اینکه «پیامبر شلاق در دستش نبود و به مردم امید می‌داد»، گفت: ما مردم را سر مسائل کوچک و جزئی، بی‌خود، بی‌جهت و بی‌دلیل یا به دلایل واهی، به بهانه‌های واهی در واقع اسمش را دلیل هم نمی‌شود گذاشت....؛ بگذاریم مردم راحت باشند. » او اضافه کرده بود. رئیس جمهور گفته بود: این قدر در زندگی مردم هر روز مداخله نکنیم ولو به‌خاطر دلسوزی، بگذاریم مردم راه بهشت را انتخاب کنند.

تندترین واکنش به این اظهارات متعلق به آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد بود که گفت: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد.

امام جمعه مشهد بدون نام بردن از رئیس جمهور به انتقاد پرداخت و گفت: اینکه می‌گوییم نمی‌خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم درست نیست چرا که اصلا مسیر فطری انسان‌ها بهشت است و اگر انسان‌ها با مسیر فطری خودشان حرکت کنند حتما به بهشت می‌روند و کار پیغمبر هم مبارزه با کسانی بود که قصد جلوگیری از رفتن مردم به بهشت را داشتند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند خواهیم ایستاد.


از سوی دیگر سید احمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران نیز به انتقاد از همین بخش از سخنان روحانی پرداخت. آیت‌الله خاتمی گفت: نگویند انتقاد نکنید، این لباسی که ما پوشیده‌ایم لباس امر به معروف و نهی از منکر است، اگر نمی‌توانید مجلس منهای گناه ترتیب دهید، خب ترتیب ندهید. چه ضرورتی دارد از بیت‌المال مردم خرج غفلت از خدا شود.»
آیت الله خاتمی با اشاره به سخنان آقای روحانی گفت که این سخنان سه معنی دارد و تنها یک معنای آن مورد تایید است. به باور او مکتب ما مکتب منطق و استدلال است و شلاق نیست. سیره پیغمبر نیز همین‌گونه بوده است. پیامبر(ص) مبلغ و معلم قرآن می‌فرستاد، این معنا معنای درستی است و جنجال هم ندارد.» اما به اعتقاد او دو معنای دیگر نیز از این سخنان وجود دارد که مورد قبول نیست.
به گفته او: دوم؛ آنکه این سخن را اینگونه معنا کنیم که مردم را آزاد بگذاریم هر کاری دلشان می‌خواهد بکنند و در عرصه اخلاقی، سیاسی و اقتصادی آزاد باشند و حدود الهی را بشکنند و نهی از منکر نداشته باشیم، به صراحت می‌گوییم این معنا مورد تأیید هیچ‌کس در نظام اسلامی نیست و هیچ مسئولی هم نمی‌تواند این حرف را بزند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد : «معنای سوم حرف این باشد که ما موظف نیستیم حتی جاده بهشت را نیز صاف کنیم، نادرست است، رسالت حکومت دینی همین است که جاده بهشت را صاف کند و فضای بهشتی شدن را فراهم کند و مأموریت آن همین است، چطور در عرصه اقتصادی، مسئولان محترم، اقتصاد را مدیریت می‌کنند و می‌گویند چه کالایی وارد شود، این اسمش هموار کردن جاده برای بهشت دنیای مردم است و بر همین ملاک می‌گوییم حکومت باید جاده را برای بهشتی شدن مردم فراهم کند و این تحلیل بدون هیچ موضع‌گیری یکجانبه درباره این سخن است.»


بخش دیگری از صحبت‌های آیت‌الله علم الهدی پاسخی بود به اظهارات چندی پیش رئیس جمهوری که گفته بود «زمان تک صدایی و منبرهای یک طرف گذشته است». امام جمعه مشهد گفت: اینکه برخی می گویند زمان رسانه های تک صدایی گذشته باید به آنها گفت این حرف را برای چه کسانی می‌زنید مگر بی‌بی‌سی و تایمز تک صدا نیستند و آیا تایمز تک صدا یک صهیونیست نیست و این تک صدایی که می‌گویید این برای این نیست که از شما راضی باشند. آیا این حرف‌ها را برای یک عده غربی تک صدا می‌زنید و ما اگر در نماز جمعه نهی از منکر می کنیم می گویید وقت تک صدایی گذشته است و فکر می‌کنید با این حرف‌هایی که می‌زنید چه کسانی به دنبال شما راه می‌فتند، جز یک عده هوس باز که می‌خواهند به اوج لذت مستانی اشان برسند، اینها که جز ضرر چیزی نگذاشته‌اند.»

با این وجود هر دو خطیب جمعه این هفته شهرهای مهم کشور، معتقد بودند که انتقاد و امر به معروف و نهی از منکر منافاتی با حمایت از دولت ندارد. آیت‌الله علم الهدی گفته‌ که «بار دیگر تذکر می‌دهد در مقام تضعیف دولت نیستی» چرا که این کار درستی هم نیست. به گفته وی «اینها کارگزاران نظام هستند که حکم تنفیذ ولی فقیه را دارند، اما این به آن معنا نیست که ما پرچم پاسداری را کنار بگذاریم.» او تاکید می‌کند «با حمله، مسخره و استهزا جا» نخواهد زد و همچنان سرجایش ایستاده و می‌گوید: «شبکه‌های اجتماعی و ماهواره بایستی کنترل و یا ممنوع شوند.»

منبع : الف

روحانی: بعضی‌ غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند ولی نه می دانند دین چیست نه آخرت

حسن روحانی رییس جمهوری در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه مساله محیط زیست اولویت جدی دولت است، تصریح کرد که ما باید فرهنگ سازی در مساله محیط زیست را از نسل جوان آغاز کنیم.
 
به گزارش عصر ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی روز شنبه و در آستانه روز جهانی محیط زیست سخن می گفت، با اشاره به اینکه در قانون اساسی به صراحت عنوان شده که طبیعت نباید تخریب و آلوده شود، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم افتخار می کند که در نخستین جلسه خود موضوع دریاچه ارومیه را مد نظر قرار داد و کارش را با مسایل محیط زیست آغاز کرد.

روحانی به تعارض میان دنیای مدرن و طبیعت اشاره کرد و گفت: زندگی انسان هنگامی می تواند توام با آرامش باشد که محیط طبیعی نظیر جنگل، مرتع، تالاب، دریاچه، رودخانه و تنوع های زیستی حفظ شود زیرا آفرینش هیچ کدام از آنها بی حساب و کتاب نبوده است.

رییس جمهوری تاکید کرد: دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه مردم است و دولت وظیفه دارد تسهیلات لازم برای حضور مردم در صحنه را فراهم آورد و از آنها حمایت کند.

روحانی در تحلیل تفاوت حضور دولت و مردم در مباحث اجتماعی گفت: دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان، مراجع، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد.


رییس جمهوری افزود: بعضی ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند در حالیکه نه می دانند دین چیست و نه می دانند آخرت چیست، فقط غصه می خورند.

روحانی گفت: هیچ فیلم خوبی با پول ساخته نمی شود بلکه نیاز به جوششی از ذوق، دنیای تخیل و عشق هنرمند دارد و دولت وظیفه دارد برای ساخت آثار فاخر هنری موانع را از پیش پای هنرمندان بردارد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی در مسایل محیط زیستی باید از نسل جوان آغاز شود، گفت: محیط زیست جزو اولویت های جدی دولت است و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی باید با مشارکت مردم انجام شود.

رییس شورای عالی محیط زیست با اشاره به اینکه مسایل مربوط به بهداشت و محیط زیست، مسایلی تشریفاتی نیستند، تصریح کرد: بهداشت و محیط زیست در ارتباط کامل با زندگی مردم است و اگر به آن توجه نشود زندگی مردم با معضلات عدیده ای روبرو خواهد شد.

روحانی گفت: امروز مردم بیش از هر زمان دیگری آلودگی هوا را درک می کنند بطوریکه امروز نفس کشیدن و راه رفتن در تهران به معضلی بزرگ مبدل شده است.  نظرات ()
مطالب اخير پشت پرده ها پنج پندار اشغالگری دموکراسی نمی آورد (مقاله دکتر ظریف در روزنامه جمهوریت ترکیه) فقر در عین غنا نامه سرگشاده به امام جمعه تکاب تشکر از سلطان صلح سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز تکاب معرفی شد روشنفکری و روشنفکر مآبی نقدی بر یک حرکت زشت دور خیز فرمانداری برای توسعه تکاب
دوستان من دل نوشته های من (سنبله برنجی) وبلاگ شخصی عباس حسین پور شورای اسلامی تخت سلیمان وبلاگ طرفداران سلیمی نیا پایگاه خبری وتحلیلی مفید پایگاه اطلاع رسانی شیز تکاب شهر گمشده ارومیه مجله ی انگلیسی تکاب هیات کوهنوردی تکاب رضا دشتی برنجه rohollahmirzaee شورای شهر تکاب اعتدال نیوز-تکاب English Center بانك كتاب ميلاد فرمانداری تکاب شهاب کامپیوتر طبیعت تکاب یاشار گوهری آبشار قینرجه برتر از گوهر ترنج خاتون ارومیه نیوز تکاب آیسان تکاب اخگر فاش آنلاین آوای تکاب عصر ایران کرد پرس تخت نیوز باران امید آینانیوز تابناک ورزش ايراني پرتال زيگور طراح قالب